Knížka o těhotenství pro děti, "těhotná" hračka apod.

eveluska
1. bře 2012

Ahoj, máte někdo nějaký tip na hezkou obrázkovou knížku nebo třeba přímo hračku, na níž by šlo dítěti vysvětlit, že v bříšku je miminko? (staršímu je 17měsíců, ještě to nechápe).
Já si z dětství pamatuju leporelo, kde byla kreslená myš s myšičkou v bříšku, ale nikde na netu o tom nemůžu najít ani zmínku, ani v knihkupectvích.... název bohužel nevím.

veruska007
1. bře 2012
https://www.youtube.com/watch?v=ySw0RVO3dwI

Tohle hltal muj 1,5 lety chapecek cele me tehotenstvi... museli jsme poustet kazdy den 😉

apollo11
1. bře 2012

@eveluska Ahoj, viděla jsem v knihkupectví toto: http://www.kosmas.cz/knihy/130974/jak-jsem-pris..., je to možná pro starší děti než je tvůj chlapeček 🙂 ale obrázků je tam taky hodně.

helcas
1. bře 2012

jo třeba na stránkách Beleduc mají takovou edukativní hračku jak roste miminko mamince v bříšku.. je to takové to vkládací puzzle..

eveluska
autor
1. bře 2012

@apollo11 diky 🙂, tuhle jsem taky nasla - prijde mi prave pro starsi a ty obrazky takovy moc stylizovany - jakoze to dite vubec nevypada jako dite 😅 ... ale zatim mi to prijde jako jedina moznost, nic jinyho jsem nenasla...

eveluska
autor
1. bře 2012

@veruska007 diky 🙂 tvuj byl ale koukam skoro o rok starsi nez muj, ja hledam neco pro opravdu maly deti, ale zkusim to na nej 🙂

veruska007
1. bře 2012

@eveluska Kdyz jsem otehotnela, byl malymu rok 😉

jarkalada
1. bře 2012

Omlouvám se za vpadnutí, je to mimo, ale nechce se mi kvůli tomu zakládat další otázka - nevíte, kde se dá pořídit taková ta knížečka, kam se zapisuje, kolik mimi kdy váží, kdy první zoubek, jak roste, co kdy začalo říkat atd.. Dostala jsem ji jen v porodnici, ale to je taková spíš reklamní, není moc dětská ani hezká. Nikde jsem to v krámě neviděla.

eveluska
autor
1. bře 2012

@veruska007 tak to mas nejak spatne v pase ne? 😕

eveluska
autor
1. bře 2012

@jarkalada ja videla v knihkupectvich vzdycky hned nekolik - napr. v buxu maji urcite 🙂

veruska007
1. bře 2012

@eveluska Neee, ale nemusi vsichni vedet, ze nam jedno miminko umrelo, vis ☹

eveluska
autor
1. bře 2012

@veruska007 aha, tak to je moc smutny ☹ to je dobre, ze pak uz to dopadlo dobre a mas dva rarasky 😵

veruska007
1. bře 2012

@eveluska Jj, ale maly prave napred objevil tohle video, to mel akorat rok, tak jsme na to koukali sem tam, kdyz mel 1,5 roku, tak se miminko narodilo a umrelo, a to na to chtel porad koukat a ja u toho bulela jak zelva, tak si to pamatuju. A kdyz jsem pak za par tydnu znovu otehotnela, tak na to koukal uplne kazdy den az do porodu. Ted ma mladsiho brasku strasne rad, tak jsem sice prekvapena, ze na Jakoubka nezapomnel, ale zase rada, ze ho to tak ovlivnilo, ze je na malyho moc hodny.

petaov
1. bře 2012

@jarkalada jestli myslíš tuto http://www.smartpress.cz/knihy-pro-rodice/tvuj-... , tak myslím, že se dá sehnat různě v papírnictví, v hračkářství, v knihkupectví, nebo na netu 😉

helcas
1. bře 2012

@eveluska jojo 🙂

kaeth01
1. bře 2012

jeden dil z krtecka - tam je zajecice co se ji maji narodit miminka.. najdu na kterem dvd to je a zitra dopisu - nase mala se u toho vzdycky smala - jeste nez jsem byla tehotna.. ted kdyz to vidi, tak si to krasne spojuje ze mam v brisku taky miminka 🙂 je to teda drsny dil - s kamosema i rodicema jsme na to koukali nekolikrat a vzdycky nechapave kroutili hlavou jak je to realisticky udelane 😀 ale myslim, ze u malych deti to splni funkci informovanosti perfektne!! zadni capi - hola pravda 😀

majatob
1. bře 2012

@kaeth01 toho krtka mame doma jako knizku 🙂 myslim, ze na vysvetleni pro prcky staci az az 😀

kaeth01
1. bře 2012

@majatob taky si myslim.. ja to znam jen jako tu pohadku - jak se tam k sobe tuli a ji pak naroste bricho 🙂 fakt na zasmani.. knizka musi byt taky skvela - zlaty krtecek 😎

eveluska
autor
1. bře 2012

@kaeth01 joo, ja vim, to jsem taky nedavno videla a prislo nam to drsny 😀 ale tam nejak neni videt ten "prurez", chtela bych nekde splasit aspon nejakej velkej obrazek, kde je to jasny, ale ten krtek je dobrej minimalne jako sranda 🙂 ale ta zajecice pak vypada fakt jako mrtva, je to docela desivy 😅

kaeth01
1. bře 2012

@eveluska vypada jak mrtva?? 🙂 ha ha ha, tak to je vice nez realny pohled na porod 😀 😀 😀 jinak jaky prurez myslis.. takove to ze je videt mimi v brisku? takovy "jako rentgen"?

eveluska
autor
1. bře 2012

@kaeth01 jj, ja jako mala mela takovy leporelo/tvrdou knizku a tam byla myska s miminkem a byla tam proste ze strany a tam bylo videt to misatko .... ale pritom to nebylo realisticky, proste takovy hezky, ta mysicka tam mela v tom brichu jakoby "pokojicek" 🙂 prave pro deti takovy pochopitelny... ty obrazky s embryama (nebo skrceny plod) mi prijdou pro deti trochu mimo - jim to nic nerekne, ze to je miminko - jako to miminko v obleckach v kocarku.... a treba ta knizka jak jsem prisel na svet je spis pribeh, nejakej hezkej nazornej obrazek tam bohuzel moc neni - dneska jsem ji prohlizela v knihkupectvi 😒
a ta zajecice je realisticka prave dost 😅 heka, kaci se tam a pak to vypada, ze je po ni - jak kdybych si natocila porod 😀

eveluska
autor
1. bře 2012

tak ten krtek se jmenuje KRTEK A MAMINKA - tak asi poridim tu knizku 🙂

kaeth01
1. bře 2012

@eveluska hledala jsem ted na netu a nenasla ani mrt.. tak jedine poprosit nekoho kdo umi hezky malovat a nechat si ilustracni obrazek vytvorit 🙂 jinak knizka je mozna lepsi jak ten film.. nechava prostor i fantazii.. ditko si ji muze pomalinku prohlizet - ten film prece jen proleti a necha tam to ditko (i rodice) stat s otevrenou pusou 😀

eveluska
autor
1. bře 2012

@kaeth01 presne, taky jsem na netu nenasla jedinej dobrej obrazek 😒 to me fakt docela prekvapuje, vsude vseho habadej, nejruznejsi fakt hovadiny a peknej obrazek, jak ma nejaky miminko (lidsky, zviratko..... ) pokojicek u maminky v brisku, nebo tam proste je (ale jako hezkej, nazornej obrazek) - ani prd, tohle neexistuje 😒 dost me mrzi, ze vubec nevim, jak se ta moje knizka jmenovala a ted je po ni samozrejme davno veta 😒

eveluska
autor
1. bře 2012

@kaeth01 tj, film je spis pro dospely 😀 ale tak pro starsi deti taky, ale trochu bych s bala, aby si nemyslely, ze to miminko mamince nejak moc ublizilo nebo ji zabilo 😅 na tohle poznani (ze porod je masakr) maji preci jenom jeste nejakej cas 😅

ludva
1. bře 2012

@eveluska Ahoj, dříve existovala těhotná Barbie taková ta falešná, né origoš. Z bříška se pak vyndalo miminko 🙂 Myslím, že to byla celá sada - maminka, mimčo, batole a kočárek a ještě nějaké příslušenství. Jak Barbie nemusím, tak tahle byla hezká....

ludva
1. bře 2012

@eveluska ke krtečkovi - myslím, že to dětí vidí jinak 😉