Rozestup břišních svalů, byly jste u fyzioterapeuta?

hannulee
27. lis 2013

Holky máte někdo rozestup břišních svalů?Jak cvičíte byli ste na poradě s fyzioterapeutem?A musí být nějaký doporučení? A jak jste to poznali,sami nebo Vám to řekl třeba gynekolog?Díky

hanka_333
24. dub 2017

Zdravím, obnovuju diskuzi. Uvítám doporučení na fyzioterapeuta z Prahy, který vám s rozestupem pomohl, poradil a ukázal vhodné cviky. Jsem půl roku po porodu a mám rozestup cca 3 centimetry. Zatím občas dělám pár cviků, které jsem našla na internetu, ale to zřejmě nebude stačit a taky myslím, že jako laik můžu sama cvičit chybně, blbě dýchat... Našla jsem si kurzy Ivy Fiš, ale je to beznadějně plné, až do podzimu a nechci jen sedět a čekat.

pernicek1
30. dub 2017

@hanka_333 Právě jsi mě neskutečně potěšila, protože Iva Fiš je přesně ta fyzioterapeutka kterou jsem nemohla najít! Ale moc jsi mě nepotěšila tím že má do podzimu plno :(

Mě se diastáza od porodu zhoršuje. Cvičila jsem sama a hodně dceru nosím, což můžou být právě důvody :(

Z které části Prahy jsi? Našla jsi někoho?? Já to mám limitovaný ještě tím že nemám žádný hlídání, takže musím najít něco, kam můžu i s dítětem...

onelove
30. dub 2017

Jo no... ja uz jsem si tu diastazu uspesne zafixovala..prave nosenim a neustalym zvedanim dcerky...tak mi dr. rekl, ze mne uz zadny cviceni nepomuze, ze to mam moc velky..takze jedine operace..ale doporucuje az budu mit odrozeno... takze mi je jeste na par let to ohavne bricho souzeno 😝

pernicek1
30. dub 2017

@onelove A co je to "moc velká"? U koho se to posuzuje? To Ti posoudí gynekolog?

Díky ;)

onelove
30. dub 2017

@pernicek1 No to uprimne nevim🙂 ale uz od pohledu je na mym brise videt obri duzna (prohluben) zacinajici tak 2cm nad pupkem a pod pupkem je to tak 5cm, sirka tak 4 cm...ale pod kuzi teda nahmatam diru jeste vetsi.. fakt nevim...ale je to desne osklivy 😀 ...gynekolozka nedokazala poradit, moc informaci o tomhle nemela, jen mi rekla, ze holt po detech pujdu na plastiku, ze to je dan za deti 😀 ....ja jsem to resila zatim jen s praktickym doktorem, ptala jsem se ho co s tim (mam k tomu teda jeste pupecni kylu) a moc detailne me neinformoval, jen me prohmatal bricho a rekl to, co jsem uvedla vyse... 😅

handous
1. kvě 2017

@pernicek1 fyzioterapeut, gynekolog ti k rozestupu nic neřekne

hanka_333
9. kvě 2017

@pernicek1 Bohužel mám taky pocit, že se mi to zhoršuje. Našla jsem ještě Studio pro ženy, kde také nabízejí nejake cviky, tak uvidim.

snailka
14. srp 2017

Můžete někdo doporučit dobrého fyzioterapeutka na dyastázu v Praze? Kromě Ivy Fiš o té vím.

pernicek1
17. srp 2017

@snailka Málokdo se z fyzioterapeutů věnuje takhle úzkému tématu... Iva Fiš má na stránkách i několik lidí se kterýma spolupracuje...

verena
17. srp 2017

@pernicek1
@snailka
Taky by mě to zajímalo. Iva Fis má beznadějne plno, ted jsem se zučástnila te její podzimní losovacky, muj mail ji přišel asi o minutu později. Za první minutu prý mela snad 90 mailu a brala cca 20 lidi (přesna čísla si nepamatuji). Ti spolupracovnici jsou podle me mimoprazsti.

ara80
3. říj 2017

@amaje Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o zaslání kontaktů na fyzioterapeuty? Diastazy mám hroznou ☹ zatím cvičení nepomáhá. Děkuji moc.

amaje
3. říj 2017

@ara80 Posílám do SZ.

cesilka
18. led 2018

@amaje Ahoj, připojuji se k prosbě o nějaké osvědčené kontakty na fyzio v Brně. Vím, že už je diskuze starší, ale třeba ti lidé stále cvičí. Díky?

amaje
18. led 2018

@cesilka Pošlu zprávu.

blahova_andrea
18. led 2018

@cesilka Lenka K. na Hybešové 😉

katkag146
10. dub 2019

Ahoj, chtela bych se zeptat, bolelo nekoho z vas bricho z toho rozestupu? Me porad boli, 4 mesice po 2 porodu a porad resim cim to muze byt.

maiasou
10. čer 2019

@amaje Dobrý den, prosím o tipy na fyzioterapeuty a jestli můžu i na ty kurzy.. děkuji moc.

marketam2
12. únor 2021

Ivafiš