Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

alinuska
16. kvě 2008

Tabulkove babule, mate aktualizovane udaje v IP.

Ninka, ja uz som na 99% rozhodnuta, ze budem uzivat ten anopyrin. Vyskusam to aspon na par stimulovanych cyklov (take 2-3?). V lete idem na kontrolu, tak sa opytam, ci som urobila dobre 😕 😀 ?! Ani podla mna kyselina listova sama o sebe krv neriedi, ale je pri tychto mutaciach potrebna, takze sa nou kludne laduj dalej. Ja ju srotujem uz od jesene. Vraj uskodit nemoze. Ale na "poriadne" riedenie urcite treba podla mna aj nieco viac (ja ale nie som odbornik), hlavne v obdobi snazenia az do potvrdenia pozitivneho testu a potom ihned k hematologicke!!!

Mounty a Zrnik, viem, ze to cakanie je nekonecne, ja som bola prvykrat na vysetreni takto pred rokom v juni a vysledok som sa dozvedela pomaly koncom augusta! Je pravda, ze medzitym boli dovolenky, tak asi preto, ale bezne sa na tieto geneticke vysledky z hematologie caka viac ako mesiac 😝 .

Vsetkym babulkam zelam krasny vikend 😅 !!! Ja uz utekam domov...pa

zulok
17. kvě 2008

Zrnik, jeejda, hadam nebudes mat celiakliu. Drziim palce a aj na vysledky z hemat.. to je riadne dlho 6tyzdnov, ale hadam to rychlo ujde.
Zrazu, kolko dovodou, preco sa tehu nedari, pamatam si, ze ked som bola ja u doktora a aj minulej dr., tak ze vsetko je to nahoda, netreba nic riesit, no prdlajs nahoda. Malo ehu skonci smutno vdaka nahode. Aspon to moj nazor.
A jasnee,ze z tejto diskusie bude jeden velky kocikovy zraz, kde si na nasu krvnu homporu ani nepsomenieme.
A mnaaaam, mlada cibulka.
Takze, ked budete tuto vsetko tehulky, tak hor sa na cibulku, na kontrolach budu o vas vediet uz z daleka, hihi. A zajedat cili omackou. Uff, to bude ohen v pusine.

Katuska, jeejda, tolko cakavas, prisom, nejak sa vtirkni dopredu, ze nech ta pustia ako tehulku, tolke cakanie je des. Mne mastastie vzdy manzel dohodol, nech ma pustia, lebo vzdy ma bolel cely spodok, ked som sedela aspon pol hodinu.
A s injekciami, mne sa pichalo lahsie, ked boo napnute brusko, ale Matusko vzdy v brusku vyvadzal a neslo pichnut, lebo hrca tu a noha tam, no robil vyytrtiny.
A super, ze drobcek pekne kopka, nech sa ti len v brusku riadne ozyyva. Posielame u pusinku na domcek.
Katuska,a tu su fotky http://zulok.rajce.idnes.cz/

Alinuska, ty si sikulkaaaa s tou tabulkou.
Cheche a to „srotovanie” lisovky, hiihii

Lenocka, co v lete cez pazdniny?? Co takto nejaka dovolenka, hm??? Slniecko by vam mohlo aspon telicko poohriat, ked uz srdiecka a dusicky su tak moc namahane.

Kappuska, ako sa ma maly hladosko Nanuska, dufam, ze je este taky ladosko a pekne papka.

katka28
17. kvě 2008

Zulocka, dakujem za link na fotky. Ta panska jazda nema chybu 🙂 Ani som nevedela, ze existuje tolko poloh 😉 Matusko je nadherny chlapcek a vlastne celej rodinke to velmi pristane. Nech vam rastie ako z vody. Ale maminka ma menej foteciek 🙂

Dievcata, Zulocka to uz nacrtla, leto sa blizi, mate nejake plany? Vraj ma byt najteplejsie leto za poslednych neviem kolko rokov. Tak sa "nenormalne tesim". Asi som jedna z mala, ktora by tentokrat prijala chladnejsie leto, max.25 °C 🙂 🙂 🙂 Asi najdalej pojdem na balkon a nohy zamocim do lavora 🙂 🙂 A ako je to s opalovanim v tehu? Viem, ze sa vseobecne prilis neodporuca, ale nikdy som nebola spalena ....
Mam problemy s pokozkou na chrbte a dekolte, robia sa mi take velke vyrazky. A na vyrazky nepoznam nic lepsie ako slniecko. Myslite, ze by som mohla svoj chrbatik a dekoltik (samozrejme nie cely 🙂 ) vystavit slnecnym lucom?

Pekny vikend a vela slniecka 🙂

zrnik1
17. kvě 2008

Ahojte slniecka,
dnes je moj treti lezaci den po prepusteni z nemocnice.Manzelik sa cini,venuje sa syncekovi 🙂 .Chudacik,uz ho trochu aj lutujem,nielenze si minul skoro celu dovolenku,ale ja nemozem nic robit,lebo nechcem zazit pohromu s krvacanim este raz...a on vstava do prace,pride,caka ho neporiadok po celom dni,potom ist rychlo s malym von..
Ked sa zotavim tak mu to vynahradim...

Takze tak s mojim vikendom,lezim

Dufam,ze vy ste niekde v prirode a uzivate si pekne pocko...

Krasne fotky Zulok,fakt krasne...velmi si tieto chvile uzivaj a vychutnavaj..tak rychlo ti Matusko vyrastie a ked bude taky nemojkaci typ ako moj tak v dvoch rokoch sa rozluz s pusinkovanim na verejnosti...
Fakt normalne puberta...
Ja ho uz pustam sameho vytahom a vie ist aj na najblizsie ihrisko sam...ked som mala teraz tie krizove dni,ze len lezat tak sa naucil.Dole ho uz cakala kamoska...Ja chcem baboooo 🙂
Idem to fakt v tom auguste asi risknut,ked budu vysledky z hemo...predtym si ale vypytam pasik od dominikanov,co sa nosi na brusku a modli sa k nemu taka modlitba kazdy den.Citala som "Ustavične sa radujte v Pánovi! Opakujem : Radujte sa! Dalej to uz urcite poznate, takze ziadne starosti,ale radosti...
Este raz pekny vikend, vela cibulky, chilli, kyseliny listovej-uz som od nej asi zavisla a usmevov,lebo anjelikovia sa pozeraju zhora a chcu usmievave mamicky...

lula77
19. kvě 2008

Ahojte Babulky,
som rada, ze Vas opat citam 🙂 . Velmi ma tesi, ze sa to tu rozrasta, aj ked uz menej potesitelne su tie skusenosti, ktore tomu zvacsa predchadzaju...
My sa zatial celkom drzime v stadiu kindervajicka, dnes som konecne vyfasovala aj tehotensku knizku, tak som v nej listovala, ako v zaplnenom indexe 😉 . Ozaj a videla som Puclika na sone a bilo mu srdiecko, tak som totalne zmakla... Krvicka mi pomaly ale isto hustne, takze ma caka prechod z Clexanu 0.6 na 0.8 a ako ratam, tak ratam, mam taky pocit, ze ku koncu si budem pichat asi 3x denne 😉 , ale nevadi, stoji to za to. Jedine, co ma za posledne dva tyzdne dost zaraza, ako mi skoro kazdy lekar povie, nech sa este netesim, este stale najhorsie nie je za mnou...V piatok idem na meranie prietoku placent. krvicky, tak snad potom uz budu optimistickejsi...

Zrnik, bola somdost hotova, ked som si precitala Tvoje prispevky... Chce to vela sily, ale dievcata ako si si vsimla, by si uz zo zrazanlivosti krvicky a zaroven z psychologie mohli pokojne spravit doktorat 😀.

Katuska, len sa slnieckuj, ale s mierou a radsej v polotieni. Aj mne sa minulz tyzden manzel vzdialil a obdivujem Vas, viem o com hovorim... Ten moj hvezdar po vyske vymyslel, ze si predlzime skolske casy a prihlasime sa na doktorat a ostaneme este v Blave... Akurat ze ja som ostala v Blave a jeho prevelili do Tatier...Tie odchody a rozlucky, radsej som nesla v nedelu vecer ale 3.45 rano z domu len aby sme boli spolu....Ale teraz si to o to viac cenime... Aj ked som poriadne rozmaznana, lebo ten min. tyzden som si uvedomila, aka som od neho zavisla.... Keby ma tak pocul
😉

Lenocka, to som rada, ze si ziacikom chybala....Skladam klobuk dole pred kazdou jednou takou ucitelkou. Predsa len su to pomaly ale iste dospeli ludia a ziskat si pred nimi respekt a nebyt pri tom postrachom...Parada... Ked sa Puclik narodi a podrastie a bude vzdelavaniachtivy, daj vediet kde ucis 😉

Alinuska, Zulocka, Kappuska, a vsetkym chcela som sa Vam podakovat, aj vdaka Vam nam tu blika 11 tyzdden...

Dakujem a prajem pohodovy tyzden!!!

zrnik1
19. kvě 2008

Treba pocuvat iba optimistickych doktorov a takych,ktori sa snazia aj nieco riesit a nie len konstatovat.Take vety,ze najhorsie este nieje za nami a podobne hluposti...
Cele tehu treba byt pozitivne naladena,bez stresov a pocuvat mozarta....potom bude dietatko nadane na matiku 🙂
Modlit sa za neho a hladkat si ho,pretoze ono to vsetko uz nejako do seba absorbuje...
11tt je krasne velke bambulinko.Zavidim v dobrom..
Lucenia mam uz za sebou, nastastie.Ja som z blavy, manzel z kosic. Nechcela by som to zazivat,je to smutne.
Dnes som zohnala pasik sveteho Dominika Guzmana.Dala mi ho kamoska,ktora kocikuje uz tretie dieta.
Knizku s modlitbou mam tiez,takze uz len zacat.Hned som si ho dala na brucho a nedam si ho dole az kym neporodim.
Tehotna niesom,cakam na vysledky z hema,len aby sa nezabudlo.
Musim sa pochvalit,dnes som mala s detmi anglinu.bala som sa ako zaujmem take malicke pampusiky,ale dopadlo to super.Najmladsi mal iba 19 mesiacoc..
Pekny den

alinuska
20. kvě 2008

Ahoj Lulka, sa tesim s tebou tomu krasnemu 11 tt a veeelmi drzim palce...len tak dalej 😵 !!! No, vdaka za uznanie, ale nasim pricinenim to isto-iste nebude 😀 😀 ...aaale v kazdom pripade v nasich modlitbach myslime aj na vas dvoch v jednom 😉 😅 !!! A Zrnik ma pravdu, pesimisticke reci ignorovat, naladit sa iba optimisticky!!!

Zulocka, diky za tipa na ten anopyrin, nasla som o tom pokec na prvych strankach tejto diskusie, ale priznam sa, zasa som trocha zneistena, totiz som tam nasla, ze ho odporucaju preventivne pred otehotnenim pri AFS, tak ako nasej Katuske, tak neviem, ci ma vyznam ho uzivat... 🙄 ?! S hematologickou sa mi nepodarilo skontaktovat a v juni sa ho chystam zacat uzivat, resp. som chcela, tak teraz neviem ☹ ?????????? Este ze tam idem v juli na kontrolu, len aby dovtedy nebolo pozde, ale snad to nejako zvladneme 😉 ! A dakujem za pochvalu tabulky-netabulky. Som sa iba snazila to sprehladnit, lebo som v tom mala chaos, ktora, co atd. Bozkavam Matuska...cmuk a pozdravujem maminku 😉 !

Zrnik, mozes napisat nieco viac o tom pasiku sv. Dominika a prosim, posli mi tu modlitbicku do IP, ak mozes, diky 🙂 ! No, asi si zakotvila nakoniec u nas, ked si u dr. Benovej. Takze zapadnar sa prestahoval na vychod 😀 ? Zvycajne to byva opacne...ale aspon budu vyrovnane "sily" zapad:vychod 😀 . Potom daj vediet ako si na tej hemoske dopadla.

Kappuska, ako sa dari Natulke? A tebe ako moja? Tie bradavicky-potvory uz zmizli?

Lenocka, Katuska...kde ste??? Lenocka, tie testy si vybav cez leto, nech mozes na jesen startovat 😉 😀 !!! Daj si urobit testy na pohlavne choroby aj z krvi na infekcne choroby a skus okrem genetiky aj imunologiu...KE alebo Praha alebo Brno. Ak budes mat zaujem, skusim vyhrabat nejako info a poslem ti do IP. Rozhodne nestracaj cas a vsetko si pekne u dr. vydup. Leto je uz za dverami a podla toho, ako to vsetko leti, tak je tu jesen, ze sa ani nenazdame 😕 ...

Katulka, s opalovanim opatrne, myslim ze toto leto by si mohla vynechat, hlavne ked je slniecko z roka na rok agresivnejsie, tak aby sa nieco nepo...ved ti to nestoji za to!!! Takze nohy pekne do lavora a sedkat niekde v tieni 😝 🙂 . Vraj ma byt horuce leto 😝 ????

Drzkajte sa mi vsetky bambulky zlate a hor sa do boja!!! 🙂

bambi7
20. kvě 2008

ahojte babule uz som vam pisala ze nemam ziadnu leid.mutaciu povedali mi ze mam vsetko ok zatial co mam vysledky u hematologicky,ale som po dvoch missed ab,a tak podla hemat.aj tak mam brat injekcie ,ja som za ale co mam kamosku jej doktorka je proti lebo sa jej na to pytala ze ked mi nic nie je neviete niekto preco su niekt.doktori za a iny proti?dakujem za odpovede nechcem vas otravovat ale nechapem to.hematologicka bola velmi zlata ze ked som po dvoch tak pre istotu nech uz meme babo

nina23
20. kvě 2008

Ahojte babulky, tak som konecne zacala brat aj anopyrin a 2 x denne kyselinu listovu, mrsku by som mala dostat za par dni a potom zacnem pichat menopur, tak sa opat tesim 🙂 , ale musime vydrzat, pre nas tie injekcie su nevyhnutne.
drzim vam vsetkym palce, nech sa vam dari 🙂

katka28
20. kvě 2008

Ahojte 🙂
Tak dnes som sa konecne dostala ku vysledkom z hematologie. sice som necakala mesiac, iba necele tri tyzdne 🙂 Ale oplatilo sa 🙂 Takze robili tie cross match, neviem laicky povedat, co sa zistilo - nezistilo, ku dr. som sa ani nedostala, iba som dostala do ruk spravu a 16.6. mam ist zase na odber. Ale asi to bude dobre. Z tej spravy som zistila, ze aktualne bez anemie, bez znamok erytrocytovej hemolyzy, prava AIHA ani fetomateralna aloimunna anemia NEPOTVRDENE. To je asi to dobre, co sa bali, ze bude pozit. Zistili len, ze mam nespecificku pozitivitu PCT v ramci APS. Ale to este neviem co znamena 🙂 🙂 🙂 Takze ked nieco zistim, tak napisem. Cita sa to hrozne, je tam toho vela, ale urcite to nebude zle, ked som nemusela ani ku dr. Vsak?
Na endokrinologii tiez dobre, TSH klesol zo 16,8 na 3,3 takze liecba pokracuje uspesne. Zatial len tolko, dnes budem ja strucna a sebecka, ale nespala som v noci dobre (iba dve hodky) a cely den lozenia po KE mi tiez neprospelo. Takze sa prosim nehnevajte, ale idem si trosku lahnut a vylozit nozky 🙂

papa

alinuska
21. kvě 2008

No konecne sa mi podarilo prihlasit 😠 ! Nejako mi to tu dnes blbne, neviem sa prihlasit, tak dufajme, ze toto nepisem nadarmo 😀 😀 😀

Katuska, super, ze vysledky z hemosky su dobre a aj ze TSH krasne klesol!!! Sice tym vyrazom vooobec nerozumiem 🙄 , ale hlavne je, ze sa nepotvrdili obavy hematologicky z ani neviem coho 😕 a ze sa vas to netyka 😉 😀 !!! Stale ale nerozumiem tomu, k comu ten cross-match sluzi, teda tak laicky vysvetlene, o co pri tom teste ide? 😝 Ty to vies? Alebo inac...najde sa tu niekto, kto to vie objasnit...babe jednej zvedavej 😀 ?! Aha, teraz citam, ze ked zistis viac, das vediet, tak ok, pockaaaam 😉 . Ale poviem ti, zacina ma to trochu iritovat, ze sa k dr. ani nevies dostat a potrebujes s nou prekonzultovat tie vysledky, vsak nejde o fazulky, ale o zdravie min. 2 ludi=maminky a babatka!!! No nic, toto tu nevyriesim, ale som si aspon ulavila 😝 😀 ... Dufam, ze po vcerajsku si si uz oddychla. Pozdravujem brusko 😉 ...cmuk

Ninka, tie injekcie potrebujes aj pred IUI? Nereagujes na lieky? Nebodaj mas PCO? Potom je o to viac riedenie krvi, teda ten anopyrin, na mieste. Mne dr. povedala, ze ak budem potrebovat na stimulaciu injekcie, budem pichat clexane uz pocas stimulky. Ak sa beru iba lieky, injekcie zatial netreba. Aspon takto to bolo vysvetlene mne. Pri Leidene rozhodne treba riedit uz v case stimulacie injekciami. Mozes mi napisat do IP, ku komu chodis? Mame podobne diagnozy aj zamery na najblizsie obdobie 😉. Vela stastia aj tebe, nech sa to najblizsie IUI vydari!!! 😅

Bambi, ide o to, ci tie injekcie maju aj neziaduce ucinky a ake, teda ci nemozu narobit viac skody ako uzitku, ak by nebolo take nevyhnutne ich aplikovat?! Toto by som rada vedela aj ja 😒 ! Ale ak je ich prinos vyssi ako riziko, potom bez debaty pichat 😀 !

alinuska
21. kvě 2008

Ninka, myslela som k akemu gynekologovi, resp. do akeho centra?

nina23
21. kvě 2008

Ahojte babulky.

Alinuska, asi velmi nerozumiem, ked pises, ze ake injekcie potrebujem pred IUI? Neberiem ziadne injekcie na zriedenie krvi, ale injekcie menopur (na dozrievanie vajicok).
PCO, to sa musim priznat, ze neviem co je, mam medzery 😉 .
Chodim ku gynekologovi na Postovu ul., je celkom fajn, akurat mi prekaza, ze nema ultrazvuk, rozmyslam, ze by som ho zamenila. Do centra chodim do SPLN-u...ohladom trombofilie mi lekar nic neodporucil, tak som zacala uzivat anopyrin aj acidum na vlastnu päst 😉 ...myslim si, ze je to vsak spravne, nakolko som citala, ze sa nepodari otehotniet, resp. zarodok prezije len par dni kvoli trombofilii, takze ani nemusime vediet, ze sme v tom....tak snad aspon toto zaberie..bude to moje 2-e IUI, tak snad 😉 . dalsiu vec ktoru podnikam je, ze jem chilli omacku, vraj je to vyborne na prekrvenie maternice a krv, tak veselo papkam 😉 , v cechach to ma velky uspech.

Alinuska a ty mas ake presne problemy a diagnozy? Mozes mi napises do IP.pa

zulok
21. kvě 2008

Katka, aj ja som to pocula to o teplom lete, bleee, no nejak sa na to netesim, radsej by som uvitala take priemerne, no to sa budeme v byte parit, a este ako nam zatepplili panelak, tak brekeke, je tu des.
A rozhodne pozor na opalovanie, radsej ho nechaj na insie casy, mohlo by sa ti totiz babatko v brusku prehriat a to nerobi dobrotu.Este sa naopalujes, neboj.
A SUPER, Z EVYSLEDKY BOLI TAK DOBRE A TO CO NEVIES, TO NESPECIFICKE, DRZIIM PALCEKUY A PEKNE S DROBCEKOM HAJINKAJTE, NO KRAASNE VAM TO UTEKAA. CMUK

Zrnik, teda ty mas doma male sikuliatko, skoro 3 roky a taak sikovnyy, no ja len tak kukaaaam. A ten pasik na brusko isto zaberie.
JA vam sem dakedy, ked stihnem , napisem do IP-ciek modlitbicky, aby sa v brusku darilo mimiskovi, to je zas k sv. Gerardovi.
A ty si sikuliatko, ze tak deticky po anglicky uciis, musia ta mat veelmi radi.

Lulkaaa, juchuchuuu, gratulujeeeem k srdieckuuuu. NAaadheraaaaa. A drzim palce, aby si vcelicky pekne zvladala.
A lekarom by som dala po zdaku, to je co za pristup,. treba sa tesit z kazdej peknej chvile a verit, ze vseko bude v poriadku a nie, ze neteste sa predcasne. no to je riadna hovadina. Ja ked som bola na kontrole, tak kazdy lekar jasal , plesal, ze ako tyzdne ubiehaju a hematologicka v 12tt, ze mozeme doma oslavit, ale nie alkoholom. 🙂 takze s apekne vytesuj, a ty to s Puslikom zvladnes, jasne??!!!

ALinuska s tou tabulkou si ozaj sikuliatko.
A k anopyrnu, ja fakt neviem, ani neviem, .. nechcem nikoho nabadat na riskovanie :( kazdy si to musi zvazit sam, ja si myslim, z e by anopyrin nemal mat nasledky na mimiskovi, on aj lieky pocas prvych 14 dninemaju vplyv na droobca a anopyrin nie je ziadna hompora...

AHooj Babmbi, no vytesujem sa, ze nemas trombofilku. No injekcie by ti nemali ublizit..., ak ti daju nejakyu nizku davku, ABY SI ZAS NEMALA KRVACAVE STAVY... NO, niektori lekari su dost opatrni a radsej nedavaju ziadne take lieky,,, no, ale je to krok k mimiskovi, treba vyskusat a to ze je iny dr. proti, to bude vzdy, co lekar, to iny nazor, ale ty mas svojho lekara a jemu treba verit, lebo potom by to vobec nebolo dobre, keby sme uz svojim lekarom neverili . Takze prajem vela pozitivnej energie a drziim palceee.

NInkaaaaaa, silnooooo drziiim palce, a MAtusko urcite tiez drzi, ked hajka, ma zovrete pasticky, tak sa naaam drz. PREPAC, JA SOM SI ip PRECITALA NAJPRV A AZ POTOM PRISPEVOK TU NA DIKSUSIII. No, kedze neberies injekcie, anopyrin je dobryy, kedze ten menopur bude asi nejaky druh hormonu a teda krvicka ti trochu zhustne.

Lenocka, uz uciis? ci este nie? UZ zas ziacikovia isto vyvadzajuu 🙂

zulok
22. kvě 2008

Jeeeejl. Kappuska, nove fotky, Nanuska je kraasna 😀 😀 a to je dobre, ze si tam s kamaratkou rozumeli, vyzeraju realtivne spokojne, ked si clovek vezme, ze brrr, v nemocnici.
A ako sa inak dari??? Dufam,ze NAnuska pekne papkaaa

NO, ja som tu dnes v nezvycajny cas, nechodi vytah 😠 a to bol uz MAtusko nachystany v kociku.... ze ideme von, tak som zakotvila tu u PC? otvorene okno, nech ma aspon trochu cerstvy vzduch a kocikujem v izbe 😒

bambi7
22. kvě 2008

ahojte babulky 🙂 dakujem za povzbudenie ja vyskusam vsetko aby to uz dopadlo dobre ,chcela som vediet vas nazor tak dakujem ak bude nieco nove ozvem sa tak sa drzte

kapp
23. kvě 2008

Ahojko bambuľky!

Zuločka - ma odhalila - ja absolútne nestíham - vždy večer len jedným očkom KUK

kapp
23. kvě 2008

No super - a ešte som sa ja "šikovná" oprela o klávesnicu a poslalo mi to, kým som stihla dopísať pár riadočkov 😅 ...

V skratke - zlatíčka moje - Naňula tento týždeň už chodila do školy - v robotke som bola len do 11,30, potom šprintom na autobus domov, vyzdvihnúť Nanu zo školy - uložiť do postele (chodí mi úplne zdemolovaná zo školy, neskutočne unavená = presne ako nám hovorili lekári = mononukleóza je potvora), pozohrievať obed - upratať - potom na prechádzku - pomaličky sa učiť a večer som hotová ...

Ale Zuločka - anjelíček - Naňula papá o dušu 😀 , čo je veľmi, veľmi dobre, takže mamina sa usmieva 😀 - ale keď si pozrieš tie fotky z nemocky a porovnáš ich s aktuálnou foto (tesne pred hospitalizáciou - cca mesiac), zistíš, ako mi schudla - bola ako taký "pavúčik" - len telíčko a ruky, nohy ... Ale už sme sa popravili 😅 !

Musím končiť, za chvíľočku odchádzam domov - dnes ma manžel hodí autom domov, takže som o troška dlhšie v robotke ...

Pekný víkendík želá Kappuša ...

alinuska
23. kvě 2008

Ahojte slniecka 🙂

Ninka, asi som to nezrozumitelne napisala, myslela som injekcie na tvorbu vajicok = menopur, ak si ich musis pichat, znamena to, ze ti nezaberaju lieky (napr. clostilbegyt) ? Preto som si myslela, ci nemas PCO = polycysticke vajecniky - tvori sa vela vajicok ale nekvalitnych a tie nedozrievaju = anovulacne cykly = neda sa otehotniet. Ak si pichas taketo hormony, je potrebne krv riedit, lebo ju viacej zahustuju - presne ako uviedla Zulocka a tak som to myslela aj ja 😉 . Lekari v centrach nie su velmi pristupni inym vysetreniam ako sami doporucuju a robia, takze sa k tomu velmi nevedia vyjadrit a ak, tak skor v tom negativnom zmysle (akoze je to nepotrebne a tak, aspon mne to tak pride...). Spojitost medzi potratmi a trombofiliou je viac-menej novodoba zalezitost, taka, ako sa vravi, este v plienkach, takze pochopenie zo strany gynekologov a dalsich odbornikov (cest vynimkam) ani ja osobne necakam 😝 . V tomto smere sa spolieham len na svoju hematologicku. Z toho vsetkeho vyplyva, ze ten anopyrin, ked teda pichas hormony na tvorbu vajicok, je v tvojom pripade vhodny az nevyhnutny 😕 😎 . Ostatne potom cez IP 😉 . Ozaj, a to chilli som tu uz skusala davnejsie propagovat, viem, ze to v Cechach dost leti, ale aj tu na slovenskej diskusii rodiny.cz. A ma to teda uspech 😉 😵 !!! A tiez riedi krvicku, takze super 😅 ...

Babule, ja som bola dnes u rehabilitacnej doktorky a ta mi zistila, ze mam ochabnute brusne svalstvo aj driekovu cast, takze budem chodit "posilnovat" panvove dno. Tiez to moze byt jeden z dovodov...

alinuska
23. kvě 2008

Kappuska, zdravim ta mojko, mas pravdu, teraz som kukla na nove fotecky Nanusky a je trosku vidno, ze je pochudnuta, tak modelkovsky 😀 , ale to nevadi, ona to skoro dozenie, neboj, este ju budes od jedla odhanat 😀 ! Tak sa len drzte a skore doliecenie a uplne vyzdravenie prajem a tiez krasny vikend 😵 !!!

nina23
23. kvě 2008

Ahojte babulky.

Alinuska, PCO nemam, vzdy som mala vsetko ok, aspon si myslim, nikdy mi to vsak ziadny lekar neskumal a nevysetroval, takze.... Ako sa to da v podstate zistit, tie anovulacne cykly?
Vzdy som mala pravidelnu menstruaciu, ziadne problemy, laparoskopia bola ok, krvne vysetrenia ok, teda az na tu nasu mrchu mrchovsku trombofiliu.
Ale vzdy na ultrazvuku bolo vsetko ok, da sa to zistit aj cez ultrazvuk?
A to mas pravdu, ze je to v plienkach, nakolko mi ziadny gynekolog neodporucil lieky na riedenie krvi ☹ , iba hematologicka.
Ked beriem acidum10 mg - 2 x denne a 1/2 anopyrinu, je to postacujuce, alebo mam brat 1 cely anopyrin?
Dnes mi bol manzel pre recept na menopur, utrogestan, tak cakam na mrsku, aby som uz mohla stimulovat.
Alinuska, vdaka za rady a odpoved, ved...stale sa mame co ucit 🙂 .
A to som ani nevedela, ze chilli riedi krvicku 😉 , vcera som si opat kupila chilli, tak opat budeme papkat 🙂 .

Majte sa pekne babulky 🙂

alinuska
23. kvě 2008

Ninka, PCO sa da zistit jednak ultrazvukom a potvrdi to aj vysetrenie krvi (pri PCO je hormonalna nerovnovaha, malo progesteronu, vela estrogenu, zvykne byt zvyseny prolaktin, FSH aj LH su nejako tiez mimo normalu a v inom pomere, ako maju normalne byt...). Mozu byt rozne stupne PCO od lahsich foriem az po tazsie stavy, nehovoriac o tom, ze ich sprevadzaju mnohe ine neprijemnosti ako zvysene ochlpenie, nadvaha, vysoky krvny tlak, vypadavanie vlasov a pod. Ale nejdem ta tu strasit, ak by si PCO mala, myslim si, ze by ta na to tvoj doktor upozornil. Stale mi ale nie je jasne, preco teda rovno pichas injekcie na tu tvorbu vajicok a preco ti dr. nepredpisal najskor lieky? Ved ak by si reagovala na lieky, tak naco do seba ladovat injekcie s vyssim obsahom hormonov?! 😠 To vies, ze sa rada podelim o svoje skusenosti a poznatky, aj ked, treba to brat tak, ze sme vzdy len laici, aj ked studovani 😉 , ale nepozname vsetky suvislosti a vzajomne posobenia liekov a tak, takze je dobre to vzdy prekonzultovat s lekarom. A vela sa pytat a pytat a pytat, ved sa jedna o nase zdravie a mame pravo poznat svoj zdravotny stav 😕 ! A specialne pre teba este raz pripojim link na to kajanske korenie = ciste chilli spracovane v kapsuliach. Mrkni sa na to a docitas sa tam o pozitivnom prinose pri nadmernej zrazanlivosti krvi 😉 : http://www.sanopa.cyberio.sk/Kajenske-korenie.html

Este raz krasny vikend vsetkym 🙂 !!!

nina23
25. kvě 2008

Ahojte babulky.

