Mám změnit umělé mléko?

michajla1
13. črc 2023

Prosím o radu. Jak poznám že mojí malý nesedí mlíčko?
Měsíc a půl jsem kojila, jenže se mi ztratilo mléko, tak jsme nasadili mléko z DM Babylove, skoro týden po něm byla naprosto spokojené miminko. Jenže pak přišel problém s kakáním, po dlouhým trápením a řvu jsem jí musela pomoct rourkou. Prdí sama hezky.. ale občas se nějaký ten prdík zarazí a pláče (což je u miminek normální) jenže mi přijde že se bojí vykakat. Ať se snaží jak se snaží tak to prostě nejde, už je to tak týden co musím pomáhat rourkou. Stolici má tuhou a takovou slizkou, ne tvrdou. Včera jsem měla Vánoce z toho že se dokázala sama vykakat, normální kaši kakala. Ale pak zase přišel k večeru pláč (trvalo to 4hodiny) nebylo jí jak pomoct, nic nezabralo. Jelikož se mi půl dne kroutí, tak mi v noci krásně spinká a vzbudí se třeba jen jednou na mlíčko.
Před papáním dostává espumisan, pije dost fenyklového čaje.
Přemýšlím nad změnou mléka, myslíte že to pomůže. Že jí toto co má nesedí?

miryp
13. črc 2023

@michajla1 zkoušela jsi vysadit fenykl? Některé děti (naše nevyjímaje) reagují na fenykl opačně, mají po něm potíže. Jinak pokud je problém se stolicí, objevuje se hlen, dítko trápí koliky, atd., může jít o prvotní příznaky ABKM. V takovém případě se zkouší nejprve Nutrilon Allergy Care, popř. Sunar Allergy Care, které mají mléčnou bílkovinu hodně štěpenou a některým alergikům to takto stačí, když problémy přetrvávají, přechází se na plně rostlinné aminokyseliny - např. Neocate.

sanoela
13. črc 2023

@michajla1 zkusila bych prvně nedávat ten fenykl a pak dělat změny v UM. Já tehdy měnila z Nutrilonu na Kendamil asi po měsíci. Malá tehdy hodně blinkala, kroutila se a moc nepila. U Kendamilu se všechno spravilo. Držím palce ať je lépe😊😊

zmrzlinka
13. črc 2023

Zkus vysadit fenykl a Espumisan dávej před každým kojením a uvidíš jestli to pomůže.Kdyz tak změn mléko.A rourku se neboj používat.Ja rourkovala dceru do 4.mesicu.Pak to ze dne na den přešlo.

veruuu_kubesovic
13. črc 2023

Já bych první vysadila fenyklovy čaj, mě osobně při kojení chutnal, ale můj novorozený syn byl zásadně proti a řval na celé kolo...

merope
14. črc 2023

Přesně jak tu holky radí - u nás obří problémy dokonce když jsem při částečně kojeném dítěti pila fenyklový čaj já. Prý tak 1/3 dětí vyloženě vadí a mají z něho problémy.

michajla1
autor
14. črc 2023

@merope já už malý dávala třeba jen kmínový čaj. Dva dny byla úplně bez feniklu, vůbec to nepomohlo. Bylo to pořád jedno velké trápení😞

klchudik
14. črc 2023

@michajla1 změn mléko! 🙂 My měli tohle s malým taky, ten měl ale hipp...přešli jsme na klasický sunar a od té doby byl klid 🙏

michajla1
autor
14. črc 2023

@klchudik syn měl taky Sunar a žádné takové problémy ani neznám, při něm jsem nemusela ani jednou použit nějakou rourku🙈

klchudik
14. črc 2023

@michajla1 super, tak teď jsi si odpověděla sama 🙂

michajla1
autor
14. črc 2023

@klchudik už ho mám doma, kdy myslíte že bude na malý vidět změna? Ráno teda ještě dostala jednu dávku Babylove.

martulka88
14. črc 2023

@michajla1 Fenykl umí udělat pěknou paseku - syn ho také nesnesl. Pak mohou dělat problém probiotika. Jinak slizká stolice - není to hlen? Tam pak by to mohlo být třeba problém, že je málo hydratovaná (poznáš podle propadlé fontanely). Nebo to může být i ABKM. Nejdříve bych vynechala "serepetičky" okolo, kdyby nebylo ani po týdnu zlepšení, změnit UM. Pokud by pak problém atále přetrvával, začala bych řešit s pediatrou. U nás syn měl navíc v hlenovité stolici krev (ale ta taky nemusí být) a měl ABKM.

klchudik
14. črc 2023

@michajla1 já měla změnu téměř hned 🙂