Sertralin antidepresivum a navýšení. Máte zkušenost?

janule1976
28. zář 2023

Hezky den,

prosím o zkušenosti s navýšením AD sertralin actavis. Byl mi před skoro 4 týdny tento lék lékařem navýšen na maximální dávku 200 mg. Stavy mám jako na houpačce,některý den lépe,pak zase propad,úzkosti. Relativně tak nějak fungují,ale pořád čekám,že se budu ráno probouzet s radostí a energii. Mám pocit,že mi léčba už moc dlouho trvá. Prosím o zkušenosti s navyšováním antidepresiv. I u navyšování trvá,než se to vše srovna?Je to už skoro čtvrty týden od navýšení sertralinu na 200 a pořád to není ono. Mám pocit,že to mě nepříjemné období s depresí nemá konce. mOc děkuji za VAse zkušenosti.

janule1976
autor
2. říj 2023

@urtica hezky den,moc děkuji za zprávu.

konidana
2. říj 2023

@janule1976 uz ne, ale kdyz jsem lecila depresi tak jsem chodila. Ja teda lecbu zacla v kriz.centru pze mi bylo uz fakt blbe, takze tam mi po prvni medikaci nabidli ambulantni lecbu a chodila jsem mesic na terapie denne. Potom treba 1x tydne, 1x za 14 dni a nakonec stacilo 1x mesicne. Do 2 let jsem mela uplne po depresich a uz neberu zadne leky ani nechodim na psychoterapie. I kdyz ty by se obcas hodily. Zejmena prave na podzim.

janule1976
autor
7. říj 2023

@lenkalubina Dobre ráno Leni,moc ráda bych ještě slyšela Vaši zkušenost s navyšováním. Včera to byl páty týden,co užívám 200 mg Sertralinu,rána mám strašná,i dopoledne,jsem moc unavená,po námaze bušení srdíčka,no proste nejsem to já. Uleví se mi na večer, to je mi celkem o hodně lépe,ale v noci cítím pobuchavani a probouzím se neodpocata,takový zacarovany kruh. Myslíte,že jeste mám šanci,že to půjde k lepšímu,včera to bylo pátý týden od navýšení na 200. Asi před 15 lety jsem po vyčerpani,jak na mne toho bylo moc,užívala Asentru,nejdříve 50,pak 100 a ta krásne zabrala,určitě rychleji než nyní. Teď mám pocit,že ti nemá konce. Myslíte,že ještě mám naději,že zabere ta 200?Táhne mi.na 48,tak možná i tim,že jsem starší. Už mne ten můj stav vyčerpává,jsem unavená po jakékoliv činnosti. Předem mooooc děkuji za Vaše zkušenosti a podporu. Opatrujte se,ať se Vám daří.

lenkalubina
8. říj 2023

@janule1976 dobrý den. Já bych ještě týden vydržela a počkala...uvidíte jestli bude zlepšení...pak bych když tak zašla za dr co ty léky napsal...berete třeba i magnesium? Zkuste relaxační hudbu...nemyslete pořád na to co vám to dělá..prostě zamestnejte hlavu😉 držím pěsti

janule1976
autor
8. říj 2023

@lenkalubina jste moc hodná,děkuji,ve středu jdu k lékaři. Mám neustále zahleneny krk,jakoby cizí těleso v krku,to už mám přes rok,myslíte,že i toto může být psychomaticke?Prolezla jsem plno vysetreni a nic nenašli a stále jako bych měla něco v krku a pokašlávání. Moc Vám děkuji,mějte hezkou neděli.

janule1976
autor
8. říj 2023

@lenkalubina ano užívám magnézium, omegu 3

lenkalubina
8. říj 2023

@janule1976 určitě 😉

janule1976
autor
8. říj 2023

@lenkalubina jste hodná,píšu už v zoufalství. Tak ten krku může být od psychiky,jestli jsem to dobře pochopila. Myslíte,ze by lékař eventuelne u Sertralinu by mohl jít ještě výš s dávkováním,nad 200 ?moc děkuji mějte se

lenkalubina
8. říj 2023

@janule1976 to nevim🤷‍♀️ ale určitě jsou i jiné varianty. Nebojte, buď se to usadí nebo vám prostě dá něco jiného. Hlavně klid..musíte se i trochu přemoci. Já po potratu byla bez energie,nálady, bušení srdce bylo pořád...ale odmítla jsem neurol a jiné..mám jen ten sertralin a jsem ok. Bylo to těžké,ale nechtěla jsem se v tom placat🤷‍♀️

janule1976
autor
8. říj 2023

@lenkalubina jste moc hodná,děkuji. Myslíte teda,že i ten krk a kašel může být od úzkosti?Děkuji Vám moc za podporu. Opatrujte se

mahev
8. říj 2023

@janule1976 ,tzv.knedlik v krku je od psychiky,Pokud máte vyšetření bez nálezu

janule1976
autor
8. říj 2023

@mahev hezky den,moc děkuji. Nemůžu se toho už dva roky zbavit. Do toho ta únava,kašel,vyčerpání a léky nějak prozatím nepomohly