Úspešne vysadený paretin. Podarilo sa niekomu?

jozko1975
21. led 2013

Sesternica sa pokusa vysadit paretin. Vysadila to naraz lebo je tehotna. Po prvych dnoch ma abstaky. Toci sa jej hlava, ma nevolnosti od zaludka, studene nohy a podobne veci. Chudera teraz chodi po forach a hlada nejake rady ale vsade pisu len o neuspechoch. Tak, ze sa ju trosku pokusim povzbudit vasimi odpovedami 😉
Neviete ako to moze trvat dlho ? Myslim abstaky. Podarilo sa niekomu to vysadit a ostat bez neho ? A ak ano, mate nejake rady, ktore by jej pomohli ?

anatanka
22. led 2013

@jozko1975 Ja si teda hlavne myslim, ze takove leky by se v zadnym pripade nemely vysazovat samovolne bez porady s lekarem. Chapu, ze sestrenice je tehotna, tak nechce nic riskovat, ale podle me jeden prasek denne zpusobi nakonec treba mensi skody nez nahle vysazeni...

jozko1975
autor
22. led 2013

Ona to vysadila po konzultacii s psychiatrickou, ktora jej to predpisala. Odporucila jej to vysadit naraz , vraj tam je riziko nejakeho poskodenia srdcoveho svalu v prvom trimestri. Samozrejme, keby sa to dalo postupne tak sa nebude mucit.

dollypetti
23. čer 2013

Ahoj, ja som Paretin vysadila priblizne pred mesiacom. Na druhy pokus, ale uspesne. Mala som diagnostikovanu zmiesanu uzkostne depresivnu poruchu v komorbidite s poruchou prijmu potravy. Uzivala som 1 tabletkurano, po case, ked mi bolo dobre som presla na polku. Vysadila som ho po roku uzivania - cez leto. V oktobri som sa dostala do vacsieho stresu a velkej zataze a nespavala som z nedostatku casu. Tak som Paretin zacala uzivat znovu az do maja tohto roku. Vysadzovanie vsak nie je ziadna sranda. Vzdy ked som si zabudla dat tabletku niekedy rano, pocas dna som si ju uz nedala a niekedy som si nedala aj dalsie tri dni. Vtedy mi bolo ale zle..nie psychicky ale fyzicky, ako popisujes, krutila sa mi hlava, a zaludok mi daval teda zabrat, spojilo sa to s nechutenstvom co v pripade poruchy prijmu potravy bol bludny kruh..psychologicka mi ale povedala ze si len namyslam ze mi je zle, ked ho vysadim, ze trva aj dva tyzdne kym prestane ucinkovat..mne ale bolo zle fyzicky ako som uz povedala a to ona stale nechapala...Psychiatricka mi na to povedala, ze este nie som pripravena vysadit lieky...Ako som spominala uzivala som teda paretin na druhy krat od oktobra do maja, no ale ked som ho v maji zacala vysadzat uz nejaky mesiac som brala iba stvrtku...vyrazne som citila ze to nie je to iste ako prechadzat z polky na nic..z tej stvrtky to bolo o dost miernejsie - tak mi to poradila psychologicka...Ked som vsak vysadzala prvy krat citila som sa na nic aj dva tyzdne, ale potom to preslo..telo si jednoducho len musi zvyknut byt bez lieku, moja chyba bolla len v tom ze som sa vystavila velkej pracovnej zatazi a v spojeni s nedostatkom spanku a stresom to nebol dobry napad a zacala som ho uzivat znovu...myslim ale, ze po tych dvoch tyzdnoch sa s tym moje telo zmierilo a vsetko by za normalnych okolnosti bolo fajn....Je to samozrejme o dost tazsie ked je zena tehotna...Ak clovek musi vysadit lieky zo dna na den, nie je to nic strasne, aj ja som to tak spravila, (aj ked mi to psychologicka vycitala ) ale nikdy som to neplanovala, ze teraz vysadim, alebo teraz...raz som si zabudla dat, dalsi den som si nedala a dalsi, a napokon som si nedala uz vobec...Paretin je celkom lahke antidepresivum a zevraj nie je navykove - to mi tvrdila psychologicka, no myslim , ze kazde telo ho moze prijat inak...dolezite je, sa po vysadeni "zamestnat" a mysliet pozitivne a hlavne nevraviet si ze tieto bolesti nikdy neskoncia, vzdavam sa a idem ho znovu uzivat...treba len pockat, prehryzt sa tym a vydrzat. Prajem vela stastia, aj s babatkom! 🙂

tanja84
24. bře 2016

Ja mám tiež tento problém, sama som vysadila paretin, ktorý užívam už viac ako rok a je to otrasné tie vedľajšie účinky. Bolesti hlavy, nutkanie na vracanie, pocit studenýh nôh a rúk. Takže začala som ho nazad brať po 3 dňoch a dúfam, že sa dám naspäť do poriadku.

anny28
30. čer 2016

Ja uz lieky uzivam dlhe roky od roku 2009 .... raz to bol seroxat-ten mi nerobil dobre ,teraz mam Paretin s kombinaciou Neurolu .....tiez sa ho snazim uz dlho vysadit ..moje telo si na tuto latku tak zvyklo je tazke to teraz vylucit bez priznakov .Je lahko vraviet a pisat ze treba byt silnym a da sa zvladnut vsetko ...len tiez na to treba pevne nervy 🙂 a hlavne trpezlivost ,
Ak prichadza do tela ci koncatin strach a nervozita : napínajte svaly vystrite tie koncatiny kde to pocitujete ak su to nohy .vystrite nohy a spicky tahajte k sebe a potom od seba ale treba to robit tak aby ste cistili aj svaly v litkacha treba to opakovat niekolkokrat za sebou kym sa necitite lepsie ...kdekolvek vas to postihne ci na autobusovej zástavke alebo v neakej miestnosti ...aspon mne to pomaha .Držim kazdemu palce .

anny28
30. čer 2016

@dollypetti
DAKUJEM TVOJ SPRAVA MI POMOHLA VERIM ZE SA MI PODARI SA Z TOHO PARETINU DOSTAT .

ocec8788
27. dub 2020

Pozdravujem, po 17 rokoch užívania sa mi to podarilo. Cca za 4 týždne mi prešli abstinenčné príznaky - závrate , bolesti hlavy, tlaky v očiach, hučanie v ušiach, hnačky, žalúdočné nevoľnosti, pocity pálenia na koži ... v najťažších chvíľach mi pomáhalo Magne B6. Proste hodinu po hodine, deň po dni, trpezlivo, ide to, verte mi ;)

ninkariko
15. črc 2021

@dollypetti ahoj môžem ti napísať na email aj ja vysadzujem paretin a potrebovala by som poradiť.