• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Po porodu mám ekzém na rukách, puchýřky. Poraďte

16. října 2016 
Ahojky,jsem 4.měsíc po porodu a mám pocit,že ekzém se mi čím dál více zhoršuje.Na těle nemám jediné zdravé místo.Celé tělo mám zarudlé,suché a bolavé.Myslela jsem,že po šestinedělí budu mít konečně klid ale opak byl pravdou.Proto jsem se chtěla zeptat,jestli to může být stále zapříčiněno těhotenstvím a za jakou dobu po porodu přišlo zlepšení popřípadě uplný klid.Nekojím,takže jsem už zkusila řadu mastí i koirtikoidů(ani ty nikterak nezabíraly)
8. srp 2013 v 16:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobry den, chci zareagovat na vypsanou problematiku. Asi pul roku po porodu syna se mi sem tam objevil puchyrek na dlanich, prstech, a zase zmizel-to jsem jeste kojila. Po ukonceni kojeni se mi zacali vysevat hromadne ve shlukach po celych dlanich puchyrky, obnovujici se v loziscich kde byly vysety prvotni projevy. Vodnaty puchyrek co sam prasknul ci zaschnul v tmavy flicek ktery se nasledne ususil a odloupl. Stejne projevy i na chodidlech, nicmene v mensim mnozstvi. Obvodacka stanovila diagnozu dyshidroticky exem, a odeslala me dal. Navstivila jsem nescetne doktoru, vysetreni krve, moci, stitne zlazy, alergologie, kozni, nikde nic nenasli, vse v norme. Vystridala jsem nescetne mnozstvi masti, nic nezabralo. Podsoupila jsem odber stepu kuze na dlani (dva stehy-na dlani nic prijemneho) nic nenasli. Verdikt meho kozniho lekare: palmoplantaris pustulosis, pro smrtelniky-pustulozni, cili puchyrkovita forma lupenky. Spousteci vlna zrejme hormonalni výkyv-kojeni. Vylecit se to neda, jak to jednou je tak uz se toho nezbavim. Masticky s dehtem na zmirneni projevu a tim to zhaslo. Preji vam kdo ctete tyto prispevky at nemate to co ja, je to umorny.
5. zář 2013 ve 23:04  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
Zkus krém Atopos, seženeš ho přímo v lékárně, je to konopný krém, obsahuje i panthenol, stačí namazat na suché, drsné místo a hned po pár dnech používání je pokožka jemná a vláčná. Používám i mycí pěnu, ale jelikož to máš jen na rukou, krém bude bohatě stačit.
11. srp 2014 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Pustulosis palmoplantaris bojuju rok žádná sláva koupele z mr. moře světla a zatim nic moc,prý změnˇte povolání.Jenže ta potvora je dlaních ,ploskách a i po roce se šíří mám ji po 10 měs.léčení v nehtech co s tím?
Standartní postupy v léčbě ji spíše popuzují k větší aktivitě,Konopné masti v tomto případě na prd.Kortikosteroidy stále používám-Advantan,Dermovate.Jen to nerudne avšak nakonec jsem skončila v prac.nesch dává mi zabrat kdo má zkušenost?
16. srp 2014 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Pěkný den, trpěla jsem více než půl roku dishyriotickým ekzémem, jak to nazvala paní doktorka z kožního. Modrá INDULONA! Na kožním jsem dostala krém se steroidy a pak ještě kyselý krém. Pomohlo na týden. Pak jsem dostala typ na modrou univerzální indulonu a do čtyř dnů bylo po problému! Utratila jsem skoro tisícovku za konopnou mast, Protopan, Imazol a další krémy... Indulona stála 46 korun! Je to zázrak. Já si ruce nikdy nemazala a indulona mi přišla příliš mastná a taky je - pro normální zdravé ruce. Ale teď, když mám ruce vysušené po dlohotrvajícím problému, tak se to vsákne raz dva a je to balzám:slight_smile: Paráda! Vyrazilo se mi to asi po očkování proti žloutence, jak řekla paní doktorka. Stále moc nemyju nádobí a neperu v ruce, protože to stále dráždí. Je to fakt asi kontaktní ekzém. Zkuste indulonu - nemáte co ztratit. Kvasnice jsem také zkoušela, dubovou kůru, Bé komplex, mořskou sůl, jód i kadidlo. Všechno pomohlo pouze krátkodobě. Indulona dlouhodobě!
Můj ekzém vypadal tak, že mi zčervenaly prsty, pod kůží byly viděl pupínky, které nabobtnaly, za pár dní pukaly a mokvaly. Potom se to občas zanítilo, pak ztvrdla zhrubla ta kůže, když jsem ohnula prsty, tak to pukalo do krve a pak se celá ta zničená kůže začala loupat a odpadávat. Hned potom do dvou dnů nejpozději to začínalo znova. Hrůza!
Pro jistotu připomínám, že jsem užívala pár dní Imazol (zrovna když to mokvalo), který pěkně vysušoval prsty a když se to začalo loupat, vyměnila jsem ho za Indulonu. Zničená kůže se sloupla rychle a pak už to NEzačalo znova. Od té doby mám klid a prsty jsou den ode dne hezčí. Mám to také na nohou, tam se léčba také daří! Každému asi zabere něco jiného... Zkoušejte. Držím palce - porazíte to :wink:
20. srp 2014 v 01:20  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Postupně tam budu přidávat další věci: http://vybira.wix.com/atopickyekzem :wink:
12. pro 2014 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, už rok mám na noze ekzém který mi praská a svědí, zkoušela jsem všechny různé masti u čtyř kožních dr. rána se mi nikdy úplně nezahojila, spíše naopak nohu jsem měla horší a horší, žádné masti nepomáhaly a tak jsme odjeli na dovču do Černé Hory ,první den v moři mne ekzém pálil, ale pak se noha začala hojit, po 14 dnech u moře byl ekzém pryč.
Ale po měsíci doma se mi ekzém znovu rozjel takže jsem vyzkoušela v Třeboni Floating v tanku naplněném teplou, hustou a slanou kapalinou.Noha mne tam pálila, ale druhý den ekzém byl o hodně lepší.(Po Floatingu jsem si hned potřela nohu mandlovým olejem aby se mi ekzém moc nevysušil )
Ted jsem si koupila v DM sůl z mrtvého moře (přírodní) a Solfatan-Síru dostání v lékárně. (Sůl rozmíchám v teplé vodě přidám malinko síry a dávám obklad na ekzém na noze) pak nohu omyji vodou a potřu ekzém mandlovým olejem, moc mi to pomáhá a ekzém se stahuje a nesvědí :slight_smile:
1. led 2015 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,na ekzém je ještě lepší Rakytníkový 100% olej než mandlový(nakapat pár kapek na ekzém a nechat zaschnout) :slight_smile:
10. led 2015 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky.Ty same priciny mam take a muj dermatolog mi rekl,ze je to forma atopickeho ekzemu.Dal mi na to kortikoidy Beloderm mast a docela to zabira.Doufam,ze to zmizi,protoze to svedeni je strasne a kdyz to zacnu skrabat tak se to rozsiruje.Podniknu uplnou detoxikaci organismu,protoze mi znama poradila,ze vse je z toho co jime a tu chemii musime z tela odstranit.Praci uz mam zmenenou a ted zadne stresy a tak doufam,ze to pomuze.
13. črc 2015 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@cvachna me se po druhem porodu objevily pupinky na dlanich...neresila jsem to, protoze to vypadalo jak po poprskani olejem, ty stroupky pak slezly a na novo....zaclo se to zhorsovat tak jdem sla na kozni, kde mi rekl psn doktor, ze je to dishydroticky ekzem....po mesici bolestive suche puchyre...ruce v jednom ohni...dlane sama prasklina az do masa, znova jsem sla na kozni , kde mi potvrdili agresivni formu lupenky, ktera postihuje pouze dlane a ruce....obdobi se strida...je to lepsi hoji se to a najednou zase sileny svedeni...vodnate puchyre, ty praskaji do krve....uz jsem z toho zoufala a resim alternativy, konopne masti , vazelinu...koupele..ale bezuspesne:"(cetla jsem, ze tyto zmeny mohou nastat po porodu, hormonalnich zmenach...stresu...to jso pry spouštěče. ..uz jsem z toho nestastna je to bolest nesnesitelna a vypadam jak kdybych mela lepru:"(((((
17. srp 2015 v 08:43  • Odpověz  • To se mi líbí
mě se dělal ekzém mezi prsty - měla jsem za to, že jeto od mycího prostředku nebo vlhčených ubrousků. Pomohl mi sudocrem :slight_smile:
17. srp 2015 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Pokud máte doma bepanthen care mast, tak bych na uklidnění zkusila tu. Jinak je i speciální bepanthen sensiderm krém, který si v mém okolí kamarádky na ekzém moc chválí. Náš kožař mi radil, ať si dopředu zavolám a když tam přijdu s malou, tak mě vezme přednostně, tak se dá zkusit ještě toto :wink:
18. srp 2015 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem si na doporučení kamarádek koupila Bepanthen Sensiderm. Když postižené místo začne svědit a rudnout, mažu se Sensidermem. Když je ekzém v klidové fázi, tak místo promazávám Bepanthenem. Jak mi radila kožní lékařka (mám ekzém na rukou), tak se vyhnout mytí nádobí a na mytí rukou používat jen tuhé mýdlo, ne tekuté.
19. srp 2015 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak se dočítám ,že nejsem sama.Tento problém jsem léčila před 15 lety a to celých 8 let.Puchýřky na rukou,ploskách nohou,suché fleky po tělě.Nejhorší bylo,když se nemoc dostala pod nechty a ty mi postupně odpadly.Hrůza. :confounded: Vyzkoušela jsem asi 5 kožních lékařů až dva z nich řekli plíseň.Nasadili mi Lamisil tablety.Nechty narostly, ekzém zůstal,ale jen plosky nohou.Jeden z kožařů mi napsal svoji dělanou mast.Mazala jsem +sáčky a ponožky,na noc,aby se kůže promastila.Každý rok moře a solárko a bylo po 8 letech po problému.Za 15 let mám problém opět.Ruce,plosky nohou a sem tam po tělě.Lékař,který mi pomohl už neordinuje a tak zkouším jiné kožaře.Jsem zklamaná,že po tolika letech neví co na takový ekzém dát.Zatím mažu belogent krém.Mast mi pomohla jen na týden.Jsem zvědavá ,jak bude problém pokračovat.A tak zase solárko a moře.
30. led v 17:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky! Mám stejný problém! Už 9 měsíců bojuji s tím stejným. Začalo to 4 měsíce po porodu, kojila jsem jen měsíc. Mokvající pupínky, svědí a pálí. Prasknou a vytéká vodička. Po uschnutí se mi začne loupat kůže a praská do krve. Pořád se mi to drží jen na pravé ruce, ale už mám zasažený celý 3. a 4. prst a jde to do dlaně. Dlouhodobě střídám Fucidin s Triamcinolonem na doporučení už dvou kožních lékařů. To jediné pomáhá na zmírnění,ale vůbec neléčí. Chtěla jsem se zeptat někoho, kdo s tím bojoval, co mu tedy pomohlo? Děkuji zoufalá matka
15. únor v 00:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@pacesun ja bych moc poprosila, mam to take od tehu. Ani po konci kojeni to neprestalo a syn ma zdravotni problemy a tusim, ze prave proto. Moc dekuji :slight_smile:
31. črc ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@huculka ahoj, Já taky trpím na ekzém. Zkusila jsi uživat zelenace? Melo by se tělo vyčistit od škodlivin. Plus další výhody. Já ho beru přes rok a od te doby jsem nebyla nemocna. Kdybys chtěla poslat vic informací není problém. Písní mi když tak na email plihalovaradka@seznam.cz
14. zář v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@rada22
Prosím, co myslíte těmi zelenáči? Děkuji za odpověď :slight_smile:
16. říj ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,zelenace neznam,jestli dotycna nemyslela na vycisteni mlady jecmen..Kazdopadne ekzem mam od detstvi,teh v tehu zhorseny,jak pisete puchyrky,svedi a do krve to rozdrapu..mam to jen na rukach-dlanich.Na koznim mi napsali Belogent krem.Je to i s ATB.Muze se i pri kojeni,pokud samozrejme nebudete namazanyma rukama sahat na bradavky a tak.Ted uz mam pokoj,ekzem zmizel prozatim
16. říj ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Myslela jsem tim mlady jecmen a chlorella. Me to pomaha :slight_smile: U nás se tomu říka zelenače :wink:
16. říj ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek