Které kvality si nejvíc ceníte na umělém mléce?

nutrilon_lucie
29. črc 2013

Každý z nás klade důraz na jiné vlastnosti produktu, čeho si na umělém mléce nejvíc ceníte vy?

arabiana
31. črc 2013

@werinka1 Bolí je bříško, stopro. Naše Sofi taky po vypití plakala a já si myslela, že má hlad, přidávala jsem vždy 30 Nutrilonu. Pak jsme šli na kontolu a Dr. se zděsila, že nabrala za měsíc kilo. Přecpali jsme ji a jako nezkušený rodiče jsme ji roztáhly žaludek. Máme jim dát max 130 ml a pak když bude vyvádět tak dát cucnout maličko vody nebo čajíku (opatrně)
jenže to už ani nemusím, on ji ten Nutrilon fakt nesedí, plakala ne hlady, ale z toho, že se nemohla vykakat. Takže chovám, masíruju bříško, cvičím nožičkama a budem zkoušet jiné mlíčko.

werinka1
31. črc 2013

@arabiana @mitote
Možná že pravdu máte a já je přecpávam a roztáhla jsem jim žaludek. Já si fakt nevim rady. Dudlíka nechtěj, vezmou ho do pusy, zjistí, že je to fuj a hned z pusy ven a ještě se jim u toho zvedá žaludek. Do rizikové poradny nechodíme(pozvali si nás teda až na říjen), jen normálně k dětský. Čaj jsem taky zkoušela, opět mi ho plivou ven. Je fakt, že když je dokrmuju tak už jen když se přicucnou tak hltaj a po pár locích už si jen tak pocumlávají, ale timto tempem vypijou třeba i těch 60ml....90.....Už mi zas brečí protože jí nechci k těm 100ml dát. Hodinu už nespí, neusne a jen hledá a máchá ručičkama. Když je dokrmim, tak ve většině případů teda usnou. Ale fakt jim dávám de facto dvojitou dávku 😒

werinka1
31. črc 2013

@arabiana A přibíráme tabulkově.....kakání ok....

werinka1
31. črc 2013

Ta co mi s přestávkou vypila 180ml usnula....kdyby jí přeci bolelo bříško z přežrání tak nespí....

arabiana
31. črc 2013

@werinka1 Chce to vypozorovat to chování. No se mi to mluví taky si nevim rady dodnes 😒 Já mám každou holčičku jinou. Lauri stačí tak 100ml, Sofi je od začátku žrout bez klapky. Vypila večer 130 ml, pak byl deset minut klid, pak řev. Myslela jsem si, asi hlady, tak honem docpat. Po vypití té 30ky usnula, jenže to bylo vyčerpáním a ne, že měla konečně dost. Jooo je to s nima na vysokou školu 😀

mitote
31. črc 2013

@werinka1 a jaky mas dudliky pro ne? silion? late? anatomicky? fyziologicky? pro jak stare deti? I kdyz jste do rizikovky pozvani az na rijen, minimalne bych tam zavolala. Protoze tohle neni v poradku. A kdyz Ti usnou po te dovjite davce tak za jak dlouho se vzbudi? A vzbudi a jsou vzhuru nebo se vzbudi rovnou revem? Kdyz se probudi, tak je zase hned nakrmis?

arabiana
31. črc 2013

@werinka1 Sofi nebolelo bříško z přežrání, prostě tak, nesedí ji ten Nutroš. V noci kakala dvakrát a spinká už celé dopoledne, dokonce se krásně smála. Já dávám 130ml. Já teda ještě trochu kojim. Kojim vždy jednu a druhá má UM a pak obráceně. Dudliky taky moc nechtěj a na ten čaj si taky musely zvyknout.

