Antidepresivum ESTAN - escitalopram. Máte zkušenost?

janule1976
20. pro 2022

Hezky den,

poprosila bych o Vaše případné zkušenosti s těmito antidepresivy. Začala jsem je užívat od včerejšího dne, zpočátku 6 dní mám užívat 5 mg, pak navýšit na 10 mg. Pomohl Vám prosím tento lék? Za jak dlouho? Mám pocit, že je mi nějak hůr, Mám takový vnitřní třes, píská mi v ušich, hučí v uších, je mi zima, nějak nemám z ničeho radost. Tohle období trvá již delší dobu, nakonec jsem začala užívat od včera léky viz. shora. Delší dobu jsem se necítila dobře, pořád jsem řešila nějaké zdravotní problémy, lítala po vyšetřeních, z kterých jsem už byla vyčerpaná, může být prosím od psychiky zle i fyzicky?Ještě bych dodala, mám i nepříjemné bušení srdíčka, velice špatně spím, měla jsem i obrovské potíže se žaludkem, EER reflux (jestli i tento není třeba i od psychiky). Měla jsem toho i v poslední době moc, práce, domácnost, všelijaké starosti, asi si tělo řeklo dost. Moooc děkuji za odpovědi.

Přeji krásný den

veroniqess
20. pro 2022

Vše z toho může být od psychiky, důležité ale je nejprve vyloučit zdravotní příčinu, což dobrého psychiatra vždy zajímá jako první.
Co se týče léků, chce to trpělivost, nástup trvá i několik týdnů. Lze mezitím doplnit jinými léky, ale lepší obejít se bez nich, bývají například návykové. Ale zase nemá význam dělat si násilí. Držím palce, ať je brzy lépe!! ❤️

berushe14
20. pro 2022

Psychika se projevuje fyzicky. Jako bušení srdce, zvracení, pocit, ze umřete na infarkt, a další. Musíte opravdu vydržet, protože nástup A.D chvíli trvá. Ale bude to lepší. Možná bych zvazila možnost nějakého neurolu, nebo podobného léku než nastoupí kýžený výsledek. Ale jen krátkodobé. Držte se, vím jak vám je❤️

janule1976
autor
20. pro 2022

@veroniqess Děkuji za zprávu,moc mě podržela. Je to moc nepříjemný stav. Děkuji moooc

janule1976
autor
20. pro 2022

@berushe14 moc děkuji za zprávu, potěšila mne tím, že vím,že vite, o čem píšu. Děkuji mooc a pěkný večer

holkaokomodra
10. led 2023

@janule1976 beru je léta, bez těchto léků bych byla asi pěkně v pr... vratili mne do života, kdybys chtěla můžeme si napsat, mám toho dost za sebou ohledně hledání toho jak si pomoci 😊 a o stavech a fyzických projevech nervozity, stresu a úzkostí bych mohla psát romány 😉 tak klidně písni co by tě zajímalo, pod to co píšou holky nade mnou se klidně podepíšu 😊

janule1976
autor
16. led 2023

@holkaokomodra Ahoj,teprve dnes jsem objevila Tvou zprávu. Jsem moc ráda,že jsem ji nyní přečetla. Beres prosím taky ESTAN?Já začala 19.12.,začala jsem na 5 mg,po týdnu 10,před týdnem jsem.navysila na 15 mg. Cítím zhoršení stavu,třes,nevolnost,špatný spánek,bušení srdíčka. Mohu se zeptat,za jak dlouho po navýšení bych mohla vidět pokrok?Jsem už z toho nešťastná,musím fungovat doma i v práci. Moooc děkuji