Vysoký tlak po porodu

matka2703
7. lis 2018

Ahojte. Som 3 a pol mesiaca od pôrodu. Keď som bola na kontrole po šestonedelí tak mi doktorka namerala vysoký tlak. Tak som chodila 2x do týždňa na merianie a stále bol vysoký ale keď som si ho občas doma premerala mala som 122/79 takže pohoda. A samozrejme ma poslala na kardiologiu. Myslíte že má pošlú na nejaké vyšetrenia keď im poviem a ukážem, že doma mám ten tlak v pohode?

lindikova
7. lis 2018

@matka2703 já mám u doktora vzdycky vyšší, už mi píšou všude do zprávy: syndrom bílého pláště🙂 jinak se merim doma, tlakoměr jsem si porovnala s tím u MUDr, aby mi měřil správně. Na kardiologii jsem ale byla, dostala jsem na den měřicí přístroj na tělo, udělali sono srdce a ekg. Nic, co by bylo nepříjemný... tak ať to mas brzy v poradku!

matka2703
autor
7. lis 2018

@lindikova ďakujem 🙂 chcela by som to uz mať úprimne za sebou. Pretože každý mi povie niečo iné. Vraj má pošlú aj na záťažové testy sa mi zdá že ergometriu ale ja fakt mám doma tlak ukážkový

lindikova
7. lis 2018

@matka2703 hlavně se toho neboj, tak te vysetri, nic bolestiveho a budes mit klid...

stazinka2018
7. lis 2018

Taky mam syndrom bileho plaste. Doma normalni nebo nizky tlak, u doktora vyssi. Ja mam tedy i tachykardii, takze pulz mam u doktora vzdy sileny. Ke kardiologovi klidne bez, budes mit pak aspon klid, ze se srdcem nic neni.

dura175
8. lis 2018

@matka2703 Doktor ti může nasadit tzv. tlakový holter, který ti bude měřit tlak celý den. Ty si budeš zapisovat i činnosti během dne. Potom uvidí, jak se tlak mění v průběhu dne a pokud máš normální, tak to pozná. U doktorů mám taky vždycky vyšší tlak, je to vcelku běžné. No a kdybys měla vyšší tlak, tak budeš brát léky. To není žádná tragédie ani v relativně nízkém věku.