Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

aneyka
19. srp 2009

Také máme kočárek Hartan, model Topline X. Mohu ho jen doporučit, jak už tu někde padlo, je trochu nižší, ale díky tomu je výborně stabilní, takový "Off Road". My jezdíme hlavně po nezpevněných cestách a tam je stabilita velmi důležitá. Logickou daní za nízké těžiště pak ale je i nízko umístěný košík pod kočárkem, kam se špatně dávají věci (skoro si musím sednout na zem), a také to, že občas s tím někde škrtnete o zem. Takže pokud nejdete na nákup, doporučuji košík sundat.

mmacko
22. pro 2010

Baby, mate niekto Hartan VIP XL? Ako ste spokojne, uvitam vsetky pozitivne aj negativne reakcie. Dkaujem

tilly
22. pro 2010

@mmacko mala som vip 😀 sice nie XL korbu (co som potom velmi lutovala, som si myslela, ze na zimu je lepsia vlozna taska, ale hranata velka vana je lepsia a aj to lepsie vyzera...) ja som s hartanmi velmi spokojna, aj teraz mam doma skater...

vip ma jeden taky vacsi nedostatok pre mna a to, ze rucka, aj ked bola najviac vysunuta mi bola strasne nizko, ja mam 180 cm + nosim opatky a este ked som nemala opatky a na rucke nebola taska, tak sa to dalo, ale kombinacia taska na rucke (ktora tu rucku trosku stlacila dole) a opatky bola hrozna, lebo som sa musela dost krcit ked som tlacila kocik...
ine negativum nemam...
kocik nadherne hojda, je priestranny, dobre zlozitelny, hlavne velmi kvalitne materialy a vsetko je do detajlu spracovane a premyslene...

hartan je firma so 100rocnou tradiciou, uz vedia co robia... 😉

mmacko
22. pro 2010

@tilly jeej, dakujem za info. No kamoska, co ho chce ma 165 cm a jej muz 180 (ale nenosi opatky 😉 ), tak snad bude pre nich dobry. Pojdeme ho omrknut nazivo a mame dilemu, maju ho v akcii ,len ona je len v prvom trimestri, ci ho ma kupit, je to skoro, ale 2 kombi stoji 550 eur, co je dobra cena.
A este sa spytam, ake vajicko na neho ide?

tilly
22. pro 2010

@mmacko jaaaj, tak to je v poho.. to bude pre nich akurat... ja som ho kupovala, ked som bola v 19tt 😀 ale v prvom trimestri je to asi este skoro... ale ta cena... 😲 super... moj stal 529 + 129 fusakotaska + adapter na autosedacku + autosedacka...

su dva mozne adaptery na autosedacku, jeden ide len na maxi cosi a novsi typ romer baby safe a na druhy nakliknes akukolvek sedacku...

je to super kocik, treba si ho chytit do ruky, pohojdat, prejst sa s nim... je z neho citit jeho kvalitka a luxus....

mmacko
22. pro 2010

@tilly no vsak to, ze je to pre nich idelany kocik, len je skoro, ale ta cena, ani nie fusakotaska, ale normalna vanicka a sportak za 550, to je super. No uvidime, pojdeme ho omrknut, ale ona chce kocik aspon do 2 rokov, jej muz by nepredychal menenie (uz nad mnou kruti hlavu, ja mam 4 ty za 1,5 roka), takze musime vybrat fakt najsuper kocik 😉
Diky moc za rady
A na ten univerzalny adapter na vajicko idu aj maxi cosi a aj vsetky? To sa da takyto univerzalny? To som nevedela

tilly
22. pro 2010

@mmacko treba to omrknut, ale cena je to paradna... ten adapter je taky, ze tam idu vsetky sedacky, aj cam aj chicco, aj polske, aj vsetky 😀
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/tilly/album/... tu je to vidiet na fotke, to, co je vedla konstrukcie polozene, to je ten adapter, to sa naklikne na konstrukciu a do toho sa upevni sedacka + je na to taky pas, ktorym sa to zaisti (ja som to nerobila)

mmacko
22. pro 2010

@tilly fuha, tak to je super, ale asi radsej kupit poriadnu (ze Maxi cosi su naj) z druhej ruky, ale zas chicco su asi lacne a asi nie zle,ci?
Velmi pekne ti dakujem za informacie, dam vediet, ake mame z neho dojmy

tilly
22. pro 2010

http://cgi.ebay.de/Hartan-Adapter-Babyschalen-/... tu je to vidiet na fotkach, ako sa tam upevnuje sedacka...

tilly
22. pro 2010

@mmacko ja som mala vajicka od pp, romer (baby safe) a mc cabrio... na prve dva tri mesiace je super romerka, potom mc... kebyze kupujem vajco znova, tak kupim mc pebble

daj vediet, som zvedava 😉 a vana tam bude ta krasna velka hranata? ci ta nova? (tu som este nazivo nevidela)

tilly
22. pro 2010
tilly
22. pro 2010

http://www.babymarket.sk/sk/3892/29/hartan---vi... tento je super... dve moje oblubene znacky spolu...

linda24
6. led 2011

Ahojky chcem tiez pridat pozitivnu skusenost s Hartanom, mame 3 kolku Skater S , vyborne ovladanie, stabilný, zatial mu neni co vytknut.

hedunika
8. led 2011

Ahojky mohla bych z Vás zkušených hartaček chvíli tahat rady 😉 ? Rozhoduji se mezi hartanem vip XL a teutonkou spiritem. Budu-li to brát čistě z holčičího hlediska, tak se mi prostě hartan vip líbí víc, i když uznávám, že teutonie jsou asi vymakanější. Můžete mi říct jaké máte zkušenosti u hartanu s těmi malými předními kolečky? Jak se s nimi jezdí na sněhu, v terénu apod. Já jsem relativně líný a nepřírodní člověk, tak velké akce v horách a podobném terénu neplánuji, ale sněhu a krkolomným cestám se u nás ve městě těžko vyhnu. Dál bych měla dotaz ohledně vybavení sportovní části hartanu - teutonka má síťku a podobné detaily - nevíte jak je to u hartanu? Na prodejně jsem se k těmto detailům nedostala - obdivovala jsem jak snadno se hartan ovládá a hezky se s ním jezdí.

javyb
8. led 2011

@hedunika my máme Hartan Topline X(4kola), maximální spokojenost🙂 vejde se i v paneláku do výtahu. -ke kočárku byla orig. pláštěnka, síťku jsem dokupovala univerzální🙂

alpiinka
8. led 2011

Ahojte, tak ja tiez velmi silno uvazujem nad hartanom vip xl, ale tuna (v irsku) nie su. este ma ani jeden kocar poriadne neoslovil, na kazdom je nieco, ale jasne, ze idealny kocik ani neexistuje. hartan vip xl je zatial najblizsie, splna najviac mojich poziadaviek a velmi sa mi paci aj dizajnovo. ale nemozem si ho vyskusat! preto by som sa rada spytala zopar veci asi najskor @tilly ... konstrukciou sa mi najviac podoba na teutoniu cosmo (vyskusala som si asi vsetky teutonie, tak mam aspon predstavu...) a v tvojom albume som videla aj teutoniu, aj ked si nepamatam presne, kt. model. vedela by si mi povedat, ci je velky rozdiel v zlozeni a rozlozeni, ci je lepsia teutonia, alebo hartan a kt. zaberie viac miesta, s kt. sa lepsie manevruje, ....???? Vdaka

hedunika
8. led 2011

@javyb děkuji za odpověď, já se totiž obávám, že vzhledem k objednávacím lhůtám teutonií, už prostě tento kočárek nestihneme a hledám nějakou přijatelnou náhradu a hartan mi připadal na prodejně fajn.

tilly
8. led 2011

@hedunika
@alpiinka
k hartanu VIP, je to nadherny, uzasny, krasny, perfektne ovladatelny kocik, ale ma pre mna jedno strasne - a pre to som ho vlastne predala... je strasne nizky... ani nejde o to, ze je nizko vanicka alebo sportova cast, ale rucka je strasne nizko, ja mam 180 cm + tie 4-6 cm nosim opatky a strasne som sa hrbila nad tym kocikom, docahovala som stale rucku... ale to len, ked som mala na rucke povesenu tasku... inak to bol kocik, za ktorym sa kazdy otocil, hlavne, ked som tam mala autosedacku nakliknutu...
ja som mala aj teutoniu (fun system) a hartany som mala vip, r1, racer a 2 x skater S (kuk moj fotoblog) a dosla som asi na taketo porovnanie
- teutonie su celkovo (vraj) lahsie
- skladnost a priestrannost pre dieta je asi rovnaka
- dizajn je na posudeni kazdeho
- materialy su kvalitne tak u hartanu ako u teutoniek
- hartan ma uzasne perovanie (nastavitelne!!!), teutonky su tvrde
- hartan ma super system skladania, potocia sa take blbosti na rucke (ale to neplati pre vip a topline)
- hartan ma ovela prepracovanejsie detajly, napr. nastavovanie dlzky casti na nozicky, nastavovanie madla, lepsie polohovanie noziciek aj chrbatika, viac poloh...
- cenovo su asi tak podobne, ale podla mna hartan za tu cenu ponuka viac... do hartanu by som isla znova kedykolvek, ale teutonku uz nepotrebujem skusat 😅

hedunika
8. led 2011

@tilly děkuji strašně moc za vyčerpávající odpověď - ono není nad osobní zkušenost. Původně jsem si šla na prodejnu prohlídnout skutečně jen teutonie, ale hartan vip mě tam oprosně nějak praštil do očí (neměli ho dávat hned vedle spirita 😀 ). Jezdila jsem s ním jen po prodejně, ale připadal mi prostě nádherně ovladatelný, a to opravdu snad prstem jedné ruky, ale je pravda, že terén a rozbité chodníky jsou něco jiného. Já jsem relativně malá - měřím 168 cm, tak by u mě výška snad neměla být problém. Pokud se týká mých požadavků na kočárek, tak oželým ledasco, ale chci, aby byl kočárek hlavně pohodlný a bezpečný pro malého - zavrhla jsem všechny typy, které mají jen takovou tu sklopnou sedačku, nejdou obrátit směrem ke mě a jsou vyrobeny z materiálů pochybného původu. Ještě zajedu na prodejnu a poprosím je, zda by mi kočárek nepůjčili ven na vyzkoušení.

tilly
8. led 2011

@hedunika hartan ma perfektne materialy a reverzna sedacka je aj moja podmienka c. 1 na kocik... bez toho kocik nechcem... ja maleho vozim v zasade len oproti sebe... a bol aj nejaky vyskum, ze to detom prospieva... a to ovladanie vip a hojdanie babetka v nom... hmmm... to uspavanie a neviem aku vanicku na nom si mala, ale taka ta hranata je krasna, velka... ja som zamilovana stale do toho kocika, len skratka pri mojej vyske je to pre mna o nicom... a ja som mala na nom este take kolieska, uz sa nerobia, ale tie neboli moc dobre...

hedunika
8. led 2011

@tilly na prodejně měli nasazenou na hartanu vip sportovní sedačku, korbička hartanu byla na jiném typu hartanu - byla to ale korbička z kolekce 2011 (kulatější okraje) a opravdu mi korbička na první pohled připadala velká až mě to překvapilo. Pokud se týká té otočné sedačky, tak já četla výzkum, ve kterém zjistili, že děti vožené v sedačce po směru jízdy, ze které neviděly na matku, mely zvýšenou hladinu stresových hormonů - vidět mámu je pro miminka prostě důležitý 😵 a já chci na malýho taky vidět, abychom si mohli povídat 😵

tilly
8. led 2011

@hedunika ved to, ze do roka potrebuje dietatko na maminu vidiet a po roku sa zas "rozpravat"... mne sa najviac paci tento, je to aj dizajn s oliver, a u olivera sa obliekam 😀

len to su asi modely 2009 alebo 2010
http://www.babymarket.sk/sk/3892/29/hartan---vi...

alpiinka
8. led 2011

tilly, ty si poklad, moc dakujem!

teraz si ma nan strasne navnadila, mne sa velmi paci praveze nova kolekcia 2011, hlavne co sa tyka hlbokeho kocika a je aj vyssie ako na modeli 2010. ale u mna je to uplne jedno, ja mam iba 162 cm a manzel tiez nie je ziadny obor.

@hedunika neskusala si tento novy model 2011 poskladat a rozlozit?

javyb
8. led 2011

@hedunika já jsem musela i Hartan objednávat, trvalo to deset týdnů🙂

javyb
8. led 2011

@hedunika jo a nemám korbu,ale jen vložnou tašku, malá je narozená v září, takže nám bohatě stačí, přestože je už dost velká, má tam dost místa🙂

hedunika
8. led 2011

@tilly krásný, abych pravdu řekla, tak se mi ty starší kolekce líbí víc, než ta nová 2011 😉
@javyb teda to abych sebou teda hejbla, ale pořád jsou to dva týdny k dobru 😅 oproti teutonii

kikimaruska
8. led 2011

Holky kdybyste měly zájem, kamarádka prodává Hartana Racer, kupovaný říjen 2010. Holčička už chodí, takže jde dál, maj kočárků hodně 😉 Kdybyste chtěli vědět víc, písněte do IP.

hedunika
8. led 2011

@alpiinka nezkoušela, my jsme byly s MM tak vyděšený z té záplavy všech druhů kočárků, že jsme to všechno sotva prošli. No a taky jsme do prodejny dorazili na poslední chvíli před zavírací dobou 😀 , tak jako vždy a všude. Příští sobotu chci vyrazit znovu a soustředit se už jen na hartana - skládání, nasazování korbičky a sedačky, polohování a jak se jezdí venku, tak bych dala pak hned věděť .
Ještě jsem koukala na oficiální stránky hartanu, že tam mohou být tři různé typy koleček - asi nevíte někdo jaký je mezi nimi rozdíl??

brusnica1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz