Golfáček Inglesina Zippy. Vejde se tam 2 letá dcerka?

beatrice.h
27. únor 2008

Milé maminky, obracím se na vás s prosbou při výběru golfových holí - mám vyhlédly Peg Pérego PLIKO P3, ale skladnosti je na mě objemný, proto jsem se poohlídla po jiném a to po Inglesině Zippy, ale mám obavy, zda se mi tam vleze naše dcerka, která bude mít 2 ročky v srpnu. Poraďte - nebudeme to mít kočárek na každodenní ježdění - jen nouzový (do obchodů, k dr, atd.) Hezký den

aponchie
28. únor 2008

ahoj me se moc libi a myslim ze se ti tam vleze nas je cvalda ma 17kg a v pohode se do golfacu chicco ct 04 vlezla

isacek
28. únor 2008

beatrice.
my máme inglesinu Zippy a je opravdu skoro stejný jak Peg Perego Pliko.
Ale teď už vím, že příšte bych si jí nekoupila.Je docela uzka, malý je rok a půl a už jí je jen tak tak.
Na spaní není vůbec, když mi náhodou usne, tak ji hodně koukají nohy a celkově je to nepohodlné na spaní.
A navíc po roce používání je strašně rozvrzaný a rozvyklaný, ale když ho nebudete mít na každodenní používaní tak je to něco jiného.Určitě je chicco ct 04 prostornější a pohodlnější a krásně se s ním jezdí.Kamarádka ho má a opravdu na to, že stojí poměrně málo tak je dobrej.
Tak štastnou ruku 🙂 .

terkaz
28. únor 2008

ahojky take premyslim nad Zippy, nebo inglesinou espreso. tak nevim nevim 😉

rozak
1. bře 2008

Inglesina espreso nemá ani kousek pod nohama pro ležící dítě, proto ji nedoporučuji, je spíše na sezení.

lk1969
28. bře 2008

ahojky maminy, já mám Inglesinu Zippy už rok a nemůžu si jí vynachválit. projela s námi 2x Egypt (a že tam nejsou výborné silnice) a nic se nestalo. holka bez problémů se vešla a krásně spala. jsem fakt moc spokojená. kamarádka si koupila Peg Perego Pliko a je nešťastná - ten kočár je tvrdší, hůř se skládá, kolečka se skoro vůbec neotáčejí. porovnávala s naší Inglesinou a odsouhlasila, že měla koupit Inglesinu. je nešťastná. ale je pravda, co člověk, to názor. já nelituju těch 11. ticíc co stála, opravdu udělala službu, a ta výbava !!!! 😅 😖 😲

berynka
13. dub 2008

Ahoj holky,
my tyhle golfáče hojně užíváme asi dva měsíce a jsem stále nadšenější! 🙂 Jsou ohromně lehké, skladné, dají se opravdu složit a rozložit jednou rukou. Mají super boční opěrky na hlavičku. Naší malé sice není ani rok, ale když byla ještě zima, tak se tam v pohodě vlezla v zimním oblečení i s teplým fusakem.
Váhou jim nemůžou konkurovat snad žádné jiné golfky než Jane Energy, ale ty mají zase (podle mne) dost malinká kolečka, takže v terénu zase vítězí Inglesina Zippy!!! 😉

lucinecka
5. únor 2009

Ahoj holky, znovu oživuji tohle téma, Inglesina Zippy je totiž taky můj favorit 🙂 Jsem pro ni v podstatě rozhodnutá, jen teď vybrat tu správnou barvičku. Chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl co se vybavení Zippy týče v kolekci 2007 a 2008? A vozíte v něm někdo starší dítko, vleze se tam i ve 3 letech? Díky moc 🙂

llucinka
5. únor 2009

Ahojte holky, také mám vyhlídnuté Zippy, ale až tu letošní kolekci, protože se tam dají výškově a směrově nastavit rukojeti. Teď ho máme ve starší verzi po neteři, ale budeme ho muset vrátit, je z roku 2005. Rozhodně na něm není poznat opotřebení (samozřejmě není už jako nový, ale pořád super), nikde nevrže, potah je pořád super, nevybledl, nic. Takže to je pro mě přesvědčení, že do nich mám jít. Moc dobře se mi s nimi manipuluje, skládají se opravdu jednou rukou a jsou dost prostorné. Jak na délku, tak na šířku.

Luci: Myslím, že rozdíl tam nebude skoro žádný, jen možná zase lepší materiál a tak. Třeba ta 2005 nemá vypolstrované pásy, což ty novější už mají. Ale má prostorný košík, držák na láhev, madlo, pláštěnku a nánožník. Já jsem jen čekala na novou kolekci, jaká bude změna a ejhle, ty rukojeti mě dostaly, to snad nemají žádné golfky. 😉

sonik05
6. únor 2009

lucinecka: ahoj, já mám Inglesinu Zippy 2008. Rozdíl, který jsem tam našla je v tom, že u popruhů je u modelu 08 mezi nožičkama ještě takové polstrování. Viděla jsem ještě model 2009 a ten se mi líbil moc. Měl ještě výškově nastavitelná držadla (i když vysunout šla asi tak o 3 cm, což je téměř zanedbatelné). Držadla šla ale ještě otáčet - můžeš je mít buď jako u běžných golfek, nebo pootočit směrem dovnitř (jako, kdyby se dali spojit dohromady nějakým nástavcem - ale to nevím, zda jde). A v neposlední řadě se mi u nich nejvíce líbil nánožník, který nekončil u madla, ale dal se zacvaknout až na boudičce, takže miminko je kryté celé. Pokud ho ale nebudeš používat denně a hlavně v zimě, tak stačí určitě nižší kolekce.

Jinak, kočárek mám už 5 měsíců a jsem naprosto spokojená. Měla jsem vyhlídnuté Chicco Multiway a ty jsou tedy určitě užší, takže pokud se nevejde 3 leté dítě do Zippy, tak do spousty jiných golfek už vůbec. A i když mám zatím malou dceru, myslím, že ve věku 3 let, jí nebude bavit jezdit v kočárku a na krátké oddechnutí to v něm určitě vydrží.
Jak je to se spícím miminkem a čouhajícíma nohama, netuším, zatím nám nečouhají. Ale spousta golfek třeba ani nemá nastavitelnou tu část pro nohy a miminka tam spinkají s pokrčenýma kolýnkama. Mě se to zdá nevhodné, ale spousta maminek tak jezdí a asi to neřeší. Takže já nebudu řešit čouhající nožky 😉

llucinka: právě Peg Perego Pliko P3 má také teleskopické rukověti 😉 To se asi Inglesina opičí, oni to měli dřív.

yanna.o
6. únor 2009

luci, tak jsem to dala do toho fotoalba. Fotky jsou z podzimu, takže jsme byli mladší. Teď je nám rok a půl 😉
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/

akorát s tím madlem u multiwayů jsem to napsala špatně - pokud tam je, tak dítě v sedě na opěrku nožiček dosáhne, ale nepustí dopředu takhle:
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/#P1...
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/#P1...
Jo a Multiwaye nemají boční opěrky vedle hlavičky. Ale netáhne tam. Je to ten typ goflek, které po sklopení zad tam mají troúhelníky látky 😉

soniku, multiwaye jsou širší než zippy. Asi jsi myslela Chicco Simplicity, ty jsou užší. Zippy jsou úzké. Existují i širší golfky, ale na druhou stranu i užší. My jsme v Zippy s ramínky v mikince na těsno. S bundičkou už kříží ručičky před sebe. Ale stejně jezdíme většinou opřený o madlo (mám jiný golfky, ale to je fuk). V golfkách mi spal zatím jen jednou 😉 Kdyby bylo třeba, tak myslím, že se dítě v Zippy vyspí. Dlouhý jsou dost. Jsou jedny z těch, co mají dlouhý leh 😉 Plus mínus pár centimetrů. Dost golfek to má kratší nebo má sklopná jen zádíčka a nožičky ne 😅 Na Zippy bych ocenila velký a přístupný košík 😉 A mají v kol. 09 dobře řešený nánožník. Otázka je, zda Multiway nestačí pro plnění účelu za ty prachy, jelikož cena je nižší než u Zippy. Kvalita tedy také, ale má tak nějak všechno, co je třeba, i když v takovém provedení, aby cena mohla být nízká. Ale je to tam.. V tomhle neporadím. 😝
Jen by mě zajímalo, jak zvládají kolečka Zippy tenhle marast, hnus, zimu, mokro, špínu, bahno.. Jestli se také zanesou a seknou..

lucinecka
6. únor 2009

Díky Jani za fotky, hned jdu mrknout 🙂

Soni, koukám že tvá dcerka je o trošku starší než náš Lukáš, jezdili jste v Zippy teď v zimě? Jak je to s fusakem, vlezla se ti tam pohodlně? Fakt mám strach z toho že je úzká. Druhý plánuju brzo, takže syn si v nich moc nepojezdí, bude muset šlapat po svých 🙂 , ale druhej prcek by je mohl užít dýl, tak chci aby se tam dítko fakt ve 2,5 letech ještě vešlo.

Holky a myslíte si že ty nově řešené rukojeti nebudou poruchový?

berynka
6. únor 2009

Ahoj holky, většinu kladů Inglesiny Zippy jste už asi napsaly 😉 , já bych ještě připsala, že je skvěle vymyšlená boudička! Dá se sklopit hodně dolů, takže v létě dovnitř nesvítí a při každém deštíku se nemusí dávat pláštěnka 🙂 . Tuto zimu jsem fusak nedávala, pouze silnější deku a dcera se tam v pohodě vlezne. Troufám si napsat, že to tak bude i příští zimu.
Kolečka jsou zadělaná až hrůza, ale stále jedou 😉 . Takže tak 😀 .

lucinecka
6. únor 2009

Holky tak dneska jsem omrkla novou kolekci na živo, je fakt moc krásná, hodně mě překvapila. Zároveň jsem ale udělala velkou chybu, když jsem se snažila zapojit taťku do nákupu golfek, protože mi Zippy zamítl, kvůli ceně ☹ Viděl že existují i levnější kočárky a hlasuje pro Chicco multiway. Nevím nevím jak se mi ho podaří přesvědčit že Inglesina je prostě nej 😒 Navíc jsem sama trochu nahlodaná tím, jestli fakt není moc úzká, to chicco je přeci jen o fous širší...

sonik05
8. únor 2009

lucinecka: já mám Zippy spíš jen na nákupy, protože se super skládá a vejde se mi do auta i s nákupem 😀 Jezdila jsem s ní i na lesní ušlapané cestě a ušlapaném sněhu a kolečka v pohodě. Moje ségra má chlapečka a když byl asi ve věku mé Dádulky, tak byli s Inglesinou ve Francii a malý se vešel i v zimním fusaku a měl ještě nánožník. Byli tam asi v listopadu. A to ten klučík není žádný drobek, výškově je dokonce spíše nadprůměrné miminko oproti tabulkám.

Já jsem se do Zippy zamilovala a prostě jsem jiné golfky nechtěla. A co vážně oceňuji je, že nákupní košík je velký a hlavně se do něj pohodlně dostaneš i když jsou záda na ležení - to jde taky u málokterých golfek.
Nevím, o kolik je širší Chicco, ale jestli je 2-3 cm, tak to bych neřešila, jestli je to výrazně, tak bych o tom přemýšlela.

lucinecka
8. únor 2009

Soni díky za názor 🙂 Já jsem tu šířku studovala a máš pravdu, je to pár cm a to už myslím velkou roli nehraje. I manža by už byl jakš takš svolnej, pokud to jeho: "kup si co chceš" lze brát jako souhlas 😀 Spíš ve mě hlodá ta cena, jsou to fakt drahý golfky. Já vím že se zde platí hlavně za kvalitu, u těch levnějších bych se bála jestli mi vůbec přežijou jedno dítě 😝 A v neposlední řadě jsem se do nich taky moc zamilovala a vím, že když si je nekoupím, bude mi to hrozně líto 😔 No je to ale vnitří boj 😀

kalerat
8. únor 2009

Tento kočárek je moc hezký a jsou na něj super reference, škoda, že je tak drahý. S tím doma bohužel neuspěju ☹

lucinecka
11. únor 2009

Holky vy co máte Zippy, ještě mě tak napadlo, vejde se vám mimi do nich i s fusakem? Jak pak na něj sedí nánožník, není moc úzký? Nebo je dost široký na to, abych tam narvala dítě i s fusakem?

Nemáte někdo doma už kolekci 09? Že byste hodily do alba foto, ty vzorové na netu hrozně zkreslují barvy a v obchodech mají jen pár kusů, většinou né ty barvy co se mi líbí.

ygreen
19. bře 2009

oživuji diskuzi 🙂 včera jsem prolezli s manželem několik krámů s kočárky a posadili kluka do x kočárků a nejvíc se nám zalíbili golfky zippy 2009. Širší mi přišly jen Bebe loola, ale malej v nich vyladal "divně". A Chicco multiway se mi vzhledově nelíbí a ani manželovi a i kluk v tom byl tak nějak divně posezenej. A mají "pěnovou" rukojeť což já nechci, páč bych to určitě !uždibovala" nehtem 😅
na netu se dají zippy 2009 sehnat něco přes 8 tisíc, takže ještě se projedeme a uvidíme.
Potřebujeme golfky na denní ježdění, páč 3kombinaci chceme prodat. MAlej má v 10m. 11,5kila, tak musí být ty golfáče bytelné a to si myslím inglesina splňuje.

Jen mě štve jedna věc - na stránkách www.inglesina.com - strollers je krásný tmavě hnědý zippy s černým podvozkem (za ten bych vraždila 😀 ) ale ono jen to asi tak nějak nasvícené, páč takhle tmavou barvu nemají 😝

jinak - kdybych kupovala golfky na ježdení po obchodních centrech, tak beru moon Buggy fit, nebo BAbypoint marka 4kolečkový - nevypadá to, ale je tam spoustu místa. Nebo McLaren - taky super, ale my potřebujeme aby ty golfky plnily funkci sporťáku. Navíc všechny golfky mají nosnot do 15 kilo a náš drobek je trochu těžkotonážní a zippy vypadají bytelně 😉

luca30
28. kvě 2009

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda tu není někdo kdo má Inglesinu Zippy 2009 v barvě Cioccolato

Děkuji moc, chtěla bych ji vidět živě na fotce..

artepeli
18. lis 2009

Ahoj, tak se rozhoduji mezi 2008, 2009, 2010... Je mozne, ze 2008 je sirsi nez 2009, kdyz ta sirka je podle vseho nejvic problem cele Zippy? A nevite, jestli je nejaky rozdil mezi 2009 a 2010?

mauska
19. lis 2009

ahoj, já mám 2008 zippy allover a nepřipadají mi úzké. Rain jsou myslím užší. Je potřeba ty jednotlivé typy porovnat a vybrat ten správný 🙂

zmuzle
19. lis 2009

Ahoj, potřebovala bych poradit nebo nejlépe poslat návod k obsluze Inglesiny zippy rain 2007. Mám ho z druhé ruky a nejsem schopná ho rozložit ani manželovi se to nepodařilo. Vím, že by to mělo jít lehce a jednou rukou, ale jaksi se nám to nedaří. Díky moc

berynka
19. lis 2009

zmuzle, ja teda nevim, jaký máme typ 😅 . Ale hned u pravé rukojeti je taková páčka a tou se cvakne 😉 . Jo, taky jsem někde narazila na video, co všechno se dá s IZ "provádět". Zkusim to najít.

berynka
19. lis 2009

super, mám to 😉

https://www.youtube.com/watch?v=sPI5wrDYE78

Je tam i to rozložení... mimo jiné 🙂 .

zmuzle
19. lis 2009

Diky moc. Jdu to zkusit. AJ tam mackala ty ruzne oznacene cervene cudliky push a press a nic.

zmuzle
19. lis 2009

Bery, tak rozlozit se mi to podarilo a jdu zkoumat co s tim dal. Nevim, jak to polohovat operku zad a taky mi prijde divny, ze ty predni koelcka nejsou moc otocny. S tim bych teda neumela jezdit. Diky za ten odkaz.

berynka
19. lis 2009

Opěrka se dává dolu "držátkem", co je v zádech z vnější strany. Povytáhne se nahoru (stále se drží) a přitáhne k sobě až do požadované polohy. Přední kola jsou celkově odaretovací, takže by měly být otočný o 360° 😕 .
Ten odkaz automaticky nefunguje 🙄. Ale stačí to překopírovat do nové stránky, pak už to jde 😉 .

zmuzle
19. lis 2009

No, prijdu si jak technicky antitalent, ale kazdy kocarek je jiny. 😅 Ale diky tobe jsem uz na to prisla, kolecka odaretovala a je to. Super 🙂

majka79
4. pro 2009

Ahoj všem ráda bych se zeptala jestli je tu někdo kdo viděl IZ 2010 Free s otočným sezením, zajímalo by mě jaké jsou rozměry "ležení"

lennik
5. led 2010

Ahoj, prosím poraďte jaký máte fusak do Inglesina Zippy? já mám Emitex, ale je moc dlouhý, kolečka mírně drhnou o nánožník.