Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mucilienka
5. led 2008

musim sa k tejto teme pridat aj ja... mne zistili poruchu zrazanlivosti krvi, az 3t po porode, ked mi opuchla lava noha... poslali ma na chirurgiu - to bol hrozny zazitok, doktor... no, neviem slusne okomentovat... odtial ma nastastie odposlali na zilove - zistili mi hlboku zilovu trombozu.... vybrala som 60 injekcii Clexane, potom som bola na Orfarine - vypadalo mi kopec vlasom a pod. problemiky... najviac som chcela moju malu Marusku kojit, co sa mi podarilo (az doteraz - vsetky tieto lieky nevylucovali kojenie)...medzitym mi robili geneticke testy, samozrejme, ze mam geneticku predispoziciu na vacsie zrazanie krvi... zaujimalo ma co bude so mnou a dalsim tehotenstvom - od zaciatku toho dalsieho si budem musiet pichat heparinove injekcie a chodit na caste a pravidelne kontroly na hematologiu... tak neviem, zatial nemam moc velku odvahu ist do dalsieho tehotenstva - je to vsak len psychologicke, a to prejde....dufam 😅 hlavne aby bolo aj to dalsie babatko... a zdrave... 😉

lenoc
5. led 2008

Mucilienka, máš krásne motto - a pravdivé.
Íha, si si toho preskákala. držím palčeky, aby si sa čoskoro prekonala a začala s drahým pracovať na ďalšom drobcovi. 😉

Kappuška, dobre na to idééééééééééééš! 😀 😉
Sorry, že sa smejem a tých čižmách, ale veď škodoradosť je najväčšia radosť.
S dokim sme sa o PN nejak nebavili, takže zatiaľ nie. Ale čítala som niekde, že samotný fakt, že žena čaká dvojiky stačí na rizikové, často sa asi v 20tt odchádza na PN. Jediné, čo je pre mňa zatiaľ extra je to, že mám povinný nejaký dvojitý screening v 12 a 15tt. Je to vyšetrenie hormónov z krvi. Inak nič nespomínal. Zrejme aj preto, že ešte nie je isté, že dvojičky zostanú. Ale ja som akosi vnútorne presvedčená, že nám zostanú obe. 😉
Anopyrin som si ešte nekúpila. Bola som síce v piatok v lekárni, ale zabudla som. V šoku.

Pozerám v telke na našej miestnej TV záznam z vianočnej akadémie. Je to zlaté.

zulok
5. led 2008

Babulky, ja sa tu pti vas nachichocem, najprv ten kopanec do psa 😀 a Kapp, to byu ma ani nenapadlo, ze sa da tak zlomit prstek. Dufam, ze sa rychlo zahoji,

dakujem za drzanie palcov, teda pästiciek, ked si predstavim , ako mas, Kapp, nozku do pästicky, tiez sa nezdrzim smiechu 😅 ozaj a v teniskach ti nie je lepsie, v papuciach ti bude zimaaaaaaa ☹

Lenocka, ked cakas dvoch drobcekov, automaticky je to vedene ako rizikove tehulkovanie,. PN ti moze dat ajj obvodna, nemusis cakat na odporucanie od gynekologa, a na hematologiu si zavolaj a objednaj sa. tiez to nemusis konzultovat ksade skym , pretoze uz u nej mas kartu. Moc sa do prace nezen, v skole sa da lahko ochoriet... a stres...vycerpanost a este bleee stavy, radsej doma vsetci traja oddychujte.
Je to parada, ze za PC sedite traja 😀

Mucilienka, uff tak aj ty si sa sem pridala, nastastie je dietko pekne narodene. a ze si uz vpoiadku. drzim palce, aby ta strach presiel a mali surodenceka. 😉

kapp
6. led 2008

Ahojko babuľky!

Mucilienka - vitaj medzi nami, dušička, to je teda sila, že ti zlú zrážanlivosť krvi zistili až 3t po pôrode! (Normálne mám na jazyku: "Že to sa môže stať iba na SR!", ale nepoviem to.) Prosím ťa, prepáč, že som zvedavá, ale aké mutácie trombofilky máš? A ako prebiehalo tehulkovanie? To si nemala žiadne problémiky - ako vznik hematómu atď. ... ?

Lenočka - ja sa teda v tvojom prípade prikláňam k názoru našej zlatej a statočnej Zuločky - NEŽEŇ SA DO PRÁCE! Zuločka má pravdu - v škole ľahko niečo chytíš - a podľa "posledných správ snežných mužov" teraz sa chrípková epidémia "určite 😝 " posúva smerom k vám - okres Šaľa - takže kašli na robotku, a šup ho za obvodnou na PN! Neriskuj zbytočne, nestojí to za to ... Teraz potrebuješ na prekonanie ďalších rizikových 5 t hlavne kľud, a nôžky pekne hore! A na tvojom mieste by som sa asi tiež objednala na hemoške! Boooože - no nie som ja dobrá? V jednom odstavci tooooľko príkazov 😀 ! Ja som asi nejaký reinkarnovaný vojnový generál 😝 ! Prepáč Lenočka - samoška - ty si sama sebe pánom, si rozumná kočka, takže určite sa najlepšie rozhodneš ty sama, sorry - babuľka! Niekedy sa proste necháááám uniesť 😀 😀 😀 ...

Zuločka - a keď už rozkazujem 😀 , tak ty oddychuj tiež! 🙂 A díky za tipa na tenisky, pouvažujem 😅 , aspoň bude mať ochrankár v banke na čo pozerať!

Tá moja mizerná noha sa zlepšuje - už to vyzerá na manželove gumáky 😀 , nie papuče - no to bude tiež zaujímavé 😒 ... A ovulácia sa nám blíži - vyzerá to na dnes - takže manželík: "KE MNE MILÁČIK!" a v prípade potreby ho priviažem. No božíínku - ja som po ráne teda naladená 😀 ...

zulok
6. led 2008

Kapp, len pekne rozkazuj, budem posluuchat. leziiiim. 😀
Inak tie gumaky su super napad, nohy v suchu a dlhe gate ti ich itak zakryju a zmesti sa ti aj hruba ponozka. ak nie su farebne, mohlo by to vyzerat aj ako cizmy. 😉

Lenocka, dost mozne, ze zapasis s pocitom, co si bezomna v skole pocnu. Aj ja som tak kedysi rozmyslala a nechcela som chybat, ale manzel ma z toho dostal a povedal mi, ak by ma zrazilo auto, co by si v skole bezo mna pocali?? nasli by si inu ucitelku, no co asi. je to drasticke, ale skola je praca ako kazda ina. tak staci do skoly zavolat, ze ides k lekarke...a uz zostanes na PN, oni si poradia, ak nie, maju co robit aby popracovali na zlepseni organizacie prace, urcite dakoho najdu, alebo deti rozdelia.
Ja som kedysi nevedela v praci chybat, ale ako sme prisli o drobciatko a potom o druhe, povedala som si, ze si svoju rodinku musim chranit, este sa clovek napracuje. 😉

tu je takaaa poladovicaaa, Kapp a Lenocka, p;ozooor na sebaaa ☹

lenoc
8. led 2008

Zuločka, musím sa smiať ,ale naozaj za PC sedíme traja. Aj ráno mi v aute behalo po rozume, že keď veziem synovca, sme v aute štyria, ale len na dvoch sedadlách.

Kappuška, taká dobrá sexi náladička robí divy, my sme tiež na naše "pupulky" (mangelov výraz) zamiešali v takejto riadnej nálade. 😔 Dúfam, že do večera ťa to neprešlo!?
Ako si išla do tej banky nakoniec? 😅

Rno sa mi v robote čudovali, že či som sa nebála autom prísť, ale mne sa to zdá nomálne bezpečnejšie ako peši po tých hnusných šmykľavých chodníkoch. A dnes už našťastie taká poľadovica nebola na cestách, len v nedeľu a to som ani nos z domu nevystrčila!

Babuľky, ďakujem, že sa o mňa strachujete, ste poklady! 🤐 Ale zatiaľ do robotky budem chodiť, uvidím, čo bude neskôr. Snažím sa šetriť sa čo najviac aj doma aj v práci.
Nejak ani necítim zodpovednosť voči škole a šéfke, skôr voči "mojim deťom", keďže sú deviataci. Ale viem, že keby som musela zostať doma, tak zostanem, nebudem protirečiť a náhrada by sa za mňa našla - napr. na zač. šk. roka u nás zastupoval dlhodobo jedna pani zhodou okolností slovenčinárku a pokiaľ viem ,stále nemá robotu, takže teoreticky by mohla ona nastúpiť.
Zajtra som mala ísť do komisie na olympiádu z NJ do Šale (=cestovať tam ráno autom 😖 ), ale nejdem chvalabohu, vyvliekla som sa z toho.

Včera som drobcom kúpila vitamínky - Celaskon v tabl. Aj anopyrin 30 mám, ale bojím sa dávať si ho, je tam že v tehotenstve v prvom a druhom trimestri sa nesmie podávať, ak to nie je nevyhnutné a ak sa bude dávať, tak len čo najnižšia dávka a čo najkratšie. Tak som rozmýšľala, že budem papať štvrťku každý deň. Čo vy na to?

Pozdravujem Matúška a Kapp, dúfam, že aj u teba sa drobček práve delí a delí na ďašie bunky vo vajíčkovode... 😉

zulok
8. led 2008

Lenocka, ak sa bojis papat anopyrin, tak nepapaj, zajdi na hematologiu, nech mas dusicku na mieste a si si 100 % ista, ze robis co mas. Cmuuuk a nech sa dariiii.

Ahoooj Kappuska

kapp
10. led 2008

Ahojte bambuľky!

Ospravedlňujem sa za odmlku - ale proste som nestíííhala ...

V pondelok som nakoniec mala ešte dovolenku - aj s manželíkom. A v utorok to začalo - no teda, kočky, vstávať zase ráno o 6,00 hod. - prepánakráľa, to kto vymyslel 😠 ? Tak to bolo trápenie divej zvere. Jeeej, zabudla som, v utorok som po prvý raz obula čižmu, síce na tesno, ale predsa = takže nakoniec sa gumáky nekonali! Teraz to sem-tam ešte zabolí, ale keď si to poriadne stiahnem s obväzom a rýchlo obujem čižmu, tak sa to dá vydržať 😝 , a v práci mám papučky na prezutie, takže už je dobre. Ďakujem za starosti o moju labku ... 😀
Včera som si už sadla za PC, že vám idem niečo napísať, ale moje dieťa ma zrušilo - ako žiadosť na byt: "Maminka, do zajtra sa mám naučiť vybrané slová po R, a z vybraných slov po P píšeme zajtra diktát - pozri." No a keď som nahliadla do zošita a pozrela DOMÁCU ÚLOHU s podtitulom "Opíš diktát zo str. xy a podčiarkni vybrané slová" - a opíš bolo s Y, tak som pochopila nutnosť písania diktátu. No a potom si ešte spomenula na úlohu z MAT - naučiť sa násobilku so 7 (keď som jej dala pár príkladov z násobilky a ona na mňa pozrela s výrazom "AJ TAKÝ PRÍKLAD SME SA UČILI?, tak som sa musela smiať ako blázon 😀 ) , z písania - celú jednu stranu a potom ešte čítanie - tak som úplne vypustila z hlavy niečo vám napísať.

Lenočka - ako si to poriešila nakoniec s tou hemoškou? Máš termínik? A v robotke ako - neprepínaš sa nám moc, maminka? Lenoč - inak snažilkovali sme o dušu ...

Zuločka - pozdravujem drobčiatko, pohladkaj ho za mňa ... Dúfam, že poslúška ...

