Kočárek Jané Slalom Pro, jak jste spokojené?

vodvarkova
1. srp 2013

Zdravím, už jsem byla docela rozhodnutá pro tento typ kočárku, pač se mi nejen líbí, ale má podle všeho i docela dobré vlastnosti.... ALE na diskuzích jsem se dočetla že je nestabilní při přejíždění obrubníků a že do přírody taky nic moc?
Poradíte, jak jste s kočárkem spokojené, výhody a nevýhody..
Taky jsem se chtěla zeptat který model má to zdvojené přední kolečko a zda je to lepší než jednoduché...
díky

kimby
1. srp 2013

Mela jsem Jane Slalom Pro (mimco r.2010,takze kolekce 09),myslim,ze se trosku zmenil design,ale jinak vse zustalo stejne. Vyhody: uzasna rychla skladnost i do nejmensich kufru aut, zvladne zena sama. Super ovladatelnost.Lehkost.Jednoducha manipulace s jednotlivymi dily (nasazeni korbicky,sundani korbicky,nacvaknuti autosedajdy,to vse bez nejakych adapteru jednou rukou apod).Prostor v korbicce dostacujici (nevim,jak dalsi kolekce).Material se mi nevysisoval,obstal vsechny druhy pocasi. Aretace dobre fungujici(vyuzivala jsem v zime).Rucni brzda super zalezitost. Nafukovaci kola ticha. Nevyhody: ac konstrukce nabizela 2 druhy odpruzeni,rozdil jsem nepocitila,trosku mekci by byt mohl, s 3kolkou je nutne se naucit jezdit (vychytat najizdeni na obrubniky,zdolavat prekazky -jde to,chce to cvik). to je tak vse z me zkusenosti. S kocarkem jsem byla velmi spokojena,hodne zalezi,kde se budete s kocarkem pohybovat,pokud hlavne mesto,parky,obchodaky,mhd apod, tak ano. Pokud spise do terenu, nasla bych vhodnejsi. ten druh s dvojitymi myslite asi Jane Nomad, ten doporucuji z Janecek prave spise do terenu. Ostatni vlastnosti stejne,jen nema rucni brzdu. stabilni 3kolkou je Peg Perego GT3(je ale vetsi,tezsi,proto take stabilnejsi,kvalitni). Ze soucasnych kocarku co tak sleduji,me oslovil Brio go,takovy kompromis do mesta i terenu(je mekci).Kocarku je fakt hodne,kazdy si vybere,zalezi na pozadavcich, libi se mi moznost otoceni ditka dle potreby u sportovnich verzi,ale dan je velka-uzke sezeni. dobre vyberte.

vodvarkova
autor
2. srp 2013

@kimby děkuji za názor... no u mě je to složitejší nejdřív budu jezdit po městě a až dostavíme domeček tak spíš po vesnici... koukala jsem na to Peg-Perego a vzhledově je hodně podobný Janéčku ale o 5 kg těžší.. Myslíte že je opravdu do terénu stabilnější?

pivonka2
2. srp 2013

ahoj, máem Slalom pro. Lepší kočárek jsem si nemohla vybrat. Že je nestabilní při vjíždění na obrubníky? Co si pod tím mám jako přestavit? Že musíš kočárek nadzvednout a vyvažovat? To musíš u každýho kočárku. Není to věc, kvůli které bych si ho nekoupila. V přírodě že není nic moc? To by mě zajímalo, kudy jezdí lidi, kteří tohle říkají. Já s ním jezdím po písku, štěrku, kamenech, v lese, v blátě, po rozkopaných silnicích...a NIKDY žádný problém. Projedu naprosto všude a bez problémů. My jsme takový outdoorový a nevím o nikom, kdo by projel to co my. Jinak je lehoučký. Když říkám kamarádkám, že vynesu sporťák i s dítětem 8 schodů, nevěří. Na zdvojené kolečko vepředu bych se vyprdla, Podle mě to stabilitu nepřidá a budeš mít akorát jednu duši na výměn navíc. Jinak každý fyzik ti řekne, že trojkolka je stabilnější než čtyřkolka 😉 Jdi do něj!!!

vodvarkova
autor
2. srp 2013

@pivonka2 díky moc... ten Peg Pérego je taky pěknej ale o pět kilo těžší... ☹ Jaký máte model?

kimby
2. srp 2013

Moje zkušenost právě s najížděním na obrubníky apod, občas se stávalo, že přední kolečko se mi po nadzvednutí předku hodilo bokem (vodorovně) a pak tedy postavíte kočárek a nemůžete jet než se srovná (špatně se to vysvětluje, ale stává se to, to ne že ne). Vyvažovat 4kolku, to moc nevidím důvod proč? U Slalomu je to trošku třeba.
Je to prostě o cviku.

S tím zdvojeným kolečkem jste asi myslela ne 2 u sebe, to ani snad Jané nedělá (jako má Casualplay S4 apod), ale ta zdvojená, Jané Nomad
http://www.malvik.cz/Kocarky/trojkombinace/Jane...
nebo Jané Rider
http://www.malvik.cz/Kocarky/trojkombinace/Jane... ??

Pak si vzpomínám, že jsem se tedy o dost více nadřela v zimě, než kamarádka se 4kolkou, i když jsem měla zaaretováno. 4 kola jsou prostě 4kola a projeli těžkým sněhem jednodušeji.
V něčem je to lepší, v něčem méně.
Můj názor je ten, pokud můžete a znáte někoho, zkuste si s ním zajezdit nebo v prodejně projet (i přes hranu apod), někomu to vyhovuje, někomu zkrátka ne.

My ho též nešetřili, jezdili jsme s ním hodně moc. Mě se kočárek líbil, mé požadavky splnil.

Ale s odstupem času bych dala přednostr trošku odpruženějšímu kočárku a se 4koly (byť tedy třeba jako má Rider), zdvojená jako má Nomad mě pro změnu neoslovují (ale to už je takový subjektivní pohled).

Co se týče Peg Perego, je odpruženější, ale také těžší a dovolím si říci, že stabilnější, má větší košík a přetahovací boudičku, ale mrkněte do diskuze, já ho měla vybraný před Slalomem, ale kvůli skládání a váze jsem sáhla po Slalomu (máme malé auto a nevešel se mi složený ☹ ) Záleží, jaké máte auto, zda jste nucená kočerek skládat (já musela vycvakávat i kolečka, což u Jané jde jedním prstem a rychle), kočárek jsem musela dost nosit-zvedat, takže váha také u mě hrála velkou roli. Navíc s Jané se vejdete třeba lépe do výtahu a také je tedy lepší na sport (brusle apod), opravdu záleží na vašem stylu života.

různé diskuze:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/na-kocarkovan...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/na-kocarkovan...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/na-kocarkovan...

atd

pivonka2
2. srp 2013

@vodvarkova tak jestli má o kg víc, tak bych to neřešila vůbec. Podle mého je váha strašně důležitá. Máme Slalom pro, trojkolku, starší model, tuším 2008? Viz fotka. Jinak můj názor na výběr kočárku je takový, že na každém kočárku něco najdeš, akorát něco je holt míň důležitý (pro mě třeba naprosto zbytečné odpružení koleček). Zato váha musí být důležitá snad pro každou ženskou, protože ho bude tahat hlavně ona. Za mě rozhodně ano.

pivonka2
2. srp 2013

@vodvarkova jinak bych se divila, kdyby nebyl Peg Perego stabilnějí, když má takovou váhu 😉 Což rozhodně neznamená, že by Jané nebylo stabilní!!!! Ale lepší mít terénní kočárek ve městě než městský kočárek na vesnici...