Kočárek Espiro Next Manhattan 205 2017, máte zkušenost?

elisabethturnerova
26. bře 2017

Ahojte, máte někdo zkušenost s kočárkem Espiro NEXT MANHATTAN 205 2017? V prodejně nevypadal špatně, ale zajímá mě zda už s ním má někdo zkušenost. Jak se s ním jezdí, zda má nějaké slabiny atd. Děkuji Hanka

tatinek2018
16. pro 2017

Naninka23
Ahoj, máš to bohužel špatně složené, ta vzpěry by měla být zadruhé strany a hlavně zespodu polohovací plochy zad. Taky jsem si všiml, že ti chybí pěnové polstrování na vzperach. Podívej se na fotky jak to má být.

xcibetka
3. led 2018

@d_adunka Ahoj, mám dotaz ohledně korbičky... všimla jsem si, že kočárek užíváte od června, čekáme malé v květnu. Zajímalo by mě, zda se Ti malé v tomto období ještě vleze do korbičky s fusakem a nebo jste museli začít používat sporťák.

naninka23
3. led 2018

@xcibetka Túto vec by som nejak vobec neriešila. Všetky maminky riešia že či je vanička dosť velká. Akonáhle dieťa začína sedieť /to je cca 5-6 mesiac života/, už rodičia menia vaničku za športovú časť. Ja espiro doma mám .. termín mám 22.1. a predpokladám, že v 06,2018 už budeme v šporťáku. Dcérku som mala narodenú 17.11.2012 a v 04.2013 som už používala peg perego book športovú časť 🙂 Do športovej časti pohodlne fusak vmestíte a dieťaťku sa bude v športovej časti s čiastočne dvihnutým chrbátikom už viac páčiť 🙂))

barborakas
14. led 2018

Ahojte, pridám sa, lebo som sama minulý rok neúspešne hľadala info 🙂 my už espiro next avenue používame 6 mesiacov a za mňa to bol perfektný výber. Išli sme po iných kociaroch, ale v obchode sme sa po ohmatani asi 30 značiek rozhodli pre tento. Nadchol ma sivý, ale práve nebol nikde na sklade, tak sme vzali hnedý (sand beige) a neľutujem, je krásny. Malý (červencový) je stále v korbe a je ok aj s fusakom. Podľa mňa najväčšie plusy: veľká roztahovacia strecha a všeobecne skvelá ochrana pred slnkom/vetrom/dazdom, veľký kôš, skvelá konštrukcia a odpruzenie, plastenky a taška v cene. Mínusy: predné koliesko tiež trochu klepalo, ale neriešili sme to - buď to prešlo alebo som si zvykla. A to, čo už bolo spomenuté: nie úplne okruhla rukovat a zipsy. Inak obzerali sme v detskom raji a kupovali v detskom ruzku na radlickej, inde vtedy nebol.

miseel
15. led 2018

dobrý den,už téměř půl roku máme v užívání Espiro Next a teda nevím,nevím. Bydlíme na vesnici,takže cesty...znáte to. Za mě moc neobstál. Docela dost skáče a už máme rozhrkaná ta otočná kolečka. Nejraději bych reklamovala. Dále se mi stále nadzvihává slída když tam mám zimní fusak. U Nextu není zip,u Manhattan myslím ano.Začínají nám dost při houpání vrzat ty pružiny,kam se nejde pořádně dostat aby se to promazalo a dále tedy dost profukuje. Roztahovací střechu každý obdivuje jako dobrou vychytávku,ale nejde nijak zacvaknout takže se občas sama složí do původní polohy a košík je taky fajn. Přebalovací taška...no,občas malá. Jsem už trochu naštvaná. Chtela jsem nejdříve ten denimový vzor,ale v létě to asi nebude nic moc. Navíc u sporťáku Next to má odvětrávání. Podruhé už bych ho asi nekoupila. Uvidíme zda uznají reklamaci. Pláštěnka mi nějak nevadí. Já z něho byla taky nadšená dokud nebyl v zápřahu. Malému je teď 5 měsíců a v pohodě se ještě do hluboké ve fusaku vejde. Okolí se kočárek líbí,no,uvidíme jak bude praktický ještě sporťák. A aretace koleček taky není moc praktická,alespoň pro mě no a o zipech už tu řeč byla. Mě to neštve ani tak u košíku,jako u tašky.

naninka23
18. led 2018

Prosím vás potrebujem este vidiet ako dávate pláštenku originál ku kočíku na športovú časť a aj na vaničku. Neviem či ju davam dobre. Na vanicke je nejaký zips ktory vôbec neviem na co je .. proste cele je to nejaké čudné. Ďakujem vám maminky.

ivetaa94
18. led 2018

@naninka23 koupila jsem si pláštěnku z DM. Ta originální je za mě hrozná.

naninka23
19. led 2018

@ivetaa94 ja len nechápem ze na hlboku časť ide pláštenka ktorá nemá okienko ?

ivetaa94
19. led 2018

@naninka23 no taky jsem nechápala. Jednou jsem ji použila, rozepla jsem nějak ten zip, ale prostě úplně na nic.

naninka23
20. led 2018

nemate nikto fotku kočíka pod pláštenkou ?

miseel
22. led 2018

@naninka23 na co potřebujete fotku? Je to navléknuté jen na horní část korbičky. A je to divné,ale okénko to nemá,což občas oceňuji,protože když prší,nebo sněží a fouká tak to aspoň nepadá dovniřř. Na stranách je perforace,tak to asi stačí.

zavadilovamon
26. led 2018

Ahoj holky, nasadila jsem už sporák a mám docela problém. Přijde mi, ze az dítko povyroste, bude schopno zmáčknout ty cupliky, kterými se ten sportak zvedá. Zkuste si to doma a napište mi prosím názory. Mám dojem, ze je to docela nebezpečné. Například někde u cesty, zmáčkne a cely ten sporák vlastně spadne. Nebo jsem přehlídka nějakou pojistku?

marti_iii
16. dub 2018

Ahoj holky, máte prosím některá zkušenost s adaptéry na autosedačku na tento kočárek (resp. spíše Espiro Next Avenue, ale předpokládám, že je to stejné). Máme vyhlídnutou autosedačku Maxi Cosi Pebble, ale na dětském ráji píšou, že sedí pouze na Cabriofix (+na jiné značky), zatímco na jiných eshopech píšou, že sedí obecně na všechny autosedačky Maxi Cosi. Když jsem telefonovala do dětského ráje, bylo mi řečeno, že to na Pebble zkoušeli a prý se u té sedačky jakoby láme plast, takže to nesedí a ostatní eshopy to mají prý uvedené mylně....Tak teď nevím :(((
Případně jakou máte k Espiru autosedačku a doporučily byste jí?

ivetaa94
16. dub 2018

@marti_iii já mám maxi cosi cabriofix a jsme spokojeni

mmmisule
25. dub 2018

@marti_iii
Já mám espiro next style 2017 a autosedačku jsem k němu měla Cybex aton q. A adaptery jsem si dokoupila.

bambulka247
25. čer 2018

Ahoj holky, mam dotaz na tie co uz pouzivaju sportak. Budicka sportaku sa sklada dopredu a dozadu iba silou, ze? Ziadny cuplik na zmacknutie tam neni. Ako velmi vam ta budicka ide sklopit? Nasla som video kde ju sklapaju uplne dole, mne to teda nejde a bojim sa ze ked zatlacim tak ten plast urvem. Sklapate ju uplne dole alebo nie?

https://www.youtube.com/watch?v=sZKFgVioSiw
leenncca158
25. čer 2018

@bambulka247 Ahoj, mne to jde stahnout stejne jako na videu, je tam jeste zip na prodlouzeni a jde to jem tahem, zadne cupliky

nefernefrure
25. črc 2018

Ahoj, taky už používám sporťák a střecha mi jde úplně stáhnout stejně jako na videu. Ze začátku jsem se taky trochu bála ať se s tím nic nestane. Teď to roztahuji a zatahují pořád.
Jinak proč tady hlavně píšu. Když jsem sháněla kočárek tak bohužel espiro moc recenzí neměl. Proto si dovolím menší recenzi. Musím říct, že jsem si dala celkem záležet s výběrem a nelituji. I když má své chyby, jako každý jiný. Např. korba se sice může prodloužit, ale nejde nijak zacvaknout, takže se při chůzi sesune zpět a zacvakne do původní polohy, u sporťáku je to mnohem lépe vyřešené. Jinak jsem byla s korbou moc spokojená, v létě je určitě výhoda spodní větrání. Taky je fajn, že se může polohovat. Myslím, že je i dostatečně velká, tak jak už bylo výše zmíněno, v určitém období to stejně přestane mimi v korbě bavit a přejde se na sporťák. Dcera se v ní začala kroutit v 5 měsících a to ji měla pořád dobrou. Co se týče sporťáku jsem taky spokojená. Má opravdu hodně vychytávek, určitě plus jednoduché nasazení. Často se nám stává, že dceru několikrát během procházky otáčíme, když už ji to na jedné straně nebaví. Taky prodloužená střecha je super, když mimi spí, zároveň se může oddělat zadní část na síťku a má pěkný přísun vzduchu. Trochu mínus je menší taška, musela jsem si ušít ještě jednu trochu větší, ale na nejnutnější věci, když se jde na procházku stačí. Kočárek využíváme hodně i v terénu, převážně polní cesty, tráva atd. a zatím není žádný problém, pokud jsou dobře nafouknuté kolečka, tak jede dobře. Švagrová má Britax a pokud můžu srovnat, tak se trochu lépe řídí ten její, bohužel nemá vůbec nic navíc a nejde ani úplně položit do lehu. Což u tohoto téměř lze. A má dokonce tři úrovně. Také mohu srovnat s baby design, sice obě značky pochází ze stejné fabriky, ale jsou trochu jiné. Espiro má více vychytávek na druhou stranu aretace koleček je lépe vyřešena u baby, člověk se nemusí ohýbat, stačí zacvaknout nohou, což u espira nejde. Taky mi přišla korba trochu širší. A i když mají oba stejný podvozek, baby design více houpe a trošku lépe se řídí, ale to je hlavně můj pocit. Pokud bych to měla shrnout, kočárek je na pohled velmi pěkný, má opravdu povedený design. Výhodou jsou různé vychytávky. Je vhodný jak do města tak do menšího terénu. Pokud si člověk zvykne na jeho trochu těžkopádné řízení, bude s ním člověk spokojený. Je to pevný kočár, který pěkně ochrání mimino! Určitě má svoje mouchy, ale to mají i ostatní a to mnohem dražší kočárky. Za mě bych do něho šla znovu. Snad to někomu pomůže při rozhodování. 🙂

ivetaa94
26. črc 2018

@nefernefrure té tašky je škoda. U některých baby design kočárků jsem viděla moc hezké, větší a praktičtější tašky.

hvarmuzova
6. říj 2018

Dcera 7měsíců (69cm) je stále v korbičce, nesedí, tak nevím proč bych ji zatím měla dávat do sporťáku. Začala jsem dávat podzimní fusak Emitex a v pohodě se tam vejde. Počítám, že ještě asi určitě měsíc v korbě vydrží, nemá tendence se ani zvedat a vyskakovat, takže nechám co nejdýl. Jinak s kočárkem jsem spokojená, tašku si kupuju vždy větší ještě zvlášť (poprvé jsem měla Roan a taky malá taška). Kupovala jsem Espiro Next hlavně kvůli košíku, největší úložný prostor ze všech kočárů. Nejvíc mi vadí časté dofukování koleček, jestli nemám nějaký vadný kus, ale reklamovat to zatím nebudu.

macmar90
23. črc 2019

Já Espiro rozhodně nedoporučuji.... viz : https://2emte.blogspot.com/2019/07/recenze-koca...
Jinak na netu je spousta recenzí, kdy mají maminky stejné zkušenosti...