Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
26. kvě 2010

zusiko, držím, co můžu - a někoho ten podbříšek dost bolí, znám holky, co chodí radši s vložkou a pak je z toho mimino 🙂.. u mně to bylo tak nějak normálně...občas jsem ho cítila...ale jiné těhu pocity jsem měla až později.

bettynka222
26. kvě 2010

ahojte 🙂

cukrik ja sa tak tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😵 velmi som ti babatko priala 😵 😵 😵 pocuj a spomen si ako som krvacala ja - zo mna tiekli 3 tyzdne potoky jasnocervenej krvi a teraz mam v brusku male slonicatko 😀

zusika aj tebe velmi drzim palce (aj matkove ako denisocka 😀). a k tym priznakom...ja osm pri prvych dvoch tehu mala silne tehu priznaky - brutalne naliate prsia, pachy, bolo mi strasne teplo... a pri tomto nic. dokonca ked mi dr ukazal maleho na sone, tak som mu neverila, uverila som az hcg testu 😀 ale to preto,z e ma predtym iny dr presvedcil, ze mam v brusku tumor, tak som si myslela ze meskajuca ms aj pozitivny test su len vedlajsi prejav tumoru 😀

ahojte vsetky 😉

cukor
26. kvě 2010

@bettynka222 ......zlatko moje dakujem ti 😉 vsak som si v nemocke práve na teba spomenula s tym krvácaním.verím,ze to teraz dotiahnem do uspešného konca.dufam,ze aj ty sa mas s matkom dobre. 😉

vavenka
26. kvě 2010

JEEEJ cukrik 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Skvele, gratulujem a drzim palce nech je vsetko v poriadku 🙂
No to s tym krvacanim som si prezila aj ja, tak neboj, vsetko dobre dopadne.....

cukor
26. kvě 2010

@vavenka ......no aj tebe zo srdca dakujem. 😉 inak ,ze som tehu som sa dozvedela práve v den ked si rodila.7.5....pekný den 😉

matelko1
26. kvě 2010

@cukor a nechystala si sa nahodou teraz v maji na KET?...neviem ci si to dobre pamatam.to si otehotnela prirodzene?

zulok
26. kvě 2010

Zusika, drziiiim palceeeeee 😵

cukor
27. kvě 2010

@matelko1 ........bola som 24.4. na inseminácii... 😉

zusika
27. kvě 2010

🙂
kocky...este mi napadla jedna vec - kolko doplacate v lekarni za tie injekcie co beriete? ako casto si chodite po recept, resp. kolko injekcii vam daju naraz v lekarni? viem,ze je to v "nasom" pripade nepodstatne, ale ide tato liecba do penazi? (myslim, ze cisto prakticka otazka) - ja mam ZP Dovera....

cukor
27. kvě 2010

@zusika ...ja beriem fraxiparin 0,3 a nedoplacala som nič.mam na mesiac,potom idem zase na hematologiu,skontrolujú krv a podla toho predpíšu dalsie davky.

zusika
27. kvě 2010

aha.... cukor a ty si si pichala zrejme uz pred tymto tehu?

zusika
27. kvě 2010

Aha co prave vyslo:

V júni odštartuje tretí ročník Turné plodnosti, ktorého hlavnou témou bude panvové dno. Pre budúce matky, ale aj ženy pokúšajúce sa o dieťa a ich priateľov a manželov Občianske združenie Bocian pripravuje sériu stretnutí i prednášok s odborníkmi v mestách po celom Slovensku. Prvá zastávka turné bude 10. júna v Košiciach, nasledovať bude 15. júna Bratislava, 17. júna sa uskutočnia ďalšie stretnutia v Banskej Bystrici, 18. júna v Žiline a 23. júna v Trnave. Konkrétne miesta sa záujemcovia dozvedia na webovej stránke www.bocianoviny.sk. Podujatie sa v každom meste začne vždy o 14:00. O 15:00 sa uskutoční Zraz brušiek, čiže stretnutie tehotných žien, pričom vždy prvých 20 z nich čaká v každom meste hodnotný darček. Vzorky kozmetiky, intímnej hygieny či iné darčeky však čakajú na každého návštevníka a návštevníčku. O 17:00 sa uskutočnia aj prednášky s gynekológmi, andrológmi, sexuológmi či lekármi z centier asistovanej reprodukcie.

Ústrednou témou akcie bude panvové dno, pretože jeho zdravie je pre počatie veľmi dôležité. Nedostatočné prekrvenie, zrasty, oslabenie, infekcie, obezita a iné ochorenia v tejto oblasti sú príčinou nielen zníženej plodnosti, ale aj bolestí, inkontinencie, problémov s chrbticou, trávením, ale aj zhoršenia kvality sexuálneho života.

Medzi obľúbené publikácie, ktoré sa každoročne počas turné rozdávajú, patrí Pas plodnosti. Ženy sa z neho dozvedia, ako funguje ich telo, reprodukčné orgány, ako plodnosť chrániť správnou hygienou, stravovaním, čo všetko by mali vedieť o vajíčkach a spermiách a ako správne postupovať, keď nastanú problémy. Samozrejmosťou je menštruačný kalendár, informácie o ovulácii a možnostiach liečby zníženej plodnosti. Ak sa niektoré záujemkyne podujatia nemôžu zúčastniť, no majú o publikáciu záujem, môžu si ju stiahnuť zo spomínanej webovej stránky alebo o ňu zažiadať e-mailom na adrese bocian@bocianoviny.sk, pričom pri dobierke je nutné zaplatiť len cenu poštovného. "Edukácia v oblasti prevencie porúch plodnosti výrazne absentuje," uviedla predsedníčka OZ Bocian Denisa Priadková. "Prevencia je pritom jednoduchšia a lacnejšia. Navyše, informovaný človek svoj zdravotný stav rieši rýchlejšie, účinnejšie a uvedomuje si svoju zodpovednosť za vlastné zdravie," dodala.

vavenka
27. kvě 2010

Zusi ja som pichala clexane a a za 3x10 injekcii (takisto ako cukor - na mesiac, do dalsej kontroly) som doplacala - asi 6,- eur?
cca... Nepamatam sa uz, ale tak nejak, takze na mesiac je to v pohode si myslim.....

denisocka
27. kvě 2010

ja za clexane 0,2 - 10 injekcii doplácam 0,60€ + recept

meruska
27. kvě 2010

ja mam fragmin a vzdy pri mesacnej kontrole dostanem 30 kusov injekcii priamo od lekarky zadarmo

zusika
28. kvě 2010

no tak to je pekne rozne vsade.... 🙂
inak... vcera MS neprisla..... 😉 cakam do soboty a verim ze to tak zostane ....

sstteellaa
28. kvě 2010

ahojte dievacat,
som tu prvykrat a chcem vas poprosit o radu, mozete mi prosim vysvetlit co to znamena ak u mnazela zistia heterozygot?
lekar na genetike vravel, ze im to vyslo negativne, ale pre istotu chcu spravit kontrolne vysetrenie na inom pracovisku.
dali sme si ziadost na IVF - moze to nejako ovplyvnit ak by s u neho potvrdili - heterozygot???
dakujem

andzi
28. kvě 2010

Ahojte kočky. Ako sa vám darí?
Vavenka, aká je Vanduška? Spinká alebo sa v noci často budí? Už nie si pichačka?
zisika, držím palce, nech mrchaňa nepríde 9 mesiacov.....

Ja som dnes bola na kontrole a pokračujem s pichaním Clexanu, napriek tomu, že d-dimér som mala OK, len fibr. hore, ale doktor vravel, že preventívne. Ja doplácam asi 90 centov za jedno balenie 10 inj. je to v pohode, lebo inak Clexane je veľmi drahý liek, 10inj. stojí cca 80 eur.

zusika
28. kvě 2010

sstteellaa vitaj..... noooo tazko vedecky a spravne odpovedat..... ale co som sa ja od dievcat tu dozvedela, tak riziko prenosu mutacie z rodina na dieta je 50:50 .... ale to z matky na dieta, no neviem ako to je z otca na dieta.... a hetezygot je ta lahsia forma... takze no worries...
tak je kočky??

cukor
28. kvě 2010

@sstteellaa ......na samotné IVF to vôbec nemá žiaden vplyv.a ani na tvoju prípadnú graviditu.dieta to môže zdedit ale nie je to žiadna tragedia,ja som do svojich 38 rokov o tom nevedela,ze ju mam.teraz uz viem,ze keby som mala dcéru určite by som ju dala vysetrit aby predisla tomu čo mna postrehlo....to myslím potraty. 😉

fiallinka
28. kvě 2010

@sstteellaa Stelo, heterozygot je jen vyjádření toho, že někdo zdědil nějakou tr. mutaci po jednom z rodičů - ale ty nepíšeš, jakou mutaci 🙂...jestli MTHFR, Leidena, apod... rozhodně tyhle mutace mohou ovlivňovat těhotenství tehdy, pokud je máš ty - v případě, že je má dítě, a to ještě jen od jednoho rodiče, by to nemělo nic zásadního v těhotenství ovlivňovat... takže jestli nemáš nic ty, neměl by to být problém... ale až budeš mít dítě, hlavně pokud holku, můžeš jí s ohledem na manželovy výsledky nechat někdy vyšetřit krev.

lenoc
28. kvě 2010

Ahoj kočky, fíha, zase nové tváre! 😉
Len som sa zastavila pogratulova´t vavenke ku krásnej slečne a cukríkovi k tehotenstvu. 😵 😵 😵
zusi, tak bodaj by tá mrchana tak skoro neprišla!
My sa máme po starom, akurát sa derie konečne von prvý zub.

cukor
28. kvě 2010

@lenoc ...... dakujem a čo ty,ako sa máte?na nás ti nezostáva čas? 😉

lenoc
28. kvě 2010

cukríček moj, tak nejako 😔 ja aj občas zavítam, ale je vás tu teraz veeľa a fakt nestíham dočítavať, nieto reagovať. Napr. nedávno sa tu kecalo skoro dve strany o trombofílii, a k tomu ja nemám teraz nejak čo dodať, akurát to, čo som písala možno x krát predtým.
Ty ako, zle ti nebýva? A už aj ty by si mohla čoskor hodiť dáke foto do albumu. 😵

margarita
28. kvě 2010

jeeeej, cukor, gratulujem a moc sa tesim, ze si sa zmenila na tehulku. Tak nech vsetko dobre dopadne, moc moc drzim palce 😉
lenocka, aj ja tak niekedy, aj precitam, ale mam pocit, ze sa budem opakovat a baby tu aj tak vzdy promptne radia, tie, co to aktualne riesia a pichaju...ja si uz injekcie pomaly ani nepamatam 😀 . marosko je frajer, ze prvy zub uz, Kiki mala prvy az hlboko v 10.mesiaci 🙂

aj vsetky ostatne zdravim, myslim na vas, aj ked neprispievam, na to sa mozete spolahnut 😉

lenoc
28. kvě 2010

margi, vidis, a to sa mi zdalo uz v 8 a pol neskoro. Ked "mudre knizky" pisu, ze od 6 mesiacov rastu prve zubky. Ale tak niektorym detickam aj o dost neskor.

margarita
28. kvě 2010

lenoc, v mudrych knizkach pisu ine somariny 😀 my mame uplne neknizkove dieta, ale je skvela, hoci sa vymyka vsetkym tabulkam, kedze v niecom je popredu kym v inom trochu pozadu...hlavne ze je zdrava, vesela a spokojna, inak uz to neriesim 😵

kapp
29. kvě 2010

No keď sa tu objavila margi, lenoc a zuloc - naša takmer stará zostava 😉 , tak sa musím ozvať aj ja 😀 ... No - nové kočky si ma nemajú šancu pamätať, lebo som tu nebola už strašne dlho - ale aj tak každej z vás želám len to najlepšie - snažilkám skoré 2 //, tehuľkám krásne zdravé bábenká v brušku a nám - mamičkám - len radosti z ich krásnučkých, vytúžených zlatíčok!

Tak - leni - hovoríš zuby ... no my sme s Domčou začali už v 5,5 mesiaci, s Nanou už 4-mesační ... momentálne máme 8 a derú sa nám stoličky + očné zubadlá. Hnačkuje, soplíkujeme, takže máme radosť... Inak - chodíme ako šarkani, rozprávame ako "staré večere", akurát s jedením sme mali problémy = nechcela sa nám rozpapať s príkrmami - pomaly až doteraz som mixovala... ako u Nany - proste deti cez kopirák. No a samozrejme - spať cez deň ani za pána - len tak symbolicky po 20-30 minútach - od samého malička - preto nestíham sem chodiť... A viete, čo je úžasné - čo nechápe ani dr., hoci ma za sebou už 30-ročnú prax? Tá malinká, akokeby cítila, že som ju strašne, prestrašne chcela - a neskutočne je na mňa naviazaná - ako pôjde do škôlky - no to som teda zvedavá - chodíme po návštevách, po kamáratkach, ale nič nezaberá - jednoducho ma miluje! 😀

Zuločka - naša zlatučká - nám zase tehuľkuje - nedávno mi volala, bolo super, že som znovu počula toto milé žieňa. Fakt, baby, lepšieho človeka - po všetkých stránkach - nepoznám... Je to neskutočne dobručká osôbka ... Takže Zuzík, nech je všetko len v porádečku a nech fazuliatko v brušku krásne rastie!

Pa bambuľky, príležitostne sa zase ozvem ...

andys004
30. kvě 2010

Zdravím po sto letech a jak tak koukám tak jsem na tom úplně stejně jako maminky Kapp,Lenoc a Margareta.Sem tam si vás přečtu,ale když se dám do psaní tak mě téměř vždy nějaké dítko vyruší😠 .Oba jsou moc čiperní a aktivní.Když vám řeknu že náš Šimonek už od pátého měsíce leze tak tomu asi ani nebudete věřit.Takže když jsem s ním byla v půl roce na kontrole na neurologii tak nám paní doktorka řekla, že honem rychle máme přestat cvičit vojtovu metodu,za což jsem hrozně ráda,ale i za to že ten náš malej chlapík, že je tak šikovnéj 🙂. Lenoc tak mi už máme víc jak měsíc dva zoubky.Jinak náš drobínek Šimonek měl neštovice vcelku to snášel dobře,ale za to potom maminka ta to odnesla s plnou parádou 😠 😠 .Týden vysoké horečky pupínky úplně všude a děsně to bolelo až jsem prohlásila, že jednoduší bylo rodit než mít neštovice.No takto to dopadá když v dospělosti člověka potká dětská nemoc fuj.
Kapp napsala jsi to krásně o Zulok,ač jí vůbec neznám tak i přes net z ní vyzařuje neskutečná dobrota a láska není pochyb že je to skvělej človíček.Zuločko držte se a mimísek at pěkně roste😵.

Cukor mooooooooooooc gratuluji a budu držet všechny prstíky co mám at to všechno pěkně zvládnete a hlavně bez problémů.

Zusika doufám že i ty budeš mít pro nás pěknou zprávu // tooooooooooolik ti to přeji.

Samozřejmě gratuluji Vavance a Zuzub k mimískům,at vám krásně rostou a jsou stále zdraví.Obě miminka jsou přímo k sežrání nádhera.

Tak se tu všichni držte,těhulky se pěkně opatrujte.Na všechny moc myslím mějte se pa pa pa🙂.

zulok
30. kvě 2010

jeeej.ja uschneeeem..mamulkyy KAPP, LENOCKA, ANDYS, vsetky ste sa tu zas stretli..neskutocna radost..

KAPPUSKA, jeejda, az som sa o poschodie nizsie rpepadla, nieco take napisat, ale zial, som dost aj hompora.. fujha.
Dominika je riadna sikulka..ale zas ma byt po kom..nech sa vam pekne dari aj s papanim a MAtusko jedno obdobie sice papal pekne.ale potom to prestalo a akoby rokom sa to zmenilo k lepsiemu..sice nechcel moc papat kusky, tiez len mixovane, ale ono to prislo akosi same..ucidis, ze za chvilu zje vsetko, co ju nie a super, ze tak uz pekne trieli,, 🙂

ANDYS, vy mate toho teda za sebou, ale uspesne, co je uzasnee.. gratulujem k sikovnosti Simonka a ze ste sa zbavili Vojtovky, tead tak sikovne chlapca , cvici same od seba dost, a isto aj so vsetkymi okolo 🙂a nestovice uz za sebou..no hlavne, ze bez komplikaci a ze aj teba obisli tie horsie varianty..fujha ale bolest to musela byt riadna..mne sa zda byt tusim aj bolest hrdla horsia ako porod..uz len ten vysledok je rozhodne ovela lepsi

a zdravim vsetky uz aj tehulky a nech sa vam vsetkym pekne dari

my sme vsetci chori, tak hadam bude vsetko vporiadku..majte sa pekne a uzivajte si slniecko..papa