Sterilizace po dvou přirozených porodech. Šel do toho někdo a lituje/nelituje, a proč?

cikitkapb
12. dub 2022

Ahoj holky, porodila jsem dvě krásné, zdravé děti a další už nechceme… Já ho nechci ani nosit, ani rodit. Vlastně se dalšího těhotenství bojím, jak čerstvá patnáctka, co má prvního kluka. Zcela otevřeně přemýšlím nad sterilizací na vlastní žádost.
S chlapem o tom doma čas od času mluvíme… On na vasektomii nepůjde - EGO, ale že bych se já nechala sterilizovat, mu nevadí.
Je tu mezi námi některá, která do toho šla a lituje/nelituje toho a proč? 🤔
Díky za Vaše odpovědi.

alishka111
12. dub 2022

@veroniquecz tak to teda nene... a to by me zas tolik nemrzelo, kdyby to tak bylo, ale ne. Objem se sníží o 3-5% a to fakt znát není.

sirinfirst
12. dub 2022

@swan42 sterilizace není velká operace, je to laparoskopies jednodenní hospitalizací 😉

andelka
12. dub 2022

@cikitkapb já teda zkušenosti zatím nemám,ale přidávám se k diskuzi,protože o sterilizaci uvažuju už od posledního porodu před 3 lety. S manželem jsme debatovali i o vasektomii,ale on,ač má dost relevantních informací, by to prostě psychicky nepřenesl přes srdce. Beru to vážně. Má trochu problém i s mou případnou sterilizací,ale nechá to na mně. Je mi skoro 39 a mám tři děti. Víc nepřichází v úvahu. Spíš teď uvažuju kde, jak by to probíhalo,jak dlouho bych byla mimo, v jakém ročním období by to bylo vhodné, kdy ohledně práce by to šlo..

veroniquecz
12. dub 2022

@alishka111 “ Jediný rozdíl, který pacient může pozorovat, je mírné snížení obsahu ejakulátu, a to zhruba v rozmezí 5-30 %.”.

alishka111
12. dub 2022

@veroniquecz já se omlouvám za plevelení diskuze mimotématem, ale myslim, že to třeba nějakému muži pomůže ke šťastnější ženě 😁Přeruší se jen chamovody, těmi jdou spermie. Většina ejakulatu se tvoří jinde. Jako vstřebat po vasekzomii denně 30% to by byl mazec, uznávám... Dohledat se dají informace různé, otázka je jejich kvalita... Ostatně určitě se bude dát dohledat fundované lékařské vyjádření, pokud někdo bude mít zájem ;)

alishka111
12. dub 2022

@sirinfirst myslim si, že zákrok v anestezii prostě velký zásah je... Já jsem se nejvíc bála právě anestezie, můj muž naštestí také 😁

andelka
12. dub 2022

@sirinfirst jak dlouhá ta narkóza je? Já se jí teda nebojím. Měla jsem v životě dvě, zrovna v posledních 4 letech teda, ale jen asi 15 minutové. Mně spíš zajímá délka PN a omezení. Mám nově práci a 3 letého prcka. Hlavně kvůli němu jsem do toho doteď nešla, dlouho jsem ho kojila, nebyl beze mě dýl než den a na noc vůbec až do 3 let. A taky covid do toho nějak hodil vidle, byly jiné starosti.

andelka
12. dub 2022

@darinka84 já tě chápu. Už roky používáme stm ( a občas kondom,když je potřeba), ráda se sleduju,ráda vím jak funguju, uklidňuje mě to a dělá mi to psychicky dobře,že nejsem nijak regulovaná. Ale..to přerušení nějak extrémně neberu. Naopak můj muž to má asi jako ty. Psychicky, emočně..on by si dokázal i kde co vsugerovat, a to mi za to nestojí,abych ho přemlouvala.

alena138
12. dub 2022

@cikitkapb já si ji nechala udělat ještě za mlada, při druhém císaři. A po deseti letech jsme s novým partnerem podstupovali ivf kvůli tomu. Trochu opruz, ale vyšlo nám to hned, tak to pro nás nebyla až taková komplikace. Veliké plus pro mně je to, že neberu antikoncepci. Takže já za sebe nelituju. 🍀

fire85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aspie83
12. dub 2022

@cikitkapb nechala jsem si udělat sterilizaci při druhém císaři a nelituji 😉 mám svorky na vejcovodech, někde je přerušují nebo odstraňují úplně... Občas mám spíš trochu strach, aby se svorky neuvolnily 🙈😆

vendelinka08
12. dub 2022

Holky, také o tom uvažuji, jsem ráda, že píšete, ze nelitujete a nemáte žádné komplikace. Dalsi6 deti6 uz opravdu nechceme. Mám přes 40 a 3 děti. Vím, že uz stačilo. A hlavně kvůli věku. Teď je dozrát a rict6 si jdu do toho. Papiry o tom mam doma od gynekologa. Jen se mi nechce na samotný zákrok. K tomu musím fakt dozrát. Antiko nechci brát a tělísko prostě vím, že do mého těla nepatří. Díky za diskusi. Manžel jít nechce.... taková mužská ješitnost. Ale chápu ho.

barbecue
13. dub 2022

@swan42 můj manžel by na vasektomii šel, kdybych chtěla ať to udělá, ale já to prostě chtěla mít vyřešený u sebe

barbecue
13. dub 2022

@andelka já když budu mluvit za sebe, tak jsem ve čtvrtek ráno nastoupila, během dne operace a v pátek ráno si pro mě manžel přijel. Když bych moc moc chtěla, tak by asi bylo možné propuštění ve čtvrtek večer. V pátek mě to břicho bolelo dost, to jsem fakt poctivě ležela, v sobotu to ještě bolelo, ale žádný extrém v neděli jsem se už do klidu spíš nutila a v pondělí jsem už běžně fungovala včetně vedení kroužku pro děti u nás na vesnici. Mladšímu bylo tehdy dva a čtvrt a využila jsem to k jeho odstavení... Jinak by se koník asi do dneška a mě už to začalo unavovat

barbecue
13. dub 2022

@barbecue jinak by se kojil asi do dneška 😂🙈

swan42
13. dub 2022

@barbecue jak jsem psala: z duvodu jesitnosti 😉
Vetsina tu neumi cist, ale blba jsem ja 🤣 na MK je to zkratka folklór a o svym IQ a VS titulech mam nastesti lepsi prehled nez ony

veroniquecz
13. dub 2022

@swan42 tak když to chce vyřešit žena u sebe?? A chlap je hned blb? Můj muž nemůže jít ze zdravotních důvodů, a i kdyby mohl, tak bych ho nenutila, je to moje rozhodnutí, chci to já.

veroniquecz
13. dub 2022

@barbecue přesně, chci to mít vyřešené u sebe 👍👍

glimmer
13. dub 2022

@veroniquecz den před zákrokem, den zákroku a další den po operaci jsem šla domů. Ale měla jsem klidový režim, a pak na vyndání stehů.

fire85
13. dub 2022

@swan42 tak řekla bych si dobrý, ale dorazila jsi to psaním o svým IQ a VS tituly ...ty máš vážně dost . Vážně nechápeš že nemusíš psát o cizím chlapovi že je idiot? Na co ti ty tituly jsou ? Neznáš zakladni lidskou slusnost. ..

cikitkapb
autor
13. dub 2022

@swan42 A ty jako, hvězdo vysokoškolská, umíš číst, když nedokážeš ani odpovědět na položenou otázku?

hani_na
13. dub 2022

@cikitkapb Čekám druhé dítě a na 100 % vím, že další nechci a manžel taky ne, o sterilizaci přemýšlím a půjdu do toho Je mi 33, manželovi 40, někdo řekne, že žádný věk, ale já sama za sebe nechci být stará máma a nechci brát antikoncepci.

kijonkova.k
13. dub 2022

@cikitkapb Já byla skoro před 5 lety...prodělala jsem embolii,takže HAK jsem musela ze dne na den vysadit.Domluvila jsem se u nás na gyndě,jestli by nešla udělat sterilizace a ona šla 😀Mám odstraněné oba vejcovody(prevence karcinomu vaječníků).Neměnila bych,kdyby to bylo možné,nechala bych si vzít i dělohu,ať mám klid!

hanka_333
13. dub 2022

@cikitkapb Osobní zkušenost nemám. Jen myslím, že je bohužel potřeba vzít v úvahu i možnost rozpadu vztahu, založení nového třeba i ve věku kolem 40 let a spolecne dítě. Dnes nic neobvyklého. Ale jinak je asi super mít vše vyřešené tak, že člověk nemusí řešit antikoncepci.

swan42
13. dub 2022

@hanka_333 podle autorky nesmis ale komentovat, kdyz nemas osobni zkusenost 😄

cikitkapb
autor
13. dub 2022

@hanka_333 Já to v úvahu beru, ale nemám v plánu dítě ani s žádným jiným. Kdyžtak je tu možnost adopce. Protože odmítám být i znovu těhotná.

cikitkapb
autor
13. dub 2022

@swan42 Co tu ještě děláš? 🤔

me_druhe_ja
13. dub 2022

@cikitkapb já už to mám v sobě taky definitivně uzavřený, žádný další ani ani s Bradem Pittem. 😀 ale přítel taky, ten už jich má 5 a je mu 45+....takže na vasektomii byl měl jít jen se k tomu pořád nedokopal...s sám chce, jen nebyl čas to zatím řešit (práce a nemoc staršího zabere dost času). Nicméně kdyby on nešel, klidně bych šla já.

cikitkapb
autor
13. dub 2022

@me_druhe_ja Tak nám je s chlapem oběma 33, ale prostě už to druhý dítě mi dává docela zabrat, protože tě h světlých okamihů, kdy si se starším hrajou je fakt málo. A teď když jsou oba nemocný a chlap furt v práci… No ani si nechci představovat, jak by mi z toho jeblo, kdyby tu bylo ještě třetí dítě. Chlap ať si klidně dělá děti, pokud se někdy rozvedem, ale já už prostě těhotná bejt nechci. A to jsem měla obě těhotenství pohodový.

andelka
13. dub 2022

@barbecue 😁 též jsem musela udělat úhybný manévr. V únoru jsem jela na dva dny pryč a po návratu už nekojila. Akorát včas. Od dubna jsem v práci. Během RD jsem se k tomu rozhodnutí holt nedokopala. Tak musím pouvažovat znovu. Pokud by to bylo ok do týdne,tak to h v pohodě.