Kočárek Kunert Libero 2015, máte zkušenost?

kopretinak
22. led 2017

Máte prosím někdo zkušenosti s kočárkem - Kunert Libero 2015 ? https://zelenazirafa.cz/cs/detske-kocarky/155-k... Nikde jsem nenašla žádné recenze, proto budu moc vděčná za jakýkoliv názor. Předem děkuji 🙂

kopretinak
autor
8. led 2018

@eva13579 Omlouvám se za pozdní odpověď. Manžel má skoro 2 m a úplně nahoře jí nikdy neměl a vyhovuje mu to, takže výškově problém určitě nebude. Problém je spíš v délce rukojeti, vyšší osoby by jí potřebovali vytáhnout, což nejde. Je to o zvyk, prostě uzpůsobit délku kroků. Já jsem prcek, takže já s tím nikde problém neměla.

kopretinak
autor
8. led 2018

@lenkaa1993 Dobrý den, manžel zakopává o brzdu uprostřed rámu, když nastaví ten svůj obr krok (má skoro 2m) , já mám jen 161 cm a problém s tím nemám. Ono je to o zvyk. Ze začátku se mi to občas stalo.

lenkaa1993
9. led 2018

@kopretinak moc děkuji za odpověď 🙂 jde mi o to, abych nemusela dělat pidi krok když bude potřeba trošku zrychlit chůzi. Takže nic čeho bych se musela bát , normální krok udělám, mám 172cm přítel kolem 180 cm.

lenkaa1993
9. led 2018

Ještě se zeptám, když jsem si do košíku kompletovala kočárek, vyskočilo mi k vajíčku "základna" do auta... máte k vajíčku na upevnění v autě nebo jen samotné vajíčko zabezpečené pásem?

kopretinak
autor
9. led 2018

@lenkaa1993 Já mám Maxi cosi + základnu , kupovala jsem jí dřív než kočárek, jinak bych koupila základnu k vajíčku z kočárku. Pokud častěji jezdíte, tak základna je pohodlnější. Já sedačku ke kočárku mám , ale nepoužívám jí. Mám to udělané úplně blbě, protože nemám adaptéry na kočárek, a tak se tahám s Maxi cosi, která je strašně těžká , dítě se je tam zapadlé a já furt jenom nadávám. Je lepší koupit vše v jednom setu a budete spokojení.

eva13579
11. led 2018

@kopretinak super mnohokrát děkuji za odpověď 😉

adela9453
17. led 2018

@kopretinak zvažuji koupi tohoto kočárku, ale budu ho muset nejspíš objednat bez odzkoušení. Jse prcek a spousta kočárků je pro mě hrozně obrovská. Mohla bys mi prosím změřit celkovou výšku v nejvyšším bodě a průměr kol?
Budu Ti moc vděčná. 🙂

kopretinak
autor
18. led 2018

@adela9453 Zdravím, já mám 161 cm a řekla bych, že je naprosto ideální pro prcky. Korbička je ve výšce 76 cm (horní okraj), madlo mám na svojí postavu ve výšce 96 cm, průměr velkých kol je 30 cm. Je ideální na skládání do auta, je lehoučký.

adela9453
22. led 2018

@kopretinak Děkuji za odpověď. A jsi s ním pořád spokojená? Nemá nějaké poruchy? Z jakého webu jsi ho objednávala? 🙂

kopretinak
autor
26. led 2018

@adela9453 S kočárkem jsem spokojená, zatím jsem ani jednou nelitovala, že jsem neinvestovala do dražšího nebo známější značky. Na webu, ze kterého jsem ho objednávala už ho nemají, ale z důvodu dlouhého čekání na kočárek bych ho nedoporučila. Myslím, že nejvíc věcí ke kočárku maj na Bucifálkovi (jen matně si to pamatuju, když jsem sháněla fusak a rukávník). Občas se nepohodnu s brzdou, ale to je spíš moje zbrklost, manžel s tím problém nemá. Přední kolečka se mi zasekávají , když je zapíchnu do země při špatném úhlu, když sjíždím z větších obrubníků nebo schodů ( taky moje blbost). To spíš pro info, čemu se vyhnout. Jinak nemá problém s terénem, jezdím dost v lese, ve sněhu taky obstál, tahání do schodů jde taky dobře. Ze začátku jde hluboká korbička hůř sundavat z podvozku než se "zajede" ten spojovací díl. Holt nové věci. Velké plus patří skladnosti a jednoduchosti složit celý kočár do auta. Jinak nevrže, zatáčí dobře. Víc mě nenapadá.

zanetkamaresova
14. únor 2018

Nám zajem o kocarek kunart Libreto. Chtela bych se jen zeptat v jaké výšce od země je korbička??? Jsem 176cm vysoká ženská při těle a nechtěla bych u kočárku vypadat jak obr u hračky

kopretinak
autor
14. únor 2018

@zanetkamaresova Horní okraj korbičky je ve výšce 76 cm od země.

