Kočár Firkon Verano nebo DorJan Danny Sport 3 line 2011?

ivanavorlickova
29. dub 2011

Ahoj 🙂

Rozhodujeme se mezi těmito dvěma kočárky, naživo jsem ještě neviděla ani jeden, jen na fotkách na netu, ale podle těch mi připadají prakticky totožné.

Ráda bych znala názory maminek, které máte jeden z těchto kočárků - plusy a mínusy, proč koupit jeden nebo druhý kočárek 🙂

Předem děkuju za všechny odpovědi a podněty 🙂

zuhur
29. dub 2011

Máme Dorjan Danny sport 3 2010 a maximální spokojenost. Korbička je dostatečně velká (syn je trošku větší takže se hodila), opěrka má tři polohy, ty jsme my nevyužili, protože ještě sám nesedí. Se sporťákem jsme spokojení také. Marně přemýšlím o nějakém mínusu, protože nám kočárek opravdu vyhovuje - možná se hůř dostává do košíku pod kočárkem, ale nemám možnost porovnat s jiným typem kočárku. U sporťáku jako plus vidím to, že je možné mít miminko jak čelem k sobě tak i po směru jízdy.

renat2
29. dub 2011

Verano - Velmi doporučuji - korbička a podvozek bezkonkurenční, nejsem asi tak náročná, vyhoval nám i sporťáček, na který je v možná poukazováno, že je malý apod. ale my jsme byli spokojení i s ním.

Výhody:

velká prostorná korbička (polohovací)
sporťák - polohování nožišček i zad až do lehu
snadná manipulace – nacvaknutí a vycvaknutí korby, sporťáku
moderní vzhled,
adaptér na autosedačku,
nastavitelná rukojeť,
super ovladatelnost – i jednou rukou,
snadné složení.
cenově dostupný,
výběr z mnoha barev

Nevýhody:

košík - není na velké nákupy apod. (je na patentky)

florule
29. dub 2011

Ahoj, my mame Verano a muzu taky doporucit. Souhlas s tim, co pise renat2, jeste bych dodala, ze sportak jde nacvaknout po i proti smeru jizdy a ja osobne jsem v kosiku navozila hooodne velkych nakupu 😉 Nejdriv jsem mela vybrany prave Dorjan Danny Sport, ale prodavacka nas odradila, ze je hodne tezky - z vlastni zkusenosti nevim, nezkousela jsem

eriska
29. dub 2011

Ahojky, tak my máme dorjan danny sport 2010, takže nevím, o kolik se liší oproti té tvé vybrané variantě, ale za nás nedoporučuju. na hlubokou korbu si nemůžu stěžovat, ta byla skvělá, prostorná (syn v ní byl ještě v 8. měsíci s fusakem), polohovatelná, což bylo u nás dost třeba, rád koukal ven, podvozek skvělý, dobře se s ním jezdí, ale sporťák, ten bych hodila oknem ven 😠 kšíry jsou krátké, takže je nemůžu mít jak kolem ramínek tak i kolem nožiček, madlo se dá lehce sundat, takže stačí, aby se syn lehce opřel a spadne..a je to takový velký monstrum, což mi vadí, ale syn v něm má dost místa,což je plus..jinak ti tu nebudu psát, že jde nasadit, po i proti směru, atd..to si přečteš všude u každého kočárku..co ještě můžu vytknout, hned se lehce píchne kolečko..jinak nám se do košíku leze dobře a dost toho uveze, až se někdy divím😀ale za to nemůže dorjan🙂 tak šťastnou ruku při výběru

milada2
24. čer 2011

Tak holky znovu prosím o zkušenosti... rozhoduji se mezi Firkon Verano Long a Dorjanem 3 Line a už mi z toho jde hlava kolem 🙂 Jde mi hlavně o to, aby byl kočárek prostorný a co nejsnadněji ovladatelný a nebyl pokud možno poruchový (myslím hodně často, je mi jasné, že u každé značky může být nějaký kus špatný, ale aby to nebylo časté 🙂 ). Poraďte, prosím

amadeuska
12. bře 2012

Ahoj přidávám se s prosbou o zkušenosti u nových modelů těchto kočárků- Firkon Verano Long vs. Danny Sport Prestige 2012 , moc díky za tipy a rady🙂

vacek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
djn
17. čer 2012

Taky jsou tyto dvě značky mými favority. Jedinou nespokojenost na Firkon, co jsem slyšela, že prý furt musí lepit guny. Prý se nepíchají o kameny v terénu, ale je to konstrukcí koleček Ale taky jsem slyšela, že je to problém všech nafukujících gum, kamoška měla předtím kočár pro dvojčata jiné značky a měla stejný problém. Osobní zkušenost však nemám. Tak raďte a pište!

jenny.kay
17. čer 2012

Taky jsem rozhodovala mezi těmi to dvěma a nakonec vyhrál DorJan (prestige 2011) - měla jsem oba kočárky vedle sebe a zkoušela je zároveň. U Firkonu mi vadil ten malý nákupní košík a hůř se mi skládal. Vzhledem k tomu, že pod kočárem potřebuju tahat služební notebook, termotašku s jídlem pro dítě a občas i deku a další drobnosti a často ho skládám do auta, tak proto vítěz DorJan. Jinak z hluboké korby jsem nadšená, jezdí se s ní úžasně. Dnes jsme cvičně vyzkoušeli i sporťák jak po tak proti směru jízdy. Jako dobrý, ale je to fakt dost monstrum. No, ale zase mám jistotu, že se tam prtě změstí hodně dlouho a bude mít fakt pohodlíčko. Já myslím, že chybu člověk neudělá výběrem ani jednoho z nich.

camelinka
17. čer 2012

my mame prestige a zrovna ho prodavam protoze uz mala nechce jezdit, jinak zvladl vse co sme potrebovali 😉

tajemna30
17. čer 2012

Těch diskusí na dorjan je tu více ... tak se podívejte 😉 Můj názor na Dorjan - za mě maximální spokojenost. V korbičce jsme vydrželi dlouho cca myslím 9 měsíců, u hlubého kočárku nemám co vytknout. Sporták je hodně robustný, ale na ježdění po vesnických polnačkách a nerovných terénech ideální. Bydlet v městě volím jiný kočárek, ale takto spokojenost. Ale určitě to chce potom pořídit golfky - na cestování a jakékoliv přemístování jinde než u nás je Dorjan - sporták nevhodný. My pořídili Nunu - takže na cestování, po pevných cestách, obchodácích atd. máme Nunu, do terénu dojran sporták. Záleží co od kočárku očekáváš. Já velmi ocenila že malá (je v červnu) my celou zimu vydržela krásně kryta v hlubokém kočárku až do jara, a krásně se jí tam při procházkách spinkalo.