Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

sisa32
14. črc 2008

Tumkal ahoj, taky uvažuju o Jané slalom pro, jen by mě zajímalo, jak je to s odpružením, protože budu jezdit i v mírném terénu. Díky za odpověď.

petv
15. črc 2008

Ahoj, jmenuju se Petra (28) a dnes jsem se poprvé přihlásila. Jsem těhotná teprve 4týdny, ale je to mé první těhotenství, tak mě to dost bere. Už teď vybírám kočárek a nemůžu se rozhodnout jestli je lepší klasika čtyřkolák nebo trojkolka. Líbí se mi trojkolka V-cross nebo čtyřkolka od Free Line Baratanina. Nemáte s těmito kočrky někdo osobní zkušenost???? Mockrát děkuji za radu. Ahoj

ilci
15. črc 2008

anaconda, Patron Apollon Alux je můj favorit v těch sportovních kombinacích, je to systém 3v1 a má velkou korbičku

lili03
15. črc 2008

Ahoj Petv, gratuluji k těhu! 🙂 To záleží, jaký kritéria budeš u kočárku požadovat, protože jak jsem sama zjistila, neexistuje ideální kočárek. V první řadě jsem se přesvědčila, že nejlepší je si nejdřív kočárky v obchodě osahat, zajezdit si s nima, zkusit si zatáčet, zkusit si ho složit a tak. Pak třebas hledat na internetu nějaké podrobnosti a srovnání.
Třeba ty ten hluboký klidně využiješ i rok, když se mimi narodí v březnu. Takže pokud budeš chtít trojkombinaci, tak hlavně velkou kobričku - některé kočárky mají fakt malou. Ale třeba x-lander XA má vnitřní délku 85, což patří mezi větší. Přední kolečka jsou otočná, ale jdou i zaaretovat. S otočnými se pohodlně zatáčí jednou rukou. S trojkolkou taky, ale mně osobně přišla docela nestabilní. Nevýhoda u těchto kočárků s otočnými předními koly je ale třeba to, že nelze přehodit rukojeť, abys mohla kočárek otočit k sobě, když třeba praží sluníčko.
U některých kočárků se vymění celá hluboká korba za sporťák, u některých se nevyndavá, jen se prostě z hluboké udělá sporťák tím, že vyndáš vnitřní tašku (to je dobré třeba, když jdeš k doktorovi, tak vyndáš mimi i s taškou a nebudíš ho). Ale vložné tašky prodávají i zvlášť, pak fungují třeba v zimě i místo fusaku. Jo a polohování i v hluboké korbě, aby mimi mohlo sedět a vidět ven - jestli už na podzim tedy nevytáhneš sporťák.
Třeba já budu mít mimi v říjnu a rozhodla jsem se, že si přes zimu koupím klasický hluboký kočár. Má velkou korbu, je bytelný a hlavně houpe 🙂 Také je vyšší, dole má velký a pevný nákupní koš. Tak já si ho koupím v bazaru (dá se sehnat kolem 2 tisíc) a na jaře si pak koupím zvlášť sporťák.
Třeba já bych chtěla s kočárkem na in-liny, tak mám omezený výběr sporťáku na ty, které mají ruční brzdu. Jsou to jen trojkolky, takže se právě bojím stability, ale prý je to ok - u těch dražších.
Myslím, že dobrý kočárek je trojkombinace Casualplay, ale je hodně drahý (nový asi 28). Hodně maminek si chváli Jané slalom Pro, ten má i tu brzdu, korbička taky není prťavá a stojí nový asi 22 se vším všudy. Já jsem sehnala v bazaru náhodou celou kombinaci za 10, ale když jsem s ním zkoušela jet se zaaretovaným předním kolem, tak mělo vůli. Takže se mi pořád stáčel k jedné straně. Holt si to člověk musí opravdu zkusit.
Máš ještě hrozně času, tak nespěchej a pečlivě vybírej 😉
Jinak mně první měsíce bylo hrozně zle a vůbec jsem neměla na shánění výbavičky pomyšlení, takže si to vychutnávám až teď 🙂

lestep
15. črc 2008

ahojky. zdravím vás všechny. Pořád koukám na netu po různých kočárkách a typech,ale zatím se v tom moc nevyznám. Manžel ten je takovej technickej typ, tak doufám, že on si bude vědět rady a že něco vybereme. Máte nějaký typ na dobrý kočárek? Líbí se nám ta trojkombinace hlubokého, golfáče a nosičky.Poradíte někdo?

lili 03- to máš pravdu, že si to člověk musí pořádně osahat a ozkoušet.Musíme s manželem vyrazit někdy na podzim,.. Zatím je ještě čas.. 🙂

petv
16. črc 2008

Ahoj, Lilli děkuju za gratulaci i za vyčerpávající odpověď 🙂 Přemýšlet o stabilitě u trojkolek mě vůbec nenapadlo, dám si na to pozor. Je vidět, že jsem opravdu začátečnice 🙂 O trojkolkách jsem jen od známých slyšela, že se s nimi jezdí špatně v zimě, když je na chodnících sníh. Taky jsem si říkala, že bych si neobjednala kočárek,který bych neviděla... to bych si opravdu neriskla. Mám na to ale dost a dost času, tak můžu vybírat a srovnávat 😉 . Jinak mě špatně není vůbec cítím se výborně.... možná proto už jsem včera prolézala obchůdky s miminkovským 🙂

lili03
17. črc 2008

Ono to asi s tou stabilitou nebude tak hrozné, třeba jak píše Tumkal - mluví z vlastní zkušenosti. Ale já bydlím v Praze a často jezdím metrem, eskalátory nahoru dolu, samé obrubníky...Ještě si dám trochu času do jara a zatím si koupím tu hlubokou čtyřkolku.
Jinak s tím manželem, přítel je taky technický typ a je pravda, že já jsem se u prvního kočárku řídila podle toho, jak se mi líbil, on se nejdřív podíval na brzdy a zkusil si ho složit, jak se vejde do auta 🙂

anicka7
30. črc 2008

Ahoj holky poraďte,nevím jaký kočárek vybrat...
Určitě by to měla být klasická 4 kolka a kombinovaný,zatím vedou značky ABC design, Hartans RS a Cortina(ale ta je asi jen 3 kolka ☹ ) Nevím jak jsou tyto značky kvalitní a jeké s nimi máte zkušenosti???

anicka7
30. črc 2008

Ještě se mi líbí Implast Bolder??? Holky poraďte 😅

beruska2x
30. črc 2008

Implast bolder mam doma z Kocarkova.. stal 11990,- zvlast se dokupuje jen autosedacka 3500,- a slunecník 450,- je krasny, veliky, stabilni, ma pevnou konstrukci a po byte se s nim jezdi super 😉
fakt jsem z neho nadsena a nam ho na doporuceni znamych co s nim jezdi asi 3/4 roku a nemaji zatim jedinou vyhradu...

vendulka
30. črc 2008

beruska2x: takže ta cena je za korbu+sporťák, jestli tomu dobře rozumím??

beruska2x
30. črc 2008

jojo, hluboka korbicka, sportak, plastenka, sitka a taska 😉

beruska2x
30. črc 2008

a ma kovovou tu zabrdovaci cast - coz je taky dulezity, spousta kocarku to ma plastovy a praska to - znama to reklamovala asi 3x...

anicka7
31. črc 2008

holky a vnitřní prostor kočárku je dost velký???

smardik
31. črc 2008

anicka já objednala Hartan 🙂, slyšela jsem na něj samou chválu tak ho. Kdy mimi čekáš? ted jsou celkem dlouhé dodací lhůty ☹

lili03
31. črc 2008

anicka7 - myslím, že ten Implast má vnitřní délku 75. To není úplně nejmíň, ale přpadá mi, že mně by stejně přes celou zimu nevydržel. Kdyby ale měl ruční brzdu, pak už bych se ale asi dlouho přesvědčovat stejně nenechala🙂 Vypadá opravdu moc dobře.

l78
31. črc 2008

a co značka bébé confort, holky, máte s ní nějaká zkušenost?

lenka1302
6. srp 2008

ahoj,jaké máte zkušenosti dorjan cross?

anaconda
6. srp 2008

ahoj Lenko,
také u kočáru dorjan cross uvažuju. Vypadají pěkně, jsou do terénu, ale údajně jsou moc těžké. Tak fakt nevím.

sisstin
6. srp 2008

holky...DorJan, já ho silně nedoporučuju..ale jsou i holky, co jsou spokojené 😉 záleží, co očekáváte 😉

bebe confort doporučuji všemi deset 😵 😵 😵

anaconda
6. srp 2008

sisstin,
chci přehazovací rukojeť, tak co bys mi poradila??

sisstin
6. srp 2008

anaconda: přehazovací rukojet vůbec 😉 je to na dvě věci..mnohem lepší je, když máš adaptery a můžeš si přehazovat sedačku.. 😉 respektive zrovna u Dorjanu, pokud si přehodíš rukojet..tak na tu druhou stranu to nejde úplně..a je to šílená páka, já s tim vůbec neuměla jezdit 😉 používala jsem ho 4m a letěl do odpadků 😉

anaconda
6. srp 2008

No dobře, ale pokud máš to dítě v kočáře (třeba usíná), tak ho jen tak vezmeš i s korbou a přecvakeš na druhou stranu, když třeba do kočáru svítí sluníčko? Nebo jak?? 😕

sisstin
6. srp 2008

anaconda: no to je blbý na tom, že si to musíš dát před cestou..pak to měnit nejde..takže clonu nebo slunečník 😉

sisstin
6. srp 2008

anaconda: záleží, co požaduješ..jestli ti nevadí, že ten Dorjan je těžkej jak prase, strašně velkej, špatně se s nim zatáčí a je docela nemoderní 😉 tak zas tak špatnej není, je prostornej a do terénu..jestli třeba bydlíš na vesnici..tak by mohl být fajn..ale do města je šílenej 😉

sisstin
6. srp 2008

anaconda: mně prostě vadilo, že na druhou stranu..tudíž jakoby od tebe ta rukojet nejde přehodit úplně..ruce jsem měla málem v úrovni hlavy-jsem teda malá- a vůbec jsem neměla sílu s tím zatáčet, protože u čtyřkolových s neotočnými koly musíš zatáčet s celým kočárem..ted mám sporták...tříkolku od Quinny a jsem mega spokojená 🙂

anaconda
6. srp 2008

To se divím, že ta rukojeť nejde přehazovat do stejné úrovně, jako z výchozí polohy. A to jen u DorJanu nebo i u jiných s přehazovacími rukojetmi?

sisstin
6. srp 2008

anaconda: jo, tak to nevím..ale u všech to asi nebude...já mám zkušenost jenom s tím Dorjanem 😉 tu přehazovací rukojet maj většinou ty kombinace, do kterých já bych už nešla 😒 ..ty budeš mít zimní mimčo..u těch tříkolek a obecně moderních kočárků je blbý, že tu korbičku maj menší, než je u těch kombinací...já mám třeba drobínka, takže mně by tohle nevadilo..ale těžko budeš vědět dopředu, jaký budeš mít mimo co 😅

já v těhu šíleně ty trojkolky odsuzovala..a obecně dražší kočáry nad deset tisíc, že je to stejně fuk a zbytečný vyhazování peněz..ale pak jsem zjistila, že to fakt fuk neni 😉 ty trojkolky jsou super do města..jedeš jedním prstem..a druhou rukou můžeš třeba pít kafe nebo telefonovat..ale zas i na druhou stranu, my máme velký nafukovací kola..takže zvládne i menší terén, ale jako na nějaký kořeny od stromů to neni, pže by nebyla moc stabilita

nejlepší jsou nafukovací kola..sice je můžeš píchnout..ale to riziko není tak velký..plastovky jsou šílený, cejtěj každej povrch..měla jsem tu čest se například projet s tady hodně oblíbenou cortinou 3xevolution a přišla mí šíleně těžká a ty plastovky..fuj fuj 🤐

fakt záleží, kde bydlíš a kam s ním budeš jezdit 😉

sisstin
6. srp 2008

jinak zas ten můj Quinny nejde dát úplně do sedu, což mi neva...malej se chytí madla a sedí bez odpory, nebo je v pololeže a nevadí mu to 😉 ale zas jak který dítě..

jak někdo psal, ideální kočárek neexistuje...ale kamarádka má bebeconfort High Track a na něm jsem nenašla jedinou mouchu 😉

anaconda
6. srp 2008

sisstin,
Ty mi teda dáváš! Za dobu svého krátkého těhotenství už jsem na kočár změnila názor snad 100x 😀 !

Bydlíme sice na vesnici, ale silnice už tu máme taky asfaltové a že bych s kočárem vyrazila do lesa na houby mezi kořeny stromů? Pochybuju. Trojkolky se mi ale zatím moc nelíbí. Píšu zatím, protože......do porodu daleko a těch názorů budou ještě jistě další stovky 😉

Se z toho asi picnu! 😅