Při rakovině prsu prso bolí nebo ne?

carodejnice
5. únor 2013

Ahoj,
o víkendu mě začalo bolet jedno prso. Takový tlak, jako když kojíte, ale máte ho nalitý mlékem, neodstříkaný. Jenže já nekojím, děti už už kojení odrostlý. Takže jsem si začala prso prohmatávat a zjistila jsem bulku. Jsem vyděšená k smrti, k doktorovi jdu až zítra. A moje otázka je, jestli při rakovině prsu to prso bolí nebo to není bolestivé? Na netu jsem o bolesti nic nenašla, tak jestli některá nevíte ☹
Díky!

blanka.k
5. únor 2013

@carodejnice Ahoj, já si bulku nahmatala 2 dny před vánoci 😔 Taková tupá bolest a tlak , přesně jak píše,jak když jsem kojila a měla ho nalitý 😅 Jsem si ho prohmátla, co se děje a bulka cca 3cm (prsa mám 75H), nekojím 15měs. Jsem si říkala, že třeba mám zánět, že uvidím, nehoršilo se to, přes vánoce mě přišlo, že se to "zatahuje" do sebe a míň bolí, hned po svátcích jsem se objednala na gyn, to už nebolelo skoro vůbec. Bulka mi přišla menší, ale o to tvrdší. Dostaal jsem žádanku na UZ/mamograf, vzali mi krev. Krev ok, UZ (má se chodit prvních 10 dní cyklu, aby to bylo dobře vidět) potvrdil nález cca 1x1.5cm , je to "něco " na mléčné žláze, že mám rozšířené mlékovody, takže jsem šla na endokrinologii, prootže se mi i zároveň spustila zase laktace a mám citlivá prsa (už jsem s tí měla problémy před lety, vysoký prolaktin, brala jsem léky) Vzhldem k tomu, jak rychle se to objevilo (3 měs.předtím mi gyn.prsa prohlížela, prý to vypadá ok, ale ať si jednou za 2 orky zaplatím UZ, že velký prsa se blbě pohmatem vyšetřují), a dle toho nálezu na UZ (že to nikam "neprorůstá"), tak mám ve zprávě výsledek "pravděpodobně nezhoubné".... paní doktorka mě právě uklidnila "rakovina většinou nebolí" 😝 (jako v těch poč.fázích). Takže teď jím 3 týdny zase léky na prolaktin (který ale vysoký už nemám), bulka je tam pořád a za další měsíc jdu na kontrolní UZ a pak se rozhodne či je to ok, lepší se to, nebo bude biopsie 😅 Paradoxně jsem po objevení byla totálně v klidu, nervy chytla 2 dny před UZ, a teď to na mě občas dolehne, že je tak to slovo "pravděpodobně", že to furt není 100%...
Tak držím palce, ať vše dopadne dobře!

carodejnice
autor
5. únor 2013

Blanko, díky za napsání! Jenom nevím, jestli jsem se trochu uklidnila nebo ne. Koukám, že je to všechno na dlouhý lokte a to čekání je hrozný!
Tak držím palce, ať je vše v pohodě!

blanka.k
5. únor 2013

@carodejnice ještě mě napadlo, jestli ti třeba jedno z dětí nemohlo skočit třeba na to prso nějak víc , nebo jeslti jsi třeba neměla nějakou jinou podprsenku než běžně. Na to se mě ptala sestřička do telefonu, když jsem se objednávala, jeslti to nemám z toho 😅

carodejnice
autor
5. únor 2013

Tak to bohužel ani jedno ☹