Sterilizace po dvou přirozených porodech. Šel do toho někdo a lituje/nelituje, a proč?

cikitkapb
12. dub 2022

Ahoj holky, porodila jsem dvě krásné, zdravé děti a další už nechceme… Já ho nechci ani nosit, ani rodit. Vlastně se dalšího těhotenství bojím, jak čerstvá patnáctka, co má prvního kluka. Zcela otevřeně přemýšlím nad sterilizací na vlastní žádost.
S chlapem o tom doma čas od času mluvíme… On na vasektomii nepůjde - EGO, ale že bych se já nechala sterilizovat, mu nevadí.
Je tu mezi námi některá, která do toho šla a lituje/nelituje toho a proč? 🤔
Díky za Vaše odpovědi.

darinka84
12. dub 2022

@veroniquecz ok mechanická. To se omlouvám za špatný popis.. I to je pro mě prostě problém no..

berynka
12. dub 2022

@darinka84 můžeme si tu vypisovat o pocitech, že vasektomie dělá z chlapa eunucha 😅

darinka84
12. dub 2022

@berynka samozřejmě pokud by to tak manžel cítil nenutila bych jej.. Přišel s tím sám.. Takže pokud by cítil, že z něj už nebude chlap, těžko by to podstoupil že 🙄

alishka111
12. dub 2022

A má manžel určitě veškeré informace o vasektomii a sterilizaci? Ženská sterilizace je operace v narkóze, takže celkem zátěž a riziko, oproti tomu vasektomii umí dnes i "bezskalpelovou metodou" za pět minut hotovo v lokálce. Navíc, byla jsem úplně v šoku, jak i mezi lidmi s velkým rozhledem, panují naprosto nesmyslné pověry o vasktomii... Ve skutečnosti to neovlivní vůbec, ale vůbec nic (krom přítomnosti mikroskopických buněk v ejakulátu, čehož si, přirozeně, všimnout nelze) K tomu egu... manžel říkal, že on naopak odvozuje svoje mužné ego z toho, že může kdykoli, bez čehokoli, ne z toho, že z každýho povyražení můž být dítě (s nadsázkou samozřejmě) Nehledě na to, že když jsem vysadila antikoncepci... ;) No, je prostě moooc rád, že šel. Taky je to o věku, nám je 40, dětí máme akorát, takže u nás toto řešení bylo na snadě... U mladších bych chápala, že do toho nebudou chtít jít, jakože "co kdyby".

darinka84
12. dub 2022

@alishka111 myslím že o vasektomii se neví v Česku mnoho.. My neuspěli totiž ani v krajské nemocnici.. Napřed se snažil domluvit přes obvodního, pak jej odkázali na urologa a ten nakonec řekl, že neví a ať si to domluví přímo v nemocnici 🤦‍♀️ takže ta bezskalpelova sice za 15 tisíc byla v podstatě jediná volba.. Je tady na to diskuze, kde to jeden muž popisuje jak to probíhalo v Olomouci...

cikitkapb
autor
12. dub 2022

@darinka84 Diskuzi jsem si založila já a asi sis pořádně nepřečetla o čem chci diskutovat. 😉 Nikde nepíšu, že chci číst, jak se na sterilizaci žen koukají ostatní. 😉

alishka111
12. dub 2022

@darinka84 v Praze je za 13 ;) I tak je to ale ranec. Stejně je povinná informativní schůzka s tím operatérem (my měli online), a pak odstup, nevím, asi 3 týdnů na rozmyšlenou.

darinka84
12. dub 2022

@cikitkapb velmi se omlouvám, že jsem tě pobourila názorem, že pro mě je to nepřirozene a chtěla poskytnout pohled jiný ❤️ ptala ses na zkušenosti a psala si o odmítnutí vasektomie. Vzhledem k tomu, že jsme byli ve stejné situaci, tak jsem přispěla, dloubla jsem asi do citlivého místa.. Krásný den.

cikitkapb
autor
12. dub 2022

@darinka84 Já se ptala na zkušenosti se sterilizací a na případnou lítost/nelítost rozhodnutí tento zákrok podstoupit. Fakt si to přečti znovu. 😉 Dedukuješ tady věci, který nikdo nepíše.

veroniquecz
12. dub 2022

@alishka111 tak třeba snížení ejakulatu o 40% to je dost, to taky muže lecktereho chlapa odradit….

veroniquecz
12. dub 2022

@darinka84 kde ses ptala proboha? Normální operace v každé větší nemocnici.

elu
12. dub 2022

@cikitkapb kurna, ty máš nějaký problém s interpretaci textu nebo co.... Prostě ti odpovídá na tvou otázku, že by litovala, tak to neudělá....

darinka84
12. dub 2022

@veroniquecz taky jsem si myslela 😀 a to jsme z poměrně velkého města.. Možná díky covidu s tím nechtěli nic mít 🤷‍♀️

cikitkapb
autor
12. dub 2022

@elu Ne, neodpovídá mi na otázku, protože sterilizaci nepodstoupila. Takže imho s ní nemá zkušenost. 😉 A protože tento zákrok nepodstoupila, nemůže mi odpovědět, jestli lituje/nelituje toho, že to podstoupila.

veroniquecz
12. dub 2022

@alishka111 A kde jsi byla?

cikitkapb
autor
12. dub 2022

@veroniquecz
@alishka111 Holky, když vám řeknu, že ten můj bambula se vasektomie bojí, protože viděl trpět jednoho „židovskýho inženýra“ v jednom velmi úspěšném americkém sitcomu, budete nás mít za blázny? 😂 Jinak ne, nemá ucelené informace, protože je ani nevyhledává.

veroniquecz
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenulen
12. dub 2022

Sterilizaci jsem sice nepodstoupila, ale pred osmi lety jsem byla pevne rozhodnuta, ze dalsi dite uz nikdy. Mela jsem dva chlapecky rok a pul od sebe. Byli jsme s manzelem rozhodnuti, ze deti budeme mit pouze dve. Nechala jsem si zavest telisko. Nooo, a jak kluci odrostli, prepadla me touha mit holcicku, bojovala jsem s tim dele nez rok. Ted ma dcera 15 mesicu, ja 35 let a jsem rozhodnuta, ze to bylo opravdu naposledy. Manzel na vasektomii nechce a ja jdu opet na telisko. Ptala ses, jestli bych litovala, tehdy ano, ted uz ne.

cikitkapb
autor
12. dub 2022

@lenulen Neptala jsem se jestli byste litovaly, ale jestli litujete, že jste to udělaly. 😉 Ale děkuju za tvůj názor.

cikitkapb
autor
12. dub 2022

@veroniquecz Znám všechny chlapovy důvody proč do toho jít nechce, ale tenhle mi přišel hodně úsměvný. 😅

swan42
12. dub 2022

@veroniquecz
@cikitkapb
Protoze si to myslim.
Chlap, co nechce na vasektomii z duvodu jesitnosti a radsi necha zenskou se cpat chemii, platit za jinou hormonalni antikoncepci nebo jit na velkou operaci, je pro me idiot 🤷
Nemuzu mit takovy nazor? 🤔

cikitkapb
autor
12. dub 2022

@swan42 Můžeš mít takový názor. Jen dotaz… Když jsi nebyla na sterilizaci, čím mi chceš přispět do této diskuze? Urážkami mého muže, kterého neznáš? Tak díky ta tvůj čas, který jsi zbytečně strávila někde, kde jsi nemusela. 😘
Už můžeš zase jít.

glimmer
12. dub 2022

jsem po sterilizaci už 5 let ... a bylo to nejlepší rozhodnutí mého života. Nevím jestli to je tím, ale MS mám jako hodinky, navíc slabou, jen tak 2-3 dny, aby se neřeklo. A vůbec mě nebolí břicho.

cikitkapb
autor
12. dub 2022

@glimmer Super díky. 😊

eva267
12. dub 2022

Já mám sterilizaci při druhém císaři. Celkem máme děti tři. To poslední teda dost nečekaně v 39. Každopádně kdyby třetí dítě nebylo, nebo bych rodila přirozeně, šel by na zákrok manžel. A nelituji. Žádné změny na sobě nepozoruji. Menstruace je možná víc v pohodě. Ale za to nejspíš může porod a ne odebrání vejcovodů.

cikitkapb
autor
12. dub 2022

@eva267 ty je nemáš jen přerušený? 😱

eva267
12. dub 2022

@cikitkapb když je to při císaři a je otevřené břicho, tak je rovnou odebírají a posílají na histologii.

cikitkapb
autor
12. dub 2022

@eva267 Aha, to jsem nevěděla, děkuju. Tak mě už císař nehrozí. 😊

veroniquecz
12. dub 2022

@glimmer muzu vědět jsk dlouho jsi byla v nemocnici?

veroniquecz
12. dub 2022

@swan42 a co když k tomu má chlap zdravotní důvod? Navíc pokud žena chce a chlap ne, tak kde je problém 🙄🤦🏻‍♀️