Baby, aj vám je taká zima v tomto počasí? Ako dlhšie stojím na zastávke - normálne to hnusné sychravé počasie prejde do človeka - až na kožu = tak ma klepe = asi pojdem do vane ...

zulok
10. led 2008

Kapp, gratulujeeeeem k obutiu čižmmičky 😀 juchuuuu, nech to je lepsie a lepsie.

no a ucenie s dcerkou, musela to byt zabava, ale tak to dakedy chodi, fuuha, ked si spomeniem na moje ucenie 😕
Aj u nas je zimaaaaaa 🤐 brrr a aj v byte prefukuje.

A dakujeme, pohladkala som drobciatko, vytesuje sa. 🙂
A supeer, ze ste akktivne snazilkovali 😉

Lenockaaaa , ako sa maaa nasa slavna trojka 😀

kapp
12. led 2008

Ahojte bambuľky!

Zuločka - snažilkovali sme o dušu 😀 ... Zuločka, môžem sa niečo spýtať? Je to taká blbá otázka: "Ale ako si vedela už na 18 DC (spomínala si to v súvislosti s tým anopyrinom = ale možno som zle pochopila), že sa zadaril Matúško? Asi to bolo len o pocite, nie? Alebo máš na to nejakú špéci metódu 😀 ?"

Lenočka - kde si, dušička? Si s fazuľkami v porádečku?

mucilienka
12. led 2008

caute bambulky,
ja som sa na dlhsie odmlcala.. mame stale problemy s tymto netom... 😠
a ked uz nie celkom s nim, tak sa mi casto neda otvorit tato stranka, lebo je tu nedostatocne pokrytie a ona ma velke naroky 😀
no, k tym otazkam na moju mutaciu a geneticku predispoziciu - ja mam "len" lahku cosi kdesi heterozygot... musela by som to pozriet v karte...
no pocas tohto tehulkovania som o tom ani nevedela, kedze tehotenstvo prebiehalo uplne bezproblemov a aj porod bol "brnkacka" 😀
problemy ako som uz pisala nastali az 3t po porode - isli sme krstit, a ja som si chcela obut take paradne kozacky a nedovrela som zips.... takze som isla v obycajnych "traktorkach" lebo tie jedine mam na snurku... no a potom zacal ten kolotoc....
k tomu anapyrinu pocas tehu - niektori lekari davaju ten, ini uz mnou spominani Clexane... poznam aj take aj take maminky... ich deti sa narodili v poriadku, teda zatial im nic nie je.... ale verim, ze je to nedobry pocit pchat do seba lieky pocas tehulkovania... ☹

lenoc
13. led 2008

Ahoj babulky, ano, sme nastastie v poriadku, len sem-tam grckame a je nam zle, ale inak ok.
K hemoske som sa zatial nedovolala.

Kapp, tak dúfam, že snažilkovanie bolo úspešnéé. 😉
V robote sa snažím šetriť, keď sa dá, sedím aspoň na stole, nestojím. Takých 70 - 80% presedím. A poobede spinkám. Naši drobcovia si pýtajú poobedný spánok, tak sa tomu nebránim - jedine keby som si dala zápalky do očí, aby mi viečka neklipkali. 😀
asi ťa muselo klepúť, keď si zbadala všetky tie úlohy. Kolegyňa má syna druháka a keď od neho chcela ku koncu prázdnin, aby sa trochu učil, pozeral na ňu "jak v kine", že: Mami, a ty si myslíš, že zajtra to volakto v škole bude vedieť? Veď prázdniny sú na oddych!

Zuločka, aj mňa by to zaujímalo.... 😅 Ale ja som si v podstate tiež len tak z haluze robila testík už na 10 DPO (Ale to bol vlastne už 25 DC), hoci predtým by ma v živote nikdy nenapadlo robiť testík tak skoro. Nejaké nutkanie som mala alebo čo. 😵 A oplatilo sa.

Mucilienka, ten koník štve aj mňa, už týždeň či viac mi ide neuveriteľne pomaly, včera pre istotu vôbec. 😠 Ale dnes je to už ok. aspoň momentálne.

Som zvedavá, ako budem rodiť ja, ale to je asi zatiaľ bezpredmetné nad tým polemizovať, ako budú krpci otočení. Zulok, ale čo ty? Normálne, cisarák či epidurál?

zulok
13. led 2008

Kapp, no ako som brala duphaston rok, tak som nemala PMS a prsia ma boleli, len ked som bola tehu a pichalo v podbrusku. No a ono som zacala mat citlive prsia… nebola som si stopro ista, ale tak som si myslela, tak aj keby som tehu nebola, ze anopyrin urconeuskodi.
Drziim palce, dufam, ze snazilkovanie bolo uspesne.

Mucilienka, ani mne nechce vzdy nabehnut tato stranka, stava sa mi to pomerne casto.
A to je dobre, ze mas lahsiu formu, ale ked si mala uz problemy, i ked po tehu, asi ti aspon vitaminiky daju.

Lenocka, ahoojte, krasne vyzera to pocitadielko pri tvojom mene. Juchuuu. To je dobre, ze oddychujes a vacsinu sedis. Len tak dalej a pekne hajkavajter, tesiim sa z vaas.

A porod, tak to neviem, Matusko je otoceny dole hlavickou, zatial sme sa o porode nerozpravali. epidural nechcem, tak bud normalny alebo cisarsky, ono to zavisi aj od toho, ci nebudeme predcasne... 😒 ale dufam, ze v brusku este vydrziiii aspon 8 tyzdnov.

peknu nedeluuu

kapp
13. led 2008

Zuločka - díky za infošky, ale u mňa asi bezpredmetné. Ty si brala Duphaston asi na úpravu cyklu, alebo nie? Aspoň myslím ...
Mne chvalabohu cyklus funguje ako hodinky 🙂 - 27 dní - iba minulý mesiačik bolo 26, ale u mňa úraduje PMS. Takže ťažko rozoznať, kedy sa jedná o tehu a kedy je pri žezle PMS, keďže symptómy sú takmer identické. Aj teraz - už tretí deň je mi špatne od žalúdka = ale na tehu by to bolo skoro a prsia sú tiež ťažké a boľavé, ale nádeje si nerobím ☹ ... Neviem, ťažko to rozlíšiť, takže radšej veľmi nepolemizujem 😝 = nechávam tomu voľný priebeh.
A pohladkaj Matúška - blška malinká, nech v brušku pobudne ešte pekne dlho!

Lenočka - úúúúúf, ale som si vydýchla, že ste s mimískami v porádečku 😀 ! Len pekne oddychuj... Lenoč - kedy ti bolo prvý raz ťažko od žalúdka - myslím tehu - nie grckanie, len ťažko?

Mucilienka - aj ja mávam problémy s koníkom ... Tiež niekedy ani zapána otvoriť sa a keď sa koooonečne otvorí, zamrzne pri otváraní témy 😒

lenoc
13. led 2008

Zuločka, ani som si neuvedomila, že to už len tak krátko bude drobček u teba v brušku! wow!!! Pribl. 8 týždňov! 😲

Kapp, tak to vyzerá nádejne, ale keď hovoríš, že teba didy bolievajú pred MS bežne,..... No veď uvidíme čoskoro. 🙂
moja, úplne s istotou ti poviem ,že naposledy mi bolo zle... práve tera, ale len trochu. Ale prvýkrát? Viem len, že ešte pred mrchou ma bolievala hlava každé poobedie, tak to mi bolo podozrivé, a záha ma tuším pálievala častejšie ako inokedy ale zas nie nejak extra často. Zle mi začalo bývať tak koncom piateho týždňa.

Aj ja sa pripájam k pohladkaniu pre Matúška!

galanta
15. led 2008

zulok,mas odo mna internu postu.prosim odpovedz mi na nu.velmi pekne dakujem.

zulok
15. led 2008

Ahooojte babulky

Kapp, duphaston som brala kvoli pravidelnej ms a pripadnemu udrzaniu tehu.
Drziiim palce, aby si bola tehulka, bolo by to perfektneee.

Lenocka, no do terminu porodu je tak necelych 12 tyzdnov, ale chcela by som vydrzat aspon do 36tt. 😔

Dakujemee za pohladkanie Matuska, potesil sa 😀 posielam pusinky dvom Lenockinym drobciatkam a jednu pusku pre Kapp, mozno tam niekto je a ak nie, pusinka rozhodne bezaskodi.

Galanta, mas IP 😉

lenoc
15. led 2008

Ahoj mojko, pusky sme obdržali, ďakujeme. 🤐
Neboj, vydržíš aj dlhšie ako do 36tt. 😉 Švagriná je teraz v 31 tuším a lekár povedal, že malý je už relatívne dosť veľký na ten týždeň (má asi 2,10 kg), že sa nič také strašné nestane, ak by sa aj teraz narodil. Tak neviem, vôbec sa mi to nezdá. Nech len vydrží ešte. Mala nejaké problémy, bála sa, že už porodí. Ale keď je "koza", vôbec sa nešetrí a lekára klame, že je ok, hoci to tak celkom nie je.

Kapp, ako? myslím na teba, kedy má neprísť mrška? 😉

zulok
15. led 2008

Lenocka, ja sa tesim, ze som za 28 tt, ze by uz mal vacsiu sancu prezit, ale verim, ze to uspesne zvladneme 😉 a svagrinin drobec je uz dost velky, manzel mal 2500 g ked sa narodil a to bol v 38, ja som bola velka knedla 😀 3500 😉 dufam, ze bude Matusko po mne. keby sa jej narodilo babo uz teraz, mohol by mat problemy s dychanim, drzim im palcee a nech oddychuje.
A vy traja pekne papajte. jeeej, vy ste traja, to je tak uzasnee 😀

Aj ja som veeelmi avedava na nasu Kappusku.

lenoc
15. led 2008

Veď práve, keby sa narodilo teraz, malo by s pľúckami problémy podľa mňa. Veľký síce je, ale to podľa mňa neznamená to isté ako vyvynutý. Veď doteraz lekári hovorili, že bábo by sa v 8. mes. nemalo narodiť kvôli tomu, že práve vtedy sa pľúca vyvýjajú. tak čo sa to zrazu zmenilo?! Nech si hovorí doktor čo chce. 😝
Tvoj manželík bol drobček.
Ja ani neviem, koľko som mala. Zabudla som. 😔

Dnes som bola so žiakmi zo školy na okres. kole Šalianskeho Maťka - tak sme v aute boli dokopy 6 - ja a 5 detí. Sila. 😀

zulok
16. led 2008

No, nemalo by sa narodit v 8.mesiaci, ale ze kazdy den navyse v brusku padne vhod.

V aute a 6???? zapocitala si aj svojich bubuliacikov?

kapp
16. led 2008

Ahojte bambuľky!

Dneska budem bohužiaľ stručná = dostala som MS - dnes (cyklus sa mi skrátil - hnusoba len 25 dní - nie je to málo?) ☹ , som strááášne smutná a sklamaná 😢 . Nechce sa mi veľmi rozpisovať, ale myslím na vás, blšky moje zlaté - nech vám mimušiatka krásne v brušku rastú ...

Asi počkám ešte 1 cyklus, a keď nič, vybehnem gyndošovi, hádam existuje niečo, čo by pomohlo ...

Pekný večer - aspoň vám ... ☹

lenoc
17. led 2008

Kapp, ☹ 😢 😢

Zuločka, presne tak, počítala som aj bubátka naše zlaté.
Večer som ani nebola na nete - chcela som, ale mala som robotku so zaokrúhľovaním známok a navyše mi bolo zle. Ale tak mi treba, keď som sa celý deň prežierala. Za trest už neoblečiem tričko, ktoré som dostala od našich na Vianoce a mala na sebe 2x. Teda, oblečiem, ale strašne mi z neho brucho trčí 😀 a keď sa ešte veľmi nechcem prezrádzať...

kapp
17. led 2008

Ahojte babuľky-tehuľky!

Lenočka - dušička, ďakujem za ☹ ☹ ☹ , ja viem, držali ste mi prstíčky obidve aj so Zuločkou, ale bohužiaľ 😢 . Nevadí, ideme ďalej. Lenoč - chcela by som sa spýtať, je možné, že by mi počas MS klesla bazalka až na 35,9C? Nevyznám sa v tomto veľmi - poctivo priznám 😒 - resp. počas MS som si nemerala teplotku - nikdy.
A - posielam boštek pre tvoje dve fazuliatka - babuliatka (poslúchajte maminku! 😝) - inak vieš o tom, že keď ti býva počas tehuľkovania v prvom trimestri zle od žalúdka, že to je vlastne dobre? Písal o tom už dávnejšie v PLUS 7 DNÍ jeden gyndoško, že vždy sa poteší, keď príde nádejná tehuľka = v prvých tt tehu = do ambulancie a povie, že sa "kamaráti" s WC-misou, lebo vtedy telo produkuje ochranný hormón proti potratu a tehuľkovanie je takmer vždy úspešné 😀 ... Krásne ti pribúdajú tt, len tak ďalej!

Zuločka - jeden boštek aj pre Matúška! Ako sa vám darí, zlatá moja?

zulok
17. led 2008

Kapp,zlatusik, je mi luto, ze prisla ms, aaach jaaj ☹ inak 25 dnove cykly som mala bezne. A teplotku som pocas ms nemerala, tak prepac neviem poradit. 😒 ze sa dobre tehotnie po clostilbegyte, ten som aj ja dostala, ale nestihla som spapat.

Lenocka, len pekne papaj. A supeeeer, ze sa nezmestis do tricka len tak dalej.

Drzkajte sa zlaticka moje

lenoc
17. led 2008

Kapp, moje, neviem, ale asi áno. Ja som si občas meriavala aj počas MS, nemala som to až také nízke, ale napr. v poslednom cykle som mala jeden deň teplotku len 36,3 a takú som nemala ani raz za celý čas, čo som merala. (Dokopy asi rok.) Hovorí sa, že to môže ovplyvniť aj napr. nízka teplota v noci v miestnosti, ale viem na 100%, e u nás bola vtedy normálna bežná "teplá" teplota v spálni.

ďakujeme moc za boštek. Ano, viem o tom, aj ja som to niekde čítala, že keď mi je zle, je to vlastne dobre. 😅 Ale o tom grckajúcom ochrannom hormóne počujem prvý raz. 🙂

No, papám, papám. Ale keď moc papám, je mi zle. Ale zas obmedzovať sa nemienim. 😎

kapp
20. led 2008

Ahojko bambuľky!

Ďakujem za rady o BT, pomohli ste mi vyznať sa v tom 😒 ...
Asi začínam byť pesimistka, bambuľky moje, nejak ma to všetko hnevá ...Stačí, aby som pozerala film s bábätkom a som na mäkko .... ☹ Robím maximum, aby som otehotnela, a to je asi celý problém. Ale chápete ma, nedá sa na to nemyslieť ... Asi sa ešte začnem viac hýbať = máme doma stacionárny bicykel, tak naňho asi po dlhom čase znovu vylieziem! A ešte som si povedala, resp. špekulujem nad tým, že by som začala ten anopyrinček 30 aspoň po 1/2 tbl užívať = veď uškodiť to nemôže, nie? Pozerala som na začiatok tejto témy, a niektoré kočky tam spomínajú, že pri mutácii V.Leiden (čo je aj môj prípad, aj keď iba heterozygot) by sa mal predkoncepčne brať anopyrin, tak čo? Ale pýtala som sa na to, aj mojej hematologičky, že či netreba anopyrin predkoncepčne, a hovorila, že ona to tak nerobí ... Tak si potom vyberte ... 😒 Ale asi začnem, veď aj naša Zuločka brala ...

Jaj, babenky, asi potrebujem trošku povzbudiť... Nestáva sa mi to často, ale asi mi "dochádzajú baterky", čo sa týka bábatka ... Táto MS mi zobrala veľa - už som sa vytešovala, a zas iba PMS ☹ !

Ako víkendujete, Lenočka a Zuločka?

zulok
20. led 2008

Kappuska, ach jaaj, tie stavy poznam, kazdy mi hovoril, nemysli na to... ale to nejde. ms som zvacsa oplakala..,ved co budem pisat. A prave, ked som najmenej cakala, sa zadarilo. skus sa pohruzit do nejakej zabavy. Prihlaste sa cela rodina na tanecnu, alebo si vymyslite nejaku hovadinku,aaby si si zacala zivota aj uzivat. no, lahko sa mi hovori, tiez mi to neslo. aj ked sme sli na disku.. nebolo to ono. Ale Kappuska zlata, verim, ze sa zadari. chodte na vylet...
Skus sa objednat k dr. na folikulometriu a chytit to za pacesy...
anopyrin neuskodi, v malych davkach urcite nie, len neviem, ako by dlhodobe uzivanie posobilo na pecen, preto sa aj v tehu preferuju injekcie ako napr. warfarin...
Drziiim palce, urco sa zadari. cmuuuuuk

Ahoj Lenocka a dvaja nezbednici, ako? ja vikend, ako kazdy den, u mna nie je rozdiel, kedze lezim, akuraat ze sa t4esim z manzelika.

lenoc
20. led 2008

ahoj bambulky,
mame za sebou taky normalny bezny vikend. nic zaujimave sa nedialo.

Zulocka, neboli ta hlava alebo nie si malatna, ked musis tak vela lezkat? Ja si pamatam, ze ked som mala napr. skuskove na vyske a nemusela som sa prave uit ani nic doma robit, stalo sa, ze som aj dva dni po sebe len citala knihu alebo kukala telku, ale potom sa mi az hlava krutievala a nebyvalo mi dobre, tak preto sa pytam.

Kapp, mojko, to je tazke. Naozaj sa neda nemysliet na to. Neviem, ako by som ti pomohla. Keby sme necakali drobcov uz, tiez by som sa stopro rovnako trapila. Ale musim povedat, ze obidvakrat som otehotnela, ked som to az tak necakala. Prvykrat ma mala o mesiac na to cakat laparka. A teraz som sa spoliehala na folikulometriu a nebolo ju treba. Ale druha vec je, ze ked sme sa zacali snazit, mala som ovulku 3x po sebe na pravej strane a ja som akosi citila, ze ked bude na lavej strane, podari sa. Aj prvykrat som otehulkovala pri ovulke z laveho vajecnika. Viem to podla BT - vtedy mavam ovulku o 1-2 dni neskor ako z praveho.
Nechcela som ti to dopredu hovorit, ale budiz: Mam taky pocit, ze ked si sa uz rozhodla, ze navstivis o mesiac lekara, nebude to ani treba, alebo kym ta ne nejake vysetrenia objedna, nebudes ich potrebovat. Aspon u mna to uz 2x tak zabralo.
Stacionarny bicykel je fajn napad. Ale tak ma napadlo, ze niekedy radia aj prihlasit sa napr. na anglinu alebo nieco ine zacat robit. A ja som si tak hvorila, ked som na tu anglinu chodila: Ved sem chodim, mam nejaku zalubu, tak kedy uz...? Mne to nejak nezabranilo v mysleni na babo. Ale bavi ma to a zabera to nejaky cas, kedy naozaj na to nemyslim. Drz sa, cicus. 😉 🤐

zulok
22. led 2008

kukuuuk, ako sa maaate?
jaaaj Lenocka, ja lezim od zaciatku, tak som si asi akotak zvykla a na zaciatku neviem, ci ma z lezania....bolela hlava a bolo zle, lebo som mala celkovo nevolnosti... zajtra idem na hematosku, tak uvidiim, co bude.
Posielam vaaaaaaam vsetkym cmuuuuuuuuuuk