Péče o sebe

kattulka28
18. srp 2016

Ženy, v té ohromné nabídce všeho možné od kosmetiky až po různé vitaminové a další přípravky se nemůže opravdu nikdo vyznat. Co používáte vy v péči o pleť a o svoji celkovou kondici. Já teď začala zkoušet různé domácí pleťové masky a hlavně smoothie. A jak jste na tom vy, co poradíte? Preferuji raději přírodní produkty.

lv
18. srp 2016

přidej se k nám do skupinky o líčení, péči.. tam se probírají různé kmény a šminky a vlasovka..

chocolady
18. srp 2016

Jako domaci masku muzu doporucit smichat pul lzicky skorice s lzickou medu a kapkou citronu, na pupinky mi to vzdycky zabralo, rychleji se zahojily, bez skaredych jizev. 🙂, jinak mezi moji oblibenou a cenove dostupnou kosmetiku patri Alverde z DM, je to prirodni, nedrazdive. 🙂 nebo olejicky a kremy z Topvet <3

verense
18. srp 2016

Já cca před rokem rezignovala na všechny pleťové krémy a přešla na kokosový olej a různé pleťové oleje od fy Saloos a jsem spokojená. Plus si dělám domácí peeling z mleté černé kávy, třtinového cukru, oleje a trochy skořice.

misha80
18. srp 2016

Alverde z dm je dobrá a hodně levná, taky používám. Ale ještě lepší je arganový olej, dobře se vstřebává a mám z něj dobrý pocit na kůži. Kokosový olej mi přijde hodně mastný a špatně vstřebatelný.

kattulka28
autor
19. srp 2016

O kokosovém oleji jsem si teď hodně přečetla a už jsem si říkala, že si koupím. Hlavně zkusím v kuchyni. Zatím používám jen olivový a to i na pleť a vlasy.

chocolady
19. srp 2016

Dalsi skvela multifunkcni vec je tea tree oil - naredeny na problematickou plet, ale i na drobne poraneni, stipnuti hmyzem, par kapek do vody na kloktani pri nachlazeni,..nebo propolisova tinktura. 🙂

krystinkaa
19. srp 2016

Tak já používám kosmetiku Alverde , moc se nelíčím - spíše vůbec. Jinak používám kokosový olej, bambucké máslo, bylinky, micelární vodu od Biodermy, olejíčky od Saloos,na vlasy taktéž Alverde. Také tea tree olej - výborný na akné.
Také si můžeš naložit do kvalitního oleje lisovaného za studena naložit bylinky a máš domácí plet'ový olej. Výborné na plet' je také napařování obličeje s použitím třeba heřmánku. Koupele v mořské soli ...je toho spoustu, co používám a přitom tak málo 🙂

majaja2016
21. srp 2016

Ahojky, já jsem pro domácí výrobky péče o pleť a taky různé olejíčky. Ty si přidávám třeba i do sprchového gelu nebo tělového mlíka. Nakupuji u nás v drogerii a nebo na internetu, třeba zkus angel-oil.cz Od nich už jsem taky měla olejíček a super. Hlavně je důležitá vnitřní očista těla. Cpu se pořád ovocem a zeleninou a dělám si různé sojové nápoje a čajíky.

luj89
21. srp 2016

Já jsem začala místo pleťových krémů používat olejíčky Saloos, na mou divnou pleť po vysazení HA (uvnitř mastná, ale na povrchu suchá) je nejlepší rakytníkový, rychle se vstřebá a pleť po něm není mastná jako po jiných olejíčkách. Jako pleť. vodu používám Alverde z DM.

janawei
21. srp 2016

Většinu tělové a pleťové kosmetiky používám od Weledy (certifikovaná přírodní kosmetika) - sprchové krémy, tělová mléka a oleje, mandlový pleťový krém a olej (ten i na odlíčení očí), ovesnou regenerační kúru na vlasy, zubní pasty. Šampóny střídám, v současné době mám ibiškový od Khadí (indická přírodní kosmetika). Na intimní hygienu Femu od Nobilis Tilia. Doma si zatím vyrábím jen čisticí prostředek a tekuté mýdlo na ruce. Každé ráno odšťavňuji a snažím se o vyváženou životosprávu.

kattulka28
autor
22. srp 2016

Holky super tipy, moc děkuji. Včera jsem se bavila s kamarádkou taky o péči o sebe. Prý je super třeba alespoň jednou za týden masáž obličeje olejíčkem třeba olivovým. A na pomerančovou kůži prý zabírá namíchat si mletou skořici s tělovým mlékem, namazat na problémové partie, zabalit do potravinářské folie a nechat působit. Hned jsem zkoušela tak uvidíme po několika použitích :D Jinak určitě zkusím přidat olejíček do tělového mléka, jak psala majaja, je to dobrý nápad.

suzief
22. srp 2016

No já jsem na tom bledě s tou péči ale kupodivu je pleť lepší než kdy jindy, málo se lícím. Pleť mazu niveou nebo indulonu modrou, odlicuji večer a snažím se přes den na pleť moc nesahat kvůli nečistotám a mám ji lepší než v pubertě.

verusky
22. srp 2016

neporadil by mi tu nekdo, jak najit zalibu v peci o sebe? me to nejak nebere... ale byla jsem u lecitele a rikal, ze si delam malo radosti v zivote, tak s tim musim pohnout...

andelka
22. srp 2016

@verusky ahojky, 🙂 tak radost si můžeš dělat různými způsoby,ne jen patlanim něčeho na sebe.
Já jsem třeba před 3 lety začala chodit do sauny,coz bych nikdy předtím neřekla. Přivedl mě k tomu přítel. A s kamarádkou chodím od podzimu do jara plavat.
Jinak kosmetika mé teda moc nebere.kdyz byli kluci ještě malincí chodila jsem občas na pedikúru,kosmetiku,masaz,sem tam,dve hodinky hlídání na to stačily.

verusky
22. srp 2016

@andelka ahojky 🙂
poteseni na dusi mam take jineho razu (ted utlumeno dvojitym materstvim, ale od zari aspon jednou tydne joga). rada bych si ale dala i peci o telo... je pravda, ze neni cas... az bude maly chodit, snad... motivaci by byl muz, zel ten v zivote neni a doufam jeste nejaky cas nebude. tak sama pro sebe...

andelka
22. srp 2016

@verusky já bych si vybrala jednu věc na kterou se nově zameris. Protože více věcí najednou je moc a pak se na to člověk brzo vykašle. Já jsem třeba zanedbávala kremovani po koupání. Tak teď se snažím nezapomínat.

honora
1. zář 2016

@krystinkaa
Ahoj, já jsem si minimálně 1x týdně napařovala obličej výluhem z různých bylin.
Pak mi někdo doporučil santálový olej na dezinfekci a vypnutí pleti. Teď používám santal angel-oil, pár kapek ve vodě a je moc príma 🙂

krystinkaa
2. zář 2016

@honora jéé díky za tip! Mě se ted po porodu vylíhli bedárci :( takže nic moc...

verusche
2. zář 2016

@kattulka28 já používám tuhá mýdla na mytí, jak vlasů, tak pleti a celého těla. Na mazání používám oleje Saloos a noje veliká slabost je bioil 🙂 😉
Zmizelo mi akné, lupy, co mne trápí od dětství jsou pryč.
Za mne vážně doporučuji.
Buď mydlarna tři lilie nebo manna.

anve77
2. zář 2016

Ahoj, mi po porodu prospěl celkový detox. Ovoce, zelenina, bylinky vnitřně i na obličej. V těhotenství jsem měla hodně špatnou pleť, teď co nesním si plácnu na obličej a pleť a vlasy se výrazně lepší.ČIstím se... Myslím, že strava dělá hodně a samozřejmě kvalitní kosmetika. 🙂

domibeyoutiful
11. zář 2016

Z prírodných produktov mám rada Saloos, Soaphoriu, Manufakturu či Welledu, niektoré sú cenovo dostupnejšie, niektoré trošku prehnané ale napr Saloos a Soaphoria majú masky, ktoré kúpiš domov ako prášok a s vodou sa to zarobí na masku a je to super 🙂 kozmetike sa venujem aj na blogu tak ak ťa to zaujíma, kľudne sa pridaj 🙂

kattulka28
autor
18. zář 2016

Ahoj, práškové masky na pleť vůbec neznám, ale určitě vyzkouším. Zní to zajímavě. Někde jsem četla, že je lepší dát si masku na pleť po ránu když je krásně svěží a odpočatá než večer když už je unavená. Tak jsem to teď začala praktikovat 🙂

janawei
19. zář 2016

Práškovou masku mám od Khadí a úplně bych neřekla, že je to super. Tedy, maska je skvělá, ale trochu mi trvalo, než jsem si zvykla, že si musím masku "připravit". Ale je to minutka a nezabije mě to 🙂.