Rozestup břišních svalů, byly jste u fyzioterapeuta?

hannulee
27. lis 2013

Holky máte někdo rozestup břišních svalů?Jak cvičíte byli ste na poradě s fyzioterapeutem?A musí být nějaký doporučení? A jak jste to poznali,sami nebo Vám to řekl třeba gynekolog?Díky

terinda
7. lis 2016

@verena http://www.emimino.cz/diskuse/plasticka-operace...

gyndaře k tomu vůbec nepotřebuješ. Zajdi si na konzultaci na plastiku. Bez objednání, jen se zaregistrovat, vyčkat frontu a nechat si říct jeho názor.
Já šla na Vinohrady, protože tam nechávají pacošky nejdéle (cca týden), jinde pouští 3.den po operaci a to mi přijde celkem šílené 😅

amaje
6. pro 2016

Taky jsem s rozestupem dlouho bojovala a konečně ho po 14 měsících zdolala. Mám velkou radost a podělila jsem se o své zkušenosti poměrně podrobně na blogu Šestinedělky: http://sestinedelky.cz/jak-jsem-premohla-rozest...

al_al
6. pro 2016

@amaje v akom meste ste chidili na vsetky tie cvicenia?

amaje
6. pro 2016

@al_al V Brně. Klidně do zprávy napíšu konkrétní místa, pokud by byl zájem.

al_al
6. pro 2016

@amaje super,to by som bola rada

sivmar
28. pro 2016

Nějaké cvičení v Ostravě není?

pepeecz
16. led 2017

operací se možná vyřeší rozestup, a občas je i nezbytná, ale ve většině případů to nutnost není. Je to škoda, že někdo pouze z důvodu lenosti jde na operaci místo cvičení. Protože po operaci nezačnou svaly pracovat a paradoxně to může být ještě horší. Budou bolet záda, pánevní dno nemusí správně pracovat, takže inkontinence atd. Běžná diastáza se dá řešit pohybem, můžete si tak uvolnit od bolestí zad a zároveň zploštit břicho, naučíte se lépe držet tělo atd. Jedná se specifické cvičení.

blahova_andrea
25. led 2017

přidávám čerstvé info. dnes jsem navštívila obvoďačku. rozestup mám, naštěstí ne tak hrozný, aby to bylo na operaci. každopádně fyzio mi prý nepomůže, nemá smysl psát žádanku. mám si najít trenéra a cvičit pod odborným dohledem. doma sice nějaké menší cvičení na šikmé břišní svaly provádím, ale asi raději párkrát někomu zaplatím, ať mě to naučí pořádně a zhodnotí stav 😅

blahova_andrea
25. led 2017

@amaje tvůj článek jsem přečetla, ale odpověď na své trápení nenašla 😅 ☹ promiň. v podstatě jsi to shrnula tak, že tě to stálo spoustu času, zřejmě i peněz a musela jsi toho vyzkoušet fakt hodně a každému nakonec vyhovuje a pomůže něco jiného. aspoň tak to na mě celé zapůsobilo a stejně nevím kudy kam. joga, pilates apod. mě nikdy neoslovovaly a začít teď na to někam jezdit a střídat xy míst a cvičitelů, než mi něco sedne, na to tedy nemám ani jedno...ani trpělivost, ani čas ani ty peníze ☹

blahova_andrea
25. led 2017

@pepeecz souhlasím....sem s popisem, videi a obrázky 😉

blahova_andrea
25. led 2017

@amaje prosím kam tedy v brně jít? kdo mi pomůže?

pepeecz
25. led 2017

@blahova_andrea Vendula Trávníčková 🙂

amaje
25. led 2017

@blahova_andrea Nemyslím si, že existuje jedno jediné zázračné řešení a to je také podstatou článku. Cest, jak se zbavit diastázy, je víc a jde jen o to, co Vám sedne a u čeho vydržíte (takže základní podmínkou je, že Vám to cvičení bude příjemné a bude Vás alespoň trošku bavit).

Model popsaný v článku je podle mě naprosto funkční: Najděte si dobrého fyzioterapeuta, který vás vyšetří a řekne vám, v čem může být problém (může to být např. v článku popisované špatné držení těla), ukáže Vám základní cvičení a hlavně jak je máte správně provádět. Cvičte doma nebo ve skupině, jak vám bude nejlépe vyhovovat a nejvíc Vás motivovat. Podle stavu svalů posléze přejděte na nějakou "náročnější" formu cvičení. Někomu pomůže pilates, někomu jóga, někomu něco úplně jiného, třeba cvičení s dětmi v šátku dle Anny Kohoutové, nebo Strollering. Od počítače Vám opravdu neřeknu, co bude vyhovovat právě Vám 🙂 Pokud si to sama nevyzkoušíte, těžko to zjistíte. Ale to už je samozřejmě Vaše věc 🙂

Pokud chcete, můžu Vám do SZ napsat, které fyzioterapeuty v Brně mohu doporučit já. Byla jsem ale upozorněná, že psát to rovnou sem je reklama, tudíž to raději nechám na případnou SZ dle Vašeho zájmu.

blahova_andrea
25. led 2017

@amaje jenže mě vždy bavil spíše tanec, takže bych to se zábavou viděla tak na zumbu a ta na diastázu asi nebude 😅 klasická cvičení jsou pro mě prostě nuda a odtrpím je. sice se snažím teď cvičit doma trošku ty šikmé boční svaly, ale rozhodně ne proto, že by mě to bavilo ☹
fyzioterapeut...dnes jsem byla u své dr. a odmítla mě k nějakému poslat, že fyzio je na něco jiného, že ten mi nepomůže. šla jsem tam právě s tím, že jsem očekávala nějaké doporučení k někomu, žádanku...bohužel ☹ špatné držení těla mám. celý můj současný život je ze všech stran nastaven špatně. toho jsem si vědoma.
tak na šátek je dávno pozdě. na nošení typ fakt nejsem. strollering je už také pasé. hlavně prostě bydlím na místě, kde není nic. vše je o tom si domluvit hlídání, pak někam jet, něco platit, zkoušet, zase jet zpátky. tohle celé mě odrazuje. cvičení doma mě zas nebaví, no. ale přemáhám se, snad mi to vydrží. jen je to bez toho dozoru, takže vlastně jen pro dobrý pocit, že dělám aspoň něco 😅
pokud mi pošleš seznam nějakých fyzio do IP, tak budu moc ráda. podívala bych se, kdo je pro mě aspoň trošku dostupný 🙂

amaje
25. led 2017

@blahova_andrea Doktoři občas sami neví, do jaké míry může pomoct fyzioterapeut (potvrzeno z více zdrojů🙂, takže bych v první fázi neházela flintu do žita a vyrazila k nějakému kvalitnímu (doporučení vzápětí pošlu do IP) a to co nejdřív. Pokud cvičíte sama doma nesprávně, můžete si i cviky na šikmé břišní spíše uškodit.

Určitě se dá najít i něco akčnějšího, ale bude to chtít, abyste měla břišáky aspoň trochu ve formě. Tanec nejspíš taky může pomoct, třeba břišní tanec Vám přece posílí pánevní dno, což je podmínka toho, abyste se diastázy zbavila. Hloupé je, pokud nikde nic v okolí nemáte.

Na to hrbení mám takový super tip se šátkem, zkusím to nafotit a poslat. Pomůže Vám to se rovnat. Ale chvilku mi to bude trvat, mám teď s malou další program. Tak prosím o strpení.

terkaz
25. led 2017

@amaje Mohla bych take poprosit o kontakty? Jsem z Brna a ty moje brisaky jsou dost hrozne... Moc dekuji.

amaje
25. led 2017

@terkaz Určitě - posílám 🙂

blahova_andrea
25. led 2017

@amaje no u nás není nic, bydlím na vesnici. musím prostě jezdit do města. tak tam je to jen o tom najít něco poblíž místa, kam dojedu vlakem nebo busem, abych pak nejela ještě přes celé město. jinak to časově ani finančně nemám jak vylepšit ☹ pánevní dno by nemuselo být nejhorší. na to jsem od porodu cvičila a nepociťuji problémy. ale třeba se pletu.
hrbení je u mě lepší než třeba u sestry, ale spíš jsem měla na mysli vše tak celkově, ne jen přímo hrbení. za ta doporučení předem moc děkuji.

terkaz
25. led 2017

@amaje Dekuji.

@blahova_andrea
Mame deti stejne stare, si pamatuju, jak jsme spolu resily, jaky kocar se vejde do kufru maleho auta 😅

blahova_andrea
25. led 2017

@terkaz tak to máš dobrou paměť. mě je povědomá přezdívka, ale co jsem tu s kým za ty roky řešila si často nevybavím 😅

terkaz
25. led 2017

@blahova_andrea
No ja toho prave tady jinak moc neresim, ale ten rozestup me zaujal. Po tretim porodu mam bricho dosti skarede ☹

blahova_andrea
25. led 2017

@terkaz mě vždy pobaví kamarádky, co jsou za půlkou těhu a mají břicho menší než já 😅 splést si mě s těhulí není problém, no ☹ sice to maskuju, ale dost mi to vadí, i v zrcadle, i pohybu, i v oblíkání...no a svého nemilosrdného neempatického muže musím zmínit taky😠

terkaz
25. led 2017

@blahova_andrea
Noo tak nejak. Jen s rozdilem muze, ten to chape, po tolika porodech nooo. Aspon to.
Ale ja bych jeste potrebovala shodit speky 😉

blahova_andrea
25. led 2017

@terkaz špek mi přes to visí zaručeně taky, ale jinak nemám potřebu vyloženě hubnout. spíš zpevnit a fakt zamakat na tom břiše. se zbytkem už jsem se smířila 😀

terkaz
25. led 2017

@blahova_andrea
😅
No ja se s tim nesmirila, ale je to o tom netlaskat a jist poradne. To bych chtela k spravnemu cviceni docilit. 🙂

pepeecz
26. led 2017

@blahova_andrea ano 🙂

babsee
26. led 2017

@amaje mohla bych poprosit i ja? Moc diky.

amaje
26. led 2017

@babsee Určitě, posílám 🙂

handous
26. led 2017

@blahova_andrea taky bohužel vypadám jako před porodem 😒