Přírodní kosmetika - jaká a kde?

jessi13
10. únor 2015

Ahoj holki, vim ze to tady nejspise nepatri ale nenasla jsem vhodnejsi umisteni meho dotazu, rozhodla jsem se zacit pro sebe a syna (7 let) prirodní kosmetiku, nejlepe tu ktera neni testovana na zviratech, muze byt i bio.... Nemate s tim nekdo zkusenost, popripade nemuzete mi nektera poradit kde se da koupit nejlepe ale at mi to nezrujnuje penezenku 🙂 vim ze to neni levna zalezitost ale treba 500 za 100 ml samponu oopravdu dat nemohu... dekuji za pripadne rady

luculka2016
18. led 2016

V příspěvku výše je psáno o kosmetice Bione. Já se pro ni nadchla, tvrdí, že jsou bio přírodní, i na obalech produktů se krásně rozepisují o složení a jak si výrobek oblíbíme, jelikož neobsahuje žádnou
chemii. Tak jsem si koupila celou řadu: šampon, kondicionér,micelární vodu,odlič. mléko, krém na obličej i ruce a sprchový gel. S hrůzou jsem ale zjistila (narazila jsem na to díky reportáži o kosmetice na internetové televizi Stream, pořad A DOST!), že většina výrobků (akorát myslím kromě té micelární vody) obsahuje nebezpečný konzervant zvaný Phenoxyethanol. Na sprcháči je uvedeno, že použitá konzervační látka se po několika vteřinách z těla odpaří. No, tak jsem na pochybách, já četla o této látce na netu něco jiného...Už jsem psala i na internet. stránky spol. Bione cosmetics, zatím čekám na jejich vyjádření. Je mi z toho smutno, tak jsem jásala, že mám konečně kvalitní přírodní kosmetiku, za super cenu a navíc je dostupná v jedné z našich drogerií v mém městě...

akankeo
18. led 2016

@jessi13 pouzivam Eone a nemuzu si to vynachvalit. Zvlaste na novorozence, na ty moje skoplkovep rincezny je to take super, protze jim to pomaha i na lepsi imunitu. Nehled moc na mnozstvi, nema se toho pouzivat zadne zavratne mnozstvi, takze i kdyz ta lahvicka napriklad samponu je mala, tak vydrzi...

margot_ka
18. led 2016

Ja nedam dopustit na Hadka, ale je fakt drahej :/ ale treba HA intima je proste to nej, kupuju velke baleni do zasoby. Na opruzeniny pro prcka zase jejich Intimuss - vsechny sracky typu sudocream nebo bepanthen se muzou jit zahrabat
Pro prcky taky kupuju Hipp olejicek, nebo koupel Alverde, na alverde asi ted najedu i pro nas. Kdyz jsem si precetla slozeni samponu, tak jsem byla rada,ze uz mi dochazi. Makeup jeste vetsi hruza-tam jsou parabeny snad ve 3 druzich,o ostatnim ani nemluvne :( ale nevim,co budu pouzivat, protoze pouzivam od oriflame podkladovy krem giordanni gold a at jsem zkusila co jsem chtela, s nicim jinym jsem za tech x let zkouseni nebyla tak spokojena :( achjo

frenny
18. led 2016

já mám ráda ryor u nás v drogérce od nich prodávají za dobrou cenu.

janawei
18. led 2016

Pro nás je jedničkou v přírodní kosmetice Weleda. Vyjma dekorativní kosmetiky (tu bohužel nedělají 🙂) máme od Weledy téměř všechno. Líbí se mi složení jejích produktů, na spoustu z nich mají certifikát NATRUE, příjemné vůně a především účinnost. Neoblíbila jsem si pouze zubní pasty, nějak se nedovedu vzdát mentolové příchutě těch klasických.

frogie
13. únor 2016

@luculka2016 Jak dopadlo vyjádření od Bione?

irennn
14. únor 2016

My kupujeme Eone, ale priznam ze hlavně pro Davídka a miminko co je na cestě, ta kosmetika je nejlepší co znám, ale velmi draha, na dětech nesetrim ,na sobě už teda jo a používám levnější variantu, třeba Herbavera

dana3262
14. únor 2016

@margot_ka hádek je super. Jeho oční regenerační krém zachranil mého prvorozrneho syna jako novorozence, narodil se úplně celej zarudlej a opupinkovanej. Ale teda 15ml skoro 300.-
Máme mycí olej na vlasy, levandulovy olej na tělo, sheabutter, sprchovy oleje, etericky oleje, tonik na pleť, regenerační olej na pleť (teď mám jasminovy), různý másla (kakaovy, mangovy...)
Ten make up od oriflame používám denně už 16 let. Je to hodně špatný, jo?

evaamy
14. únor 2016

Pro sebe používám Alverde z DM drogerie, je to takový kompromis mezi klasickou chemcou z drogerky a přírodní kosmetikou. Ceny mají až podezřele levné. Pro syna používám Weledu, která je kvalitnější, ale i drzsi. Ale zase toho používám málo. Ještě je možnost si kosmetiku sama vyrobit. Na netu je plno inspirace. A úplně nejlepší je používat z kosmetiky naprosté minimum. Super je tady skupina Toxicka kosmetika a veci kolem nás.

betelgeuzz
14. únor 2016

@evaamy proč ti příjde alverde jako kompromis? vždyť je to přírodní kosmetika s certifikátem NATRUE.

evaamy
14. únor 2016

Psaly to holky v té skupině. I to tam vysvetlovaly, které látky jsou ok a proc, které kompromis a které jsou k.o. Samozřejmě i každý kus může v hodnocení dopadnout jinak, jeden líp a jeden hůř, byť je to od jedné značky. Proste není to úplně příroda, ale porad je to dobré.
@betelgeuzz

betelgeuzz
14. únor 2016

@evaamy tak jak to, že má cerifikát, když to není úplně příroda?

evaamy
14. únor 2016

Nevim

irennn
14. únor 2016

Moje segra používá třeba jen kosmetiku od Yves Rocher

janawei
16. únor 2016

@jessi13 Já sama používám už dost dlouho Weledu a nedám na ni dopustit. Jediné, co mi moc nesedlo, jsou šampony, ty používám od Alverde. Prckovi kupuji Weledu také. A manžel vyloženě vyžaduje sprchové krémy taktéž od Weledy. Líbí se mi složení jejích výrobků, mám ráda jejich vůně a vydařené obaly. Co se týče péče o domácnost, tak si dělám směs vody + octa popř. přidávám i citrón a tím myju koupelny a kuchyňskou linku. Na vytírání a mytí nádobí používám prostředky od Eurony, připadá mi lepší, než Frosch, i když s tím jsem byla dlouhou dobu také spokojená. Prací prášky používám standardní, jen nepoužívám aviváž, ale ocet (dostane z prádla zbytky prášku, a když prádlo uschne, tak z něj není ocet cítit).

frogie
16. únor 2016

@betelgeuzz Alverde ale není přírodní kosmetika.

betelgeuzz
16. únor 2016

@frogie proč ne, certifikát Natrue má. co je teda podle tebe přírodní kosmetika?

frogie
16. únor 2016

@betelgeuzz Ale certifikat Natrue nezarucuje 100% prirodni slozeni.

janawei
16. únor 2016

Já osobně už delší dobu žiji v přesvědčení, že certifikát NATRUE zaručuje přírodní kosmetiku. Mimo jiné ho má hodně z mých oblíbených produktů od Weledy. Znovu jsem si hledala a stále si myslím, že přírodní složení zaručuje: https://www.weleda.cz/obsah/14_nase-standardy.html

frogie
16. únor 2016

Jo, ale jak jsem se dočetla já, tak přírodní kosmetika musí být min. ze 75%, ne ze 100%..a jestli mi na zbylých 25% nacpou syntetiku, sulfáty a spol., tak to pro mě není přírodní....

janawei
17. únor 2016

@ frogie
Ano, o 70 % tam také píší, ale těch zbylých 30 % určitě nebudou sulfáty apod., jak zmiňuješ viz úryvek z odkazu od betelgeuzz:

Certifikace NATRUE garantuje, že produkt splňuje nejpřísnější kritéria pro přírodní kosmetiku:
ANO:
Všechny složky jsou přírodní nebo dokonce přírodní v biokvalitě
Přírodní suroviny jsou zpracovány pouze schválenými výrobními postupy
Postupy výrobce jsou šetrné k životnímu prostředí

NE:
Neobsahuje syntetickou parfemaci ani barviva
Neobsahuje látky vyrobené z ropy (parafín, PEG, vazelínu...)
Neobsahuje silikonové oleje a jejich derivát
Neobsahuje geneticky modifikované složky (podle předpisů EU)
Ani rostlinné suroviny ani produkt nebyly ozařovány

Produkt nebyl testován na zvířatech

weweruschka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dencal
14. kvě 2017

@jitavrtule Ta Syncare kosmetika je skvělá, s tím musím souhlasit! 🙂 Líbí se mi, že je to české a některé ty výrobky právě BIO. Strašně jsem si zamilovala krém s výtažkem z lípy právě od nich. Našla jsem jenom tady https://www.onaonline.cz/krasa/recenze-syncare-... recenzi, jinak se o té kosmetice nikde moc nepíše. Což mi přijde celkem škoda.... rozhodně to stojí za to. U nich na facebooku také probíhají často soutěže, já se vždycky ráda zapojuju, protože bych ráda něco vyhrála 🙂

@adelaslaba Biooo.cz je super! Tam mají skvělý výběr, to musím souhlasit 🙂

anetka1701
14. kvě 2017

Tak jsem se zase něco přiučila, super :o)

Já se teďka zamilovala do kosmetiky manna 🙂 Mám od nich bambucké máslo s čajovníkovým olejem (používám místo krému a fakt bomba), x druhů mýdel, včetně mýdla na vlasy, které je absolutně luxusní a zrovna vymeješlím co koupit dál :D

journals
14. kvě 2017

Ona je přírodní kosmetika a přírodní kosmetika. Každý si pod tím názvem představí něco jiného. Ta opravdu přírodní kosmetika, je snad jen ta udělaná doma. Bez použití parabenů a různých dalších látek na konzervaci by na tom kosmetika byla stejně jako potraviny - musela by být zavřená v ledničce a měla hodně brzkou dobu expirace/spotřeby. Certifikáty necertifikáty.
Pak je kosmetika, která tu nutnou složku nahrazuje jinými chemickými látkami, ale jen v té nejnižší možné míře. V ideálním případě je konzervant přírodní, ale ne vždy to bohužel jde - to je podle mě např. ta Weleda, Alverde atd. A tu já teda za přírodní kosmetiku nemám. Troufám si tvrdit, že většina jakkoli průmyslově vyrobené kosmetiky a kosmetiky, která se prodává v běžných řetězcích, přírodní být nemůže, je pouze přírodou inspirovaná 🙂, ale to nemusí být úplně špatně. Ono všechno má svou výhodu a nevýhodu 🙂 Zjednodušeně řečeno.

martiiiinka
16. kvě 2017

ahoj, neviem či je to ešte pre teba aktuálne, ale ja momentálne používam kozmetiku od Nuance a som s ňou spokojná...kúpila som ju v lekárni Dr.Max, tak snáď ju zoženieš aj v ČR. Je bez parabénov a silikónov 🙂

kathie88
7. dub 2021

Já teda taky vím o kosmetice z DM, myslím, že i většina jejich výrobků je pro vegany. Potom mě teda napadá ještě tento web https://www.naqed.cz/ . Není teda nejlevnější, ale asi bude kvalitní. A k lahvičce šamponu 😉 - 250 ml stojí tři stovky, což se mi nezdá až tak drahé.

leilinka1234
7. dub 2021

Oblíbila jsem si značku nikka b. Mám tuhý krém na ruce, šampon, kondicionér, pro dcery jsem vzala mýdlo na ruce. Se vším jsem spokojená.

terezz29
7. dub 2021

Za mě jedině MAAT, přírodní 100%, spousta výrobků, dětská péče také. Používáme celá rodina už několik let a neznám lepší. https://www.aromaaterapie.cz/