Naše poradkyně Lucka vám odpoví na vaše otázky o Nutrilonu

nutrilon_lucie
5. srp 2013

Máte otázky ohledně Nutrilonu? Který výrobek je vhodný pro vaše děťátko, jak mléko připravovat, kolik by vaše děťátko mělo vypít, a nebo proč si vybrat právě Nutrilon? Zeptejte se na cokoliv, ráda vám odpovím. 🙂

nutrilon_lucie
autor
8. srp 2013

@cacamila Dobré ráno, děkuji za Váš dotaz. Nutrilon 1 Good Sleep je kojenecké mléko určené pro děti s vyššími sytícími potřebami. Obsahuje jiný poměr mléčných bílkovin oproti Nutrilonu 1 a miminko ho tak déle tráví. Nejčastěji je používán jako noční dávka v kombinaci s Nutrilonem 1.

nutrilon_lucie
autor
8. srp 2013

@werinka1 Dobré ráno, na základě předešlé konzultace s Vaším pediatrem je možné přejít na Nutrilon Comfort. Kdyby jste měla další otázky, napište 🙂.

nutrilon_lucie
autor
8. srp 2013

@katyxq Dobré ráno, děkuji za Váš komentář. Pokud bude pudink připraven z kojeneckého mléka, tak se jednou za čas určitě může objevit v jídelníčku dětí. Můžete zakoupit čistý kukuřičný škrob a z něj pudink připravit.

ivetapos
8. srp 2013

Dobrý den, nutrilon dávám synovi od cca 4 měsíců, dnes má 8 měsíců a mlíko mi začíná odmítat.
Chci se zeptat, zda se dělá nutrilon s nějakou příchutí pro 8-mi měsíční miminka? Co jsem našla, tak jen od 12-ti měsíců.
Popř. co byste mi poradila, aby mlíko neodmítal - nechci mu ho nutit, aby si mlíko nezprotivil, ale vitamíny potřebuje... Zkoušela jsem i kaše, ale ty taky odmítá. Jinak s jídlem problém nemáme, jí všechno od zeleniny po maso...
Předem děkuji za radu

cacamila
8. srp 2013

nutrilon_lucie @ děkuji za odpověď. Mám dvouměsíční dceru, která od 5. týdne vypije 133ml při každém krmení. Během dne pije fenyklový čaj. Zkusila bych tedy na noc dávat nutrilon Good Sleep. Poradíte mi prosím, jak jej mám nakobinovat s Nutrilonem 1? Nebo mám na noc připravit mléko pouze z Nutrilonu Good Sleep?

nutrilon_lucie
autor
8. srp 2013

@ivetapos Milá maminko, Váš syn by měl denně vypít kolem 750 ml mléka a to ve třech dávkách. V tomhle věku děti poznávají spoustu dalších nových chutí a u některých se stává, že mléko začínají odstrkovat na druhou kolej. Do mléčné dávky počítejte i kaše, jogurty....
K snídani by měl mít kojenecké mléko, tzn. že mu ho nabídněte a pokud bude odmítat, tak nenahrazujte ničím dalším (max. dát napít). Pokud bude odmítat, nenuťte ho pít. Trošku vyhladoví a vy mu další mléko nabídněte na dopolední svačinu. Důležité je nenahrazovat ničím jiným, chlapeček si uvědomí, že ráno se pije pouze mléko a zvykne si. Chce to obrnit se trpělivostí a situace se během pár dní určitě upraví.
Jako dopolední svačinku také můžete podat ovoce s bílým jogurtem (další dávka mléka). Do jednoho roku míchejte v poměru 40 g jogurtu a 80 g ovoce.
Na večeři zkuste nabídnout kaši, pokud ji bude odmítat, můžete do ní (i do mléka) přidat trochu ovoce nebo vyzkoušet kaši s příchutí (Nutrilon-Ovocná s černým ribízem). Opět nenahrazujte jiným jídlem, věděl by, že ji nemusí, protože maminka donese něco dalšího. Před spaním podat opět dávku mléka. Je mi líto, ale ochucená mléka máme až od ukončeného 12. měsíce.
Přeji Vám hodně štěstí a hlavně trpělivosti.

nutrilon_lucie
autor
8. srp 2013

@cacamila Určitě ráda poradím 🙂. Nutrilon 1 Good Sleep se nejčastěji podává jako večerní dávka mléka. Obsahuje jiný poměr bílkovin než klasický Nutrilon a poskytuje děťátku delší pocit zasycení. Nemíchejte ho s Nutrilonem 1 - každé mléko podávejte zvlášť. Použít ho můžete i během dne, například v poledne nebo ráno, ale nenahrazujte jím Nutrilon 1 úplně. Ve 2 měsících je denní dávka mléka cca 840 ml, tu nepřekračujte, aby nedocházelo k zátěži ledvin.
Děkuji za Váš dotaz.

ivetapos
8. srp 2013

@nutrilon_lucie Děkuji za radu, jogurt baští, večer začnu dle Vaší rady. Dělala jsem přesně chybu co popisujete - dala jsem mu místo mlíka něco jiného (aby nebyl hlady).

nutrilon_lucie
autor
8. srp 2013

Pěkné odpoledne, zítra jsem tady opět pro Vás🙂

nutrilon_lucie
autor
9. srp 2013

Maminky, pokud budete mít další otázky, neváhejte napsat.

nutrilon_lucie
autor
9. srp 2013

Pěkný víkend, budu se těšit opět v pondělí.

katyxq
9. srp 2013

@nutrilon_lucie při dotazu o vhodnosti pudinku pro 7 měsíční dítě se mi ale jednalo právě o ten škrob a z půlky uvařené UM (mimochodem, zkoušela jste podle vašeho postupu takto pudink udělat? Já při svých zkušenostech s vařením dost pochybuju, že to půjde, a jestli ano, tak ne zrovna snadno), nebylo by zdravější dát tedy jen UM? Zajímalo by mě, kde jste informaci o vhodnosti pudinku pro takto malé dítě získala, neznám totiž jediný zdroj, knihu, web, kerý se zabývá zdravou stravou pro děti a doporučil pudink i jen občas.

katyxq
9. srp 2013

Navíc u alergika, kterého má @zuzikajdicek - o zdraví jejich střev, správnou střevní mikroflóru (a sacharidy podporují růst kvasinek a jiných patogenních mikroorganismů) by se mělo pečovat dvojnásob, neboť jsou k poruchám trávení a růstu špatných mikroorganismů ve střevech náchylnější.

nutrilon_lucie
autor
12. srp 2013

@katyxq Milá katyxq, mluvila jsem o tom, že maminka může použít čistý kukuřičný škrob (např. Maizena), který patří mezi rezistentní škroby. Rezistentní škrob má pozitivní vliv na střevní činnost, zvyšuje objem stolice, je substrátem pro střevní bakterie (pozitivní) a snižuje střevní pH (zvyšuje produkci kyselin ve střevě). Tento škrob je možné použít i na přípravu pudinku dětem, které mléko odmítají a není možné jim podávat jiné výrobky z důvodu alergie na BKM. Příprava hustšího pudinku z části mléka a poté přídání zbylého mléka před koncem vaření možná je, sama jsem takhle postupovala. Děkuji za Váš komentář.

nutrilon_lucie
autor
12. srp 2013

Dobré dopoledne všem maminkám, pokud budete mít otázky, obraťte se na mě 🙂.

ddanda
12. srp 2013

Dobrý den, mám nedonošenou holčičku, které je již přes 6 měsíců. Do 5ti měsíců byla plně kojená a pak jsem postupně přikrmovala Nutrilonem až skončila na UM uplně. Mateřské mléko rychle ubývalo. Po krmení si vždy ublinkne a někdy u třeba 2 hodiny po krmení. Chtěla bych se zeptat, čím by to mohlo být? Je snad přejedená, nebo ji může nevyhovovat Nutrilon a měla bych zkusit nějaké jiné UM? Děkuji, Daniela.

blancina
12. srp 2013

Dobrý den....Mám takřka 4 měsíčního chlapečka.Od 3 týdnu jsme na Nutrilonu Extra a jsme velice spokojeni.Nikde jsem nenašla Extra 2,co bych tedy chlapci jako pokračující UM měla dát? Díky Blanka

nutrilon_lucie
autor
12. srp 2013

@blancina Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Nutrilon 1 Extra (nyní jej můžete zakoupit už pod novým názvem Nutrilon 1 Good Sleep) je mléko určené pro děti, které vyžadují delší zasycení. Používá se hlavně v kombinaci s Nutrilonem 1 a to nejčastěji jako večerní dávka mléka. Pokračovacím mlékem v této řadě je Nutrilon 2 Good Night. Pokud by jste měla k produktům další otázky, ráda Vám odpovím 🙂.

nutrilon_lucie
autor
12. srp 2013

@ddanda Milá maminko, je možné, že je přepapaná a nestačí Vám mléko trávit. Neznám dávky a četnost mléka, takže nemůžu odpovědět přesně na Vaši otázku. Proti častému ublinkávání je možné použít k zahuštění mléka v žaludku vlákninu Karubin (Nutrilon Nutriton), dále je vhodné ukládat dítě do zvýšené polohy a více na levý bok. Nenoste dceru po krmení v polohách, kdy si mačká bříško. Ublinkávání bývá nejčastěji způsobeno nezralostí jícnového svěrače a u některých dětí může být i projevem alergie na bílkovinu kravského mléka. Pokud budete chtít situaci probrat konkrétněji, zavolejte nám na bezplatnou linku 800 110 000, kde Vám rádi poradíme.

nutrilon_lucie
autor
12. srp 2013

Všem maminkám děkuji za komentáře a otázky. Pokud Vás cokoli zajímá, neváhejte napsat 🙂. Máte nějaké tipy na uchovávání mléka v horkých letních dnech, když není vhodné mléko skladovat v lednici?

nutrilon_lucie
autor
12. srp 2013

Předem všem děkuji za příspěvky, opět zítra budu odpovídat 🙂.

hest
12. srp 2013

Mohu se zeptat, do jakého věku se tak dává dětem Nutrilon?

nutrilon_lucie
autor
13. srp 2013

Dobré ráno, venku je příjemně, jen vyrazit na procházku 🙂.

nutrilon_lucie
autor
13. srp 2013

@hest Milá Hest, obecně se doporučuje podávat kojenecké mléko alespoň do 3 let věku děťátka. Naše firma nabízí i možnost v podobě Nutrilonu 5, který je určen pro děti od třetího roku dále. Rozhodnutí je tedy na Vás 🙂.

veronikaka
13. srp 2013

@nutrilon_lucie Pro tříletý dítě jaký rozdíl v obsahu obyčejného kravského mléka a Nutrilonu? Myslím tím výživové složení .

nutrilon_lucie
autor
13. srp 2013

@veronikaka Kravské mléko obsahuje více bílkovin, které při nadměrném množství mohou zatěžovat ledviny dítěte. Poměr vitamínů, minerálních látek a stopových prvků je zde nižší oproti umělému mléku. Nutrilon 5 oproti kravskému mléku obsahuje směs prebiotik, vitamíny A, C a D ve vyváženém množství pro správnou funkci imunity a také LCP mastné kyseliny. Do mléka je přidán i rybí tuk. Děkuji za Váš dotaz.

werinka1
13. srp 2013

@nutrilon_lucie Dobrý den, snad už to nebylo řešeno a nebudu opakovat, ale zajímalo by mě, zda je nutné dodržovat při přípravě nutrilonu teplotu vody 40 stupňů. Mám převařenou vodu a pak ji jen ve vodní lázni přiohřeji, ale stane se, že na víc jak 40 stupňů. Je to problém?

werinka1
13. srp 2013

@nutrilon_lucie A ještě prosím jedna otázka. Holčičky mají něco přes 3 kg (jsou nedonošené), máme nyní Nenatal 1 a dle dr. bychom mohly za chvíli přecházet na Nutrilon 1. Nebylo by vhodnější podávat jim Nenatal do dosažení 5kg? Myslím vzhledem k nedonošenosti. Děkuji za zodpovězení.

tajemna30
13. srp 2013

@werinka1 To je dobrý dotaz, to by mě také zajímalo. Já zase mám v lahvičce 150 ml studené vody, doliji 60-70 ml vroucí vody, mám potom teplou vodu a do toho dávám Nutrilon. Teplotu mám takovou jaká vyhovuje dcerce. Ale nikdy jsem neměřila zda je to 40 C. Tak snad to není problém.

nutrilon_lucie
autor
13. srp 2013

@werinka1 Milá Werinko1, Nenatal 1 je možné podávat nedonošeným dětem až do dosažení hmotnosti 4500 g. Určitě ale můžete přejít na klasické mléko i s nižší váhou, ale vždy to musí posoudit ošetřující lékař. Poté se nemusíte bát, že bude příliš brzy. Děkuji za dotaz 🙂.