Zpožděná menstruace, test negativní, Utrogestan. Blokuje MS?

27. lis 2023

Ahoj, máte někdo zkušenost? Pokoušíme se s manželem o dítě a jelikož je mi 40 a už 2x to nedopadlo, předepsal mi doktor Utrogestan s tím, že ho mám začít brát po pozitivním testu. Menstruaci mám po 24 dnech, když v termínu nedorazila, levné testy ukazovaly duchy, clearblue 1-2 týdny. Takže jsem nasadila Utrogestan, ale další testy už neukazovaly ani duchy, a menstruace taky nikde (teď už týden po termínu). Je možné, že ji blokuje Utrogestan? Pokud ano, do kdy Vám po vysazení dorazila? A jak potom funguje cyklus? Ovulace se tím taky posouvá? Předem děkuji za odpovědi.

ruzova_pastelka
27. lis 2023

Utrogestan to klidně blokovat může.

Já mám s tímhle asi ne úplně typickou zkušenost, ale nasdílím jí - v měsíci, kdy jsem zažila biochemické těhotenství, jsem menstruaci vůbec nedostala (léky jsem nebrala žádné). Pak se nedělo vůbec nic, v termínu, který vycházel na další ovulaci jsem měla normálně ovulační symptomy (vnímám jí dost silně) - ale BT neměřím a testy nedělám, tudíž jí nemám ani zdánlivě potvrzenou. A potom přišla MS v termínu jako obvykle. Takže to zpoždění i jen samo o sobě může být značné.

hormi
27. lis 2023

Ano, také jsem to tak měla. Utrogestan menstruaci zablokoval. Po vysazení do tří dnů normálně přišla.