Trhání spodní osmičky. Uklidníte mě?

mari90
17. bře 2021

Čeká mě trhání spodní osmičky. Bude mi ji trhat můj zubní lékař. Mám děsný strach. Cítili jste nějakou bolest po vpichu injekce? A stačila jedna injekce nebo dvě? A bolel i ten samotný vpich? Mám děsný strach.

crejzy
17. bře 2021

@mari90 já teda byla u zubního chirurga, ten to tam dela jak na běžícím pásu a hlavně musí mít sílu, pokud je teda zub normálně venku. Injekce bolí, ale pak už jen tlak a byla to celkem rychlovka. Ani po tom to nebyla taková bolest když to přišlo k sobě, těch hodin strachu predtim bylo horší...

krtcice
17. bře 2021

Ráda bych ti napsala neboj se, ale vzhledem k tomu, jak ten strach prožívám já, tě naprosto chápu. Já byla trhat, injekce asi 4, opíchla mi i nějaký hlavní nerv a stejně jsem to trhání cítila, bolelo to, jak opíchnutí, tak zákrok. Fakt jsem trpěla, zlatý porody. Proto jsem taky v létě nešla na vytrhnutí druhé spodní osmičky, strach mi to nedovolí dokud mě to fakt nechytne. Nebo narkózu 😀
Mě teda když to pak přišlo k sobě, tak jsem boelstí brečela, a to fakt nebrečím kvůli odřenýmu kolenu. A pak jsem teda 3 dny nemohla ani otevřít pusu skrz ten opíchnutý nerv takže jsem jedla jen jogurty a polívky a tak. Byla jsem opuchlá jak kdyby mě někdo zbil. Do toho plně kojený syn, takže léky na bolest omezené...Celkem hojení kdy to nebolelo trvalo týden.
Ale já jsem ta, co prostě nemůže mít nic v pohodě ☹ třeba moje mamka to snášela v pohodě, a to byla vysekávat a měla dáseň sešitou. A fungovala v pohodě. Tohle má každý jinak.
Jinak samozřejmě držím palce 😉

andrea93133
17. bře 2021

Já už mám venku pravou horní a dolní a na to že jsem co se týče zubaře neskutecný posera, tohle pro mě bylo daleko lepší než vrtání. Injekce se dá krásně přežít, chvilka nepohodlnosti a pak už jsem necítila půl obličeje 😂 jednou dloubnul a zub byl venku. Dal mi tam asi na 20 minut dren, který jsem vyhodila doma a bylo. Ani rekonvalescence nebyla nijak hrozná, asi 2 dny se mi hůř jedlo, ale pak už to bylo ok 😉

krtcice
17. bře 2021

@andrea93133 to seš jak manžel 😀 já bych se zas klidně nechala vrtat půl dne (vrtání mám vždy bez injekcí) než jedno vytrhnutí 😀

tulikiss
17. bře 2021

no nevim jestli to psat protoze te to neuklidni, ale jo boli to. injekce asi jak pri vrtani zubu, to je vpohode. samotne trhani me bolelo silene. jak to tlacil ze strany na stranu, tak me ta bolest sla pres celist na druhou stranu. trvalo 10minut nez ho dostal ven a uz rok odkladam druhej, protoze se fakt bojim.

mari90
autor
17. bře 2021

@krtcice tohle jsem asi číst neměla ☹️

krtcice
17. bře 2021

@mari90 u mě je vše zmocněno panickou hrůzou z jehel... vrtání jak říkám vždycky bez injekce. Ale trhání jekasi bez nejde 😀 takže u mě kupa nervů předem kvůli tomu umrtvení

andrea93133
17. bře 2021

@krtcice já jsem na vrtání měla injekci jen jednou (a to mám rozvrtanou celou hubu 😂 - špatné geny, mamina v mém věku už neměla půl pusy zubů 🤦‍♀️, já je mám sice všechny, ale skoro na všech plomby 🤮 i přes veškerou mojí péči).. já šla vlastně jen na půlroční prohlídku, když mi řekl že osmička nevypadá dobře a že už jí nezachrání, jestli jí vytrhneme, tak jsem kývla a za chviličku byla venku a za dva roky stejný scénář, až na to že mě občas bolela i když byla zdravá tak jsem si o to řekla sama 😂 kdybych se musela objednat a pak si to přečetla tady nešla bych do toho i když já to tedy měla naštěstí v pohodě 😂

vaculovav
17. bře 2021

Mě chce zubařka vytrhnout 4 zuby najednou na konci března (jsem teď 16tt). Mám z toho hroznou hrůzu 🙈 Doufám že paní zubařka bude mít slitování..

handulkak
17. bře 2021

@mari90 horní to byla úplná pohoda. Spodni by byla taky, ale já ho neměla venku a ještě ležel. Takže mě to musel udělat chirurg. Ale předpokládám, ze když vám to bude dělat vás zubař, tak je v peknem postavení a venku. Takže by to měla být rychlovka.

Mě se to hojilo a bolelo dlouho, protože já měla tak 2cm rez, kvůli tomu, jak ležela. Měla bych jít ještě na druhou, ale ta leží taky, tak se mi nechce. 😃

leniczka23
17. bře 2021

Za mě trhání naprostá pohoda. Injekci sem dostala jednu, to vůbec nechápu jak může někoho bolet a pak už jsem necítila nic. Ani když to prislo k sobě. Tak držím palce.

mari90
autor
17. bře 2021

@handulkak postavení má dobré, dělal rtg, kořeny jsou dolů. A celkově je ten zub ještě docela venku z dásně

andrea93133
17. bře 2021

@mari90 no tak to půjde jako po másle neboj 😉 umrtví ti to a vytáhne 😊

mari90
autor
17. bře 2021

@andrea93133 děkuji snad ano

amazonkajanik
17. bře 2021

@mari90 má bývalá zubařka přes vpichem dáseň pokapala a pak teprve pichla. Jinak,horní 8 byly v poho,ty dolní musely chirurgicky ven. U druhé byl problém, že kvůli zánětu nechtěla injekce zabrat, takže mi jich narvali snad 6 a chodili po dobu působení hlídat jestli nekolabuju 😣

tereza30
17. bře 2021

Mám vytržené obě spodní osmičky, u první mi museli anestezii přidávat, takže jsem měla dvě injekce, u druhé jen jednu. Vždycky to jen trochu štíplo, akorát jsem měla pocit, že mi po tom vpichu "spadla" půlka obličeje. Trhání bylo rychlé a bezbolestné, doktor mi pořád něco vykládal a já jsem čekala, kdy teda začne trhat a najednou mi ukazoval zub v kleštích 🙂 Po akci taky ok, nebylo mi zle ani jsem moc nekrvácela, jen jak jsem byla sjetá z té anestezie, tak jsem se celou cestu domů v autě smála...

mari90
autor
17. bře 2021

@tereza30 a jak dlouho to trvalo? Myslím celý ten zákrok?

patypresdevaty
17. bře 2021

U zdravého zubů jsem injekci ani trhání necítila a i hojení bylo v pohodě, nemusela jsem si vzít ani nic na bolest.
Pak jednou mi trhali odvrtany hodně zkažený zub, který mě předtím bolel jak blázen a nešel zachránit. Tam to opichla několikrát a stejně to bolelo. Ale hojení pak překvapivě opět bez problému a bez léků na bolest

tereza30
17. bře 2021

@mari90 už si to nepamatuju,ale víc jak čtvrt hodiny to nebylo,odepisuju pozdě,asi už to máš za sebou, tak snad to dobře dopadlo 🙂

anakolut
17. bře 2021

@mari90 Tak to se vůbec neboj. Já měla obě osmičky rostlé do boku a kolem jedné obtočený nerv. Trhal a řezal nmi je zubní chirurg. Samotná injekce bolela jak ta u vrtání. Trochu píchne a pak už ty ostatní úplně v pohodě. To necítíš. Trhání a řezání nebolí, jen cítíš tlak, ale bolest fakt ne. Kdyby Tě to bolelo, tak si nech pripíchnout další injekci. Od toho ty injekce jsou. Určitě si řekni.
Bolelo to, když ti přišlo k sobě asi dva dny. To nebudu lhát. Ale dá se to zvládnout. Jo a bála jsem se tak, že jsem se na křesle rozbrečela, sestřička mě hládila po hlavě a doktor mě z legrace vozil na křesle jak malé dítě. Takže se to dá zvládnout. Osmičky mají horší pověst, než je realita. Se zuby jsem zažila horší bolest než trhání osmiček. Pokud se opravdu míč bojíš, najdi si pracoviště, kde Tě přispí (pláti se to). Hlavu vzhůru.

amazonkajanik
17. bře 2021

@anakolut jé,tak to jsem měla simulovat 😂by se mi líbilo, kdyby takhle někdo se mnou blbnul 😊 ale máš pravdu, zuby umí potrápit více,osmičky jsou v pohodě

priefi
17. bře 2021

@krtcice a horní 8 v pohodě?

priefi
17. bře 2021

@tulikiss a horní 8 byly v pohodě?

priefi
17. bře 2021

@vaculovav já bych do 4 určo nešla, max trhání na jedné straně, to jídlo je pak docela bolestivá záležitost 😏 a v těhu, pokud to není vysloveně nutné, bych netrhala nic.

priefi
17. bře 2021

@anakolut a ten obtočený nerv viděli už před zákrokem, anebo až při něm?

vaculovav
17. bře 2021

@priefi mě se zubařka ani nezeptala, při prohlížení se jen zmínila že některé zuby půjdou ven a že je to nejlepší dělat v polovině těhotenství až když mi dala žádanku (mezi tím mě objednala jinak, kde trhají zuby) jsem si všimla že jsou tam napsané 4.. ale říkala babička že taky byli trhat zuby u té stejné a že jí to nevytrhala všechno co měla napsané. Tak snad bude mít rozum aspoň ta..

priefi
17. bře 2021

@vaculovav a důvod trhání? Pokud to není akutní, zavolala bych tam, že jsi těhotná a zda by se to nedalo odložit na dobu, kdy dítě bude mít aspoň půl roku

maki90
17. bře 2021

@mari90 mám venku 3 osmičky, u dvou i s řezáním dásně a úplná pohoda. Ale pokud jsi těhotná a nemáš bolesti, odlož to až po porodu, nestojí to za to, zvlášť,když jsi z toho ve stresu. Já jsem po zubním zákroku potratila, těžko říct, jestli to bylo tím, ale dost to bolelo a já to budu mít navždy s tím spojený.

krtcice
18. bře 2021

@priefi ano, horní v rámci možností ok, jako bolelo to nebudu lhát, ale ne tolik

tulikiss
18. bře 2021

@priefi ty nastesti nemam, ale ty jsou pry lepsi i kvuli hojeni.