Je vám zle v 1. trimestru, když máte prázdný žaludek?

dadanana
17. únor 2015

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jesti ma někdo podobný problém jako já. Jim pravidelně dase říct ze kazdy dve hodiny něco musim sníst, jak mam jen trošku prázdný žaludek je mi zle :D je to normální?🙂 nevolnosti jinak dase říct nejak extra velký nemám, jen kdyz mam hlad :D

hojda
17. únor 2015

@dadanana Může to být i cukrovka. Mně bývá zle, když hlad dlouho předržím.

evulina77
17. únor 2015

@dadanana je to normální neboj, já to měla vždy v těhotenství a když jsem měla plný žaludek, občas jsem i k tomu mívala pocit hladu 🙂 . Ale zase mě minuly těhu nevolnosti. Trochu si hlídej, co jíš, aby ti kila nešla moc rychle nahoru...

zouzelka
17. únor 2015

Taky jsem ze začátku musela pořád něco jíst (nejlíp mandarinky), jinak jsem měla žaludek jak na vodě. Najezený byl spokojený.

dadanana
autor
17. únor 2015

Taky se mi kolikrát stane ze jsem najezena, ale jeste by to něco chtěli sníst, nebo se mi stava ze musim jest na víckrát. Ne sníst oběd naráz. To mě je pak nevolno. Dekuji za uklidnění 🙂

brokovich
17. únor 2015

Ano, teď v těhotenství. Když jsem hladová, je mi špatně.

pomnena
17. únor 2015

taky jsem to měla, nejčastěji v noci - u postele jsem měla kousek rohlíku a vodu a stačilo tímto zaplácnout žaludek a dál spát. Jinak jsem porce dělila na menší a častější, takže jsem v konečném důsledku snědla stejně jako obvykle a hlad jsem neměla. Přejde to....

terunka88
17. únor 2015

Přesně, taky jsem to měla v těhotenství a přibližně v tomhle týdnu..Bylo to hrozný. No a když jsem něco snědla (stačilo málo), tak mi pak i kolikrát bylo špatně z toho, že ten žaludek byl zase naplněný 😀 Naštěstí to byl pořád jen žaludek na vodě, zvracela jsem všehovšudy jednou.

bbibianca
17. únor 2015

Jsem ted ve 12 tt a do konce 11 tt mě to trápilo hodně. Od včerejška, už je to lepší... 😉

andrrriiik
17. únor 2015

Ahoj,je to normalni,zvlast v tehu.Ja to mam i v netehu,kdyz se nenajim,je mi hrozne spatne 🙂

babbota
17. únor 2015

@dadanana Bývá mi špatně, ikdyž nejsem těhotná (pokud mám prázdný žaludek). Takže si myslím, že je to naprosto normální 😉

keckemet
18. únor 2015

@evulina77 a co jsi jedla? Taky nechci byt jak sud 😀

dzungala
18. únor 2015

@dadanana

jo jo, jakmile přišel hlad, bylo zle 🙂

Já jsem v prvním trimestru musela jíst co dvě hodiny, jinak mi začlo být šoufl a začala jsem z hladu zvracet a to pak nešlo zastavit 😠

První odběr na cukr na lačno mi byl odpuštěn, protože jakmile jsem nejdela co 2 hoďky (v noci 2 svačinky u postele), rozblila jsem se se a to pak bylo třeba na celý den. Ale stačilo si hlídat, abych nedostala hlad a celkem to šlo, ačkoli i "normální" nevolnost se mi nevyhla (natahovalo mě ze smradu z ledničky atd.)

Bála jsem se jak pak zvládnu test na těhu cukrovku v druhém trimestru, ale pak se tp upravilo a v noci už jsem nejedla a vůbec to pak bylo čím dál lepší 😀

A přibírání se neboj, děcko tě donutí mu dát, co potřebuje 😉

evulina77
19. únor 2015

@keckemet snažila jsem se jíst nejdřív po dvou hodinách a pokud můžeš, tak hodně zeleniny zeleninu. Ovoci jsem se snažila vyhýbat hlavně odpoledne. A je pravda, že to poslední těhotenství jsem přibrala nejméně, ale i tak hodne a to 15 kg. Ale při první dceři to bylo 25 a při druhé 23. Takže já určitě nejsem ten správný rádce, jak co nejméně přibrat v těhu 😅. Těhotenský kila jsem dala vždycky dolů usilovnou prací, jenže vždycky když jsem se blížila vysněné postavě, tak jsem znovu otěhotněla... Jo a ještě patřím k těm, co i když kojí, tak nehubnou. Vždycky musím přidat sport a omezování v jídle. Moje švagrová hubla jen tím, že kojila a do toho se cpala třeba i čokoládou, prostě příroda není spravedlivá 🙂)

martaveg
19. únor 2015

@dadanana V prvnim trimestru jsem to mela stejne, nebyla jsem schopna snist plnou porci jidla, ale musela jsem neustale neco uzobavat (hlavne jsem tedy mela chut na ovoce), vysledek byl zadne zvraceni a minus dve kila 😀
ted na prelomu 4. a 5. mesice mam regulerne zravou, sezeru cokoliv kdykoliv v jakemkoliv mnozstvi a hlad mam stejne porad :-/ tak musim co nejrychleji najit co mne zasyti na vic nez 10 minut

keckemet
20. únor 2015

@evulina77 na zeleninu se nemuzu ani podivat :-/

atenka46
24. únor 2015

Ja mam to samy, musím jist co dvě hodiny. Dokonce kdyz si nedám něco malého hned po probuzení, předtim než se zvednu z postele, tak prozvracím pulku dne.... Za tyden mam jít na odběry krve na lačno, tak nevim jak to zvládnu....

aklin
24. únor 2015

neboj, je to naprosto normální. Jen přemýšlím jestli mi bylo nevolno z hladu nebo z toho, že jsem měla v sobě jídlo. U mě se to pořád střídalo.

keckemet
24. únor 2015

holky a co jite třeba v noci? ja se snazim ovoce ,zatím ok

lulu85
2. bře 2015

@aklin Tak to mám úplně stejně, je mi prostě blbě pořád a je jedno, jestli jím nebo ne. Od chvíle, co ráno otevřu oči, až do večera, než zase usnu... Je to fakt děs, ploužím se jak zombie. Fakt nemáte někdo fígl, co na to zabírá? Nebo aspoň představu, kdy to skončí? 🙂

ludul
2. bře 2015

@martaveg a @dadanana mám to úplně stejně jako martaveg 🙂 teď sním na co příjdu 🙂
@martaveg už víš, co to bude - holčička nebo chlapeček?

aklin
2. bře 2015

@lulu85 mě trochu pomáhal neslazený černý čaj a piškoty. Bohužel to bylo dočasné. Zkusila jsem i zázvor, ale z toho mi bylo ještě hůř. Nezbývá než to přežít. Většinou končí 13 týdnem.

jajulinkaa
2. bře 2015

Ahoj no ja mam hlad co hodku nekdy i drive a kdyz nejim je mi zle ☹

cvoli
2. bře 2015

Zpočátku mi bylo špatně skutečně jen když jsem měla prázdnější žaludek, pak už mi bylo špatně pořád :D

martaveg
2. bře 2015

@ludul Vime na 80%, ve ctvrtek na druhem utz se mozna dozvime vic, ale stejne to nechceme nikomu rict a mame to jen jako tajemstvi nas dvou s manzelem 🙂

soda365
2. bře 2015

Já to mám trošku jiné. Snažím se jíst pravidelně, ale z hladu mi začíná být zle pouze pokud se zapomenu nenajíst tak čtyři hodiny. Cca do 15hod si můžu jíst co chci a téměř v jakémkoli množství - bohužel od 15.hodiny je to přesně naopak. Je mi zle úplně ze všeho, nejhorší je to po čokoládě (na kterou mám přibližně ve čtyři odpoledne vždycky chuť - SAKRA :( ), a po čas večeře (18-20hodin) se nenajím už téměř vůbec :( Dám si jen velice malou porcičku a potom až do rána nic.. Nejlepším lékem pro mě je jít si brzy lehnout a nevolnost zaspat. Podotýkám, že jsem zatím ještě nezvracela, zatím jsem ve stavech, kdy se mi POUZE ( 🙂 ) neuvěřitelně navaluje. Bohužel je to stejné, ať se rozhodnu jíst, nebo ne.. Už aby to bylo za mnou, snad bude další trimestr o něco lepší 🙂

ally8
2. bře 2015

také mi bylo špatně jen s prázdným žaludkem, jinak vůbec. Takže ráno u postele piškoty nebo něco čím rychle zaženš hlad mít pořád u sebe 🙂

ludul
3. bře 2015

@martaveg my jdeme na kontrolu v pátek, pak doktor nám to už řekl a u nás je to kluk -- Eliášek 🙂

cvoli
3. bře 2015

@ludul Eliáš je moc krásné jméno.

alubif
3. bře 2015

je to normální, játo měla taky, když jsem nejedla bylo mi hůř než když jsem jedla - frčela jsme na mandarinkách a šunkové pizze 🙂 po tom se mi vždycky ulevilo.

ludul
3. bře 2015

@cvoli děkujeme 🙂 taky se nám moc líbí 🙂 původně jsem chtěla Matyáše, ale těch je hodně, tak mě napadl Eliáš a ten mi příjde ještě hezčí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru