Kolik investujete do krásy?

pebi
23. únor 2019

Ahoj holky, pohrávám si s myšlenkou prodávat luxusní přírodní pleťovou kosmetiku, která zatím na českém trhu není... Mám s ní osobní zkušenost a jsem nadšená 😊
Tak se chci zeptat, jak vnímáte péči o sebe samu, má pro vás hodnotu složení kosmetiky, i za cenu vyšší? Používáte pleťová séra? Investujete do kvalitní kosmetiky, když kupujete dárek pro mamku nebo kamarádku?

jolal
23. únor 2019

@pebi myslíš luxusni nebo jen předraženou? Asi se jedna o MLM, že?

g_m
23. únor 2019

Mně přijde, že už je toho všude strašně plno a někdy to je jak po revoluci, kdy všichni nabízeli plastové kráječe a vysavače apod. Jsem alergická na nabídky typu "hodinka krásy zdarma" a když se s někým potkám (byť na blbém dětském hřišti), tak mi okamžitě začne říkat, jak je něco super a jsou s tím spokojení a to od kosmetiky po čistící prostředky. Jako dárek kvalitní kosmetiku nekupuju, netuším, zda ten člověk to ocení nebo nepoužívá něco jiného.

pebi
autor
23. únor 2019

@jolal není to MLM a ani by mě to neživilo, mám jinou práci. A jestli je luxusní? Co to z tvého pohledu znamená, luxusní = co obsahuje, jak se nanáší, jaký máš po nanesení pocit, nebo je luxusní automaticky všechno, co je drahé?
Jednoduše, zajímalo mě, jak při nákupu uvažujete, co se vám honí hlavou.... Určitě tady nechci nic nabízet ani nikoho přesvědčovat.

cuuza
23. únor 2019

@pebi Mně by zajímala definice luxusní kosmetiky.

svobodpetika
23. únor 2019

Mě se třeba líbí přírodní kosmetika Havlíková apoteka kde tedy krém kolem 400, LUSH také podobné cenově možná trochu více a pak jsem objevila ještě jednu která je 100% přírodní ale tam už je to víc tak 1000 určitě.Rozhodne pokud mi to vyhovuje jsem ochotná podle toho zaplatit ale přiznám se že mi kosmetika vydrží poměrně dlouho 😀 tak že v nějakém časovém horizontu to je poměrně málo 😀

pebi
autor
23. únor 2019

@cuuza to právě podle mne znamená pro každou něco jiného, vlastně jsem to chtěla slyšet od vás...co pro vás to slovo znamená a jakou to má pro vás hodnotu
Z mého pohledu je luxusní to, co mému tělu dá nějakou přidanou hodnotu, obsahuje nějaký patent, má vlastnosti a složení, které ho dělají výjimečným, ve srovnání s jinými... a tomu samozřejmě odpovídá cena, protože je za tím výzkum a speciální technologie výroby.
A z mého pohledu není automaticky luxusní všechno, co je drahé, někdy se platí hlavně za značku...

danask88
23. únor 2019

Já třeba za kosmetiku moc neutratím, za dekorativní vůbec nic, za mýdla a krémy minimum. Teď jsem koupila bambucké máslo a péči o pleť mám za 200 vyřešenou na půl roku. Šampony, mýdla tam jsem ochotná investovat pokud je to non toxic a funguje to, což se tedy často vylučuje bohužel. Aktuálně mám kompromisní šampon od Energy, protože cokoli přírodnějšího mi dělá šílený nerozčesatelný splihlý a věčně umaštěný vlasy a to je mám do pasu. Bohužel ono taky slovo PŘÍRODNÍ prodává, tak se pod tím pojmem prodává kdejaké chemka jen s nějakou přírodní složkou. Mýdla jedině přírodní například od Naturinky. Sprcháče mají vždy toxic složku, proto je nepoužíváme vůbec nikdy. Značka mě nezajímá vůbec, zajímá mě složení.

sudylichozrout
23. únor 2019

@pebi Kosmetiku na oblicej temer nepouzivam, protoze se nelicim. Mam vyrazny oblicej, pouzivam obcas jen rasenku, oblicej myju jen vodou, obcas pouziju pletevou vodu a sem tam krem (napr. obycejna modra Nivea). Na telo mi staci uplne obycejna kosmetika, napriklad Balea, sampon pouzivam Balea pro kudrnate vlasy. V obou tehotenstvich jsem si brisko mazala obycejnou Indulonou a nemam ani jednu strii. Jsem v tomhle dost netypicka zenska, nebavi me na sebe neco patlat. Ale kdyz si chci udelat radost, koupim neco treba od Yves Roscher, ty mam moc rada, pripadne hand made typu Botanicus a tak. Luxusni kosmetiku (tedy cenove vysoko nad YR) bych nekupovala, prijde mi to zbytecne.
Miluju dobre jidlo, za kvalitni potraviny jsem schopna utratit ranec, ale v oblasti kosmetiky jsem chlap 🙂

jikov
23. únor 2019

@sudylichozrout Moje řeč 🙂 taky na sebe nic nepatlám a ani mě to nebaví. Nelíčím se, na umytí obličeje taky pouze voda a Niveu miluju. V prvním těhu jsem kupovala krémy proti striím ale při druhém jsem používala Indulonu a bylo to rozhodně lepší. Jsem ráda, že netypická ženská nejsem sama 🙂

pebi
autor
23. únor 2019

já mám ráda pleťové i tělové oleje, drahou kosmetiku momentálně nepoužívám, protože na ni teď nemám finančně, ale zkušenosti mám, měla jsem krémy i za tisíc korun a můžu srovnávat... teď byl dlouho můj velký favorit krém od Mixy za asi 200kč a některými vlastnostmi je lepší než ty drahé... kosmetiku, kvůli které jsem zakládala diskusi, jsem dostala na otestování a líbí se mi, že krémy jsou hodně lehké a jemné, okamžitě se vstřebají, mají jemnou vůni a můžu téměř okamžitě nanést make-up a nežmolkují. Pleť je matná a neleskne se...což třeba u krémů od YR nebylo, pleť se mi leskla a musela jsem používat pudr... takže pro mne je třeba toto přidaná hodnota 🙂
Jaké má účinky ještě nemůžu posoudit, mám ji pár dní

syrinxka
23. únor 2019

Já používala běžné drogerkove přípravky, ale spokojená jsem nebyla a měla problémy s pleti pořád. Kdybych problémy neměla, zůstala bych asi u nich. Pak jsem se dostala k Mary Kay a ty výsledky prostě vidět byly. Vím, že je to dráha kosmetika a byla bych ráda kdybych našla kosmetiku se stejným účinkem za méně peněz nebo úplně přírodní, ale přiznám se, že se bojím zkoušet něco nového. Bojím se, že se problémy s pleti vrátí, tak zůstávám věrná MK. A ano, používám čištění, sera, krém, mam i dekorativní ale ta mě moc neohromila. Z toho mi stačí drogerkova řasenka, tužka na oči a bb krém.

lv
23. únor 2019

Jaká je to značka, konkrétně, třeba se na ni najdou názory, zkušenosti - sem na zeď, ne do zpráv.

Luxusní, i s těmi patenty, výzkumem a sebou jsem měla kdysi, některá byla skvělá a byl vidět rozdíl, výsledky, některá ne ač patřila k hodně drahým. Myslím, že pleť je dost daná geneticky, vyhovovat může i indulona.

lv
23. únor 2019

K otázkám: kupuji spíš poukaz jako dárek, sera používám tak 1-2 balení do roka, složení moc neřeším.. kolik no krém mi vydrží, 3-6 měs určitě, když to zprumeruju cca 5-700 za měsíc (i s kosmet.salonem, vlasy, líčením).

