Velká ztráta krve při porodu a Sorbifer Durules. Pozor!

7. června 2016 
ahojte...jen bych tady chtěla varovat maminky které měli stejný problém co já a to poměrně velkou ztrátu krve při porodu....Každý den v nemocnici jsem dostávala 3x denně železo..přesněji řečeno Sorbifer Durules...jelikož se krev nějak neobnovovala, nebo asi velmi pomalu(prostě výsledky nebyli dobré) tak jsem dostala i celou lahvičku tohodle svinstva na předpis domů...opět 3x denně...nikomu bych v životě nepřála tu bolest co jsem trpěla, když jsem šla na velkou...tenhleten úžasnej doplněk, který vám má obnovit krev má taky vedlejší účinky a to velmi silnou zácpu..!!! Asi po třech týdnech jsem já blbá zjistila, že to má za příčinu tenhle hnusnej šmejd a okamžitě jsem to přestala brát, po třech dnech úleva....bolesti byli horší jak porod...strávila jsem na záchodě každý den asi hodinu, bez výsledku a to s velkým pláčem a po tom nemohla celý den chodit až do druhého dne kdy se mi to přes noc trochu zklidnilo to začalo na novo....takže nevím jestli některá z vás měla stejný problém co já, možná ne.....ale radši varuju před velikou bolestí, radši bych šla znovu rodit....
12. říj 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
i já mám tuhle zkušenost Jenže já s tim rozdilem, že me to trvalo rok od porodu, na wc jsem trávila taky denne tak hodinu(ne-li víc) a taky jsem rikala, že bych radeji znovu rodila.Já teda beru železo doted s prestávkama, ale ten rok po porodu jsem to mela vlivem kojeni, hormonu+ i toho železa.Protože ty nase ženské hormony zpusoboji zpomaleni strev, navic když kojiš, tak hodne tekutin jde do mleka...no kdo nezažil, nepochopí
12. říj 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jezis do ted jo? no hruza..me to stacilo v tejdnech a vickrat uz nechcu....
12. říj 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dostala jsem ho na predpis z porodnice. Uzivam ho rano a vecer a nemam problem. Po porodu me to na "velke strane" z pocatku bolelo az jsem si myslela, ze mam hemerodidy, ale postupem casu bolest ustavala. Takze ze sorbiferu, kteru uzivam jeste ted, to nebylo. Stolici mam pravidelnou a bezproblemovou.
Co zkusit zmenit pripravek treba za aktiferin?
13. říj 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@boobinka Tak to buď ráda...ale já to měla opravdu z toho...na každého to má asi jiný vliv..ale radši jsem varovala... a mimochodem jsem o tom i četla a opravdu má takové účinky...
26. říj 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brala jsem ho jenom 5 dní v porodnici a stolice šla jako pomásle,..naštěstí , páč jsem tam dole byla hodně ochablá tím tlačením u porodu. každy holt reagujeme na léky jinak a asi i proto se doktoři při vizitě vyptávají na první stolici po porodu. Ale v těhotenství byla pro mě zácpa neřešitelný problém, nepomáhalo nic z babských rad..prostě hormony si zařádily.
26. říj 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
I já jsem ho dostala a ty stejné problémy,ale vzala jsem ho jen dva dny a sama jsem si ho vysadila a byl klid.
3. lis 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
V příbalovém letáku píšou: "Časté nežádoucí účinky (výskyt u více než 1 % pacientů): nevolnost, bolesti břicha, průjem, zácpa." Já vím, že většina lidí ty letáky vyhazuje a nečte ... Přípravek jako takový bych rozhodně neodsuzovala. Já ho dostala v porodnici po velké krevní ztrátě po císařském řezu. Byla jsem bílá jako stěna a vyčerpaná, po užívání železa se to začalo rychle lepšit.
Co se týče toho Aktiferrinu, jak píše boobinka - ten jsem měla předepsaný v těhotenství kvůli nízké hladině železa v krvi - je to ta samá účinná látka jako u Sorbifer Durules, jen přibližně třikrát menší dávka v jedné tabletě, to je jediný rozdíl.
13. črc 2012 ve 13:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ivu_cha Máš pravdu, já to opravdu nečetla a taky jsem si pěkně vytrpěla, ale po vysazení to šlo jak po másle Teď už raději čtu úplně všechno co koupím
13. črc 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vám napíšu jen jednu příhodu,co se stala manželce mého bratrance: Při porodu taky přišla o hodně krve,ale nikdo jí nedělal krevní obraz, natož pak aby jí předepsal železo. No a nějak se dostavil stav podobný poporodní depresi,byla strhaná,unavená,malého měla plné zuby, dokonce navštívila psychiatra a dostala lehká antidepresiva.Naštěstí si jí po šestinedělí všimla doktorka a poslala jí na odběry a velké množství železa jí z toho dostalo.Takže já po porodu zobala,zobala,protože tak jsem skončit nechtěla,zácpa nezácpa...
21. črc 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já brala železo a bylo mi hrozně zle, takže jsem pak místo toho brala čínskou medicínu, byliny, ve kterých je hodně vysoký obsah železa.... dorovnalo se mi to pěkně
24. črc 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata. Pokud úbytek železa a dalších látek v krvi nelze již doplnit běžnou výživou
a ani preparáty či výživovými doplňky a ošetřující lékař doporučí Sorbifer, tak je třeba ho brát!!!
Pravidelnou stolici si zajistite tím, že denně cca 10 min před požitím tablet Sorbife vypijete
ráno cca 2-3 dcl vlažného čaje do kterého nalijete 1 až 1,5 dcl odvaru ze lněného semínka.
ODVAR: pomixovat oplachnuté semínka lnu a 1 min povařit. Odvar vydrží v lednici cca 4 dny.
Ahoj praktik TČM Míša
9. říj 2013 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já beru Sorbifer druhý den a od rána jsem zahrabaná v peřinách s příšernými bolestmi. Takže raději vyzkouším jinou alternativu než podstupovat tohle..
8. čer 2014 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ze Sorbiferu je mi pěkně zle, nepomáhá nic, nechám si ho rychle vyměnit za jiný přípravek.. Doteď jsem neměla jediný problém a tyhle prášky mě najednou celkově rozhodily, už nikdy víc!
13. srp 2014 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také beru sorbifer,jsem silně anemická, zácpa je většinou po každém přípravku se železem "!!!! Stačí si koupit vlákninu a je po problému
13. srp 2014 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je zajímavý, já mám po Sorbiferu spíš průjem , nicméně jiný nežádoucí účinky nepozoruju.
13. srp 2014 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lu777 Mohu se zeptat jakou čínskou medicínu jste brala nebo berete? Doktorka mi dneska předepsala Sorbiger Durules, ale já těm práškům nějak nevěřím, že pomáhají
29. říj 2014 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja tohle beru kvuli tomu ze mam malo zeleza a taky nemam zadny problem....mozna staci jen upravit davkovani....ja beru jednu denne
29. říj 2014 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem Sorbifer brala několik měsíců (nebo snad i let) a bez problémů. Určitě je nutné upravit dávkování v případě problémů, ale celkově bych tento lék nezatracovala.
29. říj 2014 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já jsem měla po obou porodech docela dlouhou dobu problém se zácpou a to jsem nic nebrala. Nakonec mi pomohla stará babská rada - sušené švestky. 5 až 6 švesek večer zalít horkou vodou, ráno sníst a vodu vypít. Fakt to pomáhá...
29. říj 2014 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jandovaa měla jsem to namíchané na míru ono každý potřebuje něco jiného, má ty potíže z jiného důvodu...
ideální se podívat po někom kdo dělá tradiční čínskou medicínu u vás v okolí... je dobré mít reference samozřejmě pokud možno..

jinak možná ale i zasílají nějakou předmíchanou směs, je to www.sanbao.cz, já jsem z Prahy, takže jsem tam chodila
29. říj 2014 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lu777 Já chodím darovat krev, a teď na druhém odběru mě nepustili přes nízkou hodnotu železa :-/ Dali mi na to Sorbifer Durules, zatím s tím lékem nemám potíž, ale co jsi pamatuji, když jsem brala Aktiferrin, tak mi nebylo zrovna nejlíp a trpěla jsem hroznou zácpou. Zkusím se podívat na to, co jste mi posílala
Jsem z Plzně, tak snad u nás něco bude
30. říj 2014 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sorbifer Durules - nedoporučuji. Nikdy mi nebylo více zle než z této jediné tabletky. Dnes jsem si dala první tabletku a nemohla jsem vstát ani z postele, hodinu jsem strávila na záchodě, kde jsem zvracela a ještě teď je mi zle.
7. čer 2016 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek