Kočárek. Jak vybrat bez možnosti vyzkoušet?

tingle
11. dub 2020

Dobrý den, zakládám diskuzi na téma Kočárek. Už skoro měsíc čekáme, jestli otevřou obchody s kočárky, abychom si mohli naše favority osobně vyzkoušet a podle toho se rozhodnout. Jenže termín mám už za měsíc a už teď nemůžu chodit, hýbat se, takže nezbyde, než koupit ho přes net. Ráda bych, kdyby jste se podělily o osobní zkušenosti. Chceme hlavně kočár, který bude nejen do města, ale i do terénu. Nejlépe s nafukovacími kolečky a aby měl k sobě i stupátko pro sourozence. A aby nestal 30 tisíc. Navíc jsme oba vysocí, takže určitě nastavitelnou rukojeť. Favorité - Abc design, Mutsy Icon, Moon style, Joolz (ale ten kvůli ceně ne), Cybex Balios, Mamas a Papas. Nejlépe cena do 20 tisíc, autosedačka být nemusí, stačí dvojkombinace. Díky za názory 😊

misulka28
11. dub 2020

@tingle Top kočárek je Bugaboo Fox. Doporučila bych Vám ho koupit, skvělý do terénu i města. A bazarovy do 20 tis seženete.

zuzangel
11. dub 2020

Doporučuji vykašlat se na dvoj/trojkombinaci a jít jen do hlubokeho se starým dobrým košem vespod, co krásně houpe. Vyjde na 5/6 tis. a pak koupit poradny sportak.
Miminko v něm teď bude nejspokojenější a vy už pak budete vědět co od sporťáku pořádně chcete. Všichni před narozením věnují pozornost především hluboké korbě při výběru, se kterou jezdí 8mesicu a když pak přehodí sporťák se kterým se jezdí další aspoň 2 roky nestačí se divit, jak je to naprd (např. úzký, krátký Leh nebo pro skládání do auta robustní apod).
Stoupatko se kupuje zvlášť.
Přeji šťastnou volbu 👍

alena_
11. dub 2020

My máme abc design Viper 4s a nemůžu si vynachválit. (Koupili jsme dvojkombinaci, bazarovou za 6 tisíc v top stavu, nový kočárek bych nekupovala 😂). Krásně prostorná korba, velká kola, jednoduché skládání, polohovací rukojeť, velký košík dole.. projede všechno. Velké plus je i možnost otočení sportovní nástavby, aby miminko koukalo dopředu/dozadu, to mi u kočáru, co jsme měli na syna ,strašně chybělo. Teď (dceři je 1,5 roku) jsme dokoupili ještě Valco Snap, střídám dle potřeby, Valco do města, abc do terénu.

martt
11. dub 2020

@tingle Podle mých zkušeností bych vybirala kočár s velkou prostornou hlubokou korbou. Jestli bude miminko květnové tak listopad, prosinec bude půlroční, tak aby se vám tam vešel i v kombinéze a třeba i s peřinkou. A bohužel ne všechny kočárky mají velké korby.

zuzkasim
11. dub 2020

Souhlas s holkama, nyní koupit dostatečně prostorý hluboký kočár, potom v klidu vybrat sporťák. Kdybych to věděla dopředu, též bych to tak udělala.

krupka3
11. dub 2020

My mame Baby Design Husky zimni edici myslim 2019, a to je bomba kocarek. Stupatko nebyva ve vybave zadneho, to si musis dokoupit.

olga_
11. dub 2020

Šla bych teď jen do hlubokého, klidně bazar a pak si koupit pořádný sporťák, který si odzkoušíte... Jinak k těm prostorným korbám - ano, ale ze zkušenosti s dvojčaty - i do stísněných kočárků se dítě v pohodě vejde i se zimním fusakem. Dvojčata se v bugaboo donkey vlezla do hluboké korby ještě v osmi měsících a porodní měli oba téměř tři kila, takže žádní drobečci...

tingle
autor
12. dub 2020

Děkuji všem, moc. Ještě jsem chtěla upřesnit, že vím, že to stupátko se musí dokoupit, jen jsem myslela, že ne ke každému kočárku to jde. Proto jsem ho psala do požadavků. Jinak u prvního syna jsme měli kočárek Junáka Impulse, v půl roce už se do korby nevešel, to je pravda. Teď se mi líbí trošku jiný design, spíše hranatější, než ty kulaté. A ještě máme schovaný sporťák Valco Snap, s tím jsme spokojeni. Já jsem právě původně chtěla kupovat taky jen ten hluboký, ne dvojkombinaci, ale přijde mi, že není žádný výběr. 😔

ninolleta
12. dub 2020

Já bych doporučila Britag Go big nebo třeba Britax Smile lll. Z polských kočárků je fajn Espiro next, či Baby design(Dotty, Husky, Lupo). Kdyby vám třeba nevadila trojkolka, protože ty jsou úžasné na ovladatelnost a perfektní i do terénu, tam bych doporučila TFK joggster trail 2 nebo Baby jogger city elite.