xxx3d
23. únor 2019

Ahoj,
za luxusní kosmetiku na obličej považuji La mer, dřív jsem používala krém od Biotherm, potom ho přestali u nás prodávat, vyrábí se a prodává dál, jen ne v ČR, na místo něj prodávají krémy dva, z toho jedno je sérum, ještě dobrá pleťová kosmetika je od Esteé Lauder
Z přírodní kosmetiky mám dobrou zkušenost s věcmi od Just ale i Weleda.
No, momentálně na tom finančně nejsem nejlépe, tudíž z těch méně luxusních věcí vede Nivea obyčejná, Indulona a Avéne.
Mám suchou, citlivou pleť, do moc velkých experimentů se nepouštím, poslední ne příliš vydařený pokus byl slaměnkový krém od známé značky LOcciitane a moc nadšená jsem nebyla 🙂 a potom, jsem velký lenoch, co se týká různých přípravků jako masky, séra, emulze a tak dále.

lv
23. únor 2019

Masky si dělám často a ráda, ať balea, kvasnice, nebo okurek, nebo ranní od Havlika. Ted mam Apieu bazalkovu a je skvělá!

pebi
autor
23. únor 2019

@xxx3d ten slaměnkový mě hodně lákal, co bylo špatně?

lachtanice86
23. únor 2019

Napiš název té značky. Jinak čístim pleť znackou estée lauder a krém na obličej mám od biothermy. Olej a sera od the ordinary

xxx3d
23. únor 2019

@pebi pálila mě po něm pleť, měla jsem pocit, jako když by mi chtěl někdo obličej zavřít zipem 🙂 k sobě, říkala jsem si, že počkám, dám tomu čas, ale prostě to neklaplo, zkusila jsem to třikrát, pokaždé ten samý pálivý pocit a posléze pleť červená, suchá a podrážděná, tak jsme ještě zkusila to noční sérum, a taky nic, tedy to samý, ale nic pro mě. Nechala jsem se nalákat, a když mi přestali prodávat ten můj biotherm, říkala jsem si, že by to mohlo klapnou, neklaplo no. Ale jinak kolem mě recenze skvělý, na něj. Takže prostě pro mě smůla no.

pebi
autor
23. únor 2019

@lachtanice86 https://www.erbagil.com/en/cosmetics_prod.php
mají denní a noční krém, sérum, micelární vodu a tělové mléko

pebi
autor
23. únor 2019

koukněte spíš na FB nebo instagram, ten odkaz je docela na nic :D

janablizka
23. únor 2019

Já chodím každý měsíc na kosmetiku a od mé kosmetičky si kupuji pletovou vodu i krémy je to japonská kosmetika jsem moc spokojená nejvíc používám emulzi je to sice dražší,ale vydrží mě půl roku i déle.

fyii
23. únor 2019

@pebi pouzivam prave zminovany slamenkovy z L'occitane a lepsi krem jsem nikdy nemela. koupil mi jo kdysi nahodne manzel a od te doby jo kupuje celkem pravidelne. mam hodne citlivou plet, vsechno me pali nebo stahuje a tenhle je uplne jemny. v zime ho stridam s L'occitane krem s bambuckym maslem je " mastnejsi" a taky vyborny. Niveu mam taky rada, ale srovnat se to uplne neda. Tyto jsou fakt jine. Kazdopadne spotreba techto kremu je tak 2 slamenkove 50 ml a 1xbambucky 50 ml/ rok. Dava se jen trosicka a fakt vydrzi dlouho. Jinak ja teda kosmetice taky moc nedam, jen si mazu oblicej a mam rasenku, kterou obcas pouziji. Takze na me urcite kosmeticke firmy nezbohatno, mam rada prirodni produkty jako kokosovy olej primo od mistnich domorodcu ze Seychell a tak, ty tam fakt navic nic nepridaji pac nemaji co😀.

martularas
23. únor 2019

ja mam rada to, co mi vyhovuje. v tu chvili na penize nehledim, ale na slozeni. ta kosmetika dlouho vydrzi, takze u me vyhrava Bioderma a konopna kismetika od Dr.CBD. mam atopicky ekzem, takze to mi sedlo a u toho zustanu.

ocetnicek
23. únor 2019

Ne, já tyhle věci nevyhledávám. Nemám ráda dělení krémů na noční, denní, oční a já nevím co. Mám doma akorát tuhé mýdlo od Alverde, tím si myju obličej a tělo. Pak namažu obličej tělovým máslem od Alverde, to stejné i zbytek těla. Nemám ráda x produktů na obličej, jak jsem to vividěla třeba u youtuberek. Jedna si na obličej pleskla večer skoro 10 věcí 😲 a tak nějak mi přijde, že čím míň, tím líp. A nebaví mě to, no.

leymea
23. únor 2019

Ja pouzivam kosmetiku od Mary Kay. Je draha (do drazsi uz bych asi nesla), ale zas mam dobry pocit, ze pouzivam neco kvalitniho 🙂

suzief
23. únor 2019

Jak tady bylo zmíněno, tak já osobně používám na pleť jen modrou indulonu, nic jiného mě nevyhovovalo a tohle je pro mě to nej, bez ní už si vůbec nedokážu představit fungovat. Na vlasy mám dražší šampon, na oslovení zas Oriflame a pak klasika líčidla si cenovky max. 200 za kus ( tužka, máme up, řasenka. Kupuji co mi vyhovuje, značka to je jedno a když je to levný taky dobrý . Co mám děti tak drahou a luxusní kosmetiku nekupuji, mám asi jiné priority. Dokážu si představit, že pro bezdětné by to bylo víc zajímavé a trendy. Takže sem tě asi moc nepotěšila.

ivuska1986
23. únor 2019

@pebi ahojky, pakliže jsem po vyzkoušení spokojená, je mi cena jedno. Teď jsem si například koupila deodorant za 300 a vím, že už jiný používat nebudu 👍

aleenka1234
23. únor 2019

Já miluju kosmetiku od Estee Lauder 🙂 je teda finančně náročnější,ale výsledky super. Za měsíc i s kosmetikou utratím průměr 2000/měsíc

veronicka89
23. únor 2019

@pebi myslim si ze zadna kosmetika nejak nebude silene v pooredi ptz tak nejak nektere kremy jsou lepsi nektere horsi a nektere nam proste nesedly ...
Nemyslum si ze nejaka kosmetika doksze zazraky ...
Takze si myslim ze u tohodle je dulezite vybudovane jmeno znacky kvuli duvery...

Radsi si za trosku vic penez koupim krem od biodermy vichy , nez nejaky no name co bude vychvalovany do nebe ...

Jo a pokud by to nebylo v obchodech - tak tomu uz bych neverila vubec...

pebi
autor
24. únor 2019

@ocetnicek měla jsem stejný názor, používala jsem jeden krém který mi voněl 🙂 a víc jsem neřešila... a pak jsem se jednoho dne na sebe podívala do zrcadla a zjistila jsem, že mám dost hluboké vrásky kolem očí, asi od smíchu, od slunce, protože jsem nenosila ani sluneční brýle... koukala jsem na své vrstevnice, které ty vrásky nemají a od té doby řeším oční krémy, séra atd a snažím se dohnat, co jsem zanedbala.... a je mi jasné, že žádná kosmetika to nevyřeší, ale uvnitř v sobě řeším, že jsem se o sebe měla starat dřív... možná je to i genetika, nevím, prostě každá to máme nastavené jinak 🙂
@aleenka1234 od Estee Lauder mám oblíbenou řasenku, lepší jsem nikdy neměla

@veronicka89 každá značka byla na svém začátku no name... a třeba Mary Kay taky není v obchodech, přitom je hodně kvalitní, nebo se pletu? Vím, že se dá sehnat přes internet, nebo přes poradkyni...