Kočarek - půlroční dítě ve fusaku se mi do něj nevejde

tonicek82
5. říj 2018

Ahoj, pekny den. Jdu si pro radu. Posledni dny stale premyslim, jak vyresime zimu...mimco, nyni 6 mesicu...72 cm a skoro 10 kg. Do stavajiciho kocarku se mi ve fusaku proste nebude vejit. Korba ma sotva 80 cm. Merila jsem matraci, ta ma 78 cm...tak a co ted? Mala nesedi...sportovni cast nejde dat do uplneho lehu...doma mame joolz. Mame investovat do kocarku jeste s korbou nebo se porozhlednout po sportaku, ktery jde dat do uplneho lehu? Mate nejakou radu?

verionka
5. říj 2018

@tonicek82 měli jsme to loni stejně, sportak také nešel do úplného lehu, ale téměř, takže jakmile začala být zima, dala jsem ho tam, bylo to tak v půlce listopadu a za měsíc už seděl a šel do hluboké korby. Myslím, že těch pár týdnů na pár hodin denně to neuškodí, i když to není úplný leh, nechtělo by se mi kvůli tomu investovat do dalšího kočárku...

sudylichozrout
5. říj 2018

@tonicek82 ahoja, ja bych byt tebou koupila sportak, co jde do lehu. Treba Valco Snap 4 to ma, tusim. 6 mesicu je malo na polosedici sportak... Si myslim tedy. Obzvlast, ma-li v tom byt kazdy den.

verionka
5. říj 2018

@tonicek82 aha, teď ještě koukám na ten Joolz, tak to máš asi složitější, ten nás šel položit asi o dost víc, takhle bych ho neposazovala 😐. A nenosis třeba i v nositku? Že bys tak preklenula to období mezi tím?

tonicek82
autor
5. říj 2018

@verionka nositko jsme ted koupili, spis se s tim seznamujeme...uplne nejsem smirena s tim, ze by v tom nositku mela treba hodinu nebo dve spat...spis bych to videla na ten lepsi sportak...aby sel fakt do toho lehu a neco vydrzel. Ten joolz si nechame az bude sedet...jestli se tam teda bude jeste vejit...ja jsem ted jeste procitala nejake diskuze...no. hlavu mam jak patraci balon. Bydlime v Praze, chodniky nic moc, radi cestujeme...polnacky, les a tak...nejaky konkretni kocik? Radeji 4kola a nosnost aspon tech 20 kg, u hodne sportaku uvadi jen 15...

marcelamor
5. říj 2018

Ahoj,
ja som síce ešte len tehotná, ale nedávno sme kupovali kočík. Mali sme vyhliadnutý bugaboo, no keď som zistila, že tam dieťa nedám do úplného ľahu, tak som nechápala, ako vobec niekto taký kočík mohol vyrobiť. A pri návšteve obchodu som zistila, že to je celkom bežné teraz. Logika mi hovorila, že to pre dieťa nemože byť zdravé, aby si nemohlo ľahnúť v športovom kočíku. Tak sme hľadali kočík, ktorý to ponúka. Kúpili sme hartan VIP a ako som písala, bábo je iba na ceste, ale kočík ponúka všetko, čo by mal. Takže určite odporúčam.
A dnes ráno som narazila na článok, ktorý potvrdil, že tieto moderné kočíky, nie sú celkom výhra pre dieťa: http://www.ivafis.cz/kocarky-v-sede-lezet-jako-...

jednaholkaa
5. říj 2018

@marcelamor Jezis. My jsme ted sportak koupili a nevim jestli jde do uplneho lehu :( Tak ho kdyztak vratime.. Me omejou. Ten Joolz jsem videla v lehu v obchode. Dite je skrivane a ma nohy nahoru, to je uplny nesmysl. Ale ten nas jsem do lehu dat nezkousela. Pujdem to vyzkouset do obchodu, kocar je teprve na ceste..

marcelamor
5. říj 2018

@jednaholkaa a aký kočík ste objednali? Info o polohovateľnosti sú určite aj na nete.

jednaholkaa
5. říj 2018

@marcelamor TFK joggster Trail. Je prostorny a odpruzeny, ale ten leh no nevim, pojedeme se dneska podivat do obchodu a vyzkouset to. Ten tvuj clanek je uplne super. To by si mel precist kazdy kdo s vyberem zacina. My jsme prave resili aby byl poradne odpruzeny, prostorny, coz tenhle je, ale ten leh me nenapadl. Myslela jsem ze to nemuze byt jako u toho Jolzu, ale ze vetsina kocarku pry do 100% lehu nejde :( Chteli jsme taky aby v terenu byl ok..

zuzkabrum
5. říj 2018

Je zbytečný investovat do dalšího kočárku. Dej mimi do toho sporťáku. To, že není v úplným lehu nevadí. Segra takhle odvozila dvojčata (z korby vyrostli v 5 m) a úplně v klidu.

jednaholkaa
5. říj 2018

@zuzkabrum Problemy prijdou az ve skolnim veku, staci si precist ten clanek..

tonicek82
autor
5. říj 2018

Vsem moc dekuji za postrehy. My kocarek kupovali jiz z druhe ruky. Moc se mi u joolz libila ta korba a vube konstrukce...sportak jsme chteli resit az na jare...njn jenze jsme nemohli tusit, ze se nam narodi velky mimco, co poroste tak rychle

tonicek82
autor
5. říj 2018

Nemate nekdo zkusenosti s valco snap 4...

tonicek82
autor
5. říj 2018

...rychle roste

sunflowerr
5. říj 2018

@tonicek82
Většina kočárků má v dnešní době malou hlubokou korbu. Je to podle mě trend ze západu, kde kočárky moc neřeší a dítě prakticky od mimina vozí ve sporťáku.... A kočárky s kolebkovym sezenim, tak ten trend vubec nechápu... Už sám článek o těchto kocarkach, co tady dala marcelamor,mluví za vše.
Být vámi, koupím sporťák, který jde dát do úplného lehu, dítě, pokud samo nesedí, by mělo ležet rovně a ne v polosedu, pololehu, případně s nohama nahoře. Já sama bych takto ležet nechtěla, natož takto nechávat dítě....

vendelinka08
6. říj 2018

Dekuji za clanek..jen me utvrdil v tom co jsem si vzdy myslela..ze dnesni vyrobci mysli na design a ne na funkcnost kocarku. Pritom prece nechceme tak moc...chceme pro dite prostornou korbu...aby se tam nemackalo hlavne v zime ve fusaku...aby kocarek trochu pruzil..dal se dat do lehu...ale vybrat takovy aby vse splnoval? Nadlidsky vykon...ja tedy jeste chci abych na dite stale videla..takze protismer. Kluci me chteli take stale videt a hlavne jsme si celou cestu povidali..ten ocni kontakt je pro me dulezity. Takze jsem zvedava co vyberu...

sunflowerr
6. říj 2018

@vendelinka08
Pro mě třeba byla volba kocarku jasná. Žádná kombinace dvoj, troj... 😂 prostě obyčejný hluboký kočárek, jak býval za nás, s hlubokým jsem spokojená. Syn má hodně prostoru i v půl roce a na zimu se mi tam ještě ve fusaku vejde...
a pak až se dítě posadí, tak sporťák, a to už je mi jedno, jestli na 👶 při jízdě vidím... 😂. Dítě je stejně zvědavé, tak čučí dopředu, ale mám zase v boudičce okno. 🙃
Mám tyhle kočárky, sporťák jsme ještě nevytáhlj, ten čeká třeba na druhou půlku zimy 😁