Alinuska, vdaka za vycerpavajucu odpoved.
Lekar mi hned navrhol menopur, vraj je to pre mna najvhodnejsie. Mozno v tom hraje ulohu aj vek, nakolko mam cez 30-tku a povedal, ze vajicka tiez starnu 😉 .
Takze PCO s istotou nemam, nakolko nemam ziadne priznaky a vysledky su ok, hormonalny profil v poriadku.
Zajtra idem do SPLN-u a hned sa na vselico popytam, hlavne na to, co je najvhodnejsie na riedenie krvi, ak mam trombofilu a zaroven zacinam stimulovat.... dufam, ze mi poradi 😉 a neodbije ma, ze to budeme riesit az ked budem tehu.
Mam velmi hustu krv, vdzy mam problem s odberom, lebo krv nechce vobec tiect a to rano vypijem cca liter vody.

Prajem vam pekny zbytok vikendu, pa 🙂

alinuska
26. kvě 2008

Ninka, sme na jednej lodi 😀 😀 😀 . Vcera som si obstarala chilli omacku z hypernovy, tak sa idem nou laaadovat a uvidime, co to spravi 😕 ?! Ako to chilli znasas a cim to zajedas? Ja stale nie som presvedcena o tom, preco ti doktor nasadil rovno injekcie (predpokladam, ze v SPLN-e absolvujes to IUI). Ja chcem zacat na clostilbegyte a az potom, ak by to neslo, tak injekcie...a to mam PCO. Mne kedysi ten clostil zaberal, tak uvidime po 30-tke? 😉 😀 Aj ked si nemyslim, ze je to vekom, v praci mam 34-rocnu kolegynu - momentalne tehulu a caka prve babo a podarilo sa snad 1 mesiac po svadbe, takze????

Inac prajem pohodovy pracovny tyzden a hlavne slnecny, ale nie moc horuuuuci 🙄 😅 !!!

katka28
26. kvě 2008

Ahojte babulky,
mam aj dobre aj nie velmi dobre spravy, este stale som z toho trosku otrasena. V piatok som bola na usg kvoli morfologii plodu. V brusku sa mi skryva dievcatko 🙂 , prekvapilo ma to, ale zaroven potesilo, naozaj som si myslela, ze tentokrat to bude chlapcek 😅 Ma sa dobre, vsetky vysledky ma v norme, vazi cca. 442g. 🙂 🙂
Horsou spravou je, ze na prednej stene maternice v placentarnom tkanive mi dr. objavil myom vo velkosti 3,64x2,77x4cm ☹ Neviem, ako sa tam ten sviniar dostal, ani ako to moze ovplyvnit zivot babatka. Ide vraj cez neho nejaka cieva. Vraj priroda je nevyspytatelna a treba verit, tak ja pevne dufam, ze nasa bambulka bude v poriadku. Zajtra idem do poradne, tak uz premyslam, co vsetko sa chcem spytat, ked som sa to dozvedela v piatok, ani som nemohla rozpravat kvoli hrci v krku. Od piatku sa snazim na to nemysliet, ale stale to mam v hlave. Bol tam uz aj predtym? Alebo narastol za 5 mesiacov? Co sposobilo, ze vznikol? Zapricinila som to ja? Hladam na tieto otazky odpoved, aj ked viem, ze teraz by som to mala vypustit z hlavy a sustredit sa na babatko. Ovela viac sa s nou rozpravam (este neviem, ake jej dame meno 🙂), aby vedela, ze sa na nu velmi tesime. Hned som si hladala na nete odpovede, skusenosti, su aj kladne aj zaporne. Tak dufam, ze my budeme mat tentokrat stastie. Drzte nam, prosim vas, prsteky, nech sa nam narodi zdrave dievcatko.

Prepacte, ze teraz nereagujem na ine prispevky. Prajem vam tiez krasny slnecny tyzden.

nina23
26. kvě 2008

Ahojte babulky.

Alinuska, bola som dnes u lekara a zacinam stimulovat, ako som predpokladala. Sam zvolil tento postup a liecbu, nepytala som sa ho konkretne preco, ale povedal, ze je to pre mna najlepsie.
Inak som sa ho pytala aj ohladom trombofile, ale to sa budem musiet poradit z hematologickou..lenze neviem kedy sa k nej dostanen, nakolko je dost vytazena.

Ozaj babulky nemate nahodou niektora mail na Dr. Benovu z hematologie -Nova nemocnica...chcela by som jej poslat mail a popytat sa, co je najlepsie na riedenie krvi, kedze som dnes zacala stimulovat.

Alinuska, chilli papam k uhorkovemu salatu, ktory okorenim, osolim, polejem olivovym olejom a chilli omackou, idem sa z toho zadrhnut 😉 ako mi to chuti...ale minule som si ho dala k franc. zemiakom, takze kombinacie su lubovolne 😉 .

papa pekny den

zulok
26. kvě 2008

Kappuska, teda vy toho mate teda vela nakope, verim, ze bude NAnuske uz lepsie, ze bude silnejsia a ze sa
to uz da cosktro do normalu, teda vobec som netusila, ze moze byt mononukleoza taka potvora...

Ninka, siilno drziim palce na stimulaaciu, verim, ze sa zadariii všetko vyyborne a budeme tu oslavovat //. Uz sa neviem dočkať.
Moj gynekolo mi odporucil an riedenie krvi, i ked je stara skola, ale on aj ucil na vyske, takze par tych lekarov vyučil. On odporučal acylpyrin, o ktorom som dovtedy nepočula, Ale. že keď beriem clexane, to je lepšie, lebo nezaťažuje pečeň, narozdiel od tabeltiek...a pritom neprechadza cez placentu.
NO, ale i tak je to podla mna v začiatkoch, mnoho lekaroch trombofiliu podcenuje, podla mna ani samotny MHFR heterozygot nie ej až tak nevinny, i ked vravia, ze ho má veeelmi vela ludi..
Ninka a mne hematologicka povedala, ze pred odberom musim zacat pit vela vody uz vecer... no, ale mali by sme stale..no, ale potom chodim ako žblnkajuci sudok.

ALinuska, ides na clostyl?? aj to je hormon, to budes musiet tiež dačo riešiť aj popri clostyle? aj ja som ho mala brať, ale akosi naňho už nedošlo...

A Pridam sa k Alinuske, moja byvala kolegyna 41 rokov a ma zdaveho synceka, už tretieho, a dalsia kolegyna v 35 prve dieťatko., prosím ťa , mladucha, zvládneš to lavou zadnou.

KAtuška, teeda, gratulujeeeeeeeeem k slečne, chacha, MAtuškoci rastie frajerka 🙂 už sa na ňu tešííme.
Ale ten myóm, potvora, nech seka dobrotu,

jeeej, letíím, pappapa

nina23
26. kvě 2008

ahojte babulky.

Zulok, dakujem pekne, dufam, ze sa konecne zaradim k tehulkam 😉 .

Tentokrat som akasi pokojnejsia, mozno, ked to je 1-y krat, nevieme do coho ideme a sme plne ocakavania, teraz uz viem, co ma caka 😉 ...a som pripravena na vsetko.

Co sa tyka pitia a pitneho rezimu pred odberom ale aj mimo neho, tak si niekedy aj ja pripadam ako cisterna 😀 , potom stale beham na wecko.

Kupila som si dnes acidum folikum -kyselina listova + vitamin B6, tak to papam aj s anopyrinom a chilli omackou. o acylpirine som tiez pocula, vraj sa uziva aj ako prevencia pred infarktom.

Predstavte si , dnes mi vobec sestricka nebrala krv. Myslela som, ze pred kazdym IUI sa robi odber na preventivnu kontrolu, tak neviem.

pekny den, papa

alinuska
26. kvě 2008

Katuska, zlaticko, nebojkaj, tato slecinka v tvojom brusku je tutovka 😉 !!! Ja si nemyslim, ze by si sa mala myomu obavat. Jasne, ze je najlepsie, ak by tam nebol, ale urcite su mamicky, ktore toto riesili alebo cystu a nakoniec tie potvory zmizli same od seba. Treba mysliet len pozitivne a zle si v ziadnom pripade nepripustat! Takze baba...bomba...sa tesiiiim!!! Pekne si to tu podelime 😉 . Ja som si myslela, ze chalan, ale aj majster tesar sa raz utne... 😀 😀 😀 . Hlavne, nech ste v poriadku, a to vy urcite budete!!! Modlime sa aj za vas 😉 ...cmuk

Ninka, mail na Dr. Benovu poslem v IP. Ja som jej ale napisala pred mesiacom a pred cca 3 tyzdnami a dodnes nic, tak od toho asi moc necakaj ☹ . Anopyrin, chilli a listovka su nateraz podla mna tak akurat. Ja budem asi uzivat anopyrin 30 mg ob den a to chilli samozrejme. A inac, ja nemam vobec problemy pri odberoch krvi (tuk-tuk). Akurat, ze na hemoske ma dost vycicaju - 5 skumaviek a prave od nich zvyknem mat taku podliatinu ako rozliaty atrament 😀 . Ale inac v pohode.

Zulocka, no ja sa chystam pomoct vajecnikom clostilom, ale co na to povie doktor, netusim 😀 😀 ???!!! A pri liecikoch na ovulaciu vraj riedit krvicku injekciami este nemusim, to az ak by bolo treba stimulovat injekciami, ako Ninka. Ja som dnes akurat bola prvykrat na tom cviceni. Poviem vam, bola to fuska. Spravne dychat a pritom stahovat tie spravne svaly 😉 ... Ale beriem to tak, ze som zasa o krocik blizsie 😵 !

Tak papa babenky moje a drzte sa mi...cmuk

mounty
27. kvě 2008

Ahojte vsetky, ja este stale nemam vysledky a prvy pokus o dalsie babo nic, tak sa uz tesim na dalsi mesiac 😅 Neviem preco to tak dlho trva kym sa dozvieme pravdu, ale chcem verit ze budu testy negativne......kazdy den myslim na vas a so synkom sa modlime spolu za babatka, nech ich je tu veeeeeeeeela preveela a zdravych a krasnych. Nech je tak ako ma byt podla nasho "sefka" hore 😉 majte sa a drzte sa...