Notebook pro děti, budu ráda za zkušenosti a rady

pisisvori
18. zář 2013

Ahoj, dcera si přeje k Vánocům počítač jako mám já a taťka🙂 . Koukala jsem na ty pro děti a nevím, jestli to k něčemu je. Bohužel dnešní hračky mi i přes úžasné reklamy přijdou docelá "hloupé" a v obchodě vám je nikdo pořádně neukáže, aby se dalo vyzkoušet co to umí a neumí. Dcera je šikovná, umí počítat do 30, na prstech i sčítat a odečítat, od 18m umí písmenka abecedy a hrozně jí baví malovat a dělat všelijaké úkol, doplňovačky...... Takže by určitě zvládla hračku od 5-6 let i když jí jsou 4.Našla jsem třeba tenhle: http://www.obchod-detem.cz/hracky-pro-kluky/not.... Budu ráda za zkušenosti a rady.

pisisvori
autor
18. zář 2013

třeba mě napadlo, jestli by neyl lepší laciný tablet, ale přinám se, ž es ev tom vůbec nevyznám, co od toho můžu čekat🙂

nellisek
18. zář 2013

Ahoj nejsem zastánce počítá, ale občas to nellince dovolim aspoň si v klidu vypiju kávu. Nedavno jsme si s manželem koupili ještě tablet. Jsou v něm stažené hry atd. Jednou sem ho půjčila nelli at si zahraje hru a divila jsem se co na tom umí. Stahovala si nové hry, angličtinu pocitani. Je toho hodně. Ma svůj dětský a je úplně k ničemu, stal 1000 Kč a nechce ho. Pokud chceš do toho investovat tak bych koupila tablet, bude ho mít déle, ten dětský za rok nebude chtít, vše se znej naučí a už ji to nebude bavit. Na tabletu si pustí i film. Nejsem pro každodenní používání ale občas jim to neuškodí, když maji i jiný zájmy. Tak at dobře vybere s a mala je spokojena.

hagyhagy
19. zář 2013

Nase mala umela zachazet s mym smartfonem drive jak ja a to mela jen lehce pres dva roky..nikdo ji k tomu nevedl ale ucim ji ze ne ze si ho nesmi vzit aby ho nerozbila ale naucila jsem ji pak nejake veci aby ho umela pouzit aby ho nepokazila...to stejne je s dvd prehravacem as pc..je jina doba a ty deti tovidi u nas ani je to nemusime ucit mala mela rok jak odkoukala jak se vyme uje dvd..a kdyz uz to sla delat sama tak jsem ji ukazala jak ho musi porovnat aby setam nezaseklo...my uvazujeme o tabletu..ja s ni jezdim 3,5hodinove cesty k nasim a kdyz neusne tal by nekdy bodlo pustit treba pohadku a nebo muze hrat hry..hraje na internetu vareni a nebo mame hru prasatko a jeho velky piknik ta je moc pekna 🙂 notas je mysli jeste brzy..muze si pujcit vas ale na tom tablete mueze delat skoro vse co na notase jen to nema klavesy.. 🙂

eiculka
19. zář 2013

Ahojky holky,narazila jsem na tento prispevek a rada prispeju svym poznatkem.Stve me to sice ze je doba pro deti tak pretechnizovana,ale asi s tim nic nezmuzeme.Mluvila jsem o tom i s logopedkou,protoze jsem se bala,ze TV,PC,mobili,tablety...zda muzou za to ze si kluk dava nacas s mluvenim,ono to bylo sice i u prvniho a ted pusu nezarvre🙂Ujistila me ze NE!ze je to dobou a tak globalne ze deti mluvit nechteji,ze ma i nemluvici ctyrlete.memu jsou dva.Ale k veci.6 lety ma od lonskych vanoc playstation a maji i tablet.Desne jsem rada,ze starsi syn nema rad bojove hry,pohadky atd,ze radeji skakacky,logicke...Tablet je super k nezaplaceni toho kdyz clovek opravdu musi uvarit,nebo vypit tu kavu jak tu bylo zmineno,nebo abych oba dva v klidu nejak dala spat a vse kolem-.Je to opravdu super vec zahrany ale i uceni!!! do postele pri nemoci na pohadky.Ale opravdu anglictina,pocitani,logicke hry. i pro male deti zviratka zvuky...bohuzel nebo jakt o napsat i ten dvoulety to ovlada jako nic!Ty deti to odkoukaji a jde jim to jak po masle!Takze za me tablet,samozrejem vse s mirou a ne od rana do vecera.v nouzi a za odmenu🙂 urcite nevyhazovat tisicovku a vice za ty detske k nicemu! Taky na tabletu i internet vyuzejeme a syn si vola s babi pres skype na nem.
tak preji dobre rozhodnuti a koupi 🙂 L.

ludva
19. zář 2013

@pisisvori Ahoj, asi budu divná, ale přijde mi lepší koupit malé třeba nějaký výukový program pro malé děti na normální počítač. Dnešní děti jsou šikovné, ovládat PC umí leckdy lépe než my, tak proč jim kazit oči na nekvalitním displeji. Stejně malou nenecháš pařit celé dny, tak nepotřeuje vlastní počítač.
Co si budeme povídat, počítač prostě k dnešnímu životu patří. Myslím, že chvilka na PC, na telefonu nevadí.
Koukni třeba sem www.chytreditě.cz.

ludva
19. zář 2013

www.chytredite.cz samozřejmě 😀

pisisvori
autor
19. zář 2013

všem moc děkuju, asi máte pravdu...s tím dětským notebookem, taky jsme si to tak říkala. A je mi jasné, že může používat náš. (Mám služební a ještě náš soukromý), ale on auž teď psala dopis ježíškovi a chtěla by počítač a tiskárnu...já někdy pracuju z domova a ona to vidí. Něco jí k Vánocům kupovat budeme, takže proč ne tohle. Samozřejmě nesedí u PC celý den, naopak si hodně hrajeme, čteme, kreslíme a do tak 2,5 let ji ani pohádky na DVD, v televizi nebavili, ale jak píšete...když je nemocná, když mám třeba telekonferenci a jsem doma a musím jí zabavit, když jedem 3-4 hodiny k tchánovcům....

A když už jsme u těch výukových programů neposlali byste mi odkazy🙂. My moc na tom počítači nejsme, manžel se bohužel o tohle nestará vůbec a já pak hledám a hledám a nemůžu najít to správné🙂.