Odrážedlo pro roční dítě - ano či ne?

pattyo
15. lis 2013

Ahoj všem, mám dotaz- tcháni chtějí naší malé pořídit k 1. narozeninám odrážedlo. Mně to přijde jako zbytečné- myslím,že každé dítě má své tempo a na vše si nějak přijde samo. Náš prcek (8,5m) zatim nesedí ani nelozí,jen válí sudy,plazí se a pivotuje....Možná bych uvažovala až bude starší,tak o takovém kole bez šlapátek,kam se pak ty šlapadla dají přidělat a slouží to jako normální kolo.

Ale tohle mi přijde jako zbytečný krám navíc a hlavně naše malá bude mít rok začátkem března,což bude určitě zima a bude se jezdit v kočáře. Prostě celkově mi to přijde zbytečné. Tak se chci zeptat zkušenějších nebo kdo takové nebo podobné odrážedlo má,jestli je to vážně tak super věc.

Moc děkuji za názory 🙂

eficenka
15. lis 2013

no odrážedlo až dítě samo stabilně sedí a dokáže si sednou samo ( některé děti třeba až ve 13ti měsících) a také až dítě pěkně obchází nábytek a umí sléz a volně si stoupne v prostoru.
Myslím že takové odrážedlo je naprostá zbytečnost, nejlepším "odrážedlem" sou potom takové ty motorky a dítě až je připraveno, může jezdit samo 🙂

gable
15. lis 2013

Nas syn dostal podobne, bez vici tyce a bez tech „chytatek” na bocich. V roce ho zkoumal,sedat na nej zacal po trech mesicich. Zkoumal,jak hraje,blika, jezdi na nem cca tri tydny a je mu 17 mesicu. Jako darek do budoucna to ber,jinak souhlasim s prispevkem vyse.

pattyo
autor
15. lis 2013

@eficenka moc ti děkuji,Já mám na to stejný názor. Tohle mi přijde jako zbytečnost.....ani nevím k čemu by to bylo dobré.....na jezdění máme kočár a myslím až malá objeví chození,nic jí neudrží a asi by v tom moc nechtěla být......už v kočáru se mi vzteká...má ráda neomezený prostor,nejlíp je jí doma na koberci 😀

Taky mi přijde vhodnější ta motorka nebo pak to zmiňované kolo.

Děkuji.

blahova_andrea
15. lis 2013

až bude pohyblivější, tak bych raději zvolila klasické odstrkovací autíčko nebo motorku...náš syn miluje obojí, auto má doma a motorku na ven. ale on chodil od 11m a dostal to v roce. takže šprtátko ano, ale ne toto a ne takto brzy 😉

pattyo
autor
15. lis 2013

@gable děkuji za názor... do budoucna bude asi lepší ta motorka nebo kolo 🙂

pattyo
autor
15. lis 2013

@blahova_andrea přesně tak 🙂 musím to tchánům rozmluvit......... 🙂 díky za názor

blahova_andrea
15. lis 2013

@pattyo jj, určitě jim to rozmluv. k vánocům ať koupí něco jiného a k narozkám v březnu ať pořídí motorečku a je to 🙂 syn dostane kolo bez šlapátek letos k 2.narozkám nebo vánocům, s tím bych taky nespěchala. je potřeba, aby bylo dítko dost vysoké a dost stabilní a taky, aby už umělo trošku poslouchat, vědělo, že má u silnice stát apod. jinak by se na tom neudrželo a pokud ano, bylo by tak rychlé, že bez nějakých těch návyků bys ho často nemusela včas dohodit 😉

pattyo
autor
15. lis 2013

@blahova_andrea jojo🙂 . bude motorka,a pak kolo. Teda nejdřív se naše Baruš musí naučit sedět atd 😀 no, snad se taky dočkáme 🙂

lecijasek
15. lis 2013

Já bych odrážedlo brala, ale ne teda to, co je na fotce. Starší je březnová a k prvním narozeninám dostala od nás odrážedlo auto, od tchánů enduro a nadšená byla z obojího. Sice ještě v té době nechodila, ale rychle to dohnala a od 14 měsíců už venku fičela na enduru. No a auto miluje doma do teď. Máme takové s vysokým opěrátkem vzadu, tak ze začátku ho měla jako aktivní chodítko, pak na něm doma jezdila a jezdí dodnes. Má odklápěcí sedátko s úložným prostorem, tak si v něm po bytě různě vozí lego a tak...
Koloodrážedlo je super, ale tak od dvou let. S přidělávacíma šlapkama neznám, ale moc si to nedokážu představit. Přecejen kolo už musí být trochu bytelnější, tak je i těžší a nedokážu si představit, že by to utáhla. Navíc ze začátku ho člověk často z procházky nese, tak za mě musí být co nejlehčí.

pattyo
autor
15. lis 2013

@lecijasek děkuji za názor 🙂 mohla bych požádat o fotku nebo odkaz toho auta?? 🙂 děkuji

veronikanel
15. lis 2013

Já kupovala loni "rostoucí" odrážedlo .Malá ho dostala k Vánocům a má ho do teď 🙂
Postupně se sundavají ohrádka,madlo i podpěrka nožiček 😉
http://www.srovname.cz/smoby-odrazedlo-3v1-disn...

frami
15. lis 2013

My tedy nekupovali, přišlo mi to taky zbytečnost, ale třeba sousedi a švagrová něco podobného měli a dost to využili. Když děti ještě tolik nechodili a už nesnášeli sedět v kočáře, tak v tomhle se jim strašně líbilo. Na enduro byli ještě malí. A jestli se pak dá oddělat ta tyč a ohrádka a může se to využít jako odrážedlo, tak to třeba nemusí být tak špatné. Ale jinak určitě nejlepší odrážedlo je enduro. Asi hodně záleží na dítěti.

petkula
15. lis 2013

@pattyo pani myslela asi něco podobného, za to bych se taky přimlouvala 🙂

pattyo
autor
15. lis 2013

@petkula moc děkuji

pattyo
autor
15. lis 2013

@veronikanel moc děkuji za váš názor a typ odrážedla🙂 to ev. nemusí být špatné 🙂 díky

nadja73
15. lis 2013

@pattyo je to opravdu o tom, jak je na tom dite fyzicky. nase zacala chodit v 10. mesicich a v roce uz drandila na motorce😉 kazdopadne to koupit muzete, schovat a obcas pak zkusit.

https://www.youtube.com/watch?v=8mWSQJnraBU
pattyo
autor
15. lis 2013

@nadja73 taky myslí,že je nejdůležitější to,jak na tom prcek je🙂 asi nej bude ta motorka🙂 a pak se uvidí....zatím má malá na všechno čas,já jsem jen nechtěla,aby se pořizovala nějaká zbytečnost 🙂 a chtěla jsem slyšet nějaké další názory. Díky

nuonuon
15. lis 2013

To autíčko je super jedná z mála hraček, která baví delší dobu, malej na tom jezdí ještě v skoro v 5 letech,

nadja73
15. lis 2013

@pattyo u nas na te motorce jezdi hodne i doma. mame obihaci jadro a tak se segrou jezdi dokola 🙂 a vzhledem k tomu, ze jeste enma pud sebezachovy a fakt jezdi jak blazen rychle, tak jsme ji na ven museli uz poridit helmu, to ale vlastne bylo videt v tom videu.

lecijasek
15. lis 2013

@petkula přesně v tomhle stylu🙂

lecijasek
15. lis 2013

konkrétně máme tohle: http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/hracky-na... ale nějakou starší verzi, není hrací

petaov
15. lis 2013

Pokud zatím nesedí, neleze, nikam bych nespěchala. Malý byl na tom podobně, lezl a seděl až později, nakonec začal pořádně chodit v roce a půl (nepočítám první krůčky). Takže zatímco jiné děti jezdily v roce na odrážedle a ve dvou už na takovém dětském kole, náš malý dostal klasické odrážedlo až k druhým narozeninám (v dubnu) a jezdit na něm začal až teď v létě (do té doby nechtěl). Jinak to na fotce mi nepřipadá jako odrážedlo, vypadá to spíš jako, že se dítě jen veze a rodič tlačí. Jsou tam vidět šlapky na opření nohou, nebo to jsou šlapadla? Pokud je to jen na povození, tak to by se malé mohlo líbit, i kdyby ještě nechodila. Ale souhlasím, že to je asi zbytečnost, když se může vozit v kočáře.

ivular
15. lis 2013

@pattyo Tak my jsme nic podobného neměli, ale myslím že zrovna na jaře by to pro vaši malou mohlo být akorát. Nevím jak to mají ostatní děti, ale náš syn začal chodit ve 14 měsících, nicméně následujících 10 měsíců neměl odvahu na motorku ani sednout. Pořádně jezdit se na enduru naučil až skoro ve 2,5 letech (a teď na něm najezdí kilometry denně 😀 ). Chci zkrátka říct, že není zdaleka jisté, že jen co se naučí chodit, bude ochotná/schopná jezdit na motorce.

pattyo
autor
16. lis 2013

@lecijasek moc děkuji za odkaz 🙂

pattyo
autor
16. lis 2013

@petaov děkuji za názor🙂mně to taky připadá jako tlačidlo pro rodiče 🙂 myslím,že není kam spěchat,jen jsem nechtěla, aby se koupila zbytečnost,tak jsem chtěla slyšet i další názory 🙂

pattyo
autor
16. lis 2013

@ivular to máš určitě pravdu,jen tohle tlačidlo mi přišlo takové zbytečné,když se může vozit v kočáru. začátkem března bývá většinou ještě dost zima,tak tohle je spíš na léto nebo teplejší počasí a vozit ji v tom po bytě, to si zahrajem i jinak. Ale i tak díky za názor 😉

kocour1
16. lis 2013

Ahoj, my máme doma něco podobného z druhé ruky. Využila jsem to na podzim, kdy malé bylo 8měsíců, uměla už sedět, lezla a stoupala si - byla to změna a zvlášť venku na zahradě. Ještě neuměla sama chodit, jen lezla, což na podzim už bylo trochu studeno (asi stejné jako bude na jaře), ale přitom je hezky a chtěla jsem si užít ještě posledního sluníčka. Tak jsem jí posadila do této tříkolky a vozila po zahradě místo kočárku. Myslím, že i když už na jaře chodit bude, tak se v tom ráda povozí, nebo to použiji na kratší přesun třeba na hřiště za hezkého počasí - abych nebrala kočárek, ale nemusela ji pak nést v ruce. Jinak odrážedlo klasické (motorka) dostaneme k prvním narozeninám a doufám, že se to s jarem malá nějak naučí🙂.

pattyo
autor
16. lis 2013

@kocour1 děkuji za info🙂 a názor🙂 uvidíme jak na tom bude malá fyzicky,ale tohle tlačidlo pořizovat nebudeme🙂 pak se jí pořídí nějaká ta motorečka.

jennyska
25. lis 2013

Ahoj @pattyo @kocour1 @ivular @petaov @lecijasek @nuonuon @nadja73 @petkula @frami @veronikanel @blahova_andrea @gable a ostatní maminky 🙂

mohly byste se svými zkušenostmi týkajícími se Odrážedel přispět do naší koníkovské Wiki knihovničky, kterou si tady tak nějak pospolu všechny tvoříme a zpětně využíváme? 🙂

Vy se do ní můžete zapojit tak, že svou radu, tip, zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/odrazedlo/ a pomůžete tak ostatním maminkám, které právě pokukují po nějakém odrážedle a hledají ten správný!

Děkuji Vám, že svou zkušenost vložíte a pomůžete 🙂
Mějte se fajn.
Janča

PS: Zapojit se svou zkušeností, příběhem a nebo i doplnit článek může každý! Knihovnička je otevřena vždy a všem 🙂

hhaann
Odpověď byla odstraněná
Zobraz