Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Chariot Cougar nebo CX na treking?

zuza2008
5. lis 2013

Zdravím všechny maminky. Budeme pořizovat vozítko na treking (sekundárně na kolo) a zvažujeme, který model zn. Chariot vybrat. Cougara jsme měli možnost vyzkoušet a chyběla nám u něj možnost brždění při cestě z kopce, jinak byl super. Máte prosím s těmito modely zkušenosti? Zvlášť i na porovnání. Děkuju 🙂

gepe
1. bře 2014

@zuza2008 Ahoj, ktery jste nakonec vybrali?

Btw: mate prosim nekdo praktickou zkusenost s CX2 v terenu - lesni cesty/lavky, aj? Mam na mysli prujezdnost terenem 🙂 uvitam i zkusenosti s jinou znackou pro 2 deti v terenu.

konidana
1. bře 2014

@gepe Ahoj, my měli po někom starý KRANICH z Německa(tenkrát byl asi za 4tis). Myslím že to bylo něco podobného jako ten JERRY AZUB. Prostě levný vozík bez odpružení. Měli jsme ho hlavně za kolo. Na to jak jsme ho nakládali a kudy jsme s ním jezdili, tak toho zvládl dost než se rozsypal. Pak jsme si pořídili druhý stejný, také z druhé ruky (za 2tis.) a ten 1. měli na náhradní díly. Podle mně bychom tím naším stylem , ale zničili každý vozík, i ten drahý. Vozili jsme děti celkem asi 2 roky do věku 2r +4r + náklad = vozík jsme značně přetěžovali. Jezdili jsme po cestách i necestách. Každý z vozíků ujel tisíce kilometrů.(Manžel dal za rok 8000km a z toho nejmíň polovinu s vozíkem). Naše hlavní kritérium byly: velký úložný prostor a nízká cena. Podle mne jde jezdit s čímkoli, záleží na vlastních prioritách a množství peněz.

konidana
1. bře 2014

@gepe Do terénu jsou důležitá velká kola o co největsím průměru, lépe pak jede.

gepe
1. bře 2014

@konidana tyjo 🙂 hele a i kdyz jste ho meli pro dva, projeli jste s nim v lese, apod v pohode?

konidana
1. bře 2014

Jo v pohodě. Nejhorší byly dveře u nás dole v paneláku a výtah 😀, ale i tam jsme se vešli.

zuza2008
autor
2. bře 2014

@gepe Ahoj, tak nakonec máme CX s bubnovýma brzdama a musím říct, že příště bych šla do Cougara. To seřízení brzd pro nás je doteď maturita. Přibržďování z kopce je fajn, ale pokud to chceš zastavit na místě, tak ta "ručka" je dost na prd. Asi kdyby to bylo lépe seřízené, tak to fungovat může, ale já bych příště volila jednodušší verzi brzd.
Jinak co se terénu týče, tak je naprosto parádní. Projedeme tím naprosto cokoli (ale máme verzi pro jednoho špunta). Kdyby tě k tomu něco napadlo, klidně se zeptej. 🙂

gepe
2. bře 2014

@konidana 😀
@zuza2008 ahoj 🙂 ono asi je jedno zda CX1 nebo CX2, vlastnosti asi budou stejny 🙂 jak je to vypolstrovany? Zkouseli jste v nem vest mlade i bez upnuti? Jak velky ma nejvetsi rozvor? z praxe 😅

konidana
3. bře 2014

@gepe Bez upoutání jsme děti vozili až když seděly i chodily(mladšímu bylo víc jak rok-předchozí sezónu byl ve vozejku ještě ve vajíčku ), ale pouze když jsem s nima šla pěšky. Za kolem bych nepřipoutaný děti ve vozejku rozhodně nevezla.

zuza2008
autor
5. bře 2014

@gepe tak rozvor z praxe bude asi stejný jako v technických parametrech vozíku, ne? Teda jestli se ptáš, jestli jsme měli problém s tím někde projet, tak neměli 🙂 a to jsme s tím šli docela úzké značené horské cestičky.
Jinak malej zatím ještě nesedí, takže je v miminkovníku- ten je naprosto super, v podstatě jak houpací síť- jen se nehoupe do stran 🙂, takže vyrovnává jakékoli nerovnosti. No a na sedící mimčo je tam oddělávatelné polstrování - i kolem hlavičky.

Sem začni psát odpověď...

Odešli