Probiotika pro mimčo. Pomůžou, aby se samo vykakalo?

simkrk
29. led 2017

Ahoj maminky,mam takovy problem,dcerce je 6.tydnu a mame problem se vykakat,je na MM i na UM nekaka mi i tyden a vzdy ji musim pomoct :/ nekdy prdi dost nekdy min,otazka zni pomuzou nam probiotika aby se sama vykakala? Prece ji nemuzu furt pomahat,jake davate miminkum probiotika a na kolik cca vyjdou a jak dlouho vydrzi? Doktorka mi pri narozeni rikala o bio gaya ale jsou pomerne drahe tak bych spis chtela nejakou levnejsi variantu,jake mate zkusenosti vy? 🙂 dekuji 🙂

blahova_andrea
29. led 2017

já zkoušela různé levnější, ale dětem se ulevilo opravdu až po bio gayi. v takovém případě fakt nelituji peněz, ač jinak dost počítáme. hledala jsem vždy někde v akci, abych je prostě nekupovala za 600,- když jinde se dají koupit i za 360,- vydržely poměrně dlouho. oba měli max. dvě lahvičky a druhou už pak spíš, abychom ji dokapali a využili. já jim probiotika dávám dodnes. oni mají střívka náchylná a když nefunguje toto, tak se pak sype celý tělíčko. raději ušetřím jinde

alcar
29. led 2017

Kdyz jsem kojila, tak dcera nekakala jednou i 10dni. A co davas za UM a kolik? Jinak probiotika jsem davala od Biopronu ty s tou kapsli, co se musi protlacit do lahvicky, ty mi prisly asi nejlepsi, pozdeji jsem presla na klasicke tobolky a ty jsem vysypavala do jidla.

simkrk
autor
29. led 2017

@alcar tedkon davame sunar,nejdriv sem davala vecer a ted musim.i rano a davam 90ml.jako v utery se optam doktorky co s tim.

@blahova_andrea nerikam ze bych chtela nak setrit ale ja nejdriv zkousim.levneji varianty a ty kdyz nevyhovujou tak zainvestuju 🙂 takhle.to mam i s plinkama 😀

blahova_andrea
29. led 2017

@simkrk jj, měla jsem stejný systém. a prosím tě, proč dokrmuješ? mimčo je nemocný a má zvýšenou potřebu příjmu? jinak musí mm stačit. lépe častěji přikládat, než kombinovat s flaškou

simkrk
autor
29. led 2017

@blahova_andrea prikladam.jen co to jde,jenze ja ji vecer mam.nasatou na prsou i hodinu stridam je a ona mi stejnak breci hlady :/ tak proto 🙂

blahova_andrea
29. led 2017

@simkrk a seš si jistá, že je to hlady? hubne ti? s nějakou laktační jsi se o tom radila?

simkrk
autor
29. led 2017

@blahova_andrea jakme ji dam tak je spokojena... 🙂

blahova_andrea
29. led 2017

@simkrk já mám s prvním dítětem podobné zkušenosti a proto se ptám. nebylo to nedostatkem mlíka ani hladem. problémy byly jinde a já to vzdala, protože jsem nic nevěděla, nikdo neporadil a flaška prostě zabírala, tak to bylo snadné řešení. i díky ní měl ale problémy se stolicí, což jsem zjistila až o dost později. jisté "trauma" z nepovedeného kojení si nesu dodnes. holt nezkušená prvorodička bez podpory okolí. podle popisu mi přijde, že se vydáváš stejnou cestou, že pomalu přecházíš na flašku, když píšeš, že jsi dávala jen jednou denně a teď už 2x...o své mlíčko můžeš přijít a byla by to škoda. ale třeba si jinde než já tehdy. třeba jsi se radila, načetla, zkoušela kde co a prostě je pro vás toto to pravé 🙂

alcar
29. led 2017

@simkrk tak to zas nema toho UM moc a se Sunarem vetsinou nebyvaji problemy. Treba na Bebu byva hodne stiznosti, ta pry betonuje. A ma nejake objektivni priznaky, ze se nemuze vyprazdnit? Tlaci, ma nafoukle brisko? Ono se to da lehce zamenit i s kojeneckou kolikou. Ono vseobecne jsou levnejsi probiotika v tobolkach, nez v kapkach, ale to by ses musela poradit v lekarne, ktere muzes v 6 tydnech dat.

simkrk
autor
29. led 2017

@alcar nafoukke brisko nema,v noci me obcas prijde ze tlaci a nejde ji to proto zacne brecet a obcas zacne hrozne prdet ze me to i vzbudi 😀 .pres den to jaks taks jde..u kojeni se vetsinou vyprdi i kdyz ji dam fenyklovy cajik..nekdy ve dne zacne hrozne brecet a uplne hazi nozkama :( v utery se optam doktorky ale vadi mi ji pomahat aby si na to nezvykla :(

soyevita
29. led 2017

@simkrk Často mají děti problémy právě z kombinace MM a UM.
Myslím,že úplně zbytečně přikrmujete.To co popisujete,dělá spousta kojených dětí.A není to hlady.Zbytečně si mimčo rychle odstavíte.Zkuzte vydržet bez UM a jen kojit,růstových spurtů bude víc.

leki
29. led 2017

Ja probiotika davala asi prvnich 7 mesicu. Malej taky nekdy nekakal i tyden, dle doktorky to bylo v pohode. Kazdopadne jsem zkousela rozny znacky probiotik a u nas mely stejny efekt drahy kapky (500-600 za mesic) i levny rozmychavaci v mlece (150-200 za mesic). Kamosce nepomahaj zadny probiotika. Ma malou na UM a resej to rourkou :-/ musis asi zkusit.

verape
29. led 2017

Dceři pomohly vysypávací kapsle od Biopronu, odstříkávala jsem a dávala do mléka. U syna jsem si to chtěla ulehčit kapkami a koupila kapky od Biopronu, ale bez valného efektu. Tak jsem koupila Biogaia, prvních pár dní stejné, ale asi po dvou týdnech se problémy zlepšily. Dávala jsem na radu doktorky k tomu ještě kapky Enticon.

olivers16
30. led 2017

Ahoj 🙂 mi měli taky problém s prdikama.Zkousela jsem snad všechno kapicky,hřejivy polstarek,tyčinky do zadečku,um mlicko na bolavé bříško a různé cvičeni a nic nezabírálo nebo jen nachvili.Pak jsem ke kapickam espumisan dávala od bioprin lactobacíli par týdnu to byla fakt hrůza tak jsem přestala dávat kapky a jenom ty laktobacili a už jsme spokojeni.Je tam 30 kapslí které se vysypou do mlicka a vyjde to cca na 160,- a paráda je to na cely měsíc 🙂