Test Veroval, intolerance lepku

mladamamina98
27. dub 2018

Ahoj holky 🙂
Už delší dobu mám problémy, které se po porodu zhorsili .
Trápí mě opakované každodenní prujmy hlavně po jídle skoro každém (pečivo, knedliky , chipsy , proste potraviny obsahující lepek) , nadýmání , bolesti břicha a takové malé vyrážky na rukou něco jako husi kůže .
Kamarádka, která trpí na alergii na lepek mi doporučila test Veroval než půjdu k lékaři .
A nevím jestli je test pozitivní a nebo negativní potrebuju poradit . V návodu se píše ze test je pozitivní když je testovací čárka jakkoliv silná i trošičku . Přece je to jen z kapky krve coz se mi zda jako malé množství .
Prikladam fotky po uplynutí 10 minut jak se uvádí v návodu .
A chci se zeptat jestli to takhle některé z vás vyšlo a potvrdila sem vám diagnóza .

jednaholkaa
27. dub 2018

Ahoj, s testem ti bohuzel neporadim, to jsem nezkousela :( Jenom teda jsem si zasla k prakticke doktorce a nechala si udelat test na celiakii. Ten mi vysel negativni a mym problem (podobnym tvym) se skoro vysmala 🙂 Nicmene jsem vysadila lepek, laktozu a cukr a ejhle.. skoro vse je pryc. I vcetne vyrasky. Drzim palce! Zkus dietu, ono to je asi jedno co vyjde na testu.. Spis abys nemela primo celiakii.

bronulka
7. říj 2018

@mladamamina98 Já bych řekla negativní

cheetah_
7. říj 2018

Neupínej se na ten test. Na lepek mám také testy opakovaně negativní, ale vadí mi pšenice. Žito celkem bez problémů, bezlepkové jáhly zase špatně. Nemoci nejsou černobílé a často i podobné příznaky opravdu znamenají něco jiného. Nejlepší je opravdu potvrdit si podezření eliminačně-expoziční dietou (pokud to jde). Hodně štěstí, je to běh na hooodně dlouhou trať!