Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

kacka.va
30. čer 2008

no 19 kg bez dítěte mi teda přijde hodně ☹

berunka
30. čer 2008

kaci to s tebou souhlasim. ten muj mo mam vybrany vazi 10,5kg kdyz beru tedy ten podvozek. a korbicka je myslim neco kolem 4kg

ilci
12. črc 2008

co se týká trojkolek, prodavačky mi většinou říkali, že jsou nestabilní, ale prý jak které

já zas řeším problém - jsme s manžou oba vyšší a ty sportovní kombinace mají korbičku u hlubokého níž, než třeba ty klasické modely (např.Roan Marita), takže bych se k mimču musela víc sklánět
ale ty sportovnější se mi víc líbí 😀 hlavně co se týká sporťáku
tak už fakt nevím, co vybrat 😠

anaconda
12. črc 2008

Ahojky.
Tak jsem se včera také podívala na nabídku kočárů u nás v pidi městě a je to síla. Barevné kombinace jsou jak na maškarádu, hodně křiklavé, jiné zas ponuré a všechny mimo mé potřeby. Upřednostňuji ty klasické, s hlubokou korbou s rovným ležením dítěte, nafukovacími koly a obyčejným košíkem pod kočárkem, což jsem u nás nenašla.
Máte některá typ pro mé požadavky? Děkuji.

oskarka
12. črc 2008

Krásné ráno, holky.
Také jsme s manželem bojovali s nabídkou kočárků, ne a ne najít ten správný. Oba jsme vysocí (já 179, manžel 197), a tak jsme se poohlíželi po takovém, který bude prostorný, vyšší, normálně barevný, normálně vypadající, s klasickým houpacím podvozkem a košíkem, jak hluboké lůžko tak sportovní sedačka v jednom, rychle skládací, odnosnou korbu nebo vložnou tašku, atd...
(Když někdy vidím v čem miminka jezdí, lituji je, vždyť se do těch mrňousů kočárků za chvíli nevejdou.)

No, a světe div se, narazili jsme minulý týden na Inglesinu Magnum, a ta splňuje naše požadavky. V neděli jsme si ho objednali a už na nás čeká v prodejně, tak si ho půjdeme vyzvednout a zkusíme si ho "zajet" po cestě k našim, kde ho necháme.

anaconda
12. črc 2008

Oskarko, můžeš sem dát odkaz na ten Váš kočárek, podívala bych se. My jsme sice obá pár čísel menší 😀 , ale požadavky máme stejné. Také se divím některým maminám, v čem ty své prcky vozí. Dky těm otočným kolečkům v tom dítě musí být na autodromu, na běžné silnici s kamínky, nebo zámkové dlažbě.

oskarka
12. črc 2008
berunka
12. črc 2008

anaconda: nebo se mrkni na http://www.silvercross.cz/?show=produkt_detail&...
za cenu Inglesiny Magnum mas tady trojkombinaci a je moc hezky,videla jsem h v realu na veletrhu a my do nej urcite jdeme.je prostorny,ma klasicky podvozek a da se z nej udelat sportacek 😉

anaconda
12. črc 2008

Ahoj Berunko.
Ten je úplně nádherný!!!! Tuhle barvu přímo zbožňuju.... 😉

berunka
12. črc 2008

a je fakt za docela dobrou cenu,v Mlade Boleslavi ho maji i v kamennem obchode za 14.500,-. Pujdu se tam na nej mrknout a zeptat jak dopredu se musi rezervovat.mam v Boleslavi totiz babicku 😉

ilci
12. črc 2008

tak ten silver vypadá dobře, v reálu jsem ho u nás neviděla
jinak rozměry korbičky jsou tak standard, ale váha podvozku 10.8kg + váha kočárku 7kg už mi přijde mírně vyšší

mezi ty vyšší kočáry s klasickou korbičkou patří třeba ten roan, aspoň co jsem tak koukala po obchodech a potvrdily mi to i prodavačky
http://www.roanshop.cz/index.php?dzial=produkt&...

berunka
12. črc 2008

tak ten muj vybrany kocik je o necele 2kg tezsi nez ten co mas vybrany.navic ja ho nikam nosit nebudu,na to bude manza 😀 a tomu to nevadi. a vyssi kocarek nepotrebujeme,ja nejsem moc vysoka a i manzel se u toho naseho vybraneho nemusi shybat 😉

ilci
12. črc 2008

když to budu vláčet terénem, do kopce 😉
právě furt váhám, jestli se na to vykašlat a radši to koupit podle sporťáku....
třeba bude tuhá zima a moc hlubokou variantu neužijem 😉
a další zimu se nám tam prcek stejně nevejde, půjde do sporťáku, kor když nám vychází, že bude delší po nás 😀

anaconda
12. črc 2008

Ilči, tak ty Roany jsou taky super! Mají fakt velký výběr barevných kombinací, které se k sobě pěkně hodí. Menší váha je taky výhodou a cena taky slušná. 🙂
Ovšem do porodu daleko a pokud sem ještě někdo neco podobného přihodí, nevyberu si stejně.... 😅

ilci
12. črc 2008

já už chci mít výběr kočárku za sebou 😉
vím zhruba co chci, ale nemůžu se rozhodnout

berunka
12. črc 2008

ja jsem moc rada,ze uz mame vybrano a zadne jine se mi tolik nelibi.protoze v tom dnesnim mnozstvi bych se asi zblaznila🙂

zuzik_p
14. črc 2008

Ja jsem take v procesu vybirani kocarku, zatim se mi moc libil na obrazku cortina x3, ale ve skutecnosti uz pak moc ne. Nevim, jestli si nekdo pamatujete na test kocarku v mlada fronta dnes - mezi kocarky ruznych cenovych kategorii byl vyherce kocarek firkon z polske trznice za 4.5 tis.

anaconda
14. črc 2008

zuziku, to si snad děláš srandu s tím výjercem 😕 Fakt Polský kočár? To bych nečekala!

ilci
14. črc 2008

vím, že firkon vyhrál nějaký test
ale polských kočárů je dneska na trhu hodně, většina věcí je vyrobena v Polsku nebo Číně 😉

smardik
14. črc 2008

anaconda byla jsem v pátek kuknout v sambaby-velkoobchod a prodavačka říkala že většina kočárků se dělá v Polsku ale že je tam v obchodě nikde nekoupíš, dělají se jen na vývoz. totéž postýlky,koše atd.

anaconda
14. črc 2008

to je fakt, že většina zboží u nás pochází buď z Polska nebo z Číny.... 😉 Pak si vyber!

campi
14. črc 2008

http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?r=test&c=200...
Ale pozor, ten test se týkal kočárků do 9 tisíc...

anaconda
14. črc 2008

díky Campi 😉

campi
14. črc 2008

S tema vecma z Ciny apod. je to straslivy. Vubec nevim, co vlastně kupovat a kde. Našla jsem, že nevyhověla i jedna židlička od Fisher Price - to bych řekla, že by měla být ok (vyrobena taky v Číně).

anaconda
14. črc 2008
berunka
14. črc 2008

anaconda: ten vypada hezky,chces zvlast hluboky a pak sportak?

tumkal
14. črc 2008

ahoj tak já mám už druhý jané slalom a jsem s ním moooc spokojená.
Ilci ..... oba dva jsme vysocí přes 1,80 m, taky jsem se toho bála, ale zase tak strašné to nebylo. Malá je v květnu a hlubokou korbu Jané jsme vozili do ledna, pak nastoupil sporťák, který se dá dát do lehu.
lili03 ..... nikdy se mi nestalo, že by se kočár převrhl, je naprosto stabilní, ani si neumí představit jak by se to mohlo stát, jedině snad že bych ho pustila z kopce 😀
koupili jsme trojkombinaci už použitou, jen jsem dokoupila nánožník, před koncem záruky jsme ho dali do servisu seřídit a prodali a já pořád přemýšlela jaký golfáč apod. a nakonec jsem šla znovu do Jané slalom, tentokrát jenom do sporťáku, jen jinou barvičku a opět si ho nemůžu vynachválit. Koupili jsme mezi tím ještě Britax verve - golfáč, ale ten nejde polohovat a je fakt jenom na občasné popojíždění, nebo no obchodních center a jelikož malá mi v kočáru ještě zaspí tak stejně vozím Jané slalom, který je super skladný a vleze se nám i do našeho menšího autíčka.
Jestli budu mít někdy další dítko tak bych šla asi znovu do Jané je to kvalitní značka s dobrým servisem. 😉

tumkal
14. črc 2008

jo a oficiální stránky jané jsou
http://www.jane.es/

anaconda
14. črc 2008

Berunko, to asi ne, chtěla bych kombinaci a to asi ten, co je na odkazu, není.... 😢

berunka
14. črc 2008

podle toho co jsem tam cetla tak neni.je v kategorii hluboke,ne kombinovane a niikde se tam o predelani na sportak nepise ☹