• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak postupovat při výběru kočárku?

24. ledna 2013 
Siss-mě se jich líbí... :grinning: a nakonec vždycky skončím zpátky u Deltimu :grinning: Pro mě je to zatí pořád ten nej...jen jednu věc bych na něm vylepšila a je to drobnost-udělala bych mu rozepínací nánožník,je totiž přichycený tak,že musím zvednout rukojeť aby šel sundat...tak ho od podzimu do jara ani moc nesunávám :slight_smile:
8. črc 2009 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
astrane: tý jo, tak Deltim teda není vůbec můj šálek kávy :stuck_out_tongue_closed_eyes: mě v těhu kočáry vůbec nezajímaly..za to ted po nich furt čučim, i když nemám důvod :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. črc 2009 ve 13:04  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
já ale původně fakt myslela, že stokke je nějaký obchoďákový vozítko. Byl v tom baby parku tak nějak mimo ostatní kočáry.. Až jednoho dne jsem viděla to reklamní video puštěný hned nad ním, kde s ním chodí venku... :sweat_smile: Tak jsem si odšlápla z vedení :grinning:

Co.. po schodech.. ? He.. ? Já s Inglesinou taky seskákala 81 schodů.. Ale je to záhul na podvozek, samo s golfkami seskáču líp, páč jsou lehčí a jako ty schody objedu těmi zadními koly :wink: Já taky nikdy nepochopila, proč lidi s trojkolkou tvrdí, že v terénu tak skvěle projedou, protože kočár naklopí na zadní kola. To přeci můžu naklopit i 4kolku přeci.. :confused: :grinning: Já teda nic nenaklápím, já to prostě narvu všude a přes všechno :grinning:

astrane, tak to máš ještě dobrý, takovej luxus! :grinning: Já mám taky školku a samošku, jenže pod kopcem :rolling_eyes: :rolling_eyes: A co jako.. nakoupím pár věcí a zas šplhat do toho krpálu..? ani náhodou.. takže já všude jezdím autem a nakupovat jezdíme do větších krámů a velké nákupy, aby to dýl vydrželo. Jinak i na procházky jezdím pořád do jednoho a toho samého lesa, který je na protějším kopci. Okolo jinak je smradlavé město plné aut a kolon.. Takový blbý no.. ještě bych mohla jezdit do Prokopského údolí.. ale opět autem a přes pár semaforů.. a tam já byýt stejně nemůžu, protože malý byl od narození snadno vzbuditelné mimčo a tam podél chodníku jezdí vlak :angry: a navíc na tak rovné chodníky my nebyli zvyklí, aby mi vůbec usnul.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. črc 2009 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
yanna: tak to nevim, co ti myslí :confused: já miluju trojkolku proto, jak se s ní zatáčí a v mžiku otočí o 360stupnů :slight_smile: nic nemusím zvedat ani nahýbat atd, ale asi stačí mít o otočná přední..a je to to samé..ale trojkolky se mi líbí víc..a to jsem v těhu z nich zvracela :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. črc 2009 ve 13:06  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
nojo,není to zrovna designová záležitost :grinning: Ale funkčnost travelu je fakt na 1.

to polování v sedě bych taky nechtěla,dokonce bych nechtěla u sporťáku ani pololeh-malej se tam musí v pohodě natáhnout a mít možnost se otočit na bok nebo i na břicho a pohodlně se vyspat...kdyby ale spal jen doma v postýlce a v kočáru ne,nebo tak 3x do roka na nějakým výletě,asi by mi to tak nevadilo....
8. črc 2009 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak z BEBE COMFORTu mam podobny pocit jako Yanna, byl to můj favorit, ale nakonec jsme do něj nešli. Zkusili jsme do něj posadit neteř a ta z té sportovní sedačky málem vypadla, je to opravdu hodně plitké v sedu, nehledě na to, že ještě navíc úzké. Ta Loola měla sedátko vyřešené o hodně líp, ale přesně jak píše Yanna, mně se zdála těžká jako kráva na to, že jde v podstatě (podle koleček) o golfky.

My nakonec kupujeme BEBE CAR ICON AT/HBR (trojkolka s ruční brzdou). Na většinu podvozků tuším jde ta sportovní sedačka narazit po i proti směru jízdy. Je fakt, že mě hodně lidí v obchodech přesvědčovalo, že JEJICH dítě ani moc nestálo o to jet a vidět na mámu, ale jak jsem psala, s neteří máme přesně opačnou zkušenost a z jízdy kočárkem se stává horor, protože ta ječí a jediné řešení je ji nosit. Navíc i z důvodů, které popsala Yanna, se mi zdá ten systém praktický. Jestli se ale osvědčí námi vybraný kočárek je otázka do budoucna, docela mám strach, abychom ho za pár měsíců neprodávali :confounded:
8. črc 2009 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Na to otáčení je trojkolka fakt super...ale já mámstrach,že jí tady někde já nebo manžel-to spíš-urveme to přední kolo :grinning: Jako polních a lesních cest se nebojím...necest už jo
8. črc 2009 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
sturnus: máš nějakej link? :wink:
8. črc 2009 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
O Stokke nám říkala jedna paní, co si ho koupila, že má problém na podzim a v zimě, že se do toho předního kolečka chytá různý bordel (smetí, sníh, listí) a pak to nejede. Takže prý v terénu chodí s tyčkou a to kolečko proráží. Chjo, tohle absolvovat s kočárem na 28000 Kč, ne děkuji nechci. :grinning:
8. črc 2009 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
siss-ja taky furt čučim...strašně rychle se to mění...
8. črc 2009 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
astrane: no na necesty to asi moc není, přes různý výmoly to moc pohoda není :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale jinak do lesa a tak to jde, jen to nesmí bejt moc díratý :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: bože, já se teda vyjadřuju jak trotl :sweat_smile:

sturnus: jsem si to představila a musím se smát :sweat_smile:
8. črc 2009 ve 13:13  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
http://www.detskyraj.cz/zbozi/7038-bebecar-icon-at-hbr-2009-+-ovalna-korba-typu-g--k--s-+-sportovni-sedacka

Akorat my mame objednanou tu hranatou korbu typu E. Uprimne nejvetsi strach mam v tuto chvili z predniho kolecka u te trojkolky, je zdvojene, takze doufam, ze to nebude delat paseku. Byl to urcity ustupek, protoze idealni kocar fakt neexistuje. Mozna bych radeji koupila Teutonii Spirit GT3, kdyby nebyla dodaci doba 13 tydnu a vic (uz bychom nestihli a nenapadlo nas shanet kocar takhle brzo), protoze se jeji kolecka zdala lepsi.
8. črc 2009 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Tomu říkám komfort za 30tisíc :grinning: :grinning: Tím terénem myslela asi chodník někde v parku,ne? :wink:
8. črc 2009 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
sturnus: no já osobně bych do malého předního kola nešla :unamused: v zimě je to masakr, a taky nájezd z obrubníků dolů nif mof :confounded:
8. črc 2009 ve 13:15  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
siss, mně už trojkolky taky nevadí. S tím kolem to chápu, to je jasný. Zas na druhou stranu je fakt, že jsem se děsně bála, abych ten kočár bez otočných kol pak vůbec uřídila, protože jsem v diskuzích furt četla, že bez otočných kol ani ránu. Jenže jsem pak byla dost překvapená, když jsem uřídila jedním prstem a taky jsem v pohodě vytlačila do kopce. Prostě dobrá váha, dobrá páka :wink: No a když je takhle dobrá konstrukce a navíc to má otočný kola, tak pak je to o ničem, pohodička.. :wink:
sis, s tím přizvedávání to taky nechápu, to je pořád, že přizvednou na zadní nebo na to jedno přední a jedou.. já tohle nemusím řešit, protože se 4kolkou přejedu přes všechno a tam kde je to úzký, tak nemusím naklápět na jedno přední vratký (musí se to ¨v některých případech dost silou držet asi), ale naklopím na dvě levý nebo dvě pravý kola.
TA trojkolka je o zvyku, já teď jen parkovala 1 m Jané slalom a při přizvedávání se mi to naklánělo ke stranám. Prostě s trojkolkou hned neumím, ale zvykla bych si. Ve městě teda uričtě. Jen by mi někdy vadil široký rozchod kol, jsem zvyklá projet všemi dveřmi.
8. črc 2009 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
strunus-z mého pohledu-přední kolčko by mohlo být větší a váha kočárku menší :grinning: Ale snad bude dobrej...myslím,že tyhle kočárky celkem vydrží,ne?
8. črc 2009 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
yanna:no je to o zvyku, 3kolky se nezdvihají :wink: s těma musíš najíždět..což je občas problém v MHD..ale já jezdím málo...ale ten rozptyl je fakt šílenej, já se nevejdu do billy mezi pokladny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. črc 2009 ve 13:16  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
jo-není nad to projet v pohodě i 60cm dveře :grinning:
8. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
No, ona je nekde z vesnice a jezdi i do lesa... Myslim, ze ve meste to pry jeste bylo v pohode, ale nekde na polni cestu to fakt neni vubec stavene. Proto jsem se taky u dalsich kocarku divala na to, jak to ma vyresena kolecka, jestli hrozi, ze se bude mezi koleckem a "blatnickem" neco zachytavat.
Ten BEBE CAR nema to kolecko vepredu zase tak malinke, ale jak jsem psala, spis mi vadi, ze je zdvojene... S tema jednoduchyma, jaky ma treba Teutonia, Peg Perego nebo Quinny se mozna jezdi lip, i kdyz na prodejne to bylo nastejno. No uvidime...
8. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
astrane: jj, mozna kdyby bylo vetsi, nemela bych z toho takovy strach. Resp. u te verze HBR jsou ta zadni kola fakt velka, takze mozna i ten obrazek malinko zkresluje, kdyz si date jen ten podvozek ICON AT, tak ten rozdil neni tak markantni a tam ta velikost nebyla tak strasna...
Vaha je zase vyssi u toho s tou ruckou, asi to delaji prave ta bytelna kola. No proste nejlehci urcite neni, kdo chce opravdu lehky kocar, tak BGB je idealni.
8. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Stokke na vesnici a do lesa? :astonished: to teda čumim,to bych měla strach,že tam pojedu jednou a budu mít 30tisíc v pr....To pro to mimčo asi není moc pohodlná jízda...no ale když se jí to líbí....
8. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
sturnus: to zdvojené kolečky jakoy hrká do strany, nebo nevím, jak bych to popsala :confused:
8. črc 2009 ve 13:20  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
BGB je podle mě taky blbej,to si myslím,že ten tvůj je teda o moc lepší,BGB je lepší jen v té váze...ale zase s malým mimčem ti to nepřijde a sedačka už je lehčí,takže až to vyměníš,budeš zase na stejné váze jako na začátku :wink: mě se třeba celkem líbil i babyactive jet-má v předu 2 otočný kola a váží asi 12kg a sedačka jde oběma směry a do lehu a je velká....na normální ježdění a pro ty co jim nevadí,že skoro nehoupe....myslím že dobrý
8. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ta paní prodávala kočárky, takže pro ni to byla spíš něco jako "záležitost prestiže", chtěla mít něco extra. Manželovi se hodně líbí designově, já teda z něj tak vedle nejsem (přirovnání k barové stoličce sedí :slight_smile:), stejně jako se mi designově třeba nelíbí ani to BGB (vyšší člověk u něj vypadá směšně, jak u kočárku pro panenky), navíc ta malá přední kola ve mě evokují invalidní vozík, ale jinak musím uznat, že BGB vůbec není špatný kočár a má hodně výhod.
siss: Presne jak píses. Na prodejne jsme sice nic nepozorovali, rozdíl v tom opravdu nebyl, ale uvidíme, jak se osvědčí v terénu. Nezbývá než doufat, že to nebyla chyba.
8. črc 2009 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
BGB je na mou nížku :grinning:
8. črc 2009 ve 13:27  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak ten BabyActive ani neznám, škoda no, mohl to být další adept do soutěže...
8. črc 2009 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
no když já se naučila jezdit i s golfkama... :sweat_smile: :sunglasses: sice mi to trvalo měsíc, ale pak jsem posílila předloktí a už to uřídím, i když jsou to berany. Ale měsíc jsem prskala. Teď už jezdím jen s nima, i když zrovna dneska by se mi tu hodila inglesina, jelikož potřebuju s malým ven na vzduch, má kašel a nemám být jen v suchém bytě..
Jinak golfky supr, jsou to ty bytelné, vymakané, prošité a tak.. jenže nestojí 10 jak zippy (ty jsem nevzala, pže jsou úzký), ale kolem 4 tis. A vlastnosti i komfort jízdy je naprosto stejný, mám to prošlý, tak vim.. :sunglasses: :grinning:

se stokke do lesa jo? hm.. to asi bylo v reklamě, že je to do terénu, tak to zbaštili..
já jezdila po stavbě přes výmoly a tvrdý bahno ( i měkký někdy :confused: :rolling_eyes:). Mám totiž kolem domu 3 stavby. Jednu dokonce přímo za plotem.. No řekněte.. kdo z vás to má?? :sunglasses: :grinning: :grinning:
8. črc 2009 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
pro mě bylo mega zklamání Implast :wink: to diskuzi to radši nepíšu, nemaj to tam rádi :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
8. črc 2009 ve 13:30  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Implast bych po přečtení tamní diskuse nechtěla ani zadarmo-za ty prachy takovej blbej a nekvalitní kočár :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...a to teda nejse nijak náročná
8. črc 2009 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek