Krátkodobé braní antidepresiv a těhotenství. Je někdo, kdo bral?

25. říj 2020

Je tady prosím někdo, kdo bral antidepresiva opravdu krátce? Antidepresiva jsem začala brát z důvodu potratu, nemohla jsem v noci spát, cítila jsem takové chvění v těle. Vše mi začalo tak čtyři měsíce po potratu, kdy jsem řešila i zdravotní problémy. Beru 5mg antidepresiv Cipralex (půlku tabletky), beru je necelé dva měsíce a ráda bych brzy otěhotněla a ideální už bych nerada brala AD. Zdravotní problémy se mi naštěstí vyřešily a cítím se dobře.

lv
25. říj 2020

Par týdnů trvá, než je účinek plný, to teď právě pociťuješ. Ideální by byl půl rok, alespoň 4měs, jinak můžeš být rychle zase v potížích.

lolam10
25. říj 2020

Ja brala cipralex v tehu i pri kojeni a vse ok.pro me deti radeji to nez skakat z mostu nebo cele dny brecet...takze bych se toho nebala.zda vysadit nebo nechat, bych nechala na psychiatrovi a na tom jak se citite

autor
25. říj 2020

@lv myslíš jo? no víš co, já vím, že mě ty potíže vygradovaly těmi zdravotními problémy, které jsem měla, pak s to naštěstí poměrně rychle vyřešilo. Nechala jsem se i zkontrolovat kardiakem, protože jsem měla pocit, že mi nějak divně buší srdce, ale bylo to prostě tím stresem, který jsem si prošla. Teď s těmi AD už srdce nijak zvýšeně nevnímám..

autor
25. říj 2020

@lolam10
děkuji za reakci. Já jsem celkově úzkostlivý člověk, ale tím potratem to vygradovalo. Psychiatr právě tvrdí, že počkat tak dva měsíce ještě a pak můžeme pomalu vysazovat..On se moc netváří, že bych jako těhotněla s těmi léky...A kolik jsi brala prosím? Já beru jen tu půlku a stačí mi...

lv
25. říj 2020

Ano, je ti dobře, protože AD zabiraji, neuspechej to. Psychiatr dobře radi, 2m brat, pomalu snizovat, spravna cesta, jak se bez potizi udrzet v pohodě.

lolam10
25. říj 2020

20mg,v tehotenstvi mi pak byli doporuceno to snizit na 10mg,to jsem zvladla ale po porodu budu asi vracet na 15mg (1,5tablety).je to o doktorovi,muj s tim nema problem a verim mu.vyzkumy na tehotnych se delaji malo takze se vsichni leku boji.ale kdyz je to nezbytne...a pozor na poporodni depresi,me dost prekvapila...

lolam10
25. říj 2020

P.s.a o terapii jste premyslela?taky to je skvea cesta jak z uzkosti...

autor
25. říj 2020

@lv asi na tom něco bude...to snižování pak bude třeba ob den ta půlka tablety že? Já si říkám, že je moc fajn, že mi zabírá jen tak malá dávka, jen polovina tabletky...

autor
25. říj 2020

@lolam10 Já jsem byla jednou na psychoterapii, to jsem šla do hypnozy, myslela jsem, že to bude v pohodě, ale pak jsem začala řešit ty zdravotní problémy a začala jsem úplně špatně spát, budila jsem se ráno s úzkostí.. Pak jsem byla u jiné psycholožky, ale ta mi absolutně nesedla. Pořád se tam mlčelo, nevím proč se pořád mlčelo 🙂 Já už jsem jí k tomu neměla co říct a ona pořád mlčela, nevím jestli čekala co ze mě ještě vyleze. Já všeobecně nejsem moc svěřovací typ a ona to navíc podala stylem, že snad každý si může za to co se mu děje v životě, že mám přemýšlet nad tím co bych měla v životě změnit atd. Jako nemyslím si, že žena může za to, že potratí...Pokud se teda nechová nějak nezodpovědně...