Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

hana
13. kvě 2007

perada: Liberta je česká značka kočárků vyráběná na Mělníku, Inglesina jsou Italové, s českými kočárky to nemá nic společného. Inglesina je také v jiné cenové kategorii. 😉

kafik
14. kvě 2007

Ahoj všichni, chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Alusprint od firmy Mikrus. Moc se mi líbí, ale znám na něj žádné názory.

macanet
14. kvě 2007

Ahoj kafiku, má ho švagrová, je s ním moc spokojená, je to kočárek, který se vyrábí myslím v Norsku a Poláci dělaj jeho napodobeninu 😉 Je fakt super nechtěla jsem stejnej a tak mám jinej, jinak bych ho taky brala. Matějovi bude rok a pořád se vejde do korby, sporťák ještě nenasadili.Otáčecí kolečka taky super, daj se zaaretovat. Novější tipy maj vymakanější brzdy než měla loňská kolekce.Má ho z Opatovic nad Labem tam jim dělali servis právě na tu brzdu, na počkání 😉 Jinak pokud budeš mít nějakej dotaz, ráda to ti zjistím 😉

kafik
14. kvě 2007

Jé paráda, tak to jsi mi udělala radost. Já už ho mám v Opatovicích zamluvený, jen jsem si ještě chtěla zjistit nějaké info. Právě v Opatovicích jsou bezvadné ty opravy, to se mi na tom moc libí. Tak děkuju za pozitivní informace.

macanet
14. kvě 2007

Nemáš zač, ať kočárek dobře jezdí!! Já mám taky odtamtud, tak uvidíme, jak budem drandit 😉

anatanka
14. kvě 2007

Holky, ja uz se ztoho kocarku zblaznim.
Mam to uz "za par" a porad nemam zadny kocarek ani vyhlidnuty a vyhledem k tomu, ze dodani trva i mesic, tak bych sebou mela vazne svihnout. Vsechny tu uz mate favority a ja porad nevim, na kaydem se mi neco nezda. Libi se mi Jane, ale je moc drahy. Chci hlavne, aby byl lehky, moderni design, ctyrkolka a s autosedackou. A taky aby se v nem mimi dalo houpat. Existuje neco takoveho?
Jakou mate zkusenost s X lander?

prada
14. kvě 2007

My máme X-lander XA, houpat se nedá, ale je to čtyřkolka a dá se nasadit autosedačka. Doufám, že s ním budeme spokojeni.
Jané pro nás byl taky dost drahý a hlavně nám do terénu tu trojkoulku nedoporučili.

rozak
14. kvě 2007

Anatko to je celkem moc požadavků naráz - bohužel, ale z něčeho musíš slevit. Pokud chceš střední cenu, tak bych asi šla do Inglesiny. Z českých by to splnil Patron, dražší je to Jané - velmi lehké, ale nehoupe a pak teď nejsou špatné kočárky od Peg Perega. Taky je docela zajímavý ten Baby smile. Ale asi je nejlepší koupit nějakej levnej s autosedačkou na první rok - houpací a pak to prohodit za mobilní dobrej golfáček a stejně tak minimálně od roku potřebuješ jinou sedačku. Kdyby jsi chtěla o kočárkách pokecat, ráda si napíšu s tebou i přes IP.

kacerka
14. kvě 2007

Ahojky, váhám mezi Jané Slalom Pro 07 nebo Casualplay S4, jsem spíš pro Jané. Jaké máte zkušenosti s těmito kočárky? Délku korby už neřeším, obě jsou dostatečně prostorné do šířky, a kdybych chtěla delší, tak si musím koupit nějakou tu neforemnou "hrůzu", na které nejde vozit sedačka.

katarina82
14. kvě 2007

kacerka, tady http://www.miminko.estranky.cz/clanky/Kocarky/J... pod tím článkem je diskuze, o různých značkách, tak si to přečti 😉 Ja jsem potkala paní s S4 a byla nadšená. Já už jsem pro něj rozhodnutá 🙂

kacerka
14. kvě 2007

katarina, už jsem ty stránky pročetla 😉 Mám tam taky dotazy ohledně těchto dvou kočárů, aby napsaly maminky nové zkušenosti. Ale děkuji. Já asi spíš půjdu do toho Jané . . . .

katarina82
14. kvě 2007

Já se nemohla rozhodnout, ony jsou oba fajn, ale u S4 se mi víc líbí vzhled, tak půjdem do něj.

kacerka
14. kvě 2007

Mě u něj trochu odrazuje to zdvojené přední kolečko a velikost sporťáku, právě na těch zmiňovaných stránkách psala maminka, že velikost sporťáku na ležení je 86 cm a to se mi nezdá dost. Jané mi příjde v tomto ohledu větší a určitě tam budu vozit ještě dvouleté dítě.

tyna
14. kvě 2007

Ahoj holky..já mam Jane Nomad a jsem s nim naprosto spokojená akorát jak píše rozak nejde houpat za to je lehoučkej a dát ho do auta neni žádnej problém ani pro mě. Akorát kdybych ho měla mít pro mimi na zimu tak ho asi nezvolim neni moc hlubokej už teď když byla zima dala jsem tam malou v zavinovačce a ještě deku a měla jsem co dělat to zapnout 😅 a taky tam neni žádná zábrana proti větru aby tam nefoukala, ale zase to se možná dá dokoupit i s fusakem.

kacerka
14. kvě 2007

tyno, děkuji za názor, jenže já jsem zjistila, že kdybych se měla řídit tím, zda je dostatečně hluboký a chráněný proti větru, tak z těch moderních asi nevyberu žádný a budu si muset koupit kočár ala tank 😠 😠 Já jsem ho včera viděla a zdál se dostatečně krytý např. narozdíl od Quinny. A kdyby nebyl, tak ho budu krýt pláštěnkou 😀 😀 😀

tyna
14. kvě 2007

Nemáš zač od toho jsme tady 😉 A na Quinny mam svuj názor...nechci nikoho urazit, ale víc nepraktickej kočár v kombinaci jem neviděla..tam se platí asi jenom za tu značku.

kacerka
14. kvě 2007

Já jsem už pár diskuzí pročetla a v jedné psala maminka, že v Jané v pohodě odvozila přes zimu říjnové mimi, takže si říkám, že to snad taky zvládnem a když ne, tak holt nastoupí náhradní řešení a koupíme nějaký ojetý kočár v bazáči 😀 😀 😀 Jen prostě nechápu, proč by se potom takové kočáry vyráběly, když se tam prý děti nevejdou 😕 😕 😕

rozak
14. kvě 2007

Kačerko ono fakt rozhoduje velikost miminka - Filípek byl začátkem března, ale už ve 3 měsících měl 7420 g a zabral většinu korbičky dlouhé 85 cm. Letošní zima byla jiná - vlastně to ani nebyla zima, ale vem si, že kromě dítěte tam dáváš fusak, pokud mrzne ještě kolem deku, dítě má oblečení a někdy kombinézu, takže fakt záleží na tom, kdy se má narodit.

klararas
17. kvě 2007

Tak už mám holky kočárek i s autosedačkou, je to Deltim Skippy a jsem nadšená

kamus77
17. kvě 2007

Ahojda holky, ráda bych se k vám přidala. Nečetla jsem vaše povídání úplně od začátku (to by bylo na dlouho 😉), tak mě omluvte, pokud bych se opakovala v dotazech. Sháním taky kočárek a nemůžu se rozhodnout. Byla bych vám vděčná za jakoukoliv radu. Mám podobný vkus jako kacerka: rozhoduju se mezi Jané Slalom Pro 07 , Casualplay S4 nebo ještě Chicco - Sada Trio S3 TOP. Malej se má narodit konce srpna a proto mám z Jané dost strach - ta korbička je na zimu vážně malá (úzká a nízká). Korba od CHICCO je o 9cm širší a 44cm vyšší a to se mi zdá dost... Jaké máte zkušenosti vy? Díky moc za info...

drapink
18. kvě 2007

kamus77: já jsem se rozhodovala mezi Slalom Pro 07 a S3 taky. Můžu Ti říct, že je možné, že udávají u chicca větší rozměr korbičky, ale ve skutečnosti jsem z ní byla v šoku - je to jako na panenku, to Jané mi připadala prostornější. navíc v nějaké diskuzi, kde se ptaly maminy prodejce kočárků, jsem četla, že prodejce nedoporučoval kupovat chicco. že je poruchový. Nevím, co je na tom pravdy, ale já kvůli tomu a kvůli korbičce od něj ustoupila. Z Jané jsem byla nadšená a chtěla jsem do něj investovat, ale rozmyslela jsem si to a nakonec koupíme buď Herqules Raptor 3 spin nebo Peg Perégo GT3. Tak ať něco vybereš. Bohužel s Casualplay Ti neporadím, o ten jsem se nezajímala.

rozak
18. kvě 2007

Já jen poznámku k tomu Herqulesovi - je docela těžký a pozor, má dost kolečka od sebe - problém při přepravě autem a při najíždění do klasickýho panelákovýho výtahu. Na tom obrázku vypadá jako elegantní sportovní kočárek, byla jsem se na něj podívat a připomínal spíš tank. Ale ovladatelný je dobře, kamarádka ho koupila.

prada
18. kvě 2007

Na kočárky CHicco jsem taky slyšela stížnosti, prý jsou poruchové.

kacerka
18. kvě 2007

kamus, já jsem se nakonec pevně rozhodla pro Jané, byli jsme ho včera omrknout s manželem a on je taky pro. Paní prodavačka mi řekla, že říjnové děti by neměly být problém. Samozřejmě nemluvila jen v superlativech, řekla nám nejčastější poruchy, jak řešit případný servis atd. Zkrátka shrnula tak vše, co jsem se o něm dočetla. Jinak mi psala Aniani z dubnovek, že ho má její kamarádka, které se miminko narodilo v listopadu a vozí ho v korbičce dodnes a to to mimčo mělo po narození 4 kilča. Takže do toho jdeme. Srpnové mimi bude asi trochu risk, ale jak mi ukazovala prodavačka, sporťák se dá pro případ, že by mimi ještě nesedělo, vyložit dekou a můžu ležet v něm.

simus
18. kvě 2007

já si pořídila Jane slalom pro 2006 , švagrová má 2003 a to byla korbička menší a v pohodě tam víc jak půl roku vozila mimouše v korbe.
Casualpay má kornu jen 70cm a chicco co jsem viděla snad ještě menší. Jané má 38x80 jak jsem to měřila, takže takový průměr

katarina82
19. kvě 2007

Já korbičku Casual měřila osobně přímo v obchodě a měla 78cm 🙂

dali
19. kvě 2007

Ahoj já jsem si koupila Trax Jaguar, má ve předu pohyblivá kolečka je super ovladatelný, mohu jen doporučit,dá se koupit i tříkolka,ale ty jsou méně stabilní. 🙂 Kočárek je velice prostorný.

brendi
19. kvě 2007

Ahoj, já mám x-lander XT, který jsme kupovali asi před 2 měsíci, zatím jen sporták, a můžu říct že jsem nad míru spokojená, je to sice tříkolka ale s aretací a tu si nemůžu vynachválit. Když by bylo druhé mimo tak jen přikoupíme korbičku. Je prostorný, lehký a dobře ovladatelný.......a ještě se pohybuje v dobré cenové relaci.......my ho koupili přes internet za daleko lepší cenu než je v obchodech

kacerka
19. kvě 2007

Simus a já zase měřila Jané a má 73 na délku 😉 a Casualplay je rozhodně delší, ale nevím přesně tolik, přikláněla bych se ke katarine 😉

simus
19. kvě 2007

baby, jane přeměřím a pak napíšu, mám ho u babičky🙂