Kočárek Peg Perego GT3 nebo Jané Slalom Pro 2012?

pe_t_ka123
2. črc 2012

ahoj holky, vybíráe kočárek a už z toho mám zamotanou hlavu. do nedávna jsme měla hlavního favorita PP GT3, ale včera po odzkoušení v obchodě se mi lépe jezdilo s Jané slalom pro 2012. Důležitá je pro mě ruční brzdička a spodní koš - chtěla bych, aby se tam vešly kolečkové brusle. U PP se mi líbí jak je vychytaný - velký koš, organizér na rukojeti a snadné polohovájí jen mi přijde dost velký a těžký na cesty do obchodů a mhd - si myslím. u jané se mi zase líbí snadné skládání, sundávání korby a autosedačky a přijde mi ovládání celkově snažší. jen má malý koš .
Poprosila bych Vás o radu. protože já se asi nejsem schopná rozhodnout.
Předem moc děkuji za radu a pomoc jestli volit lehčí s méně vychytávkami nebo těžší, ale vychytaný... 😉

j.kriv
2. črc 2012

Já měla u starší Jané, teď mám PP, ale ještě toužím po BJ City Elite. co se týče skládání, tak u PP je taky jednoduché a rychlé, ale na převážení fakt moc není, zabere hodně místa a ta váha dělá taky svoje, takže na cestování a nákupy bych brala něco skladnějšího. Koš je u PP fakt super, vleze se tam hodně. Výhoda PP je u sporťáku, že se dá stříška dát naopak a mimčo i když se nevleze do hluboké, může být ve sporťáku čelem k tobě. U Jané je výhoda, že ruční brzdu můžeš použít na přibržďování, např. z kopce nebo na těch bruslích, kdežto u PP je to jediná brzda. autosedačka PP je dost velká, mimčo se do ní dlouho vleze.
Já osobně radši volila pro mě vychytanější, ale těžší, těch + má pro mě GT3 prostě víc než Jané... Ale myslím, že ten BJ strčí do kapsy oba tyto kočárky 😅

koty
2. črc 2012

BJ City Elite je hezký, ale je šířka 68 cm už je krapet dost a eliminovala by mi dost výtahů. To pak už spíš CITY MINI GT.

Pokud se ti líp jelo s Jané a budeš opravdu často jezdit MHD a zároveň i autem, pak bych dala asi přednost Jané. Ty brusle tam nějak nacpeš. Jestli jsi čistě pěší typ, pak PP GT3. Navíc možnost zacvaknutí sedačky po i proti směru jízdy se občas hodí (ale Jané dělá reverse verzi taky).

amadeuska
2. črc 2012

Jako další alternativu nabízím Gesslein F3 😉

to.nejde
2. črc 2012

My máme PP GT3. Pravda, není nejlehčí a je do auta objemný, ale jezdíme s ním už skoro rok a půl bez sebemenší závady. Teď jsme se přestěhovali mimo město, takže ho vozím daleko víc v autě a poradím si s nakládáním i vykládáním sama, takže dá se to. Myslím, že plusy pořád převažují. Co jsme do něj schopni naložit, oproti jiným kočárkům... My jsme ani nakonec nekupovali golfky a taháme pořád PP (dceři budou 2 roky), právě proto, co se do něj vejde věcí a jaký v něm má malá komfort. Co nám taky vyhovuje - zvládá téměř jakýkoliv terén a že ho opravdu nešetříme 😉 Další věc, která mě osobně ve výběru pomohla, že jdou na PP sehnat bez problémů téměř všechny součásti jako náhradní díly (zatím jsme nepotřebovali,ale budu kupovat rukojeť, kterou jsem si sama poničila).

koty
2. črc 2012

@to.nejde jj, PP má v ČR skvělý servis. Dokonce i na některé dnes už obstarožní typy.

kacka.l
2. črc 2012

Já jsem jezdila z oběma a každý má svoje pro a proti, vyzkoušej opravdu ještě i ten babyjpgger elite, na brusle byl z těchto ten nejlepší. .-) U jánečka nešla sklopit bouda, což tedy vadilo při vyšší rychlosti. u perega šla, ale je opravdu těžší, a elite, tak ten byl bezkonkurenční, gelová kola, lehoučký, ovladatelný, mega koš, stahovatelná bouda a letošní kolekce konečně s ruční brzdou. 😀

papaja28
9. črc 2012

Ahoj holky, mám PP GT3 2 roky, kupovaný jako nový. Jezdí se s ním výborně, je prostorný i pro větší děti, stříška se dá napolohovat až dopředu, takže nepotřebujete slunečník. Koš je velký, hluboký, vlezou se tam i brusle. Ale pozor, není to kočárek určený ke sportování - to mi řekl servisák. Každý kočárek má své plusy i výhody. Je těžší a prostornější do auta, ale pokud hodně cestujete, volte golfky, na ty se dají připevnit i vajíčka pro miminka a když už sedíte, není žádný problém. Jen mě překvapilo, že jsem musela reklamovat sedák u sporťáku, páral se spoj u nožiček (přechod jedné látky k druhé) a také se páře síťka u stříšky. Reklamovat se to nedá, takže když počítáte, že budete mít kočárek na 2 děti, připlatíte si ještě 2tisíce. Tímto se chci zeptat, jestli se to také někomu z vás páře.

papaja28
9. črc 2012

Ještě bych Vás chtěla upozornit na obchod www.malli.cz, značková prodejna Peg Pérega. Jejich reklamační postupy jsou nekorektní se zákonem, nevyrozumí vás o reklamaci do 30ti dnů, když výrobek přeberete, máte smůlu. Do telefonu lžou, když nastane problém, nebaví se s vámi. Jsou povinni vás do 30ti dnů vyrozumět, nedělají to.

lucenek
9. črc 2012

@papaja28 no...malli je výhradní prodejce Pega a kenyo je výhradní dovozce, bývá to tak že u malli je vše co se týče servisu aj dražší oproti kenyu, ale k věci, že neinformují , oni nejsou povinni informovat, ty jako zákazník podpisem stvrzuješ že znáš rekl. podmínky , všeobecné , neznalost neomlouvá....

dasty79
10. črc 2012

@pe_t_ka123 - za mě určitě PP 🙂 Jsem s ním moc moc spokojená už 10.měsíců.
Vozím ho i v malém autě - mám Fiat Punto a vejde se mě,když položím zadní sedačky 😀
Dceru mám ještě pořád ve vajíčku,ale teď už scháním větší autosedačku.
V terénu je super,košík obrovskej úplně bomba!
Nevím jak je velké Jané 2012,ale lońská kolekce byli dost malinkatý...
Já kupovala nový přes net a máme jinou barvičku korbičky a jinou barvičku sporťáku.
Já bych neměnila za nic - ani golfky nemám v plánu kupovat.

papaja28
12. črc 2012

Tak to s tím rozhodně nesouhlasím. Ze zákona má prodejce tebe informovat o výsledcích reklamačního řízení. Pokud to neudělají, máš nárok na odstoupení od smlouvy. Tyto informace jsou v reklamačním řádu a každý právník ti toto potvrdí.