Po porodu mám ekzém na rukách, puchýřky. Poraďte

cvachna
16. led 2012

milé maminky.od porodu mám ekzém mezi rukama, popraskaný polštářek a kolem malé puchýřky..docela mi to omezuje hybnost prstů,skoro je ani nenarovnám.myslíte že to může být třeba přípravkem na nádobí?a co by jste doporučili?nějakou mastičku?děkuji.nechce se mi s tím hned letět na kožní,páč u nás se čeká až 3hod.na řadu a se dvěma dětma si to nedokážu představit.děkuji moc za jakoukoliv radu.🙂

las
3. srp 2017
Uživatel las je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od las.

já mohu doporučit konopnou mast zinkovou - značka Dr. CBD, je to opravdu zcela přírodní, základem je konopný olej a CBD(kanabidiol) - což je léčivá látka ( zcela bezpečná, THC není psychoaktivní, ale léčí), dále zinek - který je na vysoušení ekzému nejlepší.. hlavně tento krém neobsahuje žádné konzervanty, parafíny(ropu), vazelínu , atd. je bez chemie.. stačí krému nanášet opravdu málo - tenoučka vrstvička - nepřehánět to... základ léčby je : nejdřív promazávat celé tělíčko a pak na místa ekzému vysušovat mastí se zinkem .. kupuji na biovitagroup, nebo prodejna v Lipníku nad Bečvou, nebo v Přerově

carika
19. lis 2017

Ahoj holky,procitala jsem tu vase prispevky a hledala pomoc jak se zbavit ekzemu na rukach u sebe. Ale chtela jsem se zeptat,je to prenosne? Mam na mysli,ze kdyz nekomu podam ruku nebo tak, zda je mozne ze by se mu pak ekzem taky objevil? A jeste sem se chtela zeptat zda to nejak i souvisi s vaginalnimi infekcemi? Prijde mi ze od te doby co se ekzem objevil,tak hrozne trpim na mykozy ☹ a nejhorsi je to svedeni v noci ☹ svedi ruce a tam dole taky.. no hruza ☹

iwikaaa
19. lis 2017

@carika dovolím si odpověďět 🙂 Ekzém by podle mě neměl být přenosný, alespoň dle mé zkušenosti. Podle toho co píšete mě hned napadlo, že můžete mít problém s kvasinkami - mykozy a ekzem. Zrovna na tohle téma jsem nedávno pročetla hodně diskuzí. Zkuste pohledat. Dokonce je na kvasinky i test. Ráno ihned po probuzení plivnete do sklenice vody a pokud za 30 minut začne slina provázkovat a téct ke dnu sklenice, máte kvasinky. Na to je protikvasinková dieta. Bohužel je dost přísná a chce to vydržet. Zkuste si fakt o tom počíst, tohle mě napadlo ihned po přečtení vašeho příspěvku 🙂 třeba vám to pomůže 🙂

zazrakysedeji
19. lis 2017

Ahoj vsem,jsem rada za zkusenosti...ta indulona me zaujala,mam a jdu hned mazat(mazu jen ruce).me to zaclo u druheho tehotenstvi a uz 5mesicu v noci trpim...mam na jedne plosce a dekuji bohu,ze ne na rukach,to musi byt teprv sileny.Nohu tak nenamacim.s malou chodil do bazenu jen manzel,ja se snazim co nejmin namacet a konopna domaci mast sem tam,ted nesmim nic a masticka na stipance od komaru pomuze od svedeni...ale indulonu jsem nikde nevycetla.jdu na to diky...nejvic miluji hlasky od manzela,kdyby ses neskrabala,tak to nemas.Vubec nevi o cem mluvi

ovecky
19. lis 2017

Vodnaté puchýřky se jmenují dishydrotický exém, dělají se na rukou a nohou (na ploskách). Léčí se to kyselou koupelí, kortikoidy, přenosné to není. Chce to ale nechat napsat od kožní a zjistit na co máte alergii. Mně pomáhá i hydrolotio krém z lékárny a antihistaminika... Bohužel se to vrací, já se s tím průběžně peru od 18, byla jsem s tím i v nemocnici, nic jinýho na to neexistuje. Aspoň já teda za ty roky zkusila všechno. 😀

megyslava
26. pro 2017

Ahoj, ja mam od porodu uplne to stejne- dyshidroticky ekzem. Hodne se mi zhorsil od podzimu a zacalo mi to praskat do ziveho masa. Kortikoidove maste zabraly rychle,ale po vysazeni do 3 dnu ruce v hroznem stavu. Poranena pokozka je vstuoni branou pro infekce a ja za 2 mesice mela 2x anginu a nasazena atb. Byla jsem uz hodne zoufala,protoze kojim a syn jeste neni pripraveny na to prestat..tak jsem tez zkousela vse. Prirodni doplnky,maste apod. Ale ted mi zabralo (jak uu se tu psalo)koupel rukou v octove vode (nekolikrat denne). Puchyrky to krasne vysusilo a do 4 dnu to mal skoro zahojene. Promazavan v lekarne pripravenym kyselym kremem. No a k tomu jsem prestala jist sladkosti,omezila jsem kavu a tak 3 dny drzela pust. Telo se podle me ocistilo a to hodne napomohlo k zhojeni. Ted jen doufam,aby se to nevratilo zase jako bumerang.

bhealach
16. bře 2022

@cvachna

Milé ženy. Po porodu se mi rovněž objevil ekzém na rukou a vytrpěla jsem si více než rok velice silného - pravděpodobně správným označením - dyshidrotického ekzému v nejrůznější škále a intenzitě. Těžko říci, jak ekzém vznikl - vím, že jsem si neumývala ruce vždy po použití zinkové masti a cítím, že to mohl být spouštěč. Nicméně ekzém se opravdu ošklivě rozjel ve formě puchýřků, kůže mokvala, praskala do krve, nemohla jsem ohýbat prsty ani už pomalu držet děťátko. Svědění, bolest, bezmoc. Vím, že jste si tímto samým všechny také prošly...
Zkoušela jsem ekzém vyléčit všemožně. Zkusila jsem všechny možné, i vámi zmíněné mastičky, ale nic nezabralo. Zkusila jsem také čínskou medicínu, tedy bylinky a masti, které zázračně zabraly, ale ekzém se po čase zase vrátil. Nic nezabíralo. Až doteď...

Chci se s vámi podělit o cestu, jak jsem se svého ekzému zbavila. Možná ne natrvalo, možná se zase vrátí, možná nebude zabírat každému. Ale ke dnešnímu dni už je to víc než 2 měsíce a ekzém se nevrátil. Ruce mám klidné, pravda, jsou trochu vysušené a ještě mám jedno ložisko na dlani, kde jsou ale už neaktivní puchýřky, nicméně ekzém zkrátka na těch nejošklivějších místech není. A co je tedy tou cestou?

Sůl z Mrtvého moře.

Dá se koupit v drogerii DM za 64 Kč. Balení obsahuje 3 sáčky na 3 vany. Když jsem to poprvé zkusila, dopřála jsem si 3 plné vany se solí z Mrtvého moře, ve vaně jsem ležela celá a vyšla z ní až voda byla skoro studená. Neoplachovala jsem se a nechala sůl na těle působit ještě celou noc. To zabralo úžasně, téměř do druhého dne byly ruce mnohem mnohem lepší. Dále jsem si každý večer máčela pouze ruce - do hrnce jsem si dala teplou vodu, rozpustila v ní vždy trochu soli z Mrtvého moře ( cca jednu lžíci ) a celý večer jsem si ruce máčela, také jsem si ruce nijak neomývala a nechala působit. Když jsem viděla, jak moc to zabírá, někdy jsem si ruce máčela i přes den.
K tomu jsem si ruce mazala gelem na suchou kůži od BiOil, také z DM. Věřím, že však majoritní vliv na zlepšení měla sůl z Mrtvého moře.
To je můj tip - dnes už mám ruce stabilní a na 98 % bez puchýřků a jakýchkoli dalších symptomů, ale i tak si jednou za čas ruce do vody se solí namočím.

Snad Vám to také pomůže, budu ráda, když napíšete do komentáře, pokud ano 🙂

Přikládám fotografie z přelomu roku a fotografií stavu mých rukou nyní.

Kateřina

bhealach
16. bře 2022

@bhealach Ještě abych to doplnila - stále kojím a proto jsem nikdy nechtěla zkoušet kortikoidy, které mi byly doporučovány ze stran lékařů. Věřím, že mnoha lidem zaberou, nicméně kortikoidy vždy také znamenají nástup jiných nežádoucích účinků a já se snažila vyhnout se jim. Měla jsem v plánu je použít v opravdové nouzi, což už se skoro stalo - sůl z Mrtvého moře jsem vyzkoušela když už jsem měla na rukou skoro jen živé maso a byla tak zoufalá, že i představa ponoření do soli mi byla jedno. Naopak, kůži to náramně uklidnilo! 🌷

dianocka13
4. pro 2022

@bhealach děkuji za Tvůj tip! Peru se s tím už 2 roky (od porodu). Kožní pokaždé napsala kortikoidy a vždy se to vrátilo. Jsem z toho fakt zoufalá. Určitě vyzkouším tu sůl. Kež by mi také zabrala..

bhealach
18. dub 2023

Ještě posílám krém, který mi také hodně pomohl.