Od jakého věku si děti hrají s kuchyňkou?

yaninka84
12. kvě 2012

Dcera bude mít 16 měsíců a přemýšlím, že jí pořídím dětskou kuchyňku na hraní, ať mi nebere furt věci ze šuplíků (i když, nevím, jestli to teda pomůže 😉 ). Manželovi se ale kuchyňka zatím kupovat nechce, myslí si, že je na to dcera ještě malá...

sebestka
12. kvě 2012

Já bych souhlasila s manželem. Naší Kristýnce jsme koupili kuchyňku na vánoce(v únoru potom měla 3) a i to bylo docela brzy. Začíná si s tím hrát celkem až teď. Při tom, když jsme někam přišli, kde kuchyňku měli, tak si hrála celou dobu jen s ní.Asi jsme jí ju pořizovali moc brzy. Karolínka si teď s tou kuchyňkou začíná hrát, ale tím stylem, že všechno bere do pusy.Takže je ji jedno, jestli je to z kuchyňky od malé nebo z mojí......To, že děti berou věci ze šuplíků je asi normální a Karolínka, jak je něco otevřené, už valí taky hrabat.

zdezli
12. kvě 2012

my kupovali ve 2 letech a neco a s kuchynkou si hraje 🙂 16 mesicu bych take rekla, ze je jeste trosku mala... 😉

beruska1989
12. kvě 2012

my ji kupovali ted ke 2. narozkám, dostane ji v neděli od babičky. kupovali jsme jen malinkou, obyčejnou za 350kč, kdyby si s ni nechtěla hrát tak aby to nebyly zbytečně moc vyhozený peníze. měli jí zrovna v akci

a je vhodná od 18m.

http://cs.sen-deti.cz/kuchynka-hello-kitty/

iluss
12. kvě 2012

My kupovali kuchyňku až k vánocům ve dvou a půl letech a myslím si, že je to tak akorát. Dřív než ve dvou letech se mi to zdá celkem brzy, pořádně si s tím nevyhraje a spíš to rozbije.

weri1
12. kvě 2012

Beník je sice kluk, ale jak je někde kuchyňka tak je u ní...od cca 15 měs. nemyslím si ,že je brzy

mates22
12. kvě 2012

my dávali ke třetím narozkám, ale stejně si s ní nehraje a nikdy moc nehrála, sem tam.......syn má teď dva a taky si s ní nehraje, resp. si s ní hraje tak, že to používá jako pultík na různé jiné činnosti, jako kreslení, stříhání, rozebírání věcí, stavění kostek..............

aguaverde
12. kvě 2012

Chár dostala takovou malou kuchyňku k 1 narozeninám, a hrála si hned milovala ji ... teď na Vánoce měla 2 a dostala už velkou, jelikož ta malá prostě byla malá ...
Takže záleží na dítěti 😉 naši třeba zase nebaví kolo 😉

saronka
12. kvě 2012

Doporučuji zajít někam do dětského centra a zkoušet její zájem o to.. naše Sofi to moc nebavilo a tak jsem si řekla, že počkáme ..ale teď mi dost pomáhá v kuchyni, takže asi zatím pořizovat nebudeme, pečeme společně viz album 🙂

beruskanula
12. kvě 2012

malej dostal kuchynku k jezisku 🙂 , to mel 16mesicu 😎 , hraje si s ni porad 🙂

garfie
12. kvě 2012

Malá dostala k vánocům-dva roky a tři měsíce-byla úplně nadšená a hrála si s ní intenzivně asi měsíc (první večer dvě hodiny v kuse), ale jinak spíš vyjímečně-rsp. jen když jsou u nás jiné děti. Ale milují ji všichni chlapečci co přijdou na návštěvu!! 🙂

schnek
12. kvě 2012

šla bych někam (ke kamarádce, do dětskýho koutku atp.) zkusit, jestli by ji to bavilo. Kluci si vyhráli s kuchyňkou docela brzy, tak kolem toho roka a půl. My ji zatím v plánu nemáme, ale především proto, že na ni není doma moc místa.

jesterka01
12. kvě 2012

Tak my máme kuchyňku také od asi roku a půl, dostala ji od sousedky po její dceři a od té doby vaří prakticky každý den. Na první narozeniny dostala plyšové ovoce zeleninu atd. z Ikei a hrnce a vařečky, plus pak k té kuchyňce od hodné paní sousedky plno nádobíčka a když to mám vzít s čím si hraje a hrála nejvíce, je to právě kuchyňka, stala se součástí jejího pokojíčku, takže nijak nepřekáží. A čím je starší, tím jsou i její hry propracovanější...někdy jí pozoruju jak krmí panenku a dělá přesně to, co dělám já když jí krmím. Takže za mě, myslím že není brzy 🙂 🙂 🙂 a když jí to nechytne hned, tak třeba za měsíc či dva možná jo 🙂 🙂 🙂

monad
13. kvě 2012

**naší malý jsou 2roky, dostala kuchynku k vánoucum a sem tam o ní zakopne, ale nic moc teda 😀

luckaa
13. kvě 2012

Já si nemyslím,že je brzy.Mám ještě starší dceru,takže kuchyňku máme doma od narození té maldší a co se naučila pořádně chodit tak se u ní pohybuje,míchá v hrncích apod.
Je to teda asi tím,že viděla a vidí u ní ségru,ale co se týká věku,tak brzo není,záleží,jak jí to bude bavit. 😉

cuma
13. kvě 2012

Malá(1rok) ji dostala dohromady se setřenicí (3roky) a vyhrají si s ní obě, záleží na každém dítěti,ale kramování v kuchyni, té vaší, jí bude bavit pořád 🙂

dana3262
13. kvě 2012

My jsme koupili kuchynku kdyz uz byly starsimu 2 roky, ale to jen proto, ze driv nas to nenapadlo 😀 Ja myslim lepsi driv nez pozdeji, ze jo 😅

petruskaaa
18. kvě 2012

My dostali k druhým Vánocům tzn.1 rok a 9 měsíců 🙂