Kočárek. Máte tip, který vybrat?

miroslavajanova
4. lis 2020

Ahoj holky máte nejaký tip na kočík budu si kupovať kočarek ale nemuzu si vybrať..holky pomoc

elencze
4. lis 2020

Ahoj, nemám tip na konkrétní, ale já osobně bych už nekupovala znovu trojkombinaci. Vajíčko z hlediska bezpečnosti děs běs (existuje pár výjimek, ale většina z těch trojkombinací je šílená), po měsíci jsem kupovala jinou (jen si pohlídej, že s adaptéry půjde nacvaknout na tvůj kočár). Sporťák mi pak vůbec neseděl a byl dost malý, takže asi po dvou měsících jsem taky kupovala jiný. Takže jediné, co jsem pořádně využila byla hluboká korba. S tou jsem ale byla zase maximálně spokojená. Vybírala jsem, aby byla dlouhá a tak se do ní miminko dlouho vešlo.

nattt
4. lis 2020

Taky vaham, ktery kocarek, mam vyhlidly nektery z rady Noordi Fjordi (velky a do terenu hlavne). Jsem pro dvojkombinaci. Ale u jednoho kocarku od nich jsem videla v trojkombinaci i vajicko Cybex Aton 5. Nekde jsem cetla, ze autosedacky Cybex jsou kvalitni, nebo se pletu? Co myslite?

mamikry
4. lis 2020

@miroslavajanova Britax Go Big nebo Go Next. Nejlepsi kocar. 🙂

puhelin
4. lis 2020

Ja uz bych dnes koupila jen kocarek s korbou. K nim casto byvaji sportaky zbytecne mohutne, neprakticke. Vajicko urcite kupovat taky zvlast.

elencze
4. lis 2020

@nattt to jsou dobré sedačky. Až pak na pokračující s pultíkem.

hasara33
4. lis 2020

@miroslavajanova ahoj, máme tento a je parádní, jsem s ním velmi spokojená 😉 jednak skládání a rozkládání je naprosto jednoduché a rychlé a krásně se vejde do auta i s menším kufrem, také mi vyhovuje, že je lehounký a přesto bytelný 😊 celkově je s ním snadná manipulace 😊 máme verzi korba + sporťák, ale myslím, že se dá koupit i s vajíčkem 🤔 nicméně to jsme raději kupovali zvlášť na doporučení od jiné značky 😉
Jinak dá se koupit v jiných odstínech, my vzali růžový, protože máme holčičku 😁

veronikav31
4. lis 2020

Podle mě hodně záleží kde žiješ, zda město nebo vesnice či hory. Na vesnici a hory kde bývá v zimě sníh si nekoupíš městský kočárek. Já jelikož bydlím na Vysočině kde bývá dost zima i sníh jsem zvolila značku Navington Corvet. Sice o něco málo těžší,ale super, projela jsem s ním sněhem,i když jsem už měla v hluboké korbě syna a na skejtíku dcerku...přece jenom u nás většinou nestíhají prohrnovat v zimě sníh, tak nebudu zápasit s lehkým kočárem nebo nebudu celou zimu doma,jak jsem měla čest poznat takové maminky,protože se z domu s lehkým kočárem nikam nedostaly.A super byl i sporťák,děti si z něj vylezli sami,nemusela jsem je sundávat. Vajíčko jsme měli Cybex Aton

meronym
4. lis 2020

@miroslavajanova A co od kocarku ocekavate a jaky mate rozpocet? Bez techto informaci se radi tezko.

purplerain
4. lis 2020

Ujasni si nejdříve, jak chceš kočárek využívat a podle toho hledej. Jsi malá nebo vysoká, terén nebo město, jak velký máš kufr auta, jak moc skladný potřebuješ.... Taková obecná rada - vybirej spíš podle sporťáku. Hluboká korba ti ten půl rok vydrží určitě u všech a delší čas budeš používat sporťák, tak ať ti vyhovuje hlavně ten (a sporťák bývá hodně problém u polských kočáru). A jinak bacha na vajíčka u trojkombinací, většina je nemá kvalitní. Za sebe bych doporučila koupit kvalitní sporťák a k tomu přikoupit korbu a autosedačku zvlášť.

ninolleta
4. lis 2020

Typů bych měla spousty, ale musíte napsat, co od kočárku očekáváte, v jakém terénu budete jezdit, jestli budete skládat např. denně do auta a tak.... A také cenovou relaci.

janina228
4. lis 2020

@elencze tak pod to bych se klidně podepsala😉.. úplně přesně popsáno,taky bych už do trojkombinace (v mém případě teda dvoj) nešla. Ještě akorát za mě dodatek, že je to docela nepraktická záležitost na cestování autem. U hluboké korby si člověk moc nevybere,ale sporťák se dá vybrat opravdu skladný a bytelný - na to se teda zakladatelka neptala,ale kdyby někdo chtěl tip, tak mám😉

meronym
4. lis 2020

@purplerain Presne. Jako prvorodicka jsem udelala dve zakladni chyby - 1. koupila jsem trojkombinaci (sportak tezky, neskladny), vajicko otresne. Oboje jsme pak menili. 2. Vybirala jsem dle hluboke korby, pritom ta se pouziva chvili (tak pul roku), ve sportovni variaci pritom dite jezdi klidne do tri let. U druheho potomka jsem uz byla poucena. Koupila jsem dvojkombinaci s kvalitnim sportakem (bugaboo fox) a autosedacku zvlast.

meronym
4. lis 2020

@nattt Vajicko Cybex Aton ted vyhralo 1. misto v hodnoceni D-testu. Takze je to urcite dobra autosedacka.

meronym
4. lis 2020

@elencze Co je spatne na sedackach s pultikem? Ja myslela, ze jsou nejbezpecnejsi...

elencze
4. lis 2020

@meronym pri nárazu pultík působí velikou silou na břišní dutinu a organy v ní, pri převrácení auta na střechu hrozí velké riziko vypadnutí dítěte ze sedačky. Nejbezpečnější je protisměrná sedačka. Ale pultiky jsou ožehavé téma, bohužel je dobře hodnotí dtest, běžné se totiž testy s převrácením nedělají, proto je mnoho lidí považuje za velice bezpečné.

nattt
Autor odpověď smazal
Zobraz
simonaph
9. lis 2020

@meronym ano, jde o to, když se auto převrátí, tak dítě ze sedačky může vyklouznout. Dtest není všechno. Taky jsem koukala, když jsme vybírali jakou sedačku dál po vajíčku. Nakonec jsme zainvestovali do protisměrné Klippan Triofix, je skvělá a až přijde čas, syna jen otočím do posměru. Vajíčko od Klippanu taky patří mezi jedny z nejprostornějších a i dlouhé děti tam vydrží přes rok. Info jsem sbírala hlavně ve skupince na fb děti proti směru, kdyby ses taky chtěla dočíst více

simonaph
9. lis 2020

@miroslavajanova to záleží co od kočárku očekáváš - do města nebo do terénu? čtyřkolečko nebo tříkolku? otočná nebo pevná kola? Měli jsme nejdříve nějaký polský kočárek z trojkombinace (o tom, že syn první rok byl v kočárku, co by se dalo na prstech rukou napočítat, radši pomlčím - kočárek nesnášel a tak se jen nosil). Kvůli tomu, že ráda jezdím na bruslích a manžel chtél zase kočárek na hory a terén (jako s představou, že syna na výletě do kočárku ukecá), jsme koupili jako druhý kočár značky TFK (trends for kids) s 16´koly a atestem na inline. Je to fakt držák, zvládl kde co, na brusle úplně skvělý, kotoučové brzdy, nafukovací kola. A velmi velmi prostorný co se týče toho, když jsme přesedlali z korbičky do sportovní verze. Taky mají hybridní korbičku - která jde přenastavit právě na sezení - multi korba. Sport verze je teda velice prostorná. Mají různé provedení. Jsou dražší, ale z druhé ruky už se to taky dá.

journals
9. lis 2020

@elencze pultove sedacky - je nekde nejaky opravdu dobre udelany test? Tady to ctu ponekolikate, ale nikdy jsem necetla nic opravdu vedecky overeneho 🤔

elencze
9. lis 2020

@journals http://www.petsvestek.cz/2016/02/nebezpeci-auto... tady je český článek, obsahuje výtah z této studie, která ale není dostupná česky https://www.unece.org/fileadmin/DAM/trans/doc/2...