zanetkamaresova
16. únor 2018

@kopretinak děkuji

terezabu
22. únor 2018

Dobrý den, potřebuji radu... Na první pohled jsem se do kočárku Kunert libero zamilovala, ale vzhledem k tomu že je to jeden z "menších" kočárků mám obavy zda se nám tam mimčo vejde v zimě i s fusakem? TP máme 21.června a ze všech různých rad ohledně kočárků už jsem mimoň :D

kopretinak
autor
22. únor 2018

@terezabu Dobrý den, moje dcera je v hluboké korbě v necelých 7 měsících v zimní kombinéze vel.74 a fusaku o délce 80 cm a má tam ještě pár cm. Fusak ovšem není žádný extra huňatý zimní, ale spíš podzimní, ale od toho má kombinézu s kapucou. Jinak má malá asi 71 cm a patří spíš k větším dětem. Až začne sedět půjde do sporťáku, ale do té doby určitě vydrží v hluboké korbě. Nikdo neodhadne, jak rychle jeho dítě poroste, a zda se tam v určitou dobu vejde, třeba to bude akční dítko a v půl roce už bude sedět a tudíž ve sporťáku, ten jde mimochodem do úplného lehu, takže bych si nedělala starosti, zda se tam vejde. Kupte si k tomu originální doporučovaný fusak, aby se vešel do kočárku. Když jsem si vybírala kočárek já, tak mi Libero vyšel jako jeden z nejdelší korbou, třeba Britax je o 7 cm kratší, ten by zimu nedal ani náhodou. :D

terezabu
23. únor 2018

@kopretinak jak píšete nikdo neodhadne, jak rychle dítě poroste, ale určitě mě uklidnil názor a zkušenost zkušenější 🙂 takže děkuji

cermis
26. únor 2018

Dobrý den, koukala jsem na stránky bomba-ceny a mají tam i rukávníky a fusaky od stejného výrobce a celkem rychlé dodání. Máte zkušenosti?

kopretinak
autor
26. únor 2018

@cermis Dobrý den, bohužel zkušenost nemám. Moje mamka byla rychlejší než jsem si stihla nějaký komplet vybrat, a tak mám fusak a rukávník šitý na míru v barvě kočárku.

alim8
20. dub 2018

Přeji pěkný den,i já bych poprosila o vás názor- ohledně odpružení kocarku- opravdu jde nastavit do dvou poloh- je houpací? Dneska je hodně kocarku s aretačním koly dost tuhá na houpání... A ještě je nánožnik u hluboké korbičky dost vysoky- nefuci do něj? Moc vám děkuji za vaši odpověď. S pozdravem ali

kopretinak
autor
22. dub 2018

@ali Zdravím, ano jde nastavit do dvou poloh , já ho mám od začátku nastavený na tu "houpací". Dobře zvládá terén, dá se s ním houpat, ale nedokážu posoudit jak dobře, protože jsem malou cíleně houpala jen párkrát. Nánožník v hluboké korbě je dobrý a funkční, já byla spokojená. U sporťáku je to ovšem šílenost. Zkusim vyfotit tu hlubokou korbičku.

kopretinak
autor
22. dub 2018

Recenze na sportovní verzi. Budou to 3 týdny, co jezdím se sportovní korbičkou a za mě velké mínus za nánožník - strašně špatně se nasazuje a nesedí. Navíc když tam má dítko nohy, tak je moc natěsno, dítěti se to nelíbí a dokáže ho vykopnout a zbyde jen část zapnutá na zip.Polohy jsou dobré, jejich ovládání taky, je lehoučký, pásy jsou dobré. Je ale malý ! Má krátkou sedací část. Malá když v něm spí, tak se do něj brzy nevejde. Velké mínus patří krátké boudičce, proti sluníčku je nevyhovující. V boudičce není horní okénko, takže po směru nevidíte , co dítko dělá.

alim8
23. dub 2018

Moc vám děkuji za odpověď.

libaliba
19. kvě 2018

@kopretinak prosum vas jak nastavim houpani na kocarku?

kopretinak
autor
19. kvě 2018

@libaliba Jak je ta pružina, tak dole podtím je taková klapka, ta se musí povolit- dát dolů (co si pamatuju, tak to šlo dost ztuha).

libaliba
19. kvě 2018

A ja tam zadnou nevidim

kopretinak
autor
20. kvě 2018

@libaliba V téhle poloze je nastavené houpání.

libaliba
20. kvě 2018

@kopretinak aha a to je kočik kunert libero pretože ja nemam pružinu

kopretinak
autor
20. kvě 2018

@libaliba Ano je to Kunert Libero 2015, vy nemáte pružinu ? Není tam nějak skrytá,třeba máte novější model.

libaliba
20. kvě 2018

@kopretinak škoda nemame pruzinu nevadi nebudeme hojdat

my_my
16. črc 2018

@kopretinak možem sa spytat .. kočík je látkový alebo je to koža ? Nebo šuštak ? 🙈