• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zánět Bartholiniho žlázy, máte zkušenost?

19. dubna 2017 
Ahoj, tak jsem včera byla u svého gynekologa a ten se trochu zhrozil, co mi v nemocnici udělali. Slíbil, že se vynasnaží mě dát zase dohromady (je celý zlatý). Dostala jsem ještě nějaké jiné léky na zánět, doporučil výplachy Rozalgin a na bolest silnější analgetika a zdá se to být trochu lepší. Tedy ta bolest, otok mám stále dost velký. Když se myji, tak mám pocit, že se nedotýkám sebe, ale že tam mám něco co mi nepatří. Tak doufám, že se to taky ztratí, protože se obávám, že až budeme moct s manželem na to vlítnout, tak z toho nebudu mít žádný požitek. No uvidíme, jak to dopadne :slight_smile:. Každopádně, kdybych věděla, co mě čeká po "banálním zákroku", tak do toho nikdy nejdu. Před operací jsem neměla nijak velké problémy, jenom jsem tam měla zduřelou bulku, která mě nijak nebolela, jenom tam prostě byla. Občas jsem měla čirý výtok, ale nijak zánětlivý a vždy se zmenšila, nebo ztratila. Pak se zase někdy ta bulka objevila, hlavně po menstruaci a zase jsem měla čirý výtok a zmizela. Jenom mě trochu otravovalo, že jsem někdy měla nepříjemně vlhký pocit v kalhotkách. Kdyby ten zákrok proběhl bez komplikací, tak věřím, že už jsem v pohodě. U mě je problém, že se to na poprvé nepovedlo a komplikace které mám, jsou způsobeny tím hematomem, který tam po operaci vznikl. Prý se to někdy stává :frowning2: :confounded: . Tak doufám v lepší zítřky :grinning: :grinning: :grinning:
8. bře 2016 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, s Bartolinkou blbnu od mládí, ale vždycky se to nějak zvládlo samo....po porodu jsem měla zanícené obě, zhruba měsíc jsem ve sprše denně vymačkávala z obou hnis s krví, vděčná za to, že vývody nejsou ucpané...lahůdka přišla před třemi lety, kdy se na dovolené vývody ucpaly, boule se zvěčila do velké švestky a já skončila ve špitále, kde mi jí v celkové narkóze celou vpravo vzali. Rok pokoj, poté se opět vpravo v tom místě vytvořila cysta, která se plnila hnisem....Vzpomněla jsem si na internistu z nemocnice, který mi při předoperačním vyšetření řekl-víceméně v žertu, proč tam s takovou banálkou chodím, proč si to nepropíchnu doma sama...a protože jsem zdravotní sestra, tak jsem také tak učinila. Vyzbrojená dezinfekcí a jehlou propíchla jsem bouli, hnis vytekl, pak za dva dny znovu a pak do týdne klid....od té doby do špitálu nechodím a ,,operuju sama,,....vzali mi jí a stejně to bylo k ničemu...držím všem palce, u některých z nás je to bohužel vopruz na celý život...
14. kvě 2016 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám absces BŽ už podruhé (poprvé půl roku zpátky). Poprvé mi to na ambulanci doktor za živa řízl (strašná bolest) s tím, že se to může vrátit, což se stalo. Taky mi říkal, že se to přece normálně ženský po nahřátí ve vaně propichujou samy. Já na to tedy ale nemám odvahu. Chystám se znovu do nemocnice v pondělí.
Byla bych vděčná za dobrý tip, kam v Prazezajít? K tomu řezníkovi do Motola už se mi moc nechce.
2. črc 2016 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evulinkab ja mam s bartolinkou bohate zkusenosti klidne pisnu
10. srp 2016 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, i já se s Vámi podělím o zkušenost.. V březnu tohoto roku jsem podstoupila již třetí operaci Bartholiniho žlázy. Jelikož jsem to nechala zajít tak daleko, že jsem pomalu nemohla vstát z postele,operaci jsem se nevyhnula. Došlo prý k úplnému odstranění levé BŽ, takže by mě prý neměla trápit. Dnes je to třetí den, co se mi na levé straně objevila bulka, zatím malá, ale bolestivá. Při kontrole u pana doktora, u kterého jsem byla již druhý den, co se bulka objevila, mi bylo řečeno, že je vše v naprostém pořádku. 'Musim teda ale říct, že bulka zatim videt nebyla, jen jsem cítila takový tlak a blbě se mi sedělo. Doktor mluvil o nějaké cystě, která se tam objevila po operaci. Prý je to vše v pořadku, cysta dá o sobě někdy vědět, Ale jinak ok. Takže jsem odešla od doktora s tím, že je vše vlastne dobrý. Nemám žádné léky na bolest, źadnou mast, nic.. cpu do sebe teď brufeny a doufám, že bulka zmizí..i když teda teď to teda tak nevypadá.. je na tom někdo podobně jako teď já?? :cold_sweat:
6. lis 2016 v 18:05  •  čeká miminko, termín má v březnu 2018 (21. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim,

S Bartolinkou jsem taky mela co docineni za posledni dva mesice uz dvakrat. Poprve jsem sla za doktorem, kdyz to bolelo jak cert a bylo to velky asi jako vejce. Napichl mi to, vycucl, dal mi atb a sla jsem domu.Bez umrtveni, tu bolest nebudu vubex popisovat. Slyseli me az cekarne. Jsem si tak druhy den s troskou humoru rikala, ze jestli tam sedely slecny, ktere sly k doktorovi poprve, musely itect milovyma krokama :D...nicmene Uleva obrovska hned, splasklo to hned a mesic byl klid. Pak to ale zaclo znovu. Nabylo to rozmeru, ze kterych jsem ztracela vedomi. Takze fofrem na pohotovost, kde jsem hodinu a pul cekala v prazdne cekarne....??????
Popojedem.
Primar rekl, ze tohle jeste nikdy nevidel. Vzal si skalpel a pizlal. Neslo to. Tak si vzal vetsi. To uz slo. Myslela jsem, ze se bolesti po....... pak mi to proplachl desinfekci, zasil... vse zaziva opet bez umrtveni. A sla jsem domu. Beru dvoje ant 3x denne. Boule nesplaskla jako minule, ale na to me pripravoval. Spis stehy pulzujou jako o zivot a najot polohu, kde by se dalo pohodlne sedet je nadlidskej ukol.
Drzim palce vsem, ktere to maji pred sebou. Jestli nechcete zazivat tu silenou bolest? Vydupejte si chirurgicke odstraneni. Protoze poprave, jsou to muka
18. dub v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych mohla o tomto problému psát román.Mám za sebou i chirurgické odstranění žlázy na pravé straně,bohužel se po sedmi letech zjistilo,že nebyla odstraněna celá a problémy nastaly znovu.Za mě osobně je nejlepší vložení kamínku a m+l by být klid.
18. dub v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doplnuji muj pribeh. Dneska v praci mi to prasklo. Krve vsude jak z vola a ja nevedela co se deje. Od vecera to totiz zase bolelo ale myslela sem, ze me tahnout stehy. Nemohla sem vubec chodit, natoz sedet. No a pak jsem so sedla a prask. Snad to vyteklo vsechno a uz mi to da pokoj. Mam toho uz plne zuby :rolling_eyes:
19. dub v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek