Společenské hry pro děti. Které doporučíte pro 5letého syna?

terezulinka
20. lis 2020

Ahoj, mám skoro 5ti letého kluka a přemýšlím, co k Ježíškovi. Nic zvláštního si totiž nepřeje. Začaly ho bavit karty a člověče, tak mě napadla nějaká hra na tento způsob, kde se hází kostkou nebo tak něco. Můžete mi prosím něco doporučit? Díky Tereza

muchomuurka
20. lis 2020

Co třeba Nezlob se človíčku 🙂

mamikry
20. lis 2020

@terezulinka Značka Djeco ma krasne karetni i jine hry. Kouknete treba na eshop Agatin svet. Pak mame treba hru Kvído Obchod od Albi.

jjarusak
20. lis 2020

@terezulinka Naše děti (6 a 4) teď hodně baví Karak 😉

jaja01k
20. lis 2020

@terezulinka U nás je nejoblíbenější Karak. Taky hodně hrajeme Dobble.

olga_
20. lis 2020

Pro šestileťáka jsem teď kupovala taky Karak, tak uvidíme, jak zaujme. Jinak tady jsou třeba tipy na hračky podle věku a loni jsem z toho pár věcí vybrala. Úspěch měl třeba dalekohled: https://cdn-smartemailing.cz/10017/media/tmb/mo...

martt
20. lis 2020

@terezulinka Moje kluci miluji Z pohádky do pohádky a široký, dlouhý a bystrozraky jsou to obě dvě deskové hry a kluky to moc bavi. Letos premyslim, že jim pořídíme Smolicka pacholicka hru.

jipe
20. lis 2020

my kupujeme letos dostihy a sázky junior, jinak máme klasické i obrázkové člověče, padající opice, dobble, moc hezké jsou hry od lucie ernestové

klaari
20. lis 2020

monopoly junior, z pohadky do pohadky

jajulin
20. lis 2020

Karak - pětiletý (teď už šestiletý) syn ho miluje. Ale je to přeci jen trošku vyšší level než člověče.

kakba
20. lis 2020

@terezulinka doporucuju fb skupinu deskovky pro tri bratri. Maji to rozdelene dle veku. Recenze k tomu. Dneska starsi dostala hadej kdo, labyrint, smolicek pacholicek a bobri klan. Miluje hru kralovstvi lesa, cink, a vsechny karetni hry.

martina0888
20. lis 2020

Já doporučuji hru Hadi a žebříky. Syn 4,5 roku rád hraje a naučil se díky tomu čísla do 100.

zeli156
20. lis 2020

U nás se nejvíc v tomto věku hrály Želví závod, Spící královny (holky) a hry pro prcky od Haby. A potom krátké hry typu pexeso, kimovky, závodní hry, chodičky. Z toho jsem pak vytvořil a vydal soubor rychlých her Bambilion (Dummy Bear) 🙂

popelka1984
21. lis 2020

Synovi je 6,5 a loni chtěl Dobble (Cars), pak jsem vzala Zetore nezlob se, je to jak člověče ale s obrázky traktoru, což je pro kluky lákavější. Letos chtěl Tik tak bum, je několik verzí, že to měli ve školce a bavilo ho to, ještě chtěl Vzhůru nohama, nevím přesně o co tam jde, člověk si nasadí nějaké brýle a vidí vše vzhůru nohama, dělá nějaké úkoly či co. Já třeba v tomhle věku i starší měla ráda Kloboučku hop a to chytání rybiček na pruty v tom kole jezdícím. Můj syn třeba nemá rád hry kde se sedí a nic moc se neděje, jako pexeso atd. Je spíš na ty akčnější jako výše popsané, ještě máme Skákající králíček.

baboone
29. lis 2020

Sice to není princip házení kostkou, ale u nás holky 5 a 8 teď jedou Psí život - http://eshop.lorisgames.cz/cs/psi-zivot/. Je to karetní hra do 20 minut s nádhernými ilustracemi. Jinak v 5 tu starší hodně bavil i Jurassic Snack, tam jsou boží figurky dinosaurů

veramala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz