• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naše poradkyně Lucka vám odpoví na vaše otázky o Nutrilonu

(Zamčená)
19. října 2013 
Máte otázky ohledně Nutrilonu? Který výrobek je vhodný pro vaše děťátko, jak mléko připravovat, kolik by vaše děťátko mělo vypít, a nebo proč si vybrat právě Nutrilon? Zeptejte se na cokoliv, ráda vám odpovím. :slight_smile:
Měsíc s Nutrilon  •  5. srp 2013 v 09:56  • Odpověz
Dobrý den Lucie,
měla bych pár dotazů.

Koukám, že Nutrilon má nový vzhled. Proto bych se chtěla zeptat, jestli budete i nadále vyrábět Nutrilon Extra a jestli se bude nějak přejmenovávat.

Taktéž mám dotaz ohledně příkrům, mám 4.měsíčního chlapce, který je na svůj věk hodně vysoký i těžký (70 cm, 8,5 kg). Lékařká nám dovolila obědové zeleninové příkrmy a večerní kaše. Ale při ochutnávce rýžové kaše od Nutrilonu mi přišla chutově hodně sladká - a tak se bojím, aby malý ještě víc nepřibíral.

S pozdravem Eliška
5. srp 2013 v 10:28  • Odpověz
autor
@kvindule Milá Eliško, ano, je pravda, že Nutrilon má nové modro-zlaté obaly. Nutrilon 1 Extra je prodáván pod novým názvem Nutrilon 1 Good Sleep a v novém obalu. Kaše Nutrilon jsou sestaveny tak, aby dodávaly děťátkům všechny potřebné živiny. Pokud máte obavy z přibírání Vašeho syna, můžete vyzkoušet novou kaši Banánovou, která je bez přidaného cukru a je určena pro děti od ukončeného 4. měsíce. Ale neměla bych obavy, při vyváženém jídelníčku, by měla váha narůstat průběžně. Děkuji za Váš dotaz.
Měsíc s Nutrilon  •  5. srp 2013 v 10:54  • Odpověz
autor
@kvindule Ještě pro upřesnění, Nutrilon kaše Rýžová a Banánová mají zhruba stejnou energetickou hodnotu :slight_smile:.
Měsíc s Nutrilon  •  5. srp 2013 v 11:09  • Odpověz
Dobrý den, prosím pod jakým obchodním názvem seženu Nutrilon anti colics v Německu? A jak podstatný je rozdíl v mléce Komfort vs. Anticolics?
Děkuji
5. srp 2013 v 11:53  • Odpověz
Dobrý den Lucie, taky se na Vás obrátím s dotazem
mám 14ti měsíční dceru, od narození je na UM, pro předčasný porod a nedonošenost jsme dávali Nutrilon Nenatal, později už normální Nutrilon (i když jsme zkusili jiné UM, vždy jsme se museli vrátit zpět k Nutrilonu, chutnal nejvíc) nikdy nebyl větší problém s pitím mléka. Bohužel v květnu musela malá být hospitalizována v nemocnici a od té doby UM vůbec nechce! Např. dnes ráno jsme udělala 90ml mléka a vypila stěží 40ml, jinak nám jí vše, zeleninu, jogurty, sýr, večer jí dělám kaše (chutnají jí všechny příchutě) ale mléko pít nechce :unamused: není brzy, aby ho vypustila z jídelníčku?
jen dodám, že vždy u mléka ležela, teď co je čím dál víc pohyblivá, ležet moc nechce a tak mě napadlo, že to souvisí i s tím nepitím, jenže jinak než v leže si nedovedu představit, aby si vypila svou dávku (třeba 200ml)
nějaká rada, jak jí zase navodit apetit?
moc děkuji s pozdravem Mirka
5. srp 2013 v 11:56  • Odpověz
autor
@shaolin Milá Shaolin, děkuji za Váš dotaz. Nutrilon mléka se v Německu prodávají pod obchodním názvem Aptamil. Anti-colics se zde neprodává, ale Aptamil Comfort ano. Jak Nutrilon Comfort, tak Nutrilon Anti-Colics obsahují částečně štěpenou bílkovinu, jedná se o hypoantigenní mléka, a speciální směs tuků proti tuhé stolici. Nutrilon Anti-Colics navíc obahuje snížené množství laktózy. To znamená, že Nutrilon Anti-colics je mlíčko více upravené a určeno pro děti s většími trávicími potížemi.
Měsíc s Nutrilon  •  5. srp 2013 ve 12:54  • Odpověz
autor
@vanule Milá Mirko, po prvním roce by měly děti vypít asi 500 ml mléka za den. Do mléčné dávky je započítáno i mléko obsažené v kaších, jogurtech, sýrech nebo mléko použité při vaření (můžete připravit pudink). Jediná rada je, zkoušet dál nabízet, ale nenutit. Také bych se pokusila zamyslet, jak tato změna může souviset s hospitalizací, zda jí tam nebylo mléko vnucováno nebo ho nemá spojené s nějakým špatným zážitkem.
V tomhle věku, již děti poznávají spoustu novým chutí a často se stává, že mlíčko začínají odstrkovat na druhou kolej, prostě o něj již nestojí. Pokud ovšem má v jídelníčku dostatek mléčných výrobků, nemusíte mít obavy, že by nějak strádala. Mléko jí podávejte v takové poloze, aby jí byla příjemná. V případě dalších dotazů jsem tu pro Vás :slight_smile:.
Měsíc s Nutrilon  •  5. srp 2013 ve 13:27  • Odpověz
Děkuji za odpověď. Syn je stále převážně kojen prikrmuji 1x denně dávku právě anticolics.protože je už ve věku 4 měsíců a projevuje zájem o jídlo, současně původní potíže už podstatně ustoupily a tak uvažuji o dokrmovani běžným nutrilonem, nebo tím comfort. V tomto týdnu bych ráda začala se zeleninovým prikrmem a brzy se dostala ke kaším. Je možné sehnat vzorky mléka resp.kaší i například za úhradu /poštovné, nebo musim postupovat metodou pokus-omyl a kupovat celé krabice?
5. srp 2013 ve 14:04  • Odpověz
autor
@shaolin Je mi líto, nemám k dispozici žádné vzorky k zasílání. Ale nemusíte mít obavy, vše je jen o zvyku a určitě mu budou všechny kaše chutnat. Na začátku je nejlepší začít s kaší Rýžovou a poté postupně zavádět kaši s lepkem. Zvažte, zda by nebylo lepší, když mléko synovi vyhovuje, zůstat u něj alespoň do toho půl roku.
Měsíc s Nutrilon  •  5. srp 2013 ve 14:56  • Odpověz
autor
Pěkný zbytek dne, budu se těšit opět zítra.
Měsíc s Nutrilon  •  5. srp 2013 v 15:47  • Odpověz
neverim ,ze nutrilon musi bejt tak drahej..souhlasim s tim,ze se nejvice vydelava na detech,stacilo mi,kdyz jsem v nejmenovanem podniku videla nanuk,kterej v obchode koupim za 12 kc,tak tam za 20 kc..des. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. srp 2013 v 19:27  •  1 dítě  • Odpověz
@verisek91 Já ho kupovala v rozmezí od 270,- do 212,-. Musí se nakupovat v akci :wink: . Pampersky jsou taky drahé a všichni je kupují, jenže nejvíc taky v akci.
6. srp 2013 v 00:03  • Odpověz
Dobrý den, chci se zeptat který Nutrilon by jste mi doporučila aby se děti bez problémů a pomoci "vykakali". Budou jim 4 týdny, dávala jsem Bebu-zácpa, pak Sunar Nutradefense-nějaké extra zlepšení tam nebylo, zkusila jsem Hipp bio combiotic-to už bylo o něco řidší ale častější buzení na jídlo, někdy i po hodině a půl, jakoby je to nezasytilo, dávám 60-70ml.
Děkuju za odpověď Ivana
6. srp 2013 v 11:26  • Odpověz
autor
@maivana Milá Ivano, na problémy se zácpou je nejlepší Nutrilon Comfort. Jedná se o mléko s částečně štěpenou bílkovinou, tzn. hypoantigenní. Také obahuje směs tuků Betapol, která napomáhá proti tuhé stolici. Pokud se rozhodnete pro toto mléko, doporučuji Vám, u něj nějakou dobu vydržet, než si organizmus dítěte zvykne. Není vhodné zkoušet a často střídat několik druhů mlék. Děkuji za Váš dotaz.
Měsíc s Nutrilon  •  6. srp 2013 v 11:53  • Odpověz
Dobrý den
Jak je upraven Nutrilon proti blinkání?
A jakým způsobem pomáhá? Jaká pravděpodobnost je, že pomůže při tichém refluxu? Moc děkuji za odpověďi
6. srp 2013 ve 13:39  • Odpověz
Ještě se zeptám na názor na podávání Nutritonu při tichém refluxu.Děkuji
6. srp 2013 ve 13:42  • Odpověz
autor
@kotito Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Nutrilon AR je mléko, které je určeno k výživě kojenců, kteří ublinkávají po běžné kojenecké stravě nebo při odříhnutí. Obsahuje speciální přírodní složku Karubin, což je vláknina ze Svatojánského chleba, která zahušťuje obsah žaludku dítěte při trávení a tak snižuje výskyt ublinkávání. Měl by Vám pomoci i proti vracení trávicích šťáv do jícnu.
Dítě je vhodné ukládat do zvýšené polohy a více na levý bok. Po krmení jej nenoste v polohách, kdy si mačká bříško. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se zeptat. Také můžete využít naší bezplatné infolinky 800 110 000, kde Vám rádi poradíme :slight_smile:.
Měsíc s Nutrilon  •  6. srp 2013 ve 14:44  • Odpověz
Dobrý den, jen mě zajímá Váš objektivní názor na to do kdy je vhodné UM, a od kdy je ideální přejít na mléko? Děkuji moc.
6. srp 2013 ve 14:48  • Odpověz
autor
@tajemna30 Umělé mléko je doporučováno podávat dětem alespoň do 3. let věku a nejlépe do předškolního věku. Mléka jsou vyrobena adaptací kravského mléka a dodávají dětem potřebné živiny jako vápník, dobře stravitelné bílkoviny, železo, vitamin D a další látky. Tento názor sdílí i čeští pediatři. Naopak kravské mléko nemá tyto živiny v takovém poměru, aby bylo vhodné jej podávat dětem, ke každodenní konzumaci, mladším tří let. Děkuji za Váš dotaz :slight_smile:.
Měsíc s Nutrilon  •  6. srp 2013 v 15:27  • Odpověz
autor
Milé maminky, opět zítra se budu těšit na Vaše dotazy. Pěkný zbytek dne.
Měsíc s Nutrilon  •  6. srp 2013 v 15:46  • Odpověz
autor
Dobré ráno, maminky. Ptejte se na vše, co Vás ohledně Nutrilonu zajímá, jsem tady pro Vás.
Měsíc s Nutrilon  •  7. srp 2013 v 08:25  • Odpověz
@nutrilon_lucie Dobrý den,u syna (7 měsíců) zjistili alergii na BKM proto máme nutrilon alergy care...chtěla bych uvařit ztoho pudink opravdu se i za minutu zničí všechny ty vitamíny atd...když se nesmí vařit? děkuji :slight_smile:
7. srp 2013 ve 13:52  • Odpověz
autor
@zuzikajdicek Milá maminko, při vaření opravdu dochází k degradaci termolabilních vitamínů a dalších látek. Čím delším varem mléko projde, tím je větší ztráta těchto složek. Pokud chcete podat synovi pudink, je dobré jej připravovat z částečné dávky mléka jako hustou kaši a poté jej rozmíchat a naředit zbylou dávkou mléka. Budete mít jistotu, že nepřijdete o všechny prospěšné látky. Pudink vařte jen po nezbytně dlouhou dobu. Děkuji za Váš dotaz :slight_smile:.
Měsíc s Nutrilon  •  7. srp 2013 v 15:26  • Odpověz
Dobrý den,

je opravdu nutné spotřebovat balení do jednoho měsíce? pouze dokrmuji, třeba jen jednou malou dávkou za dva dny, když malé nestačí MM a nevypotřebuji balení.

Děkuji a hezký den
7. srp 2013 v 15:28  • Odpověz
autor
@malakaty Také přeji dobrý den :slight_smile:. Doporučuji Vám se řídit radou výrobce, která je uvedená na obalu. Je mi líto, ale nemůžu Vám zaručit odpovídající kvalitu výrobku po překročení tohoto období. Děkuji za Váš dotaz.
Měsíc s Nutrilon  •  7. srp 2013 v 15:54  • Odpověz
autor
Maminky, děkuji za Vaše dotazy, budu zde pro Vás opět zítra. Pěkný zbytek dne.
Měsíc s Nutrilon  •  7. srp 2013 v 15:55  • Odpověz
@malakaty Tak si zkus koupit jen pár těch malých pytlíčků, určitě se to vyplatí víc, pokud dáváš jen tak málo, dají se objednat v lékárnách. :wink:
7. srp 2013 v 18:51  • Odpověz
Dobrý den, chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi nutrilonem 1 a nutrilonem Good sleep?
7. srp 2013 v 19:55  • Odpověz
@nutrilon_lucie dobrý den, je možné přejít na nutrilon comfort z nenatalu 1? trápí nás tužší stolice a dle dr. již budem brzy přecházet na "klasický" nutrilon jelikož holčičky budou mít brzo 3,5kg. Děkuji za odpověď.
7. srp 2013 ve 22:25  • Odpověz
@nutrilon_lucie Vy si opravdu myslíte, že dávat 7 měsíčnímu dítěti k jídlu pudink (byť bez přidaného cukru), je v pořádku, že je to zdravé?
7. srp 2013 ve 22:49  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.