Vajíčka - střevní potíže. Alergie?

herbinaaa
8. říj 2022

Ahoj holky. Jdu si spíše pro radu. Každý víkend snídám vajíčka a následně mám celý víkend střevní potíže- Myslíte si, že je to alergie na vajíčka? V týdnu je nejím a všechno je v pořádku. Snažím se na to jít vylučovací metodou. Tento stav mám poslední cca 3 měsíce. Moc děkuji za jakoukoliv radu, názor. Krásný den

fouskovi
8. říj 2022

@herbinaaa tak proč je jíte když vám nedělají dobře 🤦

palja
8. říj 2022

@herbinaaa taky nechápu proč je jíte, když vám to nedělá dobře. Vajíčka jsou celkem těžké jídlo. Já je taky normálně nejím a když si je dám, tak mě potom minimálně celý den a v noci bolí břicho. Proto jsem přestala jist hlavně míchaná vejce, vejce na tvrdo a prostě vajíčko samotné. Když se přidá do nějakého jídla, tak mi to ale nevadí.

shak29
8. říj 2022

@herbinaaa , aso bych zkusila eliminační dietu, ze je na měsíc, na dva, na tři... uplne vysadite a pak si je zkusíte zase udělat...👀

xxx3d
8. říj 2022

úprava vajec je v pořádku? stejně jako jejich původ, stáří?
jestli jo, pak se nabízí otázka, proč je někdo jí, když mu po nich není dobře.

veru181
8. říj 2022

Podle mě to nemusí být alergie na vajíčka, ale nemusí ti jen sednout k snídani - já je mám ráda na všechny způsoby, ale ráno je žaludek nedává.

drep
8. říj 2022

Vzhledem k tomu, že vajíčka jsou v řadě jiných jídel - pečivo, vařená jídla, tak to moc jako alergie nezní

martt
8. říj 2022

@herbinaaa Vajíčka jsou na žaludek těžká. Vynechala bych je k snídani na prázdný žaludek. A zkusila to během dne. Můj tata ma alergii na syrová vejce, ale ten po nich opuchá a kdyz mu vajíčka děláme musí být hodně dobře udělaná.

herbinaaa
autor
15. říj 2022

děkuji všem na názor. Byla jsem u lékaře a nakonec se potvrdila silná alergie na žloutek. Každopádně už alespon vím, co mi je. Pěkný den