werinka1
31. črc 2013

@mitote dudlíky máme jeden latex, ten druhý z toho druhého materiálu (nevim jak se tomu nadává, takovej klasickej světlej. Značka mam a sauvinex. sauvinex je pro předčasňátka - ten odmítají úplně a od mamu je ten nejmenší a ten ještě jakžtakž ta jedna podudlá, ale to jenom vyjímečně. Po dvojité dávce se probudí tak za 2,5hodiny a chvilinku vydrží jen tak kňourat, poté řev (většinou jdu udělat jídlo a ještě než ho stihnu dodělat už se křičí). teď jsem té druhé chtěla dát jíst (měla jen 100ml) a párkrát si cumla a usnula. Dam do postýlky a okamžitě voči jak brambory a zase.....máchání ručičkama, mlaskání.....tak jsem jí ukonejšila hlazením po hlavičce a šššššš a zatim to vypadá, že bude spinkat 😒 Jsem z toho fakt na nervy. Když jsme přijely z porodnice tak bych vedle nich mohla řezat dříví na cirkulárce a jedly po 3 hodinach a ještě jsem to do nich musela pomalu tlačit, aby vypily to co měly. A teď.....chodim po špičkach a mam pocit, že se nás sežerou i se psem.

werinka1
31. črc 2013

@arabiana Mě právě z toho chování přišlo, že mají hlad. Protože dělají to co když se probudí po spánku a chtějí jíst. Ale krmim prostě na "fáze". Něco vypijou, někdy je to 120ml, někdy je to 90ml a někdy jen 70ml (ale to vážně vyjímečně, spíš víc), pak dlouhej proces krkání (krknou jednou, nestačí, musim čekat na další krkanec jinak je to tam tlačí, ale to se projevuje jinak, to prostě plačou nebo kňouraj a kroutí se). Položim do postýlky, obživnou a znova mlaskaj, máchaj ručičkama a neusnou a neusnou. Dudlíka prostě nechtěj. Je fakt že na čaj si zvyknout musí, to už mi říkala ségra. Já bohužel mléko nemam takže jedině UM. A dáváme laktulózu na kakání (začli s ní v nemocnici protože jsme současně zahušťovaly nutritonem, teď už zahušťuju jen jedné, ale laktulózku potřebujem, asi by to bez ní bylo taky těžší).

mitote
31. črc 2013

@werinka1 no jako uprimne me taky dcera sama v postylce neusne... malo kdy se stane ze by odpadla, kyz ji dam spat tak se zacne vztekat a musim ji uspat, tj chodit s ni po pokoji, delat ssssss a proste ji uspat... kdezto ty je prekrmujes tak dlouho dokud proste neodpadnou... a nemuze prave ta laktuloza byt problem? Je to pro kojence? Laktulozu teda uziva bud osmdesatilety deda. Zkus jim dat neco jineho. My jsme vystridali na brisko snad skoro vse, fungoval jen jen infacol a espumisan. A treba infacol pomahal asi mesic, dva a pak najendou prestal.

mitote
31. črc 2013

@werinka1 davej jim probiotika, jednu az dve kapsle denne, kup si od swissu laktobacilky baby a vysyp kapsli do mlika. Melo by jim to to traveni take trochu upravit.
Tak se divam na netu na pribalak te laktulozy a je tam psano pro deti od 1 roku.

salomee
31. črc 2013

Nedá mi to a vyjařuju souhlas s
@blondynka400 .. prostě kdo udělal vše, tož udělal a je to OK, nic se dál řešit nemusí..ale kdo ne a třeba i trochu lituje, má potřebu se bránit.. neříkám, že myslím někoho konkrétního, Bože chraň, taky odsud nikoho neznám, tím méně "kojící osudy", nic nevím, to je jasné... tak netřeba reagovat🙂.
Příklad oživovaného dítěte a matky na ARU je dost extrémní, doufám že to není případ všech zde, co nekojí...ale i tak, po těžké nemoci, i když neteče už nějaký ten týden ani kapka, se JDE rozkojit. Vím to.. teď neřeším, jestli to chtít, nechtít, psychika, únava atp... to je jasný...a nikomu to nevnucuju, aby to dělal. Ale vím, že diskuse je o kvalitách UM, které zcela respektuji, i krmení s ním, i maminky, které jím krmí... a nikoho neodsuzuju za nic..

werinka1
31. črc 2013

@mitote Asi sem měla trochu zcestnou představu, že děti budou jenom krásně jíst a pak spát 😒 🙂 Byla jsem tak zvyklá z porodnice,jenže se narodily 30+4 a tudíž bylo momentálně "přirozený", že jenom spinkaly v inkubátoru a doháněly ty týdny. Teď jsou jim něco přes dva měsíce (minulou středu se ale měly narodit) a už začínají vnímat mě a když k nim někdo přijde a už to nebude jen o "napapat a okamžitě spinkat". Jenže mam dvě a nemůžu s každou chodit v náručí a uspávat ji 😒 Tu laktulózu jim dávali už v nemocnici a řekli mi ať v tom pokračuju (naše dětská taky nic nenamítala teda). A probiotika jim také dávám (cca 14 dní) - biogaia. A ještě 2x denně 10 kapiček baby calm na prdíky. Dávam jim snad už vše co lze.... 😒

mitote
31. črc 2013

@werinka1 ja tu predstavu mela taky 😉 fakt je, ze dcera ma korigovane pul roku a pres den spi 30min. Biogaia jsem davala, pak jsem vymenila na radu jedne maminky za ty laktobacilky a obrat o 180 stupnu. A jsou i levnejsi.

werinka1
31. črc 2013

@salomee Teda, já nesleduji tuhle diskusi od začátku, vstoupila jsem včera večer jen s dotazem, tak se předem omlouvám, pokud jsem nepochopila podstatu.....ale mě teda dostalo jak píšete, že se JDE rozkojit i když už neteče ani kapka. Jak to udělat??? Já bych za to, abych měla mlíko pro holky dala nevim co! Holky se narodily akutně císařem v 31.týdnu a jednu holčičku resuscitovaly. Naštěstí za minutu dvanáct, ale povedlo se a mam je obě dvě. Byl to šílenej stres a já byla na nervy, nicméně jsem se snažila se "rozodsát", abych jim mohla dát svoje mlíčko, protože kojit kilový děti jaksi nejde......Odsávala jsem po 3 hodinach, odsávala jsem i po 2 jak mi radily poradkyně......odsávala jsem v noci.....pila jsem takových litrů, že jsem nemohla ani z budovy nemocnice páč jsem okamžitě musela čůrat. Koupila jsem si homeopatika, gravimilk, kojící čaj, olejíček od weledy na masáž prsů, masírovala jsem, nahřívala, cárala se ve sprše.....toť vše jsem dělala 2 měsíce a když ani po 2 poměsících jsem nevytáhla víc jak 20ml, prostě jsem se na to vyprdla. Holky už potřebovaly každá 80 ml takže to vážně nemělo smysl.....Ráda bych, skutečně moc ráda! věděla, jak to JDE se rozkojit??????? Jo a to mi potom holky, když už měly víc přikládaly, aby se aspoň tímhle způsobem nějak podpořila laktace.

arabiana
31. črc 2013

@werinka1 Me Laurik usne sama. Vypije, říhne, položim, kouká na kolotoč, pobrouká a spí. Je fak úžasná.
Sofik usne sama v noci po krmení, jak je rozespalá. Ale večer po koupání ne a ne zabrat.
To máš těžký, každý je jiný a zabírá na něj něco jiného.
Tak vidíš jak máš jejich chování zmáknuté, to je úžasné.

Asi bych zkusila jiné mléko.

werinka1
31. črc 2013

@mitote Kdyby člověk věděl, co kterýmu miminku bude vyhovovat a co mu pomůže..... 😒 Někdo tvrdí, že biogaia super, jiný zas že nepomohly.....ty jo, jenže já vůbec nevim jak poznat, že pomohly??? 😕 a hlavně mam pocit, že z dětí dělam pokusný králíky ☹

arabiana
31. črc 2013

@mitote
@werinka1 Taky jsem měla jiný představy holky 😀

werinka1
31. črc 2013

@arabiana Mě právě dětská radí nepřecházet. Prý je nenatal dobrej a jak jsem psala....připadam si hrozně když na nich mam zkoušet to či ono....prý se to taky dělat nemá. Ale já vím, jak potom zjistím, že jim jiná strava sedne líp....je to fakt na vysokou 😒 Už mi zas řve. Jak dlouho vydržela?? No 2,5hodiny to nebylo ☹

arabiana
31. črc 2013

@mitote Cože 30 minut?????? mazec

mitote
31. črc 2013

@werinka1 musis zkouset... jinak to bohuzel nejde. Ale urcite poznas, ze to zabralo, to mi ver 😀 Ja to mela snad stejne, take biogaia a mela jsem pocit, ze bez nich by to jeste bylo horsi, no nakonec jsem se do toho nechala uvrtat a vymenila a ejhle, daleko lepsi 🙂
Jinak ale deti nervou jen proto, ze maji hlad... muou rvat taky z milionu jinych duvodu... muzou se taky proste chtit jen chovat a nosit.

mitote
31. črc 2013

@arabiana jj, je to na hlavu

werinka1
31. črc 2013

@mitote Tak to jsou ještě naše holky zlatý, zvládnou spát v kuse i hodinu 😀 Možná, kdyby se to netlouklo, mohla bych zkusit laktobacílky (vim, že v nemocnici jim to dávali protože měly atb) a zároveň nechat i tu Biogaiu.

mitote
31. črc 2013

@werinka1 oboje bych teda urcite nenechavala dohromady

werinka1
31. črc 2013

@mitote Holky se mi zatim zdaj, že nejsou moc chovací ani nosící. Nevim jestli mam říct díkybohu 😅 Akorát Justýnka teda ráda po jídle usíná na mě a když jí potom přeložim do postýlky tak začne kňourání a kroucení a to jsem si myslela, že jí něco bolí ale když jí vezmu a položim na sebe jak když jí dávám na říhnutí, tak přestane. Takže vlastně chovací asi bude 😀

werinka1
31. črc 2013

@mitote Nu, tak já jim necham asi doběhnout tu Biogaiu, už jí stejně tolik nemam a pak zkusim ty laktobacílky.

arabiana
31. črc 2013

@werinka1 Je to těžký, je. Taky se mi příčí jim dávat chemický srač.. Je vidět, že je to v dítěti. Lauře nedávám vůbec nic, anikapky pro bio, nemasíruju, nedělám ani ssssss a je úplně bezproblémová, ještě se směje a usne.
Pro Sofi musim koupit houpajdu, jinak se ani nenajim.

Musim, jdem cvičit vojtovku, to řvou obě. 😠

werinka1
31. črc 2013

@arabiana Tak Vojtovku máme cvičit taky. Jenže oni brečí a já to nedam ☹ Navíc....já nevim kdy jí mam cvičit. Buď krmim nebo jsem šťastná, že mi usnuly. 😒

nutrilon_lucie
autor
31. črc 2013

@danielahe @sarkar Milé maminky, ráda bych reagovala na Váš příspěvek. Vápník je nutný pro budování kostry dítěte a je nenahraditelnou součástí řady metabolických dějů v organismu. Jedna z forem dodávky je i uhličitan vápenatý, který je mezinárodně povolenou součástí kojenecké výživy jako zdroj vápníku. Vápník je pouze označení minerálu a není možné jej přidávat do mléka samostatně, ale vždy ve formě nějaké sloučeniny - tzn. ve formě minerální soli. Každý výrobce má povinnost uvést ve složení i název látky, která je zdrojem vápníku. Naše společnost se této povinnosti drží. Děkuji za Váš podnět